از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور 1403 برای نظام قدیم 📞 صفر تا صد قوانین کنکور 1403 برای نظام قدیم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور 1403 برای نظام قدیم

با توجه به تغییرات گسترده ای که در برگزاری کنکور سراسری 1403 اعمال خواهد شد ، داوطلبانی که چند سال از فضای درس خواندن دوره بوده‌ اند و در واقع نظام قدیمی هستند ، درباره نحوه شرکت در کنکور سوالاتی دارند از جمله آنکه چه کتاب هایی باید مطالعه کنند ، تاثیر معدل و سوابق تحصیلی به چه صورت خواهد بود و …در ادامه این مطلب نحوه برگزاری کنکور 1403 برای نظام قدیم را بررسی خواهیم کرد لطفا همراه ما بمانید.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای راهنمایی در خصوص تغییرات کنکور 1403 و پرسیدن سوالات خود در این خصوص با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تغییرات کنکور 1403 برای نظام قدیم

کنکور سراسری هر ساله برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود و داوطلبانی که علاقه مند به پذیرش در رشته‌ های با کنکور دانشگاه های روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و … هستند می توانند با شرکت در این آزمون و کسب رتبه لازم ، وارد رشته‌ مورد علاقه خود شوند.

با تغییرات ایجاد شده‌ در سیستم آموزشی مدارس و حذف دوره پیش دانشگاهی ، در نحوه برگزاری کنکور نیز تغییراتی اعمال شد. پس از تغییر سیستم آموزشی مدارس ، به مدت چند سال کنکور سراسری هم برای داوطلبان نظام قدیم (داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی) و هم برای داوطلبان نظام جدید (داوطلبان دارای مدرک دوازدهم) برگزار می شود یعنی در جلسه کنکور دو دفترچه سوال نظام قدیم و نظام جدید توزیع می شد.

اما پس از چند سال ، تصمیم گرفته شد که دفترچه سوالات نظام قدیم به طور کلی حذف شده‌ و داوطلبان نظام قدیم نیز به سوالات نظام جدید پاسخ دهند. یعنی منابع مطالعاتی آنها نیز از نظام قدیم به نظام جدید تغییر یافت. پس از این تغییرات ، در دوم تیرماه 1400 برنامه های جدید تری برای کنکور 1403 در نظر گرفته شده‌ است که هم برای داوطلبان نظام قدیم و هم برای داوطلبان نظام جدید اعمال خواهد شد. این تغییرات به شرح زیر هستند :

تاثیر 40 درصدی معدل کتبی در کنکور 1403 برای نظام قدیم

تاثیر معدل در کنکور 1400 به میزان 30 درصد بوده‌ است و در کنکور 1401 نیز به میزان 40 درصد افزایش یافت. برای کنکور 1403 ابتدا تصمیم گرفته شده‌ بود که میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به 60 درصد افزایش یابد و سهم آزمون در شانس قبولی داوطلب 40 درصد باشد اما این تصمیم لغو شد و در کنکور 1403 مثل سال 1401 ، تاثیر معدل به میزان 40 درصد خواهد بود.

شرکت در طرح ترمیم معدل راهی است که به داوطلبان دارای سوابق تحصیلی پایین توصیه می شود و می توانید با شرکت در امتحان ترمیم نمره دروسی که در آنها نمره پایین دارید ، سوابق تحصیلی خود را بهبود ببخشید.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403 برای داوطلبان نظام قدیمی نسبت به داوطلبان نظام جدید متفاوت خواهد بود. اگر از داوطلبان نظام قدیم هستید و امتحانات نهایی سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذرانده‌ اید ، می توانید برای جبران نمرات خود در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنید و با نمره های بهتر ، امتیاز سوابق تحصیلی را بگیرید. برای ثبت نام امتحانات ترمیم معدل می توانید از طریق سایت مای مدیو اقدام کنید و بعد از برگزاری امتخانات نیز نتایج آنها بر روی سایت این سازمان قرار خواهد گرفت.

اما اگر در امتحانات نهایی شرکت نکرده‌ اید ، احتمالا دو حالت برای شما وجود داشته باشد ؛ حالت اول این است که تاثیر سوابق تحصیلی برای شما حذف شود و فقط نمره ای که در آزمون به دست می آورید ملاک سنجش شما خواهد بود و حالت دوم نیز شرکت در امتحانات نهایی پایه دوازهم رشته‌ ای که می خواهید در آن آزمون دهید ، می باشد. لازم به ذکر است که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403 به میزان 60 درصد خواهد بود

مرتبط بخوانید : تغییرات کنکور – آخرین تغییرات کنکور از زمان تا حذفیات و نحوه برگزاری

حذف دروس عمومی از کنکور 1403 برای نظام قدیم

کنکور 1402 برای نظام قدیم

در کنکور 1403 دروس عمومی یعنی دروس زبان و ادبیات فارسی ، فرهنگ و معارف اسلامی (دینی) ، زبان انگلیسی و زبان عربی حذف خواهند شد و دفترچه سوال عمومی در جلسه کنکور نخواهیم داشت. البته حذف دروس عمومی از کنکور 1403 به معنای بی تاثیر بودن این دروس در کنکور نیست و نمراتی که دانش آموزان در امتحانات نهایی دروس عمومی کسب کرده‌ اند ، به طور مستقیم بر روی نتیجه کنکور آنها تاثیر خواهد گذاشت.

مرتبط بخوانید : حذف دروس عمومی از کنکور – آخرین اخبار حذف دروس عمومی کنکور

برگزاری آزمون سراسری دوبار در سال

مهم ترین تعییر کنکور 1403 نظام قدیم و نظام جدید ، برگزاری آزمون دوبار در سال است که هر دو این آزمون ها فقط برای دروس اختصاصی برگزار می شوند. داوطلبانی که در آزمون اول شرکت کنند و نتوانند رتبه لازم را به دست آورند ، در همان سال فرصت خواهند داشت یکبار دیگر در آزمون شرکت نمایند و برگزاری دو بار در سال کنکور بیشتر به نفع داوطلبان آقاست زیرا به دلیل قوانین نظام وظیفه سربازی ، مجاز نیستند چند سال پشت کنکور بمانند و برای آنها غیبت سربازی رد می شود. اگر در مورد نحوه برگزاری و جزئیات آزمون های سراسری به سبک جدید برای نظام قدیمی ها سوالی دارید با کارشناسان ارشد ما تماس بگیرید ، همه روزه از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستند ، تمام از تلفن ثابت بدون شماره گیری کد یا صفر با شماره 9099071612 از سراسر کشور.

احتمالا این را هم بپسندید  تفاوت دانشگاه متمرکز و نیمه متمرکز - شرایط قبولی رشته های متمرکز و نیمه متمرکز

اعتبار داشتن نتایج کنکور تا دو سال بعد

کنکور 1402 برای نظام قدیم

یکی دیگر از تغییرات کنکور 1403 برای نظام قدیم و نظام جدید ، اعتبار داشتن نتیجه کنکور 1402 برای کنکور 1403 است. در واقع داوطلب با رتبه ای که در کنکور 1402 کسب می نماید ، می تواند در کنکور 1403 نیز با آن رتبه انتخاب رشته‌ کند.

بنابراین اگر شما در کنکور 1403 و 1403 شرکت کنید اما از نتایج کنکور 1403 خود رضایت داشته باشید ، می توانید از رتبه آزمون سال قبل خود برای انتخاب رشته‌ استفاده کنید و محدودیتی در این باره وجود ندارد.

مرتبط بخوانید : رشته‌ های بدون کنکور با مدرک دیپلم

تعیین کردن دانشگاه‌ها برای معدل حد نصاب

هر یک از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو دارای شرط معدل خواهند بود و شرط معدل فقط محدود به تعدادی از دانشگاه ها مثل دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه شاهد و … نخواهد بود. شرط معدل داشتن دانشگاه ها باعث می شود داوطلبانی که معدل پایینی دارید حتی با وجود کسب رتبه مناسب در کنکور ، نتوانند وارد دانشگاه مدنطرشان شوند.

شرایط ایجاد سوابق تحصیلی برای نظام قدیمی ها در کنکور 1403

با توجه به تاثیر قطعی 40 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 ، داوطلبان نظام قدیمی که سوابق تحصیلی ندارند یا معدل آنها پایین است ، نگران تاثیر منفی سوابق تحصیلی خود در کنکور هستند. برای این دسته از داوطلبان شرایطی فراهم شده‌ است تا بتوانند برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام نمایند.

سازمان آموزش و پرورش ، برای متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی ، امتحانات را برگزار می نماید و داوطلبان می توانند با شرکت در امتحانات نهایی دوازدهم دروس عمومی و اختصاصی ، سوابق تحصیلی خود را بهبود ببخشند.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان / برای مدت محدود

شرکت در این امتحانات فقط ویژه داوطلبان نظام قدیم است و آن دسته از داوطلبانی که قصد تغییر رشته‌ دارند نیز می توانند در امتحانات مذکور شرکت نمایند. در واقع ، اگر داوطلبی با دیپلم مغایر در کنکور شرکت کند ، سوابق تحصیلی نخواهد داشت و یا فقط در دروس عمومی سوابق تحصیلی منظور می شوند در حالی که می توان با شرکت در امتحانات ایجاد سوابق تحصیلی ، دیپلم رشته‌ مربوطه را دریافت کرد و از 40 درصد تاثیر مثبت بهره مند شد.

منابع کنکور سراسری برای داوطلبان نظام قدیم 

کنکور 1402 برای نظام قدیم

داوطلبان نظام قدیم برای شرکت در کنکور سراسری درباره منابعی که باید مطالعه کنند سوال می پرسند که در این رابطه باید بدانید که کلیه سوالات کنکور سراسری از کتاب های درسی نظام جدید طراحی می شوند. بنابراین شما برای شرکت در کنکور باید کتاب های تخصصی گروه آزمایشی مدنظرتان را تهیه کرده‌ و مطالعه کنید.

منابع نظام جدید کنکور شامل درس های اختصاصی هستند که در گروه علوم تجربی متشکل از ریاضیات ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و زمین شناسی است. همچنین در گروه ریاضی ، درس های ریاضیات ، فیزیک و شیمی مورد سوال قرار می گیرند و در رشته‌ انسانی نیز طراحی سوالات از دروس روانشناسی ، علوم اجتماعی ، تاریخ ، جغرافیا ، زبان عربی تخصصی ، ادبیات تخصصی و … است.

تغییرات تعداد سوالات کنکور 1403 برای نظام قدیم

با حذف شدن دروس عمومی از کنکور سراسری ، در تعداد سوالات دروس تخصصی نیز تغییراتی ایجاد شده‌ است که به صورت زیر است :

تعداد سوالات کنکور گروه ریاضی

 • دفترچه شماره 1 شامل درس‌ ریاضی با 50 سوال و 80 دقیقه زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 2 شامل درس فیزیک با 40 سوال و 50 دقیقه زمان و درس شیمی با 30 سوال و 30 دقیقه زمان پاسخگویی

سوالات کنکور گروه تجربی

 • دفترچه شماره 1 : شامل 45 سوال از درس زیست شناسی با 45 دقیقه مدت زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 2 : شامل 30 سوال فیزیک و 35 سوال شیمی با 75 دقیقه مدت زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 3 : شامل 30 سوال ریاضی و 15 سوال زمین شناسی با 60 دقیقه مدت زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 4 : شامل 30 سوال بهیاری با 20 دقیقه مدت زمان پاسخگویی

تعداد سوالات کنکور گروه انسانی

 • دفترچه شماره 1 : شامل 80 سوال از دروس ریاضی ، زبان و ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی و روانشناسی با 85 دقیقه مدت زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 2 : شامل 65 سوال از دروس عربی ، تاریخ ، جغرافیا و فلسفه و منطق با 75 دقیقه مدت زمان پاسخگویی
 • دفترچه شماره 3 : شامل 80 سوال مختص داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی با 75 دقیقه مدت زمان پاسخگویی

سوالات کنکور گروه هنر 

 • دفترچه شماره 1 : شامل 100 سوال از دروس درک عمومی هنر ، درک عمومی ریاضی فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی با 100 دقیقه مدت زمان پاسخگویی

سوالات کنکور گروه زبان

 • دفترچه شماره 1 : شامل 70 سوال از زبان تخصصی ( انگلیسی، فرانسه، المانی) با 105 دقیقه مدت زمان پاسخگویی

پاسخ به سوالات متداول

 • کنکور 1403 برای نظام قدیم چه تغییراتی خواهد داشت ؟

کنکور 1403 برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید چند تغییر مهم خواهد داشت که در این مطلب بررسی شد.

 • تاثیر معدل کنکور 1403برای نظام قديم چگونه خواهد بود ؟

برای کنکور 1403 تصمیم گرفته شده‌ است میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 40 درصد باشد

 • آیا کنکور 1403 برای نظام قديم حذف شده‌ است ؟

داوطلبان نظام قدیم برای شرکت در کنکور سراسری 1403باید منابع نظام جدید را مورد مطالعه قرار دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین آموزشگاه کنکور در غرب تهران

بهترین آموزشگاه کنکور در غرب تهران 📞 نکات انتخاب بهترین آموزشگاه کلاس کنکور

پیدا کردن بهترین آموزشگاه کنکور در غرب تهران می تواند کار سختی باشد چرا که …

339 نظر

 1. سلام وقت بخیر ببخشید من دارای مدرک دیپلم فنی نقشه کشی معماری و فوق دیپلم (کاردانی)معماری و لیسانس ناپیوسته معماری هستم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ رشته تجربی شرکت کنم؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی و لیسانس خود در کنکور تحربی 1402 شرکت نمایید.

  • محمود زارع

   سلام زارع هستم
   بنده داری مدرک دیپلم سال ۶۵ میباشم اگر بخواهم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنمبا توجه به حذف دروس عمومی چه باید کنم در ضمن بنده دارای مدرک لیسانس هم هستم میشه راهنمایی بفرمایید

  • پاسخ با ما

   با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  • سلام دقیقا سوال منم همینه من دیپلم فنی حرفه ای برای سال نودونه دارم

  • هاجر مبارک

   با سلام و عرض ادب.کنکور ۱۴۰۲ برای کسایی که فارغ التحصل سال ۸۱ هستند چگونه خواهد بود و فقط ۴ درس اختصاصی تجربی رو کنکور میدن و عمومی ها حذف اند؟
   تاثیر سابقه ومعدل برا منی که معدل پیش دانشگاهیم ۱۷ بود چگونه خواهد بود؟؟

  • سلام من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم می تونم کنکور ادبیات 1402 رو شرکت کتم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی هم دارید ، می توانید شرکت کنید.

  • سلام من لیسانس دبیر زبان و ادبیات فارسی دارم و امسال ۱۴۰۱در کنکور تجربی شرکت کردم . قبول نشدم . معدل دیپلم من هم پایین است . برای امسال ۱۴۰۲ می خوام دوباره برای تجربی شرکت کنم باید چکار کنم . آیا می توانم ؟ لطفا راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 2. حسین مرادی طراوت

  سلام وقت بخیر.من کاردانی بهداشت دارم و پیش دانشگاهی تجربی.که میشوم نطام قدیم .آیا درکنکور ۱۴۰۲ معدل کاردانی تاثیر دارد یا پیش دانشگاهی.

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای داوطلبان نظام قدیم ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مهم است

  • سلام
   ببخشید برای ایجاد سابقه تحصیلی رشته ریاضی میخوام اقدام کنم، خودم دیپلم تجربی دارم ، میتونم فقط درس های ریاضی رو که سابقش رو ندارم امتحان بدم و بقیه درس ها رو همون نمرات قدیمی لحاظ بشه یا باید تمام دروس رو امتحان نهایی بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 3. سلام وقت بخیر. بنده ۸۳ دیپلم گرفتم. برای ۱۴۰۲ ما چجوری باید کنکور بدیم؟

 4. محمد نیمایی

  سلام وقت بخیر . من سال 94 دیپلم گرفتم . و سال 95 پیش دانشگاهی . میخواستم بپرسم اگه کنکور 1402 شرکت کنم، همان نمرات اون سالها تاثیر قطعی داره یا باید دوباره شرکت کنم ؟
  نمراتم خوبه .

  • پاسخ با ما

   با سلام. نمراتی که قبلا کسب کرده اید تاثیرگذار خواهند بود

  • سلام من سال ۹۵ دیپلم سه ساله تجربی گرفتم اما پیش دانشگاهی رو نیمه کاره رها کردم و رشته حسابداری کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کردم امسال سال دوم دانشگاهمه
   الان میتونم تا شهریور ۱۴۰۲ کاردانی رو بگیرم
   آیا میشه برای دی یا تیر ماه کنکور تجربی ثبت‌نام وبخونم…
   اگه راحل دیگه ای هست ممنون میشم
   راهنماییم کنید …

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با مدرک کاردانی خود در کنکور شرکت کنید.

 5. سلام برای کنکور1402 نظام قدیم میتونه ترمیم معدل داشته باشه؟

  • سلام وقتتون بخیر اگر فردی که دیپلم نظام قدیم هست بخواد در کنکور شرگت کنه اگر نمرات خوبی داشته باشه این نمرات سوابق تحصیلی محسوب میشه یا نه
   و یا حتما باید در امتحان نهایی دوازدهم شرکت کنه تا براش اعپال بشه سوابق تحصیلی

 6. درود برشما ، بنده لیسانس میکروبیولوزی دارم و نظام قدیم هستم ، برای کنکور ۱۴۰۲ باید تمام دروس پیش دانشگاهی و دیپلم رو ترمیم کنم یا فقط اونهایی که نهایی بودن؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل و معدل کتبی دیپلم هر دو مهم هستند

 7. با سلام
  من دیپلم تجربی سال ۹۷(نظام قدیم دارای پیش دانشگاهی ) دارم میخوام کنکور ۱۴۰۲ در رشته ی انسانی شرکت کنم ایا میتونم شرکت کنم ؟؟
  گفتن که امکان نداره در رشته غیر رشته ی دیپلمی خود شرکت کرد در ۴۰۲؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. قوانین کنکور 1402 هنوز به طور قطعی مشخص نشده است

  • سلام منم شرایط شمارو دارم وخیلی این موضوع برام سواله که تکلیفمو بدونم شروع کنم یا نه،اگه چیزی دراین باره فهمیدید لطفا اینجا جوابشو بهم بگید،ممنون

 8. سلام من یازدهم فنی هستم می‌خوام ۴۰۲ کنکور تجربی بدم آیا میتونم بدم و معدل چطوری برام حساب میشه

  • با سلام و عرض ادب .
   ببخشید من دیپلم ریاضی فیزیک رو در سال ۸۷ و پیش دانشگاهی رو درسال ۸۸ دریافت کردم .
   آیا ممکن هستش که بتونم در سال ۱۴۰۲ ، در کنکور تجربی شرکت کنم یا شرایط شرکت در زیر گروه دیگر رو ندارم ؟
   اگه امکان شرکت کردن در کنکور تجربی رو دارم تاثیر معدل ، برای شرایط من به چه شکل هستش ؟

   ممنون میشم اگه راهنمایی کنین . چون واقعا سر این موضوع ، دارم دیوونه میشم یه جورایی . مچکرم

  • پاسخ با ما

   با سلام. جزئیات دقیق قوانین کنکور 1402 هنوز اعلام نشده است

  • سعید محمدی

   سلام برای من که سال 71 دیپلم گرفتم .مجددا همه 10 درس رو برای ترمیم اسم نویسی کردم ولی فقط 6درس رو امتحان ترمیم دادم و4 درس رو در جلسه امتحان حاضر نشدم.این 4درس برای من مردود وصفر اعمال شده وملدل رو 11 حساب شده به دلیل داشتن 4درس صفر.سوابق تحصیلی 40درصد به چه شکلی اعمال می شه.آیا اون 4درس از دیپلم سال 71 محاسبه می شه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 9. باعرض سلام، من دیپلم نظام قدیم دارم ومعدلم خیلی کمه و بخاطر خدمت و کار نتونستم برم دانشگاه، اما قصد دارم ۱۴۰۲ کنکور بدم، آیا ترمیم معدل برای امثال من خواهد بود؟ تاثیر ۴۰ درصدی معدل چگونه خواهد بود؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. در کنکور 1402 تاثیر معدل 60 درصد خواهد بود اما راجع به نحوه تاثیر معدل برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید هنوز قوانین قطعی مشخص نشده است

  • باسلام ، ببخشید من ترم آخر رشته ی اقتصاد هستم و دیپلم تجربی دارم ولی هنوز مدرک کارشناسی را دریافت نکرده ام ، آیا میتوانم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ با چه مدرکی باید در کنکور شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر دانشجوی دانشگاه روزانه نیستید ، می توانید شرکت کنید

 10. سلام، وقت بخیر. آیا با داشتن کاردانی پیوسته فنی بدون گرفتن دیپلم تجربی میشه کنکور تجربی1402شرکت کرد؟ تاثیر قطعی سوابق تحصیلی برای داوطلبانی که فوق دیپلم پیوسته فنی دارن چطور اعمال میشه؟ باید دیپلم رشته موردنظرو بگیرن و در امتحانات نهایی شرکت کنن یا اینکه به جای اعمال سوابق تحصیلی صد در صد نمره کنکور براشون محاسبه میشه؟

 11. سلام مثلا اگه من ۱۴۰۲ رتبه ام خوب شه میتونم برم خدمت بعد از ۱۸ ماه انتخاب رشته کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. در حال حاضر قوانین انتخاب رشته کنکور بدین صورت است که داوطلبان باید در مردادماه و بلافاصله بعد اعلام نتایج انتخاب رشته کنند.

  • سلام من دیپلم ریاضی گرفتم و برای پیش دانشگاهی تغییر رشته دادم و تجربی خوندم و دانشگاه رفتم و تا مقطع ارشدم خوندم .الان بخوام دوباره کنکور شرکت کنم که به مشکلی نخواهم خورد ؟درسته؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. خیر مشکلی به وجود نمی اید اما می توانید برای اعمال سوابق تحصیلی ، در امتحانات ایجاد سوابق تحصیلی شرکت نمایید. توضیحات بیشتر در مطلب زیر :

   ایجاد سابقه تحصیلی 1402 – دانش آموزان و داوطلبان کنکور

 12. سلام ببخشید اگه من کنکور ۱۴۰۲ تیرماه شرکت کنم میتونم برم خدمت و بهمن ۱۴۰۳ انتخاب رشته کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. انتخاب رشته کنکور معمولا در مردادماه انجام می گیرد

 13. سلام من دیپلم کارو دانش نظام قدیم دارم و فوق دیپلم امداد و نجات آیا میتونم کنکور 1402تجربی شرکت کنم من دروس نهایی نداشتم سوابق تحصیلی من جریانش چی میشه ترو خدا راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. سوابق تحصیلی برای شما منظور نمی شود

  • سلام.من دیپلم ریاضی فیزیک دهه 70ولیسانس پرستاری وشاغل دررشته پرستاری هستم.میخواستم بدونم اگر بخوام کنکور۱۴۰۲برای تحصیل دررشته ای جدید ثبت نام کنم آیا این ترمیم معدل شامل حال من هم میشه واصلا میشه باهمان دیپلم قدیمی ومعدل پایین درکنکور شرکت کرد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید در امتحانات دروس عمومی و تخصصی ایجاد سوابق تحصیلی شرکت کنید

  • یعنی فقط کنکور تعیین کننده هست یا معدل کتبی و نهایی رشته ما که تحریی نیست هم لحاظ میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. 40 درصد سوابق تحصیلی اعمال می شود

 14. سلام من كنكوري 1402 هستم
  گفتن قراره امتحانات دوازدهم 60درصد تاثير داشته باشه ولي من پيش دانشگاهيم نهايي نبوده و فقط سوم دبيرستانم نهايي بودم كه سوم دبيرستان هم معادل يازدهمه! فارغ التحصيل سال 86ام!
  الان باز هم واسه من سوابق تحصيلي لحاظ ميشه؟!
  من كه سوابق نهايي دوازدهم ندارم چون حتي ميش دانشگاهيم هم نهايي نبوده… واسه دروس عمومي و تاثير معدل چكار كنم؟!يعني واسه من چطور ميشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. تاثیر سوابق تحصیلی 40 درصد است. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی شوید.

 15. سلام من کاردانی کامپیوتر دارم و دیپلم کاردانش نظام قدیم در کنکور1402میتونم شرکت کنم و عمومی ها برای ما چطور لحاظ میشن وما هم ترمیم معدل داریم

 16. سلام خسته نباشید ترمیم نمره فقط برای اون سال حساب میشه یکسال های بعد هم میشه استفاده کرد؟

 17. سلام وقت بخیر
  کسی که دیپلم فنی حرفه ای داره و برای کنکورتجربی اقدام کرده ،سوابق تحصیلی اون چطور حساب میشه و اگه معدل پایین داره بابد ترمیم بزنه؟

 18. سلام ما ک نظام قدیم هستیم برای ترمیم معدل باید منابع نظام قدیم رو بخونیم یا نظام جدید؟؟؟؟

 19. سلام.وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم در کنکور ۱۴۰۲ معدل مهمه یا نمره ی هر درس؟.مثلا دروسی مثل سلامت و هویت که در کنکور نیست ولی در نهایی هست در کنکور تاثیرگذار است؟؟؟؟
  و اینکه اگر یک نظام قدیمی بخواهد ترمیم معدل شرکت کند باید همه ی دروس را امتحان بدهد؟

 20. سلام زمانهای برگزاری امتحانات ترمیم نمره و تاریخ برگزاری آزمون های سراسری تجربی برای 1402 را بفرمایید لطفاً

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید از طریق مدرسه بزرگسال و آموزش و پرورش منطقه پیگیری کنید.

 21. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم و معدل کتبی ومعدل کل دروسم خیلی پایین هست، برای کنکور ۱۴۰۲ آیا برای رشته های تاپ دانشگاه های روزانه مثل پزشکی فردوسی مشهد، شرط تاثیر معدل هم اعمال میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🥺

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 22. امیر مهدی کرمانی

  سلام.من سال 87 دیپلم هنرستان فنی و حرفه ای در رشته برق گرفتم بعدش مدرک کاردانی پیوسته برق از دانشگاه دولتی و کارشناسی ناپیوسته برق از دانشگاه ازاد و خدمت هم رفتم
  میتونم کنکور 1402 تجربی شرکت کنم و با مصوبه اخیر سنجش مبنی بر تاثیر قطعی معدل ایا من مشمول سوابق تحصیلی میشم یا نه؟
  و این امکان وجود داره که در کنکور 1402 اجازه شرکت در کنکور تجربی به فارق التحصیلان هنرستان و مدرک کاردانی به جای پیش دانشگاهی داده نشه و اجبار به گرفتن دیپلم تجربی باشه؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله با مدرک خود می توانید در کنکور 1402 شرکت کنید و سوابق تحصیلی برای شما اعمال نمی شود (البته هنوز جزئیات دقیق شرایط کنکور 1402 توسط سازمان سنجش توضیح داده نشده است)

 23. سلام من متولد ۷۱ هستم لیسانس حسابداری دارم و شاغل میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

 24. سلام وقتتون بخیر من مدرک پیش دانشگاهی دارم برای کنکور ۱۴۰۲ وضعیت کنکور چگونه هستش در مورد من لطف کنید توضیح بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای داوطلبان نظام قدیم احتمالا معدل امتحانات نهایی ملاک قرار می گیرد

  • ابوالفضل

   سلام ببخشید من دیپلم تجربی 84 هستم و پیش دانشگاهی 85 گرفتم الان کارشناسی ارشد حقوق دارم میتونم کنکور انسانی شرکت کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید شرکت کنید.

 25. سلام مطلب جامعی درباره کنکور نظام قدیم سال 1402 نوشته بودید ممنونم.

 26. سلام من سال ۹۶دیپلم حسابداری گرفتم تو فنی حرفه ای خوندم و پیش دانشگاهی نخوندم نظام قدیم هم هستم الان میتونم تو کنکور سال دیگه تجربی شرکت کنم؟؟؟یا حتما باید پیش دانشگاهی مدرکشو بگیرم؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. فارغ التحصیلان نظام قدیم باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند.

 27. سلام من دیپلم فنی حرفه ای برای سال نودونه دارم میخام چهارصدو دو کنکور تجربی شرکت کنم سوابق تحصیلی چجوری برای من حساب میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما سوابق تحصیلی ندارید و می توانید برای کنکور تجربی در دروس عمومی و اختصاصی این رشته شرکت کنید و سابقه تحصیلی درست کنید.

 28. ولی جان کولیوند

  سلام من فارغ‌التحصیل سال 1375 می‌باشم آیا می توانم در امتحانات ترمیم معدل برای کنکور 1402 شرکت کنم؟

 29. سلام خسته نباشید
  من رشتم ریاضی بوده اما الان میخوام کنکور تجربی شرکت کنم،،بازم معدلم روی رتبه ام تاثیرگذار هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله نمرات دروس مشترک و معدل تاثیر گذار هستند.

 30. سلام.من کاردانی و لیسانس حسابداری دارم ولی رشتم تجربی بوده الان بخوام 1402کنکور بدم باید دیپلم خودمو ارائه بدم یا میشه مدرک لیسانسمو ارائه بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک لیسانس خود می توانید در کنکور شرکت کنید

  • سلام من دیپلم رشته تجربی نظام قدیم دارم میتونم سال۱۴۰۲کنکور ریاضی بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام بله اگر پیش دانشگاهی هم دارید می توانید در کنکور ریاضی شرکت کنید

 31. سلام من دیپلم نظام قدیم دارم معدلم خیلی پایینه چون اون سال مشکلاتی داشتم نتونستم خوب بدم رفتم ترمیم معدل پارسال گفتن من چون نظام قدیمم نمیتونم دیگه ترمیم معدل کنم باید الان چیکار کنم راهی هست واسه منه نظام قدیم واسه اون ۶۰درصد تاثیر کنکور

 32. امیرعباسی

  سلام من دارای دیپلم سال ۸۹-۹۰ هستم
  ایا برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲ مدرک پیش دانشگاهی لازم است؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. دیپلم شما نظام قدیم است و نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی می باشد

 33. من دیپلم برق صنعتی از هنرستان دارم و پیش دانشگاهی تجربی گرفتم تا کنکور شرکت کنم و الانم لیسانس پرستاری دارم ،اگع دوباره برای ۱۴۰۲شرکت کنم. سوابق تحصیلی برام. تاثیر داره؟چون معدل هام کم بود

  • درود من دیپلم نقشه کشی ساختمان کار و دانش و پیش دانشگاهی تجربی نظام قدیم دارم اما معدل کمه، من میخوام کنکور تجربی شرکت کنم، شرایط معدل برای من اعمال میشه؟ و میتونم در یک سال دروس دیپلم و پیش دانشگاهی رو ترمیم نمره کنم؟
   ممنون از زحماتتون

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 34. سلام من دیپلم ریاضی نظام قدیم سال ۸۷ و الان لیکسانی عمران هستم آیا با قانون جدید من میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم یا حتما باید دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با دیپلم نظام قدیم خود امکان شرکت در کنکور تجربی را دارید.

 35. فاطمه زهرا ۶۵

  سلام
  وقت بخیر
  فارغ التحصیلان نظام قدیم (سال ۸۴) میتوانند ترمیم معدل (نمرات) شرکت کنند؟
  اگر پاسخ مثبت است چطور و از کجا پیگیر شوند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  • سلام من کاردانی حسابداری دارم میخوام تو کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم و نظام قدیم هم هستم میتونم شرکت کنم؟

 36. سلام من دیپلم کامپیوتر هنرستان دارم نظام قدیم و لیسانس نرم افزار دارم معدلم هم بالاست نیاز به ارتقای معدل دارم

 37. بهار آریا

  سلام بنده دپپلم پیش دانشگاهی دارم و فقط امتحانات سوم دبیرستان ما نهایی بوده،الان قصد شرکت در کنکور 1402رو دارم آیا معدل سوم دبیرستانم که نهایی بوده حساب میشه یا دوباره باید دیپلم مجدد نظام جدید بگیرم در صورتیکه لیسانس هم دارم

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 38. سلام من فارغ التحصيل رشته پرستاري از دانشگاه روزانه در سال ٩٦ هستم و تعهد خدمتي رو هم گذروندم معدل ديپلمم ١٩/٢٧ و معدل كتبي حدود ١٨هست
  ميتونم براي داروسازي روزانه كنكور بدم و اينكه اميدي هست براي قبولي؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در کنکور شرکت کنید و در صورت کسب رتبه خوب وارد رشته داروسازی شوید. برای دریافت مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور لطفا با مشاوران ارشد ما در ارتباط باشید.

 39. سلام وقتتون بخیر من رشته تحصیلیم انسانی بوده در مدرسه اما میخوام واسه کنکور ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم اما با این تغییرات سردرگم شدم من باید چیکار کنم میشه لطفا راهنماییم کنین؟ سپاسگزارم🙏

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 40. سلام اگه کسی می تونه لطفا جواب بده..با معدل کتبی دیپلم ۱۶و پیش ۱۴ میشه امید داشت برا قبولی در دندان پزشکی و پزشکی؟

 41. سلام برای نطام قدیم قبل از ۸۴ امکان ترمیم معدل هست؟ مدرسه امروز گفت یه هفته وقت داری ثبت نام کنی برای ترمیم معدل در شهریور
  آموزش و پرورش شرایط ترمیم رو برای نظام قدیم کی اعلام میکنه؟

 42. سلام وقتتون بخیر ببخشید من دیپلم فنی دارم نظام قدیمم بودم کاردانی هم دارم میتونم کنکور تجربی شرکت کنم یا نه اگه میتونم تاثیر اون ۴۰ درصد قطعی چطوریه ایا من یابد برم درسای تجربی دوازدهم رو‌پاس کنم یا نمبخاد فقط نمره کنکورم لحاظ مبشه ا

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید برای خود جهت شرکت در کنکور تجربی سابقه تحصیلی ایجاد کنید.

 43. سلام وقت شما بخیر من دیپلم ریاضی و فوق دیپلم فیزیک دارم میخواستم بدونم امکانش برام هستش سال بعد کنکور تو رشته تجربی شرکت کنم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین واقعا نمیدونستم از کی بپرسم که دلمو قرص کنه از الان شروع کنم بخونم برای کنکور۱۴۰۲
  قبلا سال۹۸ کنکور دادم الان کنکور جدید چه فرقی با سال ۹۸ داره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما با مدارکی که دارید می توانید ثبت نم کنکور تجربی را انجام دهید.

 44. سلام برای من که دیپلمم سال 83بوده کنکور 1402به چه شکله منظور تاثیرمعدله ممنون

 45. سلام من دیپلم ۸۱ هستم و معدلم پایینه تکلیف افرادی مثل من تو کنکور ۱۴۰۲ چی میشه?
  میتونم ترمیم معدل کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 46. سلام‌منضورازسوابق‌تحصیلی‌در‌کنکور۴۰۲‌ک‌میگن‌۴۰‌درصد‌‌چیه

 47. باعرض سلام.کسی که دیپلم تجربی بوده باشه وقبل ازسال84گرفته باشه وپیش دانشگاهی هم داشته،آیاقانونی نیست که بشه سوابق تحصیلی شاملش بشه ودرآزمون ترمیم معدل هم شرکت کنه؟لازم به ذکره نظام آموزشیم ترمی واحدی بوده ومیخوام امسال کنکورتجربی بدم امامشکل سوابق تحصیلی دارم وسوابق تحصیلی شامل حالم نمیشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 48. سلام وقت بخیر
  من سال 1362مدرک دیپلم تجربی با معدل کتبی 14/63 گرفتم
  آیا می تونم کنکور 1402در رشته پزشکی شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. دیپلم شما 4 ساله نظام قدیم است و می توانید شرکت کنید

 49. پشت کنکوری

  سلام من پیش دانشگاهیم رو سال 92 در رشته تجربی گرفتم والان لیسانس دارم امکان شرکت در کنکور در رشته انسانی برای من وجود داره؟ و اینکه با توجه به تغییر رشته تاثیر معدل و دروس تخصصی چطور میشه؟ معدل و نمرات دروس تخصصی رشته تجربی رو برای کنکور انسانی تاثیر میدن؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در کنکور انسانی با دیپلم تجربی شرکت کنید

 50. ثویبه رستمی

  سلام وقت بخیر بنده مدرک کاردانی تربیت مربی پیش از دبستان دارم آیا میتونم با مدرک کاردانی ام کنکور تجربی ۴۰۲ شرکت کنم و سابقه تحصیلی اعمال میشه برای ما یا خیر

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مدرک کاردانی در کنکور شرکت کنید

 51. سلام وقت بخیر بنده رشته م انسانی نظام قدیم هستم و لیسانس آب و هوا شناسی دارم میتونم در کنکور ۱۴۰۲ تجربی شرکت کنم ممنون میشم پاسخ بدین ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله امکان شرکت در کنکور را دارید

  • سلام. من لیسانس فناوری اطلاعات دارم. میخواهم کنکور 1403 شرکت کنم. اما نمیدونم سوابق تحصیلی یا معدل برای من چجوری حساب میشه. باید چیکار کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت نمایید.

 52. سلام وقت بخیر بنده رشته م انسانی بوده و لیسانس آب و هوا شناسی دارم البته نظام قدیم هستم میتونم کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟تاثیر برا ما بیشتر آزمون به حساب میاد درسته ؟

 53. خسته نباشید تاثیر سوابق تحصیلی برای کسی که فارغ التحصیل تجربی ۹۷ بوده و میخواد کنکور ۱۴۰۲ گروه آزمایشی انسانی کنکور بده چطوره؟

 54. سلام
  آیا کسی که دیبلم نظام قدیم چهارساله است با توجه به عدم تاثیر سوابق 40 درصدی حتی در صورت احراز درصد بالای دروس کنکور 1402 امکان قبول شدن در رشته بزشکی را نخواهد داشت؟

  • سلام من دیپلمم نظام قدیمیه رشته انسانی سال 97 گرفتم ، اگه بخوام کنکور نوبت دوم یعنی تیر ماه شرکت کنم، بازم رشته انسانی، به راحتی میتونم ثبت نام کنم؟ یا باید تطبیق دیپلم انجام بدم ، یا کد سوابق تحصیلی داشته باشم؟ یا شرایط دیگه ای داره؟ اصلا بایدی وجود داره یا همینطوری هم میشه ثبت نام کرد؟

 55. سلام من همین امسال سنس ۱۴۰۱ دیپلم گرفتم نمراتمم پایین بود الان امکان ترمیم نمره برای هر ۱۰ درس نهایی رو دارم یا فقط عمومی ؟؟؟

 56. سلام من سال 97 دیپلم گرفتم الان دانشجو دانشگاه آزاد هستم میخاستم بپرسم میتونم با وجود دانشجو بودن کنکور بودم؟؟ واینکه کدوم معدل روی کنکور تاثیر داره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما دانشجوی دانشگاه آزاد هستید و برای شرکت در کنکور مشکلی ندارید. معدل کتبی برای کنکور مهم تر است

 57. سلام خسته نباشید برای معدل از چند به بالا مناسب است که فرهنگیان بیاوریم برای سال بعد از چند به بالا ملاک قبولی است ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم بالای 14 ملاک قبولی در دانشگاه فرهنگیان می باشد.

 58. سلام.من دیپلم ریاضی فیزیک دهه 70ولیسانس پرستاری وشاغل دررشته پرستاری هستم.میخواستم بدونم اگر بخوام کنکور۱۴۰۲برای تحصیل دررشته ای جدید ثبت نام کنم آیا این ترمیم معدل شامل حال من هم میشه واصلا میشه باهمان دیپلم قدیمی ومعدل پایین درکنکور شرکت کرد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 59. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم من دیپلم نظام قدیم هستم دیپلم رشته ریاضی بودم و پیشدانشگاهی تغییر رشته دادم و اومدم تجربی تاثیر معدلم چطوری حساب میشه ممنونم جواب بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 60. با سلام، من هنرستانی بودم و لیسانس گرفتم و حالا میخولم تجربی کنکور بدم، اگه قرار باشه ک معدل واسه من تاثیر نداشته باشه آیا میشه به صرف فقط یک کنکور خوب پزشکی قبول شد؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید…

 61. باسلام من کارودانش بودم ، فوق دیپلم گرافیک گرفتم دوباره ادامه تحصیل دادم لیسانس گرافیک گرفتم بعد درمقطع ارشد رشته مدیریت منابع انسنی گرفتم الان میتونم کنکور سراسری رشته تجربی بخونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر می شود

 62. سلام آیا کسانی که نظام قدیم هستن میتونن درخواست ترمیم معدل داشته باشن؟

 63. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم میتونم درکنکور 1402رشته انسانی امتحان بدم

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی هم دارید می توانید شرکت کنید.

 64. سلام خسته نباشید من دیپلم فنی حرفه ای دارم نظام قدیمم و کاردانی دانشگاه ازادم دارم میخواستم بپرسم برای من ترمیم معدل لازمه؟میتونم ۱۴۰۲ کنکور بدم تیرماه برای رشته تجربی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما می توانید در کنکور تجربی شرکت کنید

 65. سلام من معدل سال سوم دبيرستانم ١٨/٤٣ و پيش دانشگاهيم ١٧ هست اگ ترميم معدل نكنم ممكنه نتونم برم دانشگاه حتي اگ درصدامو خوب بزنم؟ مثلا ممكنه كنكور ٤٠٢ زيست رو ٧٠ بزنم بعد با نمره زيست پيش و سوم جمع بشه و كمتر شه؟
  الام نمره مهمه يا معدل سال سوم و پيش ؟ من گيج شدم كاملا
  من نمرات سال سوم و پيشم همه ١٨ ب بالا ان براي عمومي براي تخصصي ها فك كنم ١٧ يا ١٦ ب بالان زير ١٦ ندارم
  ممكنه درصدام تو كنكور ٤٠٢ كمتر بشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. رتبه ای که در کنکور به دست می آورید بیشترین شانس قبولی شما را مشخص می کند

 66. سلام. برای شخص فارغ التحصیل دانشگاه، با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم، تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چطور میشه؟؟ تاثیرش قطعیه یا مثبت؟
  آیا آنها هم میتونن تعدیل معدل داشته باشن؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 67. سلام
  من سال ۸۴دیپلم ریاضی گرفتم(نهایی دوازدهم) سال بعدش هم پیش دانشگاهی بودم. آیا امکان ترمیم معدل دارم؟برای شرکت در کنکور تجربی باید زیست شناسی رو هم قبل از کنکور امتحان بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 68. سلام .
  کسی ک نظام قدیمه یعنی فارغ التحصیل سال ۹۵هست (دیپلم و پیش دانشگاهی هم دارد)
  برای کنکور دی ماه ۱۴۰۱ میتونه ثبت نام کنه؟
  و اگه میتونه برای درس خوندن باید کتاب نظام قدیم رو بخونه یا نظام جدید رو ؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توان با مدرک پیش نظام قدیم در کنکور دی ماه شرکت کرد و باید کتاب های درسی نظام جدید را تهیه کنید

 69. سلام. من سال 1380 دیپلم تجربی نظام قدیم گرفتم
  کاردانی علوم تربیتی
  کارشناسی مهندسی نقشه دارم
  برای کنکور تجربی 1402نمرات عمومی ندارم
  تکلیف چی هست

 70. سلام‌وقت بخیر ایا میتوان افراد نظام‌قدیم .نمرات پیش دانشگاههی رو با امتحان جدید بهتر کنیم؟

 71. سلام من متولد ۷۸ هستم میخوام کنکور شرکت کنم برای فرهنگیان مجاز هستم یا خیر؟

 72. سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم کسانی که دیپلم غیر مرتبط با کنکور ۱۴۰۲ دارند و با تاثیر قطعی امتحانات نهایی تکلیفشون چیه؟ من دیپلم فنی حرفه ای دارم میخوام کنکور انسانی شرکت کنم

 73. زهرا قهرمانی

  با سلام من دیپلم را قبل از سال 84گرفتم الان می‌خوام دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم و مدرک ارشد شیمی دارم آیا میشود با مدرک ارشدم تو کنکور تجربی شرکت کنم

 74. سلام من سال ۸۹ دیپلم تجربی گرفتم ولی ۴ تا از درس های پیش دانشگاهی رو پاس نکردم می توانم دی ماه ۱۴۰۲ تطبیق انجام دهم

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید تمام دروس را پاس کنید و مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

 75. سلام. من میخواستم بپرسم منی که الان دوسال هست پشت کنکورم و دوساله انسانی امتحان میدم من باید کتاب جدید بگیرم واسه کنکور امسال یا نظام قدیم منظورتون ماه هستیم میتونیم کتاب های خودمون رو بخونیم الان کتاب ها تعقیر کردن؟

 76. باسلام.
  من مدرک نظام قدیم دارم و نمراتمم خوبه آیا میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم یا باید تمام دروس دوازدهم رو امتحان بدم و مجدد دیپلم دوم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنین رفتم اموزش پرورش اینجوری گفتن نمیدونم چیکار کنم.

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر پیش دانشگاهی دارید می توانید در کنکور شرکت کنید

 77. سلام
  من در سال 1381 دیپلم گرفتم در کنکور 1402شرکت کنم
  ما هیچ چیزی تحت عنوان سابقه تحصیلی در سیستم نداریم
  در کنکور قبلی بدون تاثیر معدل بودیم
  حالا در کنکور جدید 1402 چه کنیم
  ایا نمره افراد قبل 1384 فقط از نمره کنکور است

 78. با سلام.
  من دیپلم تجربی را در سال 83 با معدل کل 12.48 وپیش دانشگاهی را در سال 84 با معدل 14.80 گرفته ام ومعدل کتبی من 8.85 است ایا دیگر نمی توانم درکنکور تجربی رشته پزشکی رقابت کنم ترمیم معدل یا دیپلم مجدد دیگر برام وجود ندارد یعنی هیچ امیدی نیست .
  خواهش میکنم در این مورد من را راهنمایی کنید
  با تشکر.

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید

 79. سلام من سال 94دیپلم گرفتم و تمام نمرات عمومیم بیست بوده حتما باید توی ترمیم معدل شرکت کنم که 40درصد عمومی لحاظ بشه یا نه؟واینکه الان کارمند بیمارستانم و لیسانس دارم می تونم اصلا کنکور۱۴۰۲شرکت کنم اگه نیروی رسمی باشم باتشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در کنکور شرکت کنید و در تاثیر معدل نمرات دروس اختصاصی هم ملاک هستند

 80. سلام من نظام قدیمم میخواستم ترمیم معدل انجام بدم گفتن برا نظام قدیم نمیشه

 81. سلام خدا قوت،، کارشناس محترم.ببخشید من دیپلم نظام قدیم دارم و معدل کل ام هم بسیار پائین است آیا می توانم در کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم و شرط معدل چی می شود و ترمیم معدل باید کنم و کئی شروع کنم برای ترمیم ممنون شما عزیز می شوم راهنمائی ام بکنید.

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید شرکت کنید

  • سلام من دروس نظام قدیم ۹۸ ترمیم کردم میخواستم بدونم ایا نمراتم لحاظ میشه یا اینکه دوباره نطام جدیدبخونم برا ترمیم فارق تحصیل ۹۳ هستم

 82. عمار علیزاده

  با سلام.
  من دیپلم تجربی 83 دارم ومعدل کتبی من زیر 10 است یعنی امیدی دیگر برام وجود ندارد برای رقابت در رشته پزشکی .اگر راهنمایی کنید متشکر میشم

  با تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. تاثیر سوابق تحصیلی 40 درصد است و 60 درصد نمره نهایی را رتبه کنکور شما تعیین می کند بنابراین شانس قبولی دارید

 83. با سلام من نظام قدیم هستم و مدرک پیش دانشگاهی رو سال ۸۲ گرفتم .میتونم در ترمیم معدل شرکت کنم؟

 84. با سلام ،من سال ۹۱پیش دانشگاهی گرفتم آیا میتونم در کنکور ۴۰۲شرکت کنم؟

 85. سلام، من در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم و تیرماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم. من میتونم تو کنکور سراسری دی ماه ثبت نام کنم؟
  اگه انشالله رتبه ای که میخوام رو دی ماه بیارم، واسه ثبت نام که میشه مخر ۱۴۰۲، من دیگه فارغ التحصیل شدم رفته
  دیگه دانشجو نیستم اون موقع
  فقط الان موقع ثبت نام کنکور همچنان دانشجو هستم
  به نظرتون مشکلی پیش خواهد آمد؟

 86. سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم می تونم کنکور انسانی روشرکت کنم؟ ومیشه که برای سوابق تحصیلی کتابای سال دوازدهم انسانی رو امتحان بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر مدرک پیش دانشگاهی هم دارید می توانید در کنکور انسانی شرکت کنید.

 87. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم می تونم کتابای سال دوازدهم انسانی رو امتحان بدم و در کنکور انسانی شرکت کنم؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام بله می توانید با دیپلم تجربی خود در کنکور انسانی شرکت کنید ولی باید مدرک پیش دانشگاهی هم ارائه دهید

 88. سلام من دیپلم تجربی دارم در کنکور سال ۱۴۰۱ رشته های روزانه رو انتخاب کردم اگر رشته های روزانه رو قبول بشم ولی انصراف بدم آیا میتونم در کنکور سال ۱۴۰۲ شرکت کنم و در سال ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. پذیرفته شدگان دانشگاه روزانه یک سال از شرکت مجدد در دانشگاه روزانه محروم هستند مگر آنکه برای لغو محرومیت اقدام کنند.

 89. سلام وقتتون بخیر
  بنده دانشجوی ترم هفتم یکی از رشته های پیراپزشکی هستم که طرح اجباری داره میخواستم بدونم من میتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم؟؟
  و اینکه آیا نمرات نهایی من ملاک خواهند بود ؟و لازم به ترمیم نیست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام اگر دانشجوی روزانه هستید نیاز به انصراف می باشد

  • با سلام
   من دیپلم تجربی سال ۹۶(نظام قدیم دارای پیش دانشگاهی ) دارم میخوام کنکور ۱۴۰۲ در رشته ی انسانی شرکت کنم ایا میتونم شرکت کنم ؟؟
   گفتن که امکان نداره در رشته غیر رشته ی دیپلمی خود شرکت کرد در ۴۰۲؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید شرکت کنید

 90. سلام من ديپلمه سال ٧٤تجربي و كارشناس علوم آزمايشگاهي واس كنكور ١٤٠٢ميتونم با ليسانس شركت كنمسس

 91. با سلام خسته نباشید

  تکلیف نظام قدیمی ها برای کنکور 1402 کی معلوم میشه.

  ممنون میشم پاسخ دهید.

 92. سلام من دیپلم کارودانش نظام قدیم دارم(سال۹۰)و پیش دانشگاهی انسانی دارم(سال۹۱)لیسانس روانشناسی هم دارم،من سوابق تحصیلی ندارم پس تکلیف ماهاچی میشه چون میخوام کنکور تجربی شرکت کنم؟؟؟
  آیا میتونم شرکت کنم،اصن گیج شدم

 93. سلام وقت بخیر. بنده دیپلم سال 89هستم و لیسانس و فوق لیانس رو در دانشگاه سراسری خوندم میتونم کنکور 1402شرکت بکنم و مجدد در دانشگاه سراسری بخونم؟ و این که ایا دروس عمومی من از روی معدل سال سوم دبیرستانم که نهایی بودم حساب میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید شرکت کنید و در صورت قبولی در سه رشته پزشکی ، دندان و داروسازی ، از شما شهریه دریافت نمی شود

 94. گلنار وفا

  سلام من سال ٨٠ ديپلم گرفتم. براي كنكور ١٤٠٢ بايد حتماً در ترمبم معدل شركت كنم؟ اخه شنيدم كه براي سال ٨٤ به قبل ترميم معدل اجباري نيست

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 95. سلام. وقتتون به خیر. من دیپلم تجربی سال 79 دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم.
  کاردانی کامپیوتر ، کارشناسی کامپیوتر و کارشناسی ارشد برق دارم.
  قصد شرکت در کنکور پزشکی سال 1402 رو دارم. با توجه به تغییرات اعلام شده و تاثیر قطعی معدل و لحاظ کردن سوابق تحصیلی ، دچار بلاتکلیفی شدم.
  معدل دیپلم 18/24 و معدل کتبی 16/7 بوده.
  آیا نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مشکلی برای من بوجود می آورد؟
  آیا سوابق تحصیلی در مورد من لحاظ می شود؟
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 96. سلام وقتتون بخیر من دیپلم حسابداری نظام قدیم سال ۹۶ دارم و مدرک کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد میخواستم تو کنکور انسانی سال ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا باید دروس پیش دانشگاهی انسانی رو بگذرونم تا بتونم کنکور بدم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک کاردانی و کارشناسی خود مجاز به شرکت در کنکور هستید

 97. سلام و وقت بخیر.
  من دیپلم سال ۸۰ و پیش دانشگاهی سال ۸۱ رشته ریاضی با معدل بالای ۱۹ دارم. لیسانس و فوق لیسانسم هم از دانشگاه دولت( روزانه) گرفتم. الان میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم. وضعیت سوابق تحصیلی من به چه صورت در نظر گرفته میشه؟ آیا اینکه من سوابق تحصیلی ندارم، در آزمون برام بدون تاثیر هست یا ممکنه برام تاثیر منفی داشته باشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت نکنید ، سوابق تحصیلی برای شما منظور نمی شود.

 98. سلام من فارغ التحصیل۹۶هستم رشتم ریاضی بوده ونظام قدیم هستم دانشگاه سراسری روزانه رفتم ولیسانس مهندسی گرفتم درسال۱۴۰۰فارغ التحصیل شدم
  الان تکلیف نمرات پیش دانشگاهی و دیپلم من چجوری حساب میشه اگربخوام درسراسری۱۴۰۲دررشته تجربی شرکت کنم؟

 99. سلام من فارغ التحصیل سال ۹۷ هستم. با توجه به اینکه فقط چهار درس پیش دانشگاهی سال ۹۷ نهایی بود ولی الان ده درس برای دوازدهم نهایی هستش الان کدوم درس ها برای ما نظام قدیم ها در معدل کتبی ملاک هستش و باید ترمیم بشه؟ باید اون شش درسی رو که برای ما نهایی نبوده هم بریم ترمیم کنیم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 100. سلام و عرض ادب
  من دیپلم تجربی سال ۹۵دارم نظام قدیم میشه (مدرک پیش دانشگاهی دارم)
  باتوجه به حذف دروس عمومی باید حتما برای ترمیم نمره ها به منطقه مراجعه کنم ؟؟یا میشه که اصلا ترمیم نمره انجام ندم نمرات خیلی خوب هستند .

 101. سلام.من سال ۸۸امتحانات سوم دبیرستانمو نهایی دادم بعدش که رفتم پیش دانشگاهی اولین سال بود که بطور ازمایشی ۴درس اختصاصی رو بصورت نهایی برگزار کردند ولی هیچوقت اون معدل پیش دانشگاهی رو تاثیر ندادند و فقط برای کسایی تاثیر دادند که امتحانات پیش دانشگاهی رو از سال ۹۱ببعد پاس کردند حالا سوال من اینه که این ۴۰درصد تاثیر قطعی معدل رو برا امثال من که پیش دانشگاهی شون سال ۸۹بوده چجوری تاثیر میدن ایا مثل قبل حساب نمیکنند یا قراره امتحان بدیم دوباره لطفا جوابمو بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 102. با عرض سلام و احترام! آیا این درسته که می گن اونایی که معدل پایینی دارند حتی با وجود رتبه برتر شدن هم نمی تونن وارد دانشگاه های خیلی خوب بشن؟ و اگه درسته آیا راهی وجود داره که بتونیم با وجود معدل پایین وارد دانشگاه خیلی خوب بشیم؟ بنده فارغ التحصیل سال1381 هستم. قبلأ از پاسخگویی شما کمال تشکر را دارم.

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان را به دست آورید ، پذیرفته می شوید.

 103. سلام وقت بخیر،من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم (سال۹۶) رشته ریاضی و فیزیک دارم‌.اگر بخوام در کنکور تجربی ۱۴۰۲شرکت کنم با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی،سوابق تحصیلی رشته ریاضی در نظر گرفته میشه یا باید دوباره دروس تجربی(عمومی و اختصاصی) رو امتحان بدم؟

 104. سلام خسته نباشید دیپلم تجربی فارغ التحصیل سال 71 و لیسانس پیراپزشکی چگونه میتونه با دیپلم اش کنکور تجربی شرک کنه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید برای ایجاد سابقه تحصیلی از طریق آزمون های سازمان آموزش و پرورش اقدام کنید.

 105. سلام بنده در مدارس غیر ایرانی درس خواندم و فارغ التحصیل شدم و آلام که برگشتم ایران گفتن سوابق تحصیلی ندارم باید چیکار کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت کنید.

 106. سلام، بنده دارای دیپلم فنی سال85 و کاردانی پیوسته فنی هستم. برای شرکت در کنکور تجربی 1402 سوابق تحصیلی برای من چگونه حساب میشه؟ باید در امتحانات نهایی نظام جدید شرکت کنم و سابقه تحصیلی برای دورس عمومی در نظام جدید ایجاد کنم؟

 107. سلام من متولد ۱۳۷۹ هستم و نظام قدیم هستم و مدرک لیسانس ادبیات عربی دارم سال ۱۴۰۲ میتونم کنکور بدم برای” فرهنگیان”؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 108. رامین جعفری

  سلام
  وقت بخیر
  من دیپلمم فنی حرفه ای هست و کاردانی کامپیوتر دارم اگر در کنکور 1402 شرکت کنم با توجه به اینکه دیپلم تجربی ندارم و معدل ندارم در صورتی که در کنکور سوالات رو با درصد بالایی بزنم امکان قبولی من در رشته های پزشکی و امثال اینها بدون معدل امکان پذیر هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. 40 درصد نمره نهایی مربوط به سوابق تحصیلی است و 60 درصد را نمره آزمون شما تشکیل می دهد.

 109. سلام خسته نباشید . من دیپلم کاردانش نظام قدیم دارم و مدرک کاردانی .بعد امسال میخوام کنکور تجربی 402 شرکت کنم .آیا من فقط باید امتحانات نهایی دروس عمومی رشته تجربی را بدم برای کنکور یا شامل دروس تخصصی تجربی هم میشه ؟ بعد برای سوابق تحصیلی نمرات کاردانش رو در نظر میگیرن یا نمرات امتحان نهایی ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید برای ایجاد سابقه تحصیلی در امتحانات دروس عمومی و اختصاصی شرکت کنید.

 110. سلام خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم معدلمم اصلا خوب نیست الان اگه کنکور بدم و درصدای خوبی بگیرم به خاطر معدلم دچار مشکل میشم؟ یا درصدای خوب میتونه تعیین کننده رتبه خوب باشه برام؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنید.

 111. سلام خسته نباشید
  یعنی برای نظام قدیم دفترچه عمومی حذف شده؟ اگر معدلمون بد باشه چی؟ تکلیف دروس عمومی چی میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله در کنکور سال 1402 از دروس عمومی سوالی مطرح نمی شود.

 112. سلام من دانشجو دانشگاه آزادم و دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم دارم باتوجه به دانشجو بودنم میتونم ترمیم معدل شرکت کنم؟ برای دروس عمومی میتونم فقط دروس عمومی رو دوباره امتحان بدم یاباید کل دروس رو دوباره امتحان بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در هر درس عمومی و اختصاصی که مد نظرتان است ، آزمون دهید.

 113. سلام برای ترمیم معدل با توجه به اینکه نظام قدیم به نظام جدید تبدیل شده فقط باید دروس سال ۱۲ ام رو بخونیم؟ یا ۱۱ هم باید امتحان بدیم؟

 114. سلام وقت بخیر در کنکور 1402 سوابق تحصیلی دیپلم باید ترمیم شود یا سوابق پیش دانشگاهی؟

 115. آقا آرمین

  سللام
  من دیپلم نظام قدیم چهار ساله دارم یعنی قبل از 1380 دیپلم گرفته ام البته تحصیلات عالیه دانشگاهی دارم. مدتی است که بنا بر علاقه تصمیم گرفته ام کنکور بدم. تاثیر معدل برای افرادی با شرایط من چگونه است؟
  ممنون میشوم که جواب مرا بدهید!

 116. سلام من لیسانس شیمی دارم و دیپلمم مربوط به سال ۸۵ میشه
  امتحانات سال سوم نهایی بود و معدلم ۱۹ بود اما امتحانات پیش دانشگاهی نهایی نبود با این وجود معدل دیپلمم برای کنکور ۱۴۰۲ قابل قبول هست ؟

 117. مریم غفوری

  سلام و عرض ادب، بنده نظام قدیم هستم و مدارک تحصیلی ام با با شماره گذرنامه ی اقامتی ثبت شده و بخاطر دارا بودن مادر ایرانی درحال حاضر شناسنامه دارم. برای شرکت در ازمون سراسری با کد ملی جدید نمیتوانم ثبت نام ازمون سراسری کنم. ایا امکان ثبت نام با اطلاعات سابق هست؟ صفحه ی توضیحات شناسنامه قید شده بعلت دارابودن مادر ایرانی شناسنامه گرفتم. برای ورود ب جلسه توضیحات اخر شناسنانه ثابت کننذه ی این هست ک بنده همان شخصی هستم ک با گرتامه دیپلم گرفته ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 118. سلام وقت بخیر
  من دیپلمم رو سال ۹۶ گرفتم و پیش دانشگاهی ۹۷، نمرات پیش دانشگاهی‌ام یکم پایینه می‌تونم پیش دانشگاهی رو ترمیم کنم؟
  واینکه من دیپلم تجربی دارم ولی میخوام کنکور ریاضی بدم، دراین شرایط تاثیر سوابق تحصیلی‌ام چجوری میشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 119. سلام . یعنی کسی که نظام قدیم بوده و معدلش کم بود.
  میتونه ترمیم معدل دروس نظام جدید شرکت کنه عمومی رو؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در امتحانات ترمیم معدل دروس اختصاصی و عمومی شرکت کنید.

 120. سلام وقت بخیر من سال ۹۴‌ درسم تموم شد تجربی خوندم. برای ثبت نام کنکور نظام آموزشی سالی واحدی باید بزنم یا نظام آموزشی نظری زده کدوم

 121. سلام وقتتون بخیر ، من مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی نظام قدیم دارم و سال ۹۷لیسانس مترجمی زبان گرفتم ، آیا میتونم در کنکور انسانی ۱۴۰۲شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در کنکور انسانی شرکت کنید و برای ایجاد سوابق تحصیلی در امتحانات تعیین شده از سوی آموزش و پرورش اقدام نمایید.

 122. سلام من نظام قدیمم .واسه ثبت نام کد دانشاموزی دیپلم و کد پیشدانشگاهی کد ملی ام هست اما سیستم ارور میده چه کار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 123. سلام کاردانی فنی حرفه ای سال ۹۶ میتونه تو کنکورسراسری رشته تجربی ۱۴۰۲ ثبت نام کنه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی داشته باشید.

 124. سلام من پیش دانشگاهی سال ۸۴ گرافیک کامپیوتر دارم و کاردانی نقشه کشی بعد سال ۸۸لیسانس مشاوره و بلافاصله فوق لیسانس روانشناسی عمومی گرفتم ۱۴۰۲ میتونم کنکور تجربی شرکت،کنم یا چون دیپلم و پیش دانشگاهی هنرستان بودم نمیشه!

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید برای شرکت در کنکور تجربی ، سوابق تحصیلی در دروس عمومی و اختصاصی ایجاد کنید (با شرکت در امتحانات تعیین شده از سوی آموزش و پرورش)

 125. سلام من نظام قدیم هستم ۸۲ دیپلم گرفتم ومدرک پیش دانشگاهی تجربی الان گیجم مدارکم گم شدن وکددانش اموزی وسوابق تحصیلی وکد سال قبل دیپلم واینارو ندارم چکارکنم لطفا راهنمایی کنید آیا اگه برای کنکور دی ثبتنام نکنم دیگه نمیتونم برای کنکور تیر شرکت کنم؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

 126. سلام خدمت شما
  مطالب این پُست و خیلی از نظرهای زیر پُست رو خوندم، ولی به جواب سؤالم نرسیدم. باز اگر سؤالم تکراری بود، معذرت می خوام:
  من دیپلمۀ نظام قدیم هستم و برای شرکت در امتحانات نهایی نظام جدید اقدام کردم. موقع ثبت نام برای کنکور دی یا تیرماه 1402 چه معدلی رو باید در تقاضانامۀ ثبت نام وارد کنم؟ اگر می فرمایید «معدل کتبی قبلی»، پس معدل ترمیم شده را کِی می توانم اعلام کنم تا در فرایند سنجش و پذیرش، مورد ارزیابی و لحاظ قرار بگیرد؟
  از اینکه طولانی شد، عذرخواهی می کنم.
  سپاسگزارم.

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کسب شده در امتحاناتی که می خواهید شرکت کنید ، از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

 127. رویا جلالی

  با سلام وقتتون بخیر من سال 95دیپلم گرفتم یعنی با نظام آموزشی قدیم و سال چهارم دبیرستان رو نخوندم اینو میدونم که باید برای اینکه سال چهارم رو پاس کنم باید با کتاب‌های جدید پیش برم ولی درمورد کنکور منابع کنکور برای من نظام قدیم چطور خواهد بود باید از منابع کتاب‌های جدید استفاده کنم یا نه؟

 128. سلام من 28ساله هستم و سال 92 دیپلم گرفتم آیا میتونم در کنکور 1402 دانشگاه فرهنگيان قبول بشم

 129. سلام، من دیپلم نظام قدیم سال ۷۱ تجربی هستم آیا برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نیاز به اخذ سوابق تحصیلی دروس عمومی می باشد یا خیر؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. در دروس اختصاصی و عمومی باید سوابق تحصیلی ایجاد کنید.

 130. سلام. ببخشید من سال ۸۸ دیملم ریاضی گرفتم و بعد تغییر رشته دادم و مدرک پیش دانشگاهی رو تجربی گرفتم. الان برای کنکور تجربی وضعیتم چطور میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید دیپلم رشته تجربی را بگیرید تا سوابق تحصیلی برای شما اعمال شود

 131. سلام. من دیپلم نظام جدید ترمی واحدی علوم تجربی سال 79 دارم. مدرک پیش دانشگاهی ندارم. کاردانی کامپیوتر گرفتم. نمرات بالایی داشتم. آیا سوابق تحصیلی من برای شرکت در کنکور تجربی دی ماه کافی می باشد ؟
  یا باید در ترمیم معدل شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر در امتحانات سابقه تحصیلی شرکت نکنید ، سوابق تحصیلی برای شما منظور نمی شود.

 132. سلام، دیپلم ریاضی 76 هستم، قصد شرکت در کنکور تجربی رو دارم، قطعا با توجه به توضیحات باید ایجاد سابقه تحصیلی کنم، آیا فقط دروس عمومی رو باید امتحان داد یا تمام دروس ؟ با قانون جدید ظاهرا دیپلمه های 30 سال پیش فاقد اعتبار لازم برای شرکت در کنکور هستن، لطفا راهنمایی کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی تمام دروس عمومی و اختصاصی باید شرکت کنید.

 133. سلام و خسته نباشید. و با سپاس از سایت خوبتون.
  من دیپلم تجربی سال 1370 هستم. اون زمان دبیرستان چهارساله بود و بعد از سال سوم دبیرستان، سال چهارم رو خوندیم. یک یا دو سال بعد به جای سال چهارم، پیش دانشگاهی گذاشتند.
  سوال من اینه که :
  1- اگه من بخوام الان کنکور تجربی رو شرکت کنم، برای ترمیم معدل باید همه درسهای عمومی و اختصاصی پایه دوازدهم تجربی رو امتحان بدم؟
  2- منابع نظام جدید رو مطالعه کنم یا نظام قدیم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی دروس رشته مد نظرتان شرکت کنید و منابع هم ، کتاب های درسی نظام جدید هستند.

 134. سلام،من لیسانس حسابداری دارم ولی دیپلم تجربی دارم سال 89 و پیش دانشگاهی سال 90، برای من چند درصد حساب میشه شرط معدل؟ معدلم خیلی پایینه، اگه ترمیم معدل نکنم نمیتونم رشته پزشکی بیارم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با کسب رتبه خوب در کنکور می توانید وارد رشته پزشکی شوید و برای معدل هم می توانید در امتحانات ترمیم معدل شرکت نمایید.

 135. سلام وقت شما بخیر . ببخشید من دیپلم فنی دارم و میخوام کنکور تجربه شرکت کنم میشه بگید برای داشتن سوابق تحصیلی باید چی کار کنم؟؟؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت نمایید. برای راهنمایی بیشتر لطفا با مشاوران تماس بگیرید.

 136. ما که نظام قدیمی هستم بخوام برای امتحان نهایی دوازدهم بدیم که تاثیر معدل بهتر بشه باید چکار کنیم؟
  یعنی امتحانا برای ما تو شهریور برگذار میشه یا همراه دوازدهمی ها تو خرداد
  و اینکه چه جوری باید ثبت نام کرد؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید از طریق سازمان آموزش و پرورش منطقه پیگیری کنید

 137. سلام خسته نباشید من دیپلم نظام قدیم تجربی(بدون پیش دانشگاهی) دارم و دیپلم نظام جدید انسانی و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم سوابق تحصیلی برای من اعمال میشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 138. سلام ببخشید من دیپلم کامپیوتر دارم و پیش دانشگاهی تجربی امتحان دادم نظام قدیم الان اگه بخوام کنکور تجربی شرکت کنم میتونم و سوابق تحصیلی پیش دانشگاهیم تاثیر داره یا یاید ترمیم معدل بزنم

 139. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم پیش دانشگاهی تجربی دادم و الان لیسانس علوم تربیتی دارم ایا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم و اینکه سوابق تحصیلی چه طور لحاظ میشه برای ما

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید شرکت کنید. در خصوص سوابق تحصیلی نیز توصیه می شود از مشاوران راهنمایی کامل راهنمایی دریافت کنید.

 140. سلام وقتتون بخیر.من دیپلم کارودانش سال89-90رودارم که نظام قدیم میشه برای الان ومعدل کل دیپلمم18/99هست ورشته حسابداری آیامیتونم برایکنکور1402شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای شرکت در کنکور باید پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید و یا مدرک کاردانی و بالاتر داشته باشید.

 141. سلام. من سال ۷۱ دیپلم ریاضی گرفته ام و آن سال امتحان نهایی داشتیم. نحوه محاسبه دروس عمومی برای من که دیپلم ریاضی نظام قدیم هستم چگونه است؟
  البته من قبلا مهندسی کامپیوتر خوانده ام و اکنون می خواهم فیزیک بخوانم
  و معدل دیپلم چطور در نظر گرفته می شود؟

 142. سلام ببخشید من دیپلم تجربی رو قبل از سال 1384گرفتم امتحانات سال دوازدهم ما نهایی کشوری بود چرا از سال 1384اعمال سابقه رو در نظر گرفتند ؟
  میخام کنکور تجربی تیرماه 1402رو شرکت کنم باید برای سوابق تحصیلی چکار کنم کنکور به چه نحوی برای ما محاسبه میشه

  • سلام
   من الان کاردانی حسابداری دارم و دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی دارم ایا برای ثبت نام در آزمون کنکور سراسری می توانم شرکت کنم می خوام رشته ریاضی ثبت نام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید… بسیار تشکر

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید

 143. سلام
  من دیپلم 79 و پیش دانشگاهی 80 تجربی هستم .. آیا شامل سوابق تحصیلی میشم یا نه یعنی واجبه واسه کنکور ؟ ( آخه تو دفترچه امسال نوشته قبل از سال 83 شامل سوابق تحصیلی نمیشن) اگه شامل میشم از کجا و کی باید اقدام کنم واسه تهیه کردن سوابق تحصیلی ؟ و اینکه واسه کنکور دی 401 ثبت نام نکردم آیا میتونم کنکور تیر 402 ثبت نام و شرکت کنم یا نه ؟
  ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ایجاد سابقه تحصیلی باید در امتحاناتی که آموزش و پرورش برگزار می کند شرکت نمایید.

  • سلام من سال 87پایه ی 11یا همون دوم دبیرستان رشته انسانی رو پاس کردم ولی به خاطر مشکلات پایه ی دوازده رو نخوندم اما الان میخواهم ادامه تحصیل بدم در کنکور هم شرکت کنم آیا باید فقط پایه ی دوازده رو باید بخونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 144. با سلام.بنده نظام قدیم خوندم و معدل دیپلمم عالیه اما معدل پیش دانشگاهیم چنگی به دل نمیزنه.میخواستم بدونم اگه پیش دانشگاهی زیاد تاثیر نمیذاره برای ترمیم معدل اقدام نکنم…

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 145. سارا حسنخانی

  سلاام توروخدا جواب بدین من دیپلم سال ۹۶ تجربی دارم الان میخوام کنکور انسانی شرکت کنم دروس عمومی روهم باید امتحان بدم مجدد عمومی مشترک بودن؟ ؟؟؟؟

 146. سلام خسته نباشید من سال ۹۶ باید کنکور میدادم وپیش دانشگاهیم نخوندم الان دارم دوازدهم میخونم برا ثبت نام کنکور باید کدوم گزینه انتخاب کنم سالی واحدی یا گزینه های دیگه؟

 147. سلام
  من سال 96 سوم دبیرستان رشته ی علوم تجربی رو به اتمام رسوندم و مدرک دیپلم گرفتم اکنونمیتونم در کنکور شرکت کنم

 148. سلام بنده مدرک پبش دانشگاهیان ۸۳ و کاردانی مامائی دارم و میخوام تو کنکور برای پرستاری شرکت کنم با مدرک پیش دانشگاهی باید شرکت کنم یا کاردانی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 149. سلام من سال ۸۲ دیپلم شیمی هنرستان گرفتم امسال قصد رفتن به دانشگاه دارم
  باید چی کار کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 150. سلام . دانش آموز نظام قدیم حتما باید دوباره در امتحانات دیپلم شرکت کند ؟! یعنی آیا می‌شود نمرات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی را به عنوان سوابق تحصیلی وارد کرد ؟

 151. سلام من سال ۹۴ دیپلم گرفتم ۹۵ کنکور دادم با تجربی نظام قدیم بخوام کنکور زبان بدم باید ایجاد سابقه تحصیلی کنم؟

 152. سلام منکه ۱۴۰۱ دیپلم تجربی گرفتم سال ۱۴۰۳از ترازمعدلم کم میشه؟

 153. با سلام معدل کتبی من ۱۲.۲۵ هستش.میتونم با درصد خوب پزشکی یا دندانپزشکی استان خودم اردبیل بخونم ؟؟؟ نظام قدیم هستم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله اگر رتبه خوب کسب کنید ، پذیرفته خواهید شد.

 154. سلام من تا دهم نظام قدیم خوندم انتخاب رشته نکردم آیا راهی داره که پیش دانش گاهی رو نرم و یه راست برای کنکور برم

  • سلام
   من نظام قدیم هستم
   دیپلم دارم ولی پیش ندارم
   لطفا بگید چکار کنم برا کنکور

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید بگیرید.

 155. محمد صادق

  با سلام
  یه سوال خدمت شما عزیزان داشتم اونم اینکه من دیپلم نظام قدیمی تو رشته تجربی رو دارم یعنی پیش دانشگاهی ندارم میخواستم بدنم اینکه میشه با مدرک همین سوم دبیرستان نظام قدیم میشه کنکور معماری بدم یا بایستی مدرک پیش دانشگاهی که الان ۱۲ شوده رو بخونم بعد کنکور بدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 156. سلام من آموزش زبان انگلیسی مقطع کارشناسی میخونم روزانه دانشگاه دولتی، دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم میتونم لیسانس به پزشکی شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی باید مدرک لیسانس رشته های مهندسی ، علوم پایه ، علوم تجربی ارائه شود

 157. سلام خسته نباشید من خانومی هستم که در سال ۱۳۸۴ دیپلم انسانی ام رو گرفتم و نظام قدیم هستم و حالا میخوام دوباره شروع به خواندن کنم و در کنکور سال ۱۴۰۳ شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان اما متاسفانه فقط امتحانات سال دوازدهم را پشت سر گذاشتم و دیپلم انسانی را دارم و سالی که مربوط به پیش دانشگاهی بود رو نخوندم حال برای کنکور میبایست برای کنکور مدرک پیش دانشگاهی را هم داشت یا نه اگر لازم است چگونه میتوان گرفت؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. حداكثر سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده است.

 158. ببخشید من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی علوم انسانی نظام قدیم دارم الان میخوام در کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم شرایطش برای ما نظام قدیم ها چطور خواهد بود

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 159. سلام خسته نباشید.
  من سال اول نظام جدید بودم و دیپلم پیش دانشگاهی دارم، آیا میتونم با همون و بدون ترمیم معدل در کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم؟

 160. سلام وقتتون بخیر من دیپلم نظام قدیم دارم برای فرم ثبت نام کنکور قسمت معدل یازدهم معدل پیش دانشگاهی رو باید بنویسم؟

 161. سلام وقت بخیر
  با فوق لیسانس مخابرات میشه در کنکور تجربی شرکت کرد؟
  البته دیپلم تجربی هم دارم
  اما با کدوم یکی شانس قبولی بیشتری هستش ؟

 162. سلام
  من مدرک سیکل نظام قدیم هستم
  نمی‌تونم کنکور شرکت کنم؟
  اگه بخوام غیر حضوری ادامه بدم تا در کنکور شرکت کنم، باید چه مدرکی داشته باشم؟ و اگه بخوام جهشی غیرحضوری شرکت کنم، چند سال طول می‌کشه تا بتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید برای دریافت دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی اقدام کنید و دریافت مدرک کمتر از یکسال طول می کشد.

 163. سلام،نظام قدیم هستم، برای انتخاب رشته هایی که فقط با سوابق تحصیلیه، چه برای دانشگاه های دولتی چه غیره،باز هم باید در امتحانات نظام جدید شرکت کنم؟

 164. سلام
  من رشتم انسانی هست و در سال ۱۴۰۰کنکور دارم و قبول نشدم و بخاطر سربازی الان رفتم یک دانشگاه غیر انتفاعی
  من میخواستم دوباره در کنکور ثبت نام کنم آیا من جز نظام قدیم هستم؟ منابع من متفاوت تر هست ؟ آیا من با معدل کل ۱۷ نیاز دارم برای ترمیم معدل یا مورد قبول هست یا فقط معدل دوازدهم مد نظر هستش

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید منابع نظام جدید را مطالعه کنید. در خصوص ترمیم معدل هم توصیه می شود با مشاوران تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی شوید.

 165. سلام من نظام قدیم هستم و رشته ام ریاضی بوده و الان میخوام کنکور تحربی شرکت کنم ، امکانش هست ؟چه کارهایی لازمه انجام بدم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لازم است برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنید.

 166. سلام خواهشا خواهشا به سوالم جواب بدین من سی سالمه ودیپلم فنی دارم قراربودسال 1403امتحان نهایی دوازدهم تجربی وبدم ودرسال 1404کنکور بدم اما الان میگن درکنکور1404نمرات یازدهم هم حساب میشه بااین حساب افرادی مثل من که دیپلم مجدد درسال 1403میگیرن چگونه محاسبه میشه نمرات یازدهم یا اونم باید امتحان بدین یا نیاز نیس؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 167. سلام من دیپلم سال ۷۵ نظام قدیم را دارم می خواهم در کنکور با سوابق تحصیلی ثبت نام کنم کد دانش آموزی ندارم چکار کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

 168. سلام خسته نباشید میشه لطفا راهنمایی کنید من نظام قدیمی هستم و تمام دغدغه ام اینکه آیا ممکنه تو کنکور با اینکه درصد خوبی ومعدل بهتری (البته بدون ترمیم)هم داشته باشم در مقایسه با ی نظام جدید شانس قبولی خیلی کمتری داشته باشم یعنی میشه تو کنکور ی جور برتری نظام جدید به قدیم رو داشته باشیم؟؟؟؟چون کنکور ۱۴۰۰درصد دوتا بچه ها یکی قدیم و یکی جدید رو دیدم و واقعا تعجب کردم درصدای نظام قدیمی بهتر اما رتبه ی بالاتری داشت

  • پاسخ با ما

   با سلام. داوطلبان نظام جدید به نسبت داوطلبان نظام قدیم ، برتری ندارد و محاسبه نمره بر اساس نمره آزمون و سوابق تحصیلی ، انجام می گیرد.

 169. امیرحسین

  با سلام
  بنده دیپلم نظام قدیم هستم و شهریور 1403 سربازی میرم بخاطر همین در سال 1405 میتونم کنکور بدم.شرایط معدل برای بنده چگونه خواهد بود؟ آیا فقط دوازدهم را ترمیم معدل خواهم داد یا کل سه سال دبیرستان را؟

 170. سلام
  بنده دیپلم نظام قدیم هستم و امسال 1403سربازی خواهم رفت سوال بنده اینه که آیا در سال 1405 اگر بنده کنکور بدهم ,فقط سال دوازدهم را ترمیم خواهم داد یا مجبورم کلیه مقاطع متوسطه دوم را امتحان دهم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 171. سلام وقتتون بخیر، من دیپلم سال ۸۵ و پیش دانشگاهی سال ۸۶ دارم وسابقه تحصیلی من مربوط به دیپلمم هست، الان لازمه که در پایه های دیگه سابقه ابجاد کنم یا در همون پایه که داشتم کافیه؟منظورم سال دوم متوسطه و پیش دانشگاهی که امتحانات نهایی نبودن نیاز به ایجاد سابقه داره یا نه؟برای کنکور۱۴۰۴

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر از داوطلبان نظام قدیم هستید و امتحانات نهایی سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذرانده‌ اید ، می توانید برای جبران نمرات خود در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنید و با نمره های بهتر ، امتیاز سوابق تحصیلی را بگیرید.

  • خیلی ممنون از پاسختون، فقط اینکه امتحانات پیش دانشگاهی نهایی نبودن و فقط سال سوم نهایی بودن، با این حال من دارای سابقه تحصیلی در دوره پیش دانشگاهی هستم یانه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر