از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور زبان فرانسه 📞 راهنمای ثبت نام و برگزاری کنکور زبان فرانسه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور زبان فرانسه

کنکور سراسری از 5 گروه آزمایشی تشکیل شده است که یکی از آنها ، گروه آزمایشی زبان می باشد. داوطلبانی که قصد ورود به رشته‌ های مختلف زبان فرانسه ، زبان آلمانی و زبان انگلیسی را دارند ، باید در آزمون شرکت نمایند و سپس با توجه به رتبه ای که کسب می کنند ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند. کنکور زبان فرانسه نیز ویژه داوطلبانی است که قصد تحصیل در رشته‌ زبان فرانسه را دارند. این دسته از داوطلبان می توانند ثبت نام کنکور زبان فرانسه را در سایت سازمان سنجش انجام دهند و در جلسه آزمون ، دفترچه سوالات زبان تخصصی را پاسخ دهند. در این مطلب می خواهیم به بررسی جزئیات کنکور زبان فرانسه بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

برای بهره مندی از مشاوره در خصوص آزمون سراسری زبان خارجی و پرسیدن سوالات خود راجع به منابع امتحانی ، ضرایب ، نحوه انتخاب رشته و … با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

درباره کنکور زبان فرانسه

کنکور سراسری شامل  5 گروه آزمایشی به شرح ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان است که گروه آزمایشی زبان ، خود شامل چند رشته‌ است. داوطلبانی که می خواهند در دانشگاه وارد رشته‌ هایی همچون زبان انگلیسی ، زبان روسی ، زبان آلمانی و زبان فرانسه شوند ، باید در کنکور شرکت نمایند اما تحصیل در سایر رشته‌ ها مثل زبان چینی ، زبان اردنی و … نیازی به شرکت در آزمون ندارند.

کنکور زبان فرانسه به صورت هر ساله برگزار می شود و داوطلبان می توانند در کنکور این رشته‌ به عنوان رشته‌ اصلی یا شناور شرکت نمایند یعنی علاوه بر شرکت در کنکور یکی از گروه های اصلی به شرح تجربی ، ریاضی و انسانی ، امکان شرکت در ازمون شناور زبان را هم دارند.

زمان ثبت نام کنکور زبان فرانسه

متقاضیان شرکت در کنکور زبان فرانسه باید از زمان ثبت نام مطلع باشند و ثبت نام را به موقع انجام دهند. ثبت نام کنکور زبان ، همزمان با ثبت نام سایر گروه های آزمایشی انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند در آزمون نوبت اول و نوبت دوم شرکت کنند که زمان ثبت نام آزمون نوبت اول سال قبل در آذرماه و زمان ثبت نام آزمون نوبت دوم در فروردین ماه بود. داوطلبان این امکان را دارند که در کنکور هر دو نوبت شرکت کنند و پس از اعلام نتایج ، با کارنامه ای که رتبه بهتری کسب کرده اند ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  آخرین رتبه قبولی زبان چینی 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

لازم به ذکر است که برای کنکور سراسری 1404 ، فعلا زمانبندی ثبت نام مشخص نشده است اما شما می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما ، اخبار مربوط به ثبت نام را پیگیری نمایید و از ثبت نام جا نمانید.

شما در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، باید علاقه مندی خود را به شرکت در کنکور زبان فرانسه اعلام کنید تا در زمان برگزاری آزمون ، کارت ورود به جلسه این گروه آزمایشی برای شما صادر شود. در صورت عدم اعلام علاقه مندی و عدم پرداخت هزینه ثبت نام کنکور زبان فرانسه ، امکان دریافت دفترچه سوالات این رشته‌ را در جلسه آزمون نخواهید داشت.

مرتبط بخوانید : قبولی رشته های زبان

زمان برگزاری آزمون سراسری زبان فرانسه 1404

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون سراسری زبان فرانسه باید منتظر برگزاری آزمون باشند. سال گذشته ، آزمون نوبت اول در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه برگزار گردید و زمان برگزاری آزمون نوبت دوم نیز در هفته اول تیرماه بود. برای سال 1404 نیز احتمالا زمانبندی برگزاری آزمون به همین صورت باشد. شما برای حضور در جلسه آزمون باید کارت ورود به جلسه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و با اطلاع از آدرس حوزه امتحانی برای حضور در آزمون اقدام نمایید.

مرتبط بخوانید : کنکور زبان چگونه است

دفترچه سوالات کنکور زبان فرانسه

کنکور سراسری زبان دارای دفترچه سوال اختصاصی مجزاست و داوطلبانی که در کنکور این رشته‌ شرکت می کنند ، یک دفترچه 70 سوالی دریافت می کنند. دفترچه سوال کنکور زبان شامل 15 سوال گرامر ، 20 سوال واژگان ، 10 سوال کلوز تست ، 15 تست ریدینگ ، 5 تست اصطلاحات و 5 تست ساختار جملات می باشد. این آزمون ، فقط از سوالات اختصاصی تشکیل شده است و دروس عمومی به طور کامل از تمام گروه های آزمایشی حذف شده اند.

منابع آزمون سراسری زبان فرانسه

داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری زبان فرانسه باید از منابع مربوط به این رشته‌ مطلع باشند که به شرح زیر هستند :

 • Nouvelle grammaire du français (Sorbonne)
 • Grammaire en dialogue
 • Vocabulaire en progressive
 • mots absolument essentiels en français 504
 • Dites_ moi un peu
 • Compréhension écrit ( CLE ) niveau 1 et 2 et 3
احتمالا این را هم بپسندید  کارهای لازم برای کنکور - نکات کلیدی در شب کنکور و روز آزمون

انتخاب رشته کنکور زبان فرانسه

رشته‌ های مربوط به آزمون سراسری زبان فرانسه در دانشگاه های روزانه ، پردیس خودگردان ، نوبت دوم و آزاد ارائه می شوند. داوطلبانی که در آزمون سراسری این رشته‌ شرکت می کنند ، پس از اعلام نتایج اولیه و مشخص شدن رتبه ها می توانند برای انتخاب رشته‌ اقدام نمایند. زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری معمولا در اوایل مردادماه می باشد و انتخاب رشته‌ نیز در اواسط مردادماه انجام می پذیرد. شما می توانید انتخاب رشته‌ دانشگاه های روزانه ، شبانه و پردیس خودگردان را در سایت سازمان سنجش انجام دهید اما برای انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد باید به سامانه azmoon.iau.ir مراجعه نمایید.

مرتبط بخوانید :  شرایط تغییر گروه آزمایشی کنکور سراسری

دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان و ادبیات فرانسه

کنکور زبان فرانسه

رشته‌ زبان و ادبیات فرانسه از ظرفیت پذیرش محدودی برخوردار می باشد و داوطلبان برای قبولی در رشته‌ محل مد نظرشان باید بتوانند رتبه مناسبی را کسب کنند. دانشگاه هایی که رشته‌ مذکور را ارائه می کنند ، عبارتند از :

 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه حکیم سبزواری – سبزوار
 • دانشگاه شهید بهشتی – تهران
 • دانشگاه شهید چمران – اهواز
 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه اصفهان
 • و…

دانشگاه های فوق و تعدادی دیگر از دانشگاه ها ، رشته‌ زبان و ادبیات فرانسه را در مقطع کارشناسی برگزار می کنند و شما با 4 سال تحصیل ، می توانید مدرک لیسانس خود را دریافت کرده و فارغ التحصیل شوید.

مرتبط بخوانید : راهنمای جامع کنکور زبان از منابع تا سوالات

سوالات شما

 • کنکور زبان فرانسه چگونه است؟

کنکور سراسری زبان فرانسه هر ساله برگزار می شود و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته‌ های زبان فرانسه را دارند باید در آزمون این گروه آزمایشی شرکت نمایند.

 • زمان برگزاری کنکور زبان فرانسه در چه تاریخی است؟

آزمون سراسری زبان فرانسه همزمان با کنکور سایر گروه های آزمایشی برگزار می شود. سال اول ، نوبت اول برگزاری این آزمون در اردیبهشت ماه و نوبت دوم در تیرماه بود.

 • چگونه در آزمون سراسری زبان فرانسه شرکت کنیم؟

علاقه مندان به شرکت در آزمون سراسری زبان فرانسه باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام اقدام نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آموزش ثبت نام در کنکور

آموزش ثبت نام در کنکور 1403 📞 راهنمای تصویری ثبت نام در کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری در نوبت های دی ماه و تیرماه انجام می گیرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر