از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور خارج از کشور چیست 📞 زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری خارج از کشور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور خارج از کشور چیست

کنکور سراسری به عنوان بزرگ ترین و پر جمعیت ترین آزمون ورودی به دانشگاه ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت هر ساله برگزار می شود. داوطلبان با داشتن مدرک تحصیلی مرتبط می توانند در کنکور سراسری هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان شرکت کنند و سپس با توجه به رتبه اکتسابی شان ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند. کنکور سراسری هم در داخل کشور و هم در خارج کشور برگزار می شود و این شرایط برای داوطلبان خارج از کشور مهیاست که بتوانند با شرکت در آزمون برای ورود به دانشگاه های داخل کشور ، اقدام نمایند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که کنکور خارج از کشور چیست ، در کدام کشورها برگزار می شود و زمانبندی ثبت نام و برگزاری آن به چه صورت است. لطفا همراه ما باشید.

برای شرکت در کنکور گرافیک و انجام انتخاب رشته کنکور خود ، حتما از تجربیات مشاوری مجرب و توانمند استفاده کنید چرا که شما آگاهی کاملی از شرایط دانشگاه های مختلف ، رتبه قبولی ، نحوه چیدمان فرم انتخاب رشته و … ندارید.

در صورت تمایل به بهره مندی از مشاوره ، مشاوران مرکز تحصیلی پاسخ با ما در خدمت شما هستند.

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

کنکور خارج از کشور چیست؟

کنکور سراسری را سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی را انجام دهند. با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان این آزمون در خارج از کشور هستند ، سازمان سنجش اقدام به برگزاری آزمون در بعضی از کشورها می کند تا داوطلبان در کشورهای دیگر نیز امکان شرکت در این آزمون را داشته باشند.

کنکور خارج از کشور از نظر شرایط ثبت نام تفاوتی با کنکور داخل کشور ندارد اما فقط داوطلبانی مجاز به شرکت در این آزمون هستند که اقامت قانونی جمهوری اسلامی ایران را دارند. همچنین اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران ، می توانند در کنکور شرکت نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  عکس ثبت نام کنکور 📞 مشخصات و توضیحات عکس ثبت نام کنکور 1403

مرتبط بخوانید : پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور

گروه های آزمایشی کنکور خارج از کشور 

کنکور خارج از کشور همچون کنکور داخلی شامل 5 گروه آزمایشی به شرح 3 گروه آزمایشی اصلی ریاضی ، تجربی و انسانی و 2 گروه آزمایشی شناور به شرح هنر و زبان می باشد. داوطلبان مجاز هستند که با ارائه مدارک مرتبط ، یکی از گروه های آزمایشی اصلی و یکی از گروه های آزمایشی شناور را برای شرکت در آزمون انتخاب نمایند.

کشورهای برگزار کننده کنکور خارج از کشور 

لازم به ذکر است که کنکور خارج از کشور در تمام کشورها برگزار نمی شود و در چند سال گذشته ، در کشورهای زیر برگزار شده است :

  • ترکیه (استانبول)
  • کویت (کویت)
  • پاکستان (کویته)
  • امارات متحده عربی (دبی)
  • آلمان (فرانکفورت)
  • قطر (دوحه)
  • لبنان (بیروت)

نحوه ثبت نام کنکور خارج از کشور

متقاضیان کنکور خارج از کشور برای ثبت نام این آزمون باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. در این سامانه ، لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری موجود است که داوطلب ابتدا باید دفترچه را دانلود و مطالعه نمایند. پس از بررسی دفترچه و اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه ، امکان ثبت نام در سایت فراهم است. بدین منظور داوطلب باید هزینه ثبت نام کنکور سراسری را با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نماید.

داوطلبان در صورت تمایل به شرکت در کنکور سراسری خارج از کشور چند گروه آزمایشی ، باید برای هر یک از گروه ها ، کارت جداگانه تهیه کنند. نحوه ثبت نام نیز بدین صورت است که باید یک قطعه عکس ، مشخصات شناسنامه ای ، مشخصات تحصیلی و معدل ، اطلاعات مربوط به محل سکونت ، اطلاعات مربوط به سهمیه و … در فرم درج شوند. سپس باید کدپیگیری و شماره پرونده از سامانه دریافت گردد.

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری خارج از کشور

داوطلبان برای ثبت نام در کنکور خارج از کشور باید از زمان آن مطلع باشند و به موقع نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. این آزمون هم مثل کنکور داخلی ، طی دو نوبت برگزار می شود که نوبت اول آن در اردیبهشت ماه و نوبت دوم آزمون نیز در تیرماه برگزار می گردد. همچنین داوطلبان در آبان ماه و فروردین ماه ، فرصت دارند که ثبت نام آزمون سراسری را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاور کنکور انسانی ، کلیدی ترین نکات از زبان مشاور کنکور انسانی

هم اکنون ، زمان ثبت نام آزمون خارج از کشور 1403 به پایان رسیده است و یک نوبت از آزمون هم در اردیبهشت ماه برگزار شده است. شما اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید باید منتظر شروع فرایند ثبت نام کنکور سال 1404 باشید.

مرتبط بخوانید : تغییر رشته برای کنکور

انتخاب رشته کنکور خارج از کشور 

کنکور خارج از کشور چیست

داوطلبانی که در کنکور خارج از کشور شرکت کرده اند باید منتظر اعلام نتایج اولیه باشند تا در ادامه ، انتخاب رشته‌ شان را انجام دهند. اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در نیمه اول مردادماه خواهد بود و فرایند انتخاب رشته‌ نیز در همین بازه زمانی آغاز خواهد شد. داوطلبان بر حسب رتبه ای که کسب می کنند ، امکان انتخاب رشته‌ خواهند داشت و مجاز خواهند که 150 کد رشته‌ محل سراسری و 100 کد رشته‌ محل آزاد را انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است که داوطلبان خارج از کشور امکان انتخاب رشته‌ در تمام دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و … را دارند اما اتباع غیرایرانی برای انتخاب رشته‌ ، فقط می توانند دانشگاه هایی را انتخاب کنند که جزو مناطق مجاز تردد در ایران برای آنهاست.

سوالات شما

  • کنکور خارج از کشور چیست؟

کنکور خارج از کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبانی که خارج از کشور هستند ، برگزار می شود.

  • کنکور خارج از کشور کی برگزار می شود؟

زمان برگزاری کنکور خارج از کشور همزمان با کنکور سراسری داخل کشور است و طی دو نوبت هم برگزار می گردد.

  • کنکور خارج از کشور در کدام کشورها برگزار می شود؟

لیست کشورهای برگزار کننده کنکور خارج از کشور را می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

برای کنکور چی بپوشیم

برای کنکور چی بپوشیم 📞 قوانین پوشش لباس در جلسه کنکور

مدت زیادی تا زمان برگزاری کنکور سراسری باقی نمانده است و داوطلبان سوالات زیادی دارند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر