از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کاردانی حقوق 📞 ثبت نام رشته فوق دیپلم حقوق در 2 دانشگاه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کاردانی حقوق

رشته‌ کاردانی حقوق را دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی ارائه می کنند. داوطلبانی که می خواهند با مدت زمان تحصیل کمتر از این رشته‌ مدرک فوق دیپلم دریافت کنند ، می توانند یکی از گرایش های آن را انتخاب کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. ثبت نام کاردانی حقوق به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر است. در واقع داوطلب تنها با داشتن مدرک دیپلم می تواند برای ثبت نام خود اقدام نماید. در ادامه این مطلب می خواهیم شرایط پذیرش و ثبت نام در این رشته‌ را بررسی نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره تخصصی ثبت نام مقطع کاردانی رشته‌ ها و دانشگاه های مختلف ، مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما داوطلبان عزیز هستند.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته‌ حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ثبت نام کاردانی حقوق دانشگاه آزاد 1402

دانشگاه آزاد رشته‌ حقوق را در مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته‌ ارائه می نماید و داوطلب می تواند بر اساس سوابق تحصیلی خود در این دانشگاه ثبت نام کند و با پرداخت شهریه به صورت ترمی ، تحصیل نماید. در مقطع کاردانی این دانشگاه که متشکل از دوره های پیوسته‌ و ناپیوسته‌ است ، رشته‌ های متنوعی در گرایش های مختلف ارائه می شوند. رشته‌ حقوق نیز در گرایش های زیر دایر می باشد :

  • کاردانی حرفه ای حقوق – ارشاد و معاضدت قضایی
  • کارداني حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی
  • کاردانی حرفه ای حقوق – خدمات قضایی
  • کارداني حرفه ای حقوق – شورای حل اختلاف

اگر تمایل به ثبت نام در گرایش های کاردانی حقوق دانشگاه آزاد را دارید باید دارای مدرک دیپلم نظام جدید و اگر هم دیپلم شما نظام قدیم است ، ارائه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی الزامی است. رشته‌ حقوق در دوره کاردانی ناپیوسته‌ دانشگاه آزاد دایر است و برای ورود به این مقطع ، نیاز به ارائه یکی از مدارک گفته‌ شده می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه قبولی رشته حقوق دانشگاه شاهد - طبق قبولی های 1400 و 99

در صورتی که واجد شرایط و مدارک لازم هستید ، می توانید در مهرماه و یا بهمن ماه نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید. ثبت نام بدون کنکور در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org انجام می گیرد و در زمان ثبت نام باید فرم انتخاب رشته‌ را نیز تکمیل کرد.

برای ثبت نام رشته‌ فوق دیپلم حقوق دانشگاه آزاد لازم است دفترچه راهنمای این مقطع را از سایت دانلود کنید و از دانشگاه های ارائه دهنده آن مطلع شوید. سپس باید کد رشته‌ محل های مورد نظر را از دفترچه استخراج نمایید و در سایت به ثبت برسانید.

مرتبط بخوانید : کاردانی پرستاری – راهنمای ثبت نام فوق دیپلم رشته‌ پرستاری

ثبت نام کاردانی حقوق دانشگاه علمی کاربردی 1402

تحصیل در رشته‌ حقوق دانشگاه علمی کاربردی به نسبت دانشگاه آزاد هزینه کمتری دارد و اگر برای شما هم شهریه پایین تر دانشگاه مهم است ، می توانید همین رشته‌ را در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنید. ثبت نام رشته‌ کاردانی حقوق دانشگاه علمی کاربردی در گرایش های زیر انجام می گیرد :

  • کاردانی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی
  • کارداني حرفه ای حقوق حمل و نقل
  • کاردانی حرفه ای حقوق خدمات مالی
  • کارداني حرفه ای حقوق کارگزاری خدمات عمومی

برای پذیرش در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تنها مدرک تحصیلی لازم ، مدرک دیپلم می باشد و فرقی ندارد که فارغ التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید هستید. همچنین ثبت نام این دانشگاه بدون شرط معدل می باشد برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایید ، ابتدا لازم است دفترچه راهنما را دانلود و بررسی نمایید تا از دانشگاه های ارائه دهنده رشته‌ مطلع گردید سپس کد رشته‌ محل ها را از دفترچه ته‌یه کرده و در سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

مرتبط بخوانید : برای گرفتن فوق دیپلم چند واحد باید پاس شود

ادامه تحصیل پس از دریافت مدرک فوق دیپلم حقوق

کاردانی حقوق

طول دوره تحصیل در مقطع کاردانی 2 سال است و پس از این مدت به فارغ التحصیل مدرک فوق دیپلم اعطاء می شود. البته‌ شرط دریافت مدرک فارغ التحصیلی ، گذراندن تمام واحدهای درسی رشته‌ است و ممکن است تحصیل دانشجو تا بیشتر از دو سال نیز به طول بیانجامد.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای حقوق دانشگاه خوارزمی 1402 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

بعد از گرفتن مدرک کاردانی خود ، دو راه برای ادامه تحصیل خواهید داشت ؛ راه اول شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی است که هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود و راه دوم نیز ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. دوره کارشناسی ناپیوسته‌ بدون کنکور را دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی ارائه می نمایند که می توانید بدون آزمون وارد این دانشگاه ها شوید.

نکته‌ مهمی که در خصوص ادامه تحصیل بعد از مدرک کاردانی وجود دارد این است که اگر تمایل به شرکت در آزمون های مرتبط با حقوق از جمله آزمون وکالت ، سردفتری و … دارید ، لازم است گرایش تحصیلی شما در مقاطع کاردانی و کارشناسی یکسان باشد در غیراین صورت مجاز به شرکت در آزمون های حقوقی نخواهید بود.

مرتبط بخوانید : رشته‌ حقوق دانشگاه علمی کاربردی

سوالات شما

  • رشته‌ کاردانی حقوق را کدام دانشگاه ها ارائه می کنند ؟

دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی در رشته‌ فوق دیپلم حقوق دانشجو پذیرش می کنند.

  • آیا امکان ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی رشته‌ حقوق وجود دارد ؟

بله شما می توانید ثبت نام بدون کنکور فوق دیپلم حقوق را در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی انجام دهید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ازمون دکتری حقوق خصوصی

ازمون دکتری حقوق خصوصی 📞 معرفی منابع ، طول دوره تحصیل و دروس تخصصی

حقوق خصوصی از قدیمی ترین رشته‌ های حقوق و از گرایش های مجموعه حقوق در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر