از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402 📞 نحوه پذیرش و ثبت نام تکمیل ظرفیت آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در بعضی از سال ها امکان پذیر می شود و داوطلبان کنکور سراسری در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان می توانند ثبت نام کنند. نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بدین صورت است که ابتدا رشته‌ های دارای ظرفیت خالی به داوطلبان معرفی می شوند و سپس سامانه ثبت نام فعال خواهد شد تا داوطلبان اگر تمایل داشتند ، اقدام به انتخاب رشته‌ نمایند. در این مطلب می خواهیم راجع به نحوه ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402 ، توضیحاتی را ارائه نماییم. لطفا ما را همراهی کنید.

می توانید برای اطلاع از جزئیات ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در رشته های مختلف ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

نحوه پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان کنکور سراسری در هر یک از 5 گروه آزمایشی که انتخاب رشته‌ را انجام داده‌ اند اما موفق به قبولی در هیچ رشته‌ ای نشده‌ اند و یا اینکه از رشته‌ قبولی خود راضی نیستند ، می توانند ثبت نام تکمیل ظرفیت را هم انجام دهند. نحوه پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اینگونه است که ابتدا رشته‌ های دارای ظرفیت خالی از طریق انتشار یک دفترچه ، در اختیار داوطلبان قرار می گیرند تا این رشته‌ ها را بررسی نمایند و اگر رشته‌ تحصیلی مورد علاقه آنها ارائه شده‌ بود ، ثبت نام را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن - راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه

بنابراین داوطلبانی که می خواهند تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را انجام دهند ، باید منتظر انتشار اطلاعیه از سوی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی باشند و اگر اطلاعیه ای منتشر نشد ، بدین معناست که تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد.

مرتبط بخوانید : راهنمای تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور

آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402 برگزار می شود؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به صورت منظم و همه ساله برگزار نمی شود و این مرحله از پذیرش دانشجو در دانشگاه ، تنها در شرایطی برگزار خواهد شد که رشته‌ محل ها دارای ظرفیت خالی باشند.  ظرفیت رشته‌ های دانشگاه آزاد ممکن است به دلایل زیر تکمیل نشود :

  • برخی از داوطلبانی که در دانشگاه آزاد قبول شده‌ اند اما توان پرداخت شهریه را ندارند و در نتیجه ثبت نام نمی کنند.
  • بعضی از داوطلبان به صورت همزمان در دانشگاه آزاد و سراسری قبول شده‌ اند و در دانشگاه سراسری ثبت نام می کنند. این موضوع باعث خالی ماندن ظرفیت دانشگاه آزاد می شود.
  • یکسری دیگر از پذیرفته‌ شدگان دانشگاه آزاد هم به رشته‌ قبول شده‌ خود علاقه ندارند و از ثبت نام قطعی صرف نظر می کنند.
  • بعضی از داوطلبان به دلیل وجود مغایرت در معدل واقعی و معدلی که وارد فرم ثبت نام کرده‌ اند ، قبولی آنها در دانشگاه لغو می شود.

موارد فوق ، باعث می شود که ظرفیت رشته‌ محل ها تکمیل نشود و دانشگاه آزاد اقدام به برگزاری تکمیل ظرفیت نماید.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی دانشگاه آزاد 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

روش ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به صورت حضوری نیست و داوطلبان باید به سامانه اینترنتی سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اسلامی مراجعه کنند. سامانه مذکور به نشانی azmoon.org در دسترس داوطلبان قرار دارد و دفترچه راهنما را هم باید از این سایت دانلود نمود.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت بهمن 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت آزاد و سراسری

داوطلبان در قدم اول ورود به سامانه azmoon.org ، باید دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را دانلود کنند و آن را مورد بررسی قرار دهند. داخل دفترچه ثبت نام ، لیست رشته‌ های دارای ظرفیت خالی به همراه تعداد پذیرش آنها ، درج شده‌ است و ضروری است که پیش از واریز هزینه در سایت ، ابتدا از لیست رشته‌ ها مطلع شد.

رشته‌ های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، ظرفیت محدودی دارند و تعداد آنها نیز کم است. عمده رشته‌ های ارائه شده‌ ، از گروه علوم تجربی و علوم پزشکی می باشند که به شرح پرستاری ، مامایی ، اتاق عمل ، هوشبری و … هستند.

داوطلبان باید پس از بررسی رشته‌ ها و تهیه کد رشته‌ محل های مورد تفاضا ، وارد سامانه azmoon.org شوند و هزینه انتخاب رشته‌ را پرداخت کنند. بعد از پرداخت هزینه ، امکان دسترسی به فرم وجود خواهد داشت و می توان آن را تکمیل نمود. برای تکمیل فرم انتخاب رشته‌ حداکثر می توان 100 کد رشته‌ محل را ثبت کرد. در پایان هم باید کدپیگیری را از سایت دریافت کنید.

سوالات شما

  • نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چگونه است؟

نحوه برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با انتشار لیست رشته‌ محل های دارای ظرفیت خالی است.

  • تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در کدام سایت برگزار می شود؟

داوطلبان برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال هایی که برگزار می شود ، فرایند ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر