از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مهندسی عمران بدون کنکور – راهنمای ثبت نام بدون کنکور در رشته مهندسی عمران

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

مهندسی عمران بدون کنکور

 

مهندسی عمران از رشته های پرمتقاضی کنکور ریاضی محسوب می شود که در تعداد زیادی از دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیرانتفاعی ، آزاد ، پیام نور و … ظرفیت پذیرش دارد.  با توجه به اینکه تعداد زیادی از داوطلبان خواستار تحصیل در رشته مهندسی عمران هستند ولی ظرفیت پذیرش با کنکور این رشته پاسخگوی تعداد داوطلبان نیست ، برخی از واحد های دانشگاهی آزاد ، پیام نور و … در این رشته دانشجوی بدون کنکور پذیرش می کنند و علاقه مندان می توانند پس از بررسی دانشگاه های دارای ظرفیت و میزان شهریه هر یک از دانشگاه ، ثبت نام خود را اتجام دهند.

در ادامه مطلب جامعی در خصوص مهندسی عمران بدون کنکور ارائه خواهیم کرد تا تصمیم گیری و انتخاب دانشگاه برای شما آسان تر شود. اگر پس از مطالعه مطلب سوالی داشتید ، حتما در بخش نظرات بپرسید.

مهندسی عمران بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اولین انتخاب اکثر داوطلبان برای تحصیل بدون کنکور است. این دانشگاه شمار زیادی از رشته های ریاضی و فنی مهندسی را همچون مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی نفت ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر و … را به صورت بدون کنکور ارائه می دهد و متقاضیان تنها با ارائه مدرک فارغ التحصیلی ، امکان ثبت نام دارند.

اگر قصد ورود به دوره کارشناسی پیوسته مهندسی عمران دانشگاه آزاد دارید ، حتما باید از یکی از مدارک فارغ التحصیلی زیر برخوردار باشید :

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

برای ثبت  نام بر اساس سوابق تحصیلی در رشته مهندسی عمران می توانید در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اقدام کنید. ثبت نام دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و به صورت اینترنتی است. اما نحوه ثبت نام در رشته های نیمسال دوم معمولا حضوری و در واحد های دانشگاهی پذیرنده دانشجو است.

لیست دانشگاه های ازاد دارای رشته مهندسی عمران بدون کنکور

. لیست دانشگاه های آزاد ارائه دهنده رشته های بدون کنکور به صورت دفترچه تهیه و از طریق سایت مربوطه منتشر می شود. بیش از 180 واحد دانشگاهی در رشته مهندسی عمران به صورت بدون کنکور ظرفیت پذیرش دارند که تعدادی از این دانشگاه ها را در لیست زیر مشاهده می کنید.

  • دانشگاه آزاد واحد پردیس
  • دانشگاه آزاد واحد کرج
  • دانشگاه آزاد واحد تهران شرق
  • دانشگاه آزاد واحد دماوند
  • دانشگاه آزاد واحد رباط کریم
  • دانشگاه آزاد واحد رودهن
  • دانشگاه آزاد واحد صباشهر
  • و ..

برای اطلاع از اینکه دانشگاه یا دانشگاه های مد نظر شما در رشته مهندسی عمران ظرفیت پذیرش دارند یا خیر ، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

شهریه رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد در رشته مهندسی عمران از دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر تشکیل شده است. میزان شهریه ثابت در کل دوران تحصیل شما ثابت است اما شهریه متغیر با توجه به دروسی که انتخاب می کنید ، متغیر است.

دانشجویان رشته مهندسی عمران بدون کنکور باید دو بار در سال و به ازای هر ترم دانشگاه آزاد حدود 2/5 الی 3 میلیون تومان شهریه واریز کنند. دلیل متغیر بودن شهریه این است که امکان دارد شما در یک ترم مابین 14 الی 24 واحد درسی اخذ کنید و هر چقدر تعداد واحد های درسی بیشتر باشد ، شامل شهریه بیشتری خواهد بود. همچنین دروس عملی میزان شهریه بیشتری از دروس نظری دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تربیت معلم دانشگاه آزاد

تربیت معلم دانشگاه آزاد – معرفی و آینده شغلی تربیت معلم آزاد

  مزایای شغل معلمی و شرایط کاری نسبتا آسان تری که نسبت به سایر مشاغل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر