از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مرحله دوم المپیاد شیمی 📞 صفر تا صد مرحله دوم المپیاد شیمی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مرحله دوم المپیاد شیمی

مرحله دوم المپیاد شیمی یک مرحله سرنوشت ساز المپیاد است که در فصل بهار برگزار می شود. در صورتی که وارد مرحله دوم شده‌ اید باید به سوالات پاسخ دهید تا بتوانید وارد دوره تابستانی شوید و اگر هم برای تیم المپیاد جهانی انتخاب نشوید ، ورود به دوره تابستان باعث می شود که از مزایای زیادی بهره مند شوید. اگر شما هم از علاقه مندان شیمی هستید و در مرحله اول المپیاد این رشته‌ پذیرفته‌ شده‌ اید ، در ادامه همراه ما باشید تا شما را برای شرکت در مرحله دوم المپیاد شیمی راهنمایی کنیم.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای راهنمایی شدن در خصوص ثبت نام المپیاد دانش آموزی، تهیه بهترین منابع و برنامه ریزی برای المپیاد با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

موفقیت در مرحله دوم المپیاد شیمی

المپیاد شیمی مثل المپیاد اکثر رشته‌ ها دارای 4 مرحله است و شما برای آنکه به المپیاد جهانی برسید باید این 4 مرحله را با موفقیت بگذرانید. بیشترین تعداد داوطلبان المپیاد شیمی در مرحله اول حضور دارند اما از میان این تعداد داوطلبان حدود 1000 نفر آنها وارد مرحله دوم می شوند و در مرحله دوم هم حدود 40 داوطلب پذیرفته‌ می شوند. بنابراین شما هم اگر می خواهید جزو 40 نفر پذیرفته‌ شدگان المپیاد مرحله دوم باشید باید برنامه ریزی درستی داشته باشید و از منابع مناسب استفاده کنید.

برخی از مهم ترین نکات برای موفقیت در مرحله دوم المپیاد شیمی به شرح زیر هستند :

پیش مطالعه

از زمان برگزاری المپیاد مرحله اول تا مرحله دوم المپیاد شیمی حدود 3 ماه فاصله وجود دارد و شما این سه ماه را باید به درس خواندن‌ اختصاص دهید. آمادگی برای المپیاد مرحله دوم را به روزهای آخر برگزاری آزمون موکول نکنید و حتما برنامه ریزی اصولی برای 3 ماه داشته باشید.

مرور سوالات سال های گذشته

حتما سوالات آزمون مرحله دوم المپیاد سال های قبل را بررسی کنید تا با نوع سوالات و سبک طراحی سوالات آشنا شوید. بهترین راه برای تمرین المپیاد ، مرور آزمون های قبل است و شبیه سازی آزمون باعث می شود که آمادگی بیشتری داشته باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  سوالات المپیاد کامپیوتر دانش آموزی 📞 نمونه سوالات المپیاد کامپیوتر 1403

اطلاع از تفاوت المپیاد و کنکور

المپیاد و کنکور دو آزمون متفاوت هستند. سبک طراحی سوالات و نحوه برگزاری این آزمون ها مثل هم نیست. موفقیت در کنکور نیازمند معلومات بالا و مهارت تست زنی خوب می باشد. اما برای موفقیت در المپیاد ، هوش ، خلاقیت و قدرت حل مسئله مهم است و ذهن شما را به چالش می کشد. در المپیاد باید نگاه مفهومی و عمیق تری به سوالات داشته باشید و مسائل را از زوایای گوناگون بررسی کنید.

استفاده از منابع مناسب

شما برای موفقیت در مرحله دوم المپیاد شیمی باید از کتاب ها و منابع مناسبی هم استفاده کنید. منابع المپیاد شامل سه دسته منابع درسی ، غیر درسی و منابع حل مسئله هستند. منبع درسی همان کتاب های درسی دوره دوم متوسطه شما می باشد که باید تسلط بالایی بر آنها داشته باشید تا بتوانید سوالات آزمون را به خوبی پاسخ دهید. منابع غیر درسی همان کتاب های کمک آموزشی می باشند و توصیه می شود چند کتاب کمک آموزشی معتبر و در سطح المپیاد را تهیه کنید.

مباحث المپیاد شیمی شامل مباحثی مانند ترمودینامیک ، الکتروشیمی ، اسید و باز ، ساختار اتم ، خواص تناوبی ، پیوندهای یونی و کووالانسی ، استوکیومتری ، شیمی آلی ، محلول‌ ها ، سینتیک و تعادل هستند که برای مطالعه و برنامه ریزی باید تمرکز بالایی در تمام این مباحث داشته باشید.

مرتبط بخوانید : ثبت نام المپیاد شیمی

راهنمای ثبت نام المپیاد شیمی مرحله دوم

شما برای شرکت در مرحله دوم المپیاد شیمی باید ثبت نام آن را انجام دهید و از زمان ثبت نام هم اطلاع داشته باشید. با توجه به اینکه آزمون مرحله دوم معمولا در نیمه دوم اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود ، زمان ثبت نام هم در اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت ماه هر سال است. می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، اخبار زمان ثبت نام المپیاد را به طور دقیق تر پیگیری کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم 1403 📞 زمان و راهنمای کامل ثبت نام

شما در زمانی که برای ثبت نام نوبت دوم المپیاد شیمی در نظر گرفته شده‌ است باید به سایت مای مدیو مراجعه کنید. این سامانه به نشانی my.medu.ir در دسترس می باشد و با ارائه کد ملی و سری سریال شناسنامه خود ، امکان ورود به پنل کاربری و ثبت نام المپیاد را خواهید داشت.

مرتبط بخوانید : نتایج مرحله دوم المپیاد دانش آموزی 

نمره قبولی المپیاد شیمی

مرحله دوم المپیاد شیمی

در مرحله دوم المپیاد شیمی تعداد محدودی از شرکت کنندگان قبول می شود. به طوری که در آزمون سال های قبل حدود 40 نفر پذیرفته‌ شده‌ اند. بنابراین رقابت بسیار زیادی وجود دارد و شما باید تلاش زیادی داشته باشید تا بتوانید نمره بالایی را کسب کنید. طبق آمار سال های قبل ، نمره کف قبولی مرحله دوم المپیاد شیمی حدود 89 نمره بوده‌ است. البته کف قبولی در هر آزمون می تواند متفاوت باشد.

مرتبط بخوانید : سوالات المپیاد شیمی دانش آموزی

مشاوره شرکت در مرحله دوم المپیاد شیمی

مرحله دوم المپیاد شیمی از مراحل حساسی است که قبولی در آن نیازمند استفاده از منابع استاندارد و پیش رفتن با برنامه ریزی درسی اصولی است. از این رو توصیه می شود از حضور مشاوری مجرب و متخصص در کنار خود بهره مند شوید تا آزمون را با موفقیت پشت سربگذارید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما می توانند در زمینه برنامه ریزی و تهیه منابع المپیاد شیمی ، در کنار شما باشند. لطفا به صورت تلفنی تماس حاصل کرده و با مشاوران در ارتباط باشید.

سوالات شما

  • زمان برگزاری مرحله دوم المپیاد شیمی 1403 در چه تاریخی است؟

المپیاد مرحله دوم رشته‌ های مختلف معمولا در نیمه دوم اردیبهشت ماه هر سال برگزار می گردد.

  • منابع نوبت دوم المپیاد شیمی چیست؟

می توانید برای اطلاع از منابع المپیاد شیمی این مطلب را مطالعه کنید.

  • چگونه در المپیاد نوبت دوم شیمی ثبت نام کنیم؟

ثبت نام المپیاد در سامانه مای مدیو انجام می پذیرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

المپیاد شیمی

المپیاد شیمی 1402 📞 راهنمای المپیاد شیمی دانش آموزی و دانشجویی

المپیاد شیمی از جمله مسابقات علمی است که توسط سازمان آموزش و پرورش دانش پژوهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر