از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد 1402 📞 زمان و راهنمای تکمیل فرم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد با شروع فرایند انتخاب رشته‌ ، در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت تا با تکمیل این فرم و ثبت آن در سایت دانشگاه آزاد ، شانس مجددی برای پذیرش داشته باشند. داوطلبانی که می خواهند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند ، باید منتظر انتشار اطلاعیه از سوی این دانشگاه باشند و پس از بررسی رشته‌ محل های ارائه شده‌ ، اقدام به ثبت نام نمایند. در این مطلب می خواهیم درباره فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد 1402 ، توضیحاتی را ارائه دهیم. لطفا همراه ما باشید.

می توانید برای اطلاع از جزئیات ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در رشته های مختلف ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان تکمیل فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد 1402

روال برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد به صورت هر ساله نیست و تنها در بعضی از سال ها که ظرفیت رشته‌ ها تکمیل نشده‌ است ، این مرحله به اجرا در می آید. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌ اند و هم اکنون مشغول به تحصیل در یک دانشگاه هستند یا نیستند ، می توانند ثبت نام تکمیل ظرفیت را انجام دهند. با ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ، شانس دوباره ای برای قبولی در رشته‌ محل مورد علاقه وجود خواهد داشت.

با توجه به توضیحات فوق ، برای سال 1402 فعلا مشخص نیست که تکمیل ظرفیت برگزار خواهد شد یا خیر و تاریخ دقیق آن نیز مشخص نیست. اما با توجه به اینکه شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت در بهمن ماه می باشد ، می توانیم احتمال دهیم که تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد اگر برگزار شود ، زمان آن در دی ماه خواهد بود تا با اعلام شدن نتایج حداکثر تا اواسط بهمن ماه ، پذیرفته شدگان راهی دانشگاه شوند.

مرتبط بخوانید : نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

سایت دریافت فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد به شیوه اینترنتی انجام می گیرد و یک فرم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. شرکت کنندگان تکمیل ظرفیت ، باید فرم را در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org تکمیل نمایند. فرم انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت فقط در اختیار داوطلبانی قرار خواهد گرفت که در کنکور سراسری شرکت کرده‌ اند و دارای کارنامه هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت رشته های با ازمون دانشگاه ازاد 1401 - زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد از سایت مذکور ، باید وارد سامانه شده‌ و اطلاعات لازم را ارائه کرد. ضمن اینکه لازم است هزینه شرکت در تکمیل ظرفیت پرداخت گردد و بدون پرداخت هزینه ، امکان دسترسی به فرم وجود ندارد. اطلاعات لازم برای دریافت فرم نیز شناسه انتخاب رشته‌ و کد ملی می باشد.

تعداد انتخاب های تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفيت دانشگاه ازاد مجاز به انتخاب تعداد مشخصی کد رشته‌ محل هستند و می توانند حداکثر 100 کد رشته‌ محل را از دفترچه یافته و در فرم ثبت کنند. لازم به ذکر است که برای انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت ، یک دفترچه منتشر خواهد شد که داخل این دفترچه ، کد رشته‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفیت درج شده‌ اند.

بنابراین شما برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ، باید دفترچه مربوط به این مرحله را از سایت دانلود کنید. با توجه به محدود بودن رشته‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفیت ، شاید تعداد انتخاب های شما بسیار کم باشد.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت رشته های با ازمون دانشگاه ازاد 

نکات تکمیل فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

برای تکمیل فرم انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، یکسری نکات مهم را باید بدانید از جمله آنکه :

  • داوطلبانی که در انتخاب رشته‌ کنکور سراسری و دانشگاه آزاد شرکت کرده‌ اند و قبول شده‌ اند ، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد می باشند. اما در صورت قبولی ، رشته‌ قبولی قبلی آنها از بین خواهد رفت.
  • داوطلبان مجاز هستند فقط از رشته‌ محل های مربوط به گروه آزمایشی خود انتخاب کنند.
  • داوطلبان برای دریافت فرم تکميل ظرفيت دانشگاه ازاد ، باید هزینه تکميل ظرفیت را در سایت بپردازند.
  • با توجه به اینکه انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد در رشته‌ های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی توسط سایت سنجش انجام می شود ، ممکن است مرحله تکمیل ظرفیت این رشته‌ ها نیز در سایت سنجش اجرا شود.

مرتبط بخوانید : ظرفیت پرستاری دانشگاه ازاد 

سوالات شما

  • تعداد انتخاب ها در فرم تکميل ظرفیت دانشگاه ازاد چقدر است؟
احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت پیراپزشکی آزاد - راهنمای تکمیل ظرفیت پیراپزشکی آزاد

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانند حداکثر 100 کد رشته‌ محل را انتخاب نمایند.

  • فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد را از کدام سایت دریافت کنیم؟

انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در سامانه azmoon.org انجام می پذیرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 📞 راهنمای ثبت نام 1402

دانشگاه پیام نور هر ساله از میان داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که دارای رتبه مناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر