از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ضمن خدمت مهدویت – راهنمای دوره مهدویت ضمن خدمت

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ضمن خدمت مهدویت - راهنمای دوره مهدویت ضمن خدمت

 

در سال 1379 به پیشنهاد حجت ‌الاسلام و المسلمين محسن قرائتی و با تایید مقام معظم رهبری ، بنياد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله) تاسیس شد و در سال 1380 با هدف گسترش فرهنگ مهدويت در سطح جامعه به ویژه برای نسل جوان و تربیت پژوهشگر ، مبلغ و مدرس مباحث مهدویت ، مركز تخصصی مهدويت در شهر مقدس قم و اصفهان راه اندازی شد. مركز تخصصی مهدويت در سه محور آموزش ، پژوهش و تبلیغ و ارتباطات در حال فعالیت است که محور آموزش عمومی ( ضمن خدمت كوتاه مدت) در قالب دوره‌های آموزشی حضوری ، مجازی و مکاتبه ای تاکنون در بيش از دویست مركز حوزوی ، دانشگاهی ، نظامی و نیز مدارس آموزش و پرورش برگزار شده است و بیش از یکصد هزار نفر آموزش دیده اند.

دوره های فعال ضمن خدمت مهدویت

دوره های آموزشی مرکز مهدویت ، در حال حاضر در سه سطح آموزش تخصصی ، مجازی و مکاتبه ای برگزار می شود که شرایط هر یک در ادامه شرح داده شده است :

 آموزش تخصصی (ويژه طلاب سطح سه و چهار حوزه علميه)

دانش پژوهانی که به مباحث مهدویت علاقه مند هستند ، پس از قبولی در آزمون کتبی و پذیرفته شدن در مرحله مصاحبه علمی ، طی 3 سال و با گذراندن 63 واحد درسی تخصصی ، 36 واحد درس عمومی ، 22 واحد پیش نیاز ، 15 واحد فوق برنامه و 6 واحد پایان نامه در مقطع سه حوزوی که معادل مدرک کارشناسی ارشد است ، فارغ التحصیل می شوند.

آموزش عمومی ( كوتاه مدت )

دوره های آموزشی حضوری ، مکاتبه ای و مجازی مباحث مهدویت برای فراگیری فرهنگ مهدویت در سطح جامعه به صورت فشرده برگزار می شود. دوره های حضوری که معاونت تبلیغ و ارتباطات مرکز مسئول برگزاری آن است ، تاکنون در بیش از 200 مركز حوزوی ، دانشگاهی ، نظامی و مدارس آموزش و پرورش اجرا شده است و حدود هزار نفر آموزش دیده اند.

احتمالا این را هم بپسندید  ضمن خدمت فرهنگیان چیست 📞 راهنمای کامل ضمن خدمت فرهنگیان

دوره های مکاتبه ای آموزش مهدویت ، از طریق ارسال جزوه ها و کتاب های آموزشی انجام می گیرد و متقاضیان می توانید از طریق تماس با واحد آموزش مکاتبه ‌ای معاونت انفورماتیک درخواست این دوره ها را داشته باشند تا از طریق نشانی پستی برای آن ها کتاب ها و جزوات آموزشی مهدویت ارسال شود. قابل ذکر است که تاکنون بیش از 10 هزار نفر در سطح کشور از مباحث مهدویت دوره های مکاتبه ای بهره مند شده اند.

آموزش مجازی

در حال حاضر که امکان برگزاری دوره های حضوری ضمن خدمت مهدویت فرهنگیان به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود ندارد ، می توانید از دوره های مجازی مركز تخصصی مهدويت بهره مند شوید. برخی از مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی که شامل دو سطح عمومی و ویژه است (رایحه انتظار و عطر انتظار) ، عبارتند از :

 • ظهور و اهداف حكومت جهاني حضرت مهدي (عجل الله)
 • برنامه‌ها و حكومت جهاني حضرت مهدي (عجل الله)
 • دستاورد‌ها ، قلمرو ، و مدت حكومت حضرت مهدي (عجل الله)
 • ضرورت طرح مباحث مهدويت
 • امام مهدي عج در يك نگاه
 • دوره اختفاء و پنهان زيستن حضرت
 • غیبت و علل آن
 • شرایط و علائم ظهور
 • امام مهدی (عجل الله) در نگاه اهل سنت
 • برنامه های حکومت جهانی حضرت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
 • آسیب‌ شناسی مباحث مهدویت
 • مهدویت در قرآن
 • ملاقات
 • مهدویت و غرب
 • منجی در ادیان
 • مهدویت و مستشرقین
 •  آسيب ‌شناسی مباحث مهدويت
 • مهدی ستیزان (غرب و مهدویت)
 • و …

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام دوره های آموزش مجازی مهدویت ، می توانند از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما راهنمایی های لازم را کسب کنند و سپس از طریق سایت mahdaviat.org ثبت نام خود را به کمک مشاوران انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  نحوه ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان 📞 راهنمای ورود و استفاده از سامانه ضمن خدمت

راهنمای ثبت نام دوره ضمن خدمت مهدویت فرهنگیان

کارمندان عزیز جهت ثبت نام در دوره ضمن خدمت «تفسیر آیات برگزیده قرآن کریم » و «آداب و اسرار نماز» و «حکومت مهدوی و وظایف منتظران» باید به سایت www.mahdaviat.org  مراجعه نمایند و سپس مراحل زیر را برای تکمیل فرم ثبت نام طی کنند :

در صفحه اول سایت بر روی عبارت “نام کاربری ندارید ، ثبت نام کنید” کلیک نمایید.

 

سپس در انتخاب شغل یکی از گزینه های “کارمند آموزش و پرورش ”  یا ” کارمند دولت غیر آموزش و پرورش” را انتخاب کنید و  فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

 

برای تکمیل فرم ثبت نام نیازمند کد پرسنلی ، شماره شناسنامه ، کدملی ، کدپستی و … می باشید.

 

پس از درج تمام اطلاعات گزینه ارسال را انتخاب کنید.

 

حال باید کدی را که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را درج کنید تا بتوانید از خدمات آموزش مجازی سامانه بهره مند شوید. در صورتی که کد برای شما ارسال نشده است بر روی گزینه ” کد پیامکی را دریافت نکرده ام “ کلیک کنید تا ارسال شود.

در این مطلب راهنمای کامل دوره مهدویت ضمن خدمت ارائه شد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از دوره های رایگان ضمن خدمت فرهنگیان ، مشاهده نمرات دوره های ضمن خدمت فرهنگیان و دوره های گذرانده شده ضمن خدمت فرهنگیان با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنمایی شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

سامانه ضمن خدمت سانیار - ورود و راهنمای ضمن خدمت فرهنگیان در سامانه سانیار

سامانه ضمن خدمت سانیار – ورود و راهنمای ضمن خدمت فرهنگیان در سامانه سانیار

  موسسه سانیار یکی از موسسات فعال در برگزاری دوره های ضمن خدمت دستگاه های …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر