از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی 1402 📞 شهریه ثابت و متغیر یک ترم تحصیل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی

رشته‌ زبان انگلیسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی توسط دانشگاه غیرانتفاعی ارائه می شود. داوطلبانی که می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این رشته‌ شوند ، می توانند دانشگاه غیرانتفاعی را انتخاب کنند. شما برای تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی نیاز است که شهریه مصوب رشته‌ تحصیلی خود را بپردازید. میزان شهریه هر ساله توسط خود دانشگاه تعیین می شود و سالانه حدود 15 درصد نیز افزایش می یابد. شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی 1402 که دارای دو بخش ثابت و متغیر است ، هر ترم از دانشجو دریافت می شود و پرداخت آن در ابتدای ترم برای انجام انتخاب واحد و در انتهای ترم برای شرکت در امتحانات پایان ترم ، اجباری است. در ادامه این مطلب شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی را برای علاقه مندان به تحصیل در این رشته‌ و دانشگاه ، بررسی کرده‌ ایم.

برای اطلاع از شهریه دقیق رشته‌ های دانشگاه غیرانتفاعی و دیگر دانشگاه های شهریه پرداز  ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی 1402 چقدر است

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ، دانشگاه غیرانتفاعی رشته‌ زبان انگلیسی را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می کند. مقطع کاردانی به مدت 2 سال و مقطع کارشناسی به مدت 4 سال ، زمان تحصیل دارد. بنابراین اگر می خواهید مدرک فوق دیپلم بگیرید ، نیاز است که وارد مقطع کاردانی شوید و در صورت تمایل به دریافت مدرک لیسانس ، باید ثبت نام دوره کارشناسی را انجام دهید.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های دانشگاه غیرانتفاعی با کنکور 1401 - لیست رشته ها و رتبه قبولی

میزان شهریه رشته‌ زبان انگلیسی در دانشگاه غیرانتفاعی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی متفاوت است. دانشجویان دوره کاردانی در هر ترم تحصیل خود حدود 2 میلیون تومان و دانشجویان دوره کارشناسی نیز در هر ترم حدود 2/5 میلیون تومان شهریه پرداخت می کنند.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه آزاد رشته‌ آموزش زبان انگلیسی

شهریه ثابت رشته‌ زبان انگلیسی دانشگاه غیر انتفاعی

یک بخش ثابت از هزینه تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی را شهریه ثابت تشکیل می دهد. شهریه ثابت معمولا در ابتدای هر ترم و قبل از انجام انتخاب واحد دریافت می شود. دانشجویانی که این بخش از هزینه تحصیل را پرداخت نکنند مجاز به انتخاب واحد نخواهند بود. میزان شهریه ثابت دانشگاه غیرانتفاعی را سال ورود به دانشگاه ، رشته‌ و مقطع تحصیلی تعیین می نماید. به طوری که شهریه ثابت دانشجویان ورودی کارشناسی رشته‌ زبان انگلیسی امسال از دانشجویان ورودی سال قبل همین رشته‌ و همین مقطع ، شهریه ثابت بیشتری دارند. ضمن اینکه مبلغ شهریه ثابت در تمام دوران تحصیل تغییر نمی کند و تا زمان فارغ التحصیلی افزایش یا کاهش نخواهد داشت.

مرتبط بخوانید : دانشگاه های دولتی دارای رشته‌ آموزش زبان انگلیسی

شهریه متغیر رشته زبان انگلیسی دانشگاه غیرانتفاعی

دومین بخش شهریه دانشگاه غیرانتفاعی شهریه متغیر می باشد. مبلغ شهریه متغیر همانطور که از اسم آن نیز مشخص است ، هر ساله افزایش می یابد و عوامل تعیین کننده‌ این بخش از شهریه ، تعداد دروس اخذ شده‌ در هر ترم و نوع دروس است. رشته‌ زبان انگلیسی از دروس عملی ، اختصاصی ، اصلی ، عمومی و … تشکیل شده‌ است که اخذ دروس عملی و اختصاصی باعث بیشتر شدن‌ شهریه متغیر می شود اما دروس پایه و عمومی شهریه متغیر کمتری دارند. همچنین شما در هر ترم مجاز خواهید بود که 14 الی 24 واحد درسی اخذ کنید که مسلما برداشتن‌ واحدهای درسی بیشتر باعث افزایش شهریه متغیر شما خواهد شد.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته‌ مهندسی پزشکی

شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی با دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان انگلیسی

شما می توانید رشته‌‌ زبان انگلیسی را در دانشگاه آزاد نیز تحصیل کنید. این دانشگاه شرایط تحصیل بدون کنکور در رشته‌‌ مورد علاقه شما را فراهم ساخته‌ است. اما اگر برای پرداخت شهریه به دنبال دانشگاهی هستید که هزینه تحصیل کمتری داشته‌ باشد ، لازم است بدانید که شهریه دانشگاه آزاد به نسبت دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی بیشتر است. مبلغ شهریه این دانشگاه از 3/5 میلیون تومان شروع می شود و امکان افزایش آن تا بیشتر از 4 میلیون تومان وجود دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته مهندسی پزشکی 1401 - شهریه ثابت و متغیر

سوالات شما

  • آیا تحصیل در رشته‌ زبان انگلیسی دانشگاه غیر انتفاعی هزینه زیادی دارد ؟

رشته‌ زبان انگلیسی دانشگاه غیر انتفاعی هزینه تحصیل مناسبی نسبت به سایر دانشگاه های شهریه پرداز دارد.

  • شهریه دانشگاه غیرانتفاعی رشته‌ زبان انگلیسی چقدر است ؟

میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی در رشته‌ زبان انگلیسی را در این مطلب کامل بررسی کرده‌ ایم.

  • شهریه رشته‌ زبان انگلیسی در دانشگاه غیر انتفاعی کمتر است یا دانشگاه آزاد ؟

شهریه دانشگاه آزاد از شهریه دانشگاه غیر انتفاعی بیشتر است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

دانشگاه غیر انتفاعی چیست - معرفی و راهنمای قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی

دانشگاه غیر انتفاعی چیست – معرفی و راهنمای قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی

  با شروع شدن انتخاب رشته کنکور سراسری ، داوطلبان با تعداد زیادی از رشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر