از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1402 – اطلاعات کامل پذیرش و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان - اطلاعات کامل پذیرش و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

 

داوطلبان متقاضی رشته های دانشگاه فرهنگیان برای کسب پذیرش در این دانشگاه می بایست واجد شرایط لازم باشند که یکی از این شرایط ، شرط معدل است. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای تمام گروه های آزمایشی در نظر گرفته شده است و فرقی نمی کند که شما در کدام آزمون شرکت می کنید ، زیرا قوانین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای همه داوطلبان ثابت است.

البته در سال های گذشته صحبت هایی در خصوص حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در دیوان عدالت شده است تا داوطلبانی که تراز خوبی در کنکور کسب می کنند ، اما حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان را ندارند ، شانس پذیرش در این دانشگاه را از دست ندهند. با توجه به ابهاماتی که در خصوص شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1402 برای داوطلبان وجود دارد ، این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی در این خصوص ارائه کنیم.

مشاوره انتخاب رشته ، مصاحبه ، رتبه مورد نیاز و کلیه امور لازم برای دانشگاه فرهنگیان ، مشاوره از طریق تماس با مشاوران ارشد مجموعه پاسخ با ما

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط دانشگاه فرهنگیان 1402 - آخرین شرایط شرکت و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1402

قبل از سال 98 و در کنکور های 97 به قبل ، شرط معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ، حداقل معدل کتبی نهایی 15 بوده است و دانش آموزانی که کمتر از معدل 15 را داشتند ، اجازه شرکت در رشته های دانشگاه فرهنگیان به آن ها داده نمی شد.

در کنکور 98 شرط معدل دانشگاه فرهنگیان به معدل 14 تغییر پیدا کرد و اطلاعیه ای که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده بود ، به شرح زیر است :

بـا توجـه بــه رای هیـات عمــومی دیـوان عــدالت اداری بـه شــماره 1821 ، داشـتن حــداقل معـدل کــل 14 در دوره متوسـطه دوم (معــدل سـه پایــه اول ، دوم و سـوم) برای پــذیرش دانشجو ، ملاک عمل خواهـد بـود و حـداقل معـدل کـل ، تحـت هیچ شـرایطی تغییـر نخواهـد داشـت.

بنابراین منظور از حذف شرط معدل ، حذف کامل شرط معدل نیست بلکه معدل 15 به 14 تغییر پیدا کرده است. در کنکور سال 1402 نیز برای پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت دبیر ، حداقل معدل 14 در نظر گرفته شده است و برای آزمون سراسری سال های اینده باید منتظر اطلاعیه های جدید دیوان عدالت عالی و سازمان سنجش باشیم زیرا ممکن است دوباره و بر اساس درخواست داوطلبان ، تغییراتی را اعمال کنند.

در صورت وجود تغییرات در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، حتما با بروزرسانی این مطلب آخرین اخبار را به اطلاع شما می رسانیم.

مرتبط بخوانید : شرط معدل پردیس خودگردان – معدل لازم برای قبولی در پردیس خودگردان

تغییر حداقل معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان

شرایط دانشگاه فرهنگیان هر ساله دستخوش تغییراتی است مثلا در کنکور 98 ، حداقل معدل لازم با یک نمره کاهش به معدل 14 تغییر یافت یا در کنکور 99 ، شرط سنی این دانشگاه از 22 سال به 24 سال افزایش پیدا کرد. با توجه به این تغییرات ، ممکن است برای داوطلبان ابهام ایجاد شود که آیا ممکن است شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1402 تغییر کند ؟

در این خصوص باید منتظر اطلاعیه های جدید دیوان عدالت عالی و سازمان سنجش باشیم زیرا ممکن است دوباره و بر اساس درخواست داوطلبان ، تغییراتی را اعمال کنند اما در صورت وجود تغییرات ، حتما از چند ماه قبل به اطلاع داوطلبان رسانده می شود و ما نیز در این مطلب ، تغییرات جدید را به شما عزیزان اطلاع می دهیم.

ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان 1402

حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان

 

طرح ترمیم معدل دیپلم شرایطی را مهیا کرده است تا داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان که معدل پایینی دارند ، بتوانند با شرکت در این طرح و با افزایش نمرات برخی دروس خود ، معدلشان را ارتقا دهند و مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان شوند.

شما برای شرکت در طرح ترمیم معدل می توانید در هر تعداد درسی که نمره پایینی دارید ، ثبت نام کنید و پس از ازمون اگر نمره مناسبی را به دست نیاورید ، نمره قبلی شما که بالاتر است به عنوان نمره اصلی منظور می شود. البته نمراتی که داوطلبان در طرح ترمیم معدل کسب می کنند ، در معدل دیپلم کارنامه های کتبی تاثیری ندارند و صرفا در اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری برای پذیرش در دانشگاه های خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان موثر می باشند.

مرتبط بخوانید : شرایط دانشگاه فرهنگیان

شرایط جدید برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 1402

با دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از مشاوران با تجربه ما و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، قبولی خود را تضمین کنید. برای ارتباط با مشاوران کافیست تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

علاوه بر معدل ، شرایط دانشگاه فرهنگیان موارد دیگری نیز هستند که عبارتند از :

 • کسب حداقل نمره علمـی کـل 6500 و بـالاتر جهـت مجـاز شـدن بـرای انتخـاب رشـته در گـروه آزمایشـی مربـوط
 • نداشتن هیچگونه رابطـه اسـتخدامی یـا تعهـد خـدمت (دائم یـا موقـت) بـه نهاد هـا و سـازمان هـای دولتـی و غیردولتـی ، (از آغـاز تـا پایـان دوره تحصـیل در دانشـگاه)
 • داشـتن حـداکثر سـن 24 سـال تمـام در بـدو ورود بـه دانشـگاه
 • بومی بودن داوطلب در هر یک از کد رشته محل های اعلام شده از طر سازمان آموزش و پرورش
 • دارا بودن سلامت کامل جسمانی و روانی برای انجام وظیفه معلمی
 • توانایی و مهارت گفتاری (توانایی رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات، بهطور کامل و صحیح و نداشتن لکنت زبان به هر میزان)
 • قدرت شنوایی کافی ( توانایی شنیدن صداها و اصوات معمولی ، نداشتن نقص شنوایی ، کم شنوایی داوطلب نباید بیش از 30 دسیبل باشد)

برای کسب اطلاعات کامل تر از سایر شرایط میتوانید این مقاله را مطالعه بفرمائید : شرایط دانشگاه فرهنگیان

شرایط فوق از مهم ترین شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قید شده است. توصیه می شود برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص نحوه ورود به دانشگاه فرهنگیان ، از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” راهنمایی بخواهید.

آیا سهمیه ایثارگران تاثیری در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان دارد

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند و دارا بودن سهمیه ایثارگران 25 درصد ، سهمیه ایثارگران 5 درصد ، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا ، تاثیری در شرط معدل این دانشگاه ندارد. استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور فقط موجب امتیاز بیشتر این دسته از داوطلبان در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می شود و شرایط تغییری نمی کند.

با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه هایی که با شرط معدل دانشجو پذیرش می کنند ، شرط معدل را برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و خانواده شهدا ، افزایش می دهند ، ممکن است این ابهام ایجاد شود که دانشگاه فرهنگیان نیز به این صورت عمل می کند در حالی که داشتن سهمیه مذکور هیچ تاثیری در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ندارد و این دسته از داوطلبان نیز باید حداقل معدل 14 کل دیپلم را داشته باشند.

مرتبط بخوانید : حداقل معدل برای استخدام آموزش و پرورش

سوالات متداول

 • شرط معدل فرهنگیان در سال 1402 چقدر است ؟

در کنکور سراسری 1402 برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ، حــداقل معـدل کــل 14 در دوره متوسـطه دوم (معــدل سـه پایــه اول ، دوم و سـوم) برای پــذیرش دانشجو ، ملاک عمل خواهـد بـود.

 • آیا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان هر سال تغییر می کند ؟

آخرین تغییرات شرایط دانشگاه فرهنگیان مربوط به کنکور سال 98 است و در کنکور سال های 99 و 1400 تغییراتی در شرایط معدل ، سنی و … اعمال نشد.

 • آیا امکان حذف شرط معدل فرهنگیان وجود دارد ؟

شرط معدل یکی از اصلی ترین شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان می باشد که احتمال حذف شدن آن کم است. اما در صورت وجود تغییرات در این شرایط ، حتما با بروزرسانی این مطلب آخرین اخبار را به اطلاع شما می رسانیم.

 • حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان چقدر است ؟

دارا بودن حداقل معدل 14 در سه سال دوره دوم متوسطه ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان است.

گذراندن خدمت سربازی تاثیری در افزایش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ندارد.

 • منظور از معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان ، معدل کتبی دیپلم است یا معدل کل دیپلم ؟

معدل کل دیپلم یعنی معدل سه سال آخر دوره دوم متوسطه برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ملاک سنجش قرار می گیرد.

 • آیا برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری نیز شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته می شود ؟

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان دارای سهمیه های ایثارگری و رزمندگان همانند داوطلبان دارای سهمیه عادی است بنابراین شرط معدل این دسته از داوطلبان نیز معدل 14 است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ایا با رشته کامپیوتر میتوان معلم شد

ایا با رشته کامپیوتر میتوان معلم شد – معلم شدن از رشته کامپیوتر

  ایا با رشته کامپیوتر میتوان معلم شد ؟ این سوال را دانش آموزان مشغول …

154 نظر

 1. سلام وقتتون بخیر ببخشید برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل مهم است یا معدل کتبی ؟ راجع به شرط معدل هم در مقاله خوندم

  • باسلام معدل کل در نطر گرفته می‌شود معدل کل باید بالاتر از ۱۴ باشد

  • من سال دهم و یازدهم زیر ۱۲معدلم بوده و امتحان نهایی معدلم بالایی ۱۸ بوده آیا شرایط قبولی در فرهنگیان دارم.؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم شما باید بالای 14 شود.

 2. ببخشید کتبی نهایی من زیر ۱۴
  معدل ۳سال ۱۷ هست الان برای اینکه نهاییم زیر ۱۴ مشکل داره برای قبولی فرهنکیان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر معدل کل دیپلم بالای 14 کسب کنید ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را کسب خواهید کرد.

  • سلام ببخشید معدل کلی من۱۳/۴۱هست وکتبی هم۸/۱۱هست.اگر امسال به دانشگاه فرهنگیان قبول شوم.میتوانم برم به دانشگاه فرهنگیان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را ندارید.

 3. سلام. وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل نظام قدیمم
  معدل کل دیپلمم 15.67
  اما معدل پیش دانشگاهیم 13.44هست
  ایا برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به مشکل میخورم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم بالای 14 است که شما از این شرط برخوردار هستید.

  • سلام وقت بخیر ، معدل کل من ۱۵/۶۲ هست و معدل دیپلمم ۱۳/۳۹
   ایا با این معدل واجد شرایط در دانشگاه فرهنگیان هستم یا خیر ؟
   لطفا پاسخ بدید …

  • پاسخ با ما

   با سلاک. معدل کل بالای 14 دارید و واجد شرایط هستید.

 4. سلام خسته نباشید تاثیر معدل در مصاحبه و پذیرش دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ آیا به ازای هریک نمره معدل بالاتر تاثیر بیشتر دارد؟ مثلا معدل 18 با19 در پذیرش دانشگاه فرهنگیان تفاوت و تاثیر دارد؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. داوطلبان دارای معدل بالاتر در شرایط و امتیاز برابر ، شانس قبولی بیشتری دارند.

 5. سلام ببخشید سوالی که داشتم اینه که ایا محاسبه حداقل نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان
  بر اساس میانگین معدل نمرات کتبی سال 10،11،12 هست یا بر اساس میانگین معدل کل 10،11،12

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک است که باید بالای 14 باشد.

  • سلام من معدل کتبی ام ۱۳.۳۶ است اما معدل کل ۱۷ هست من قبول میشم فرهنگیان

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید.

  • سلام
   اگر معدل کل دهم مثلا۱۶
   یازدهم ۱۳.۹۰
   دوازدهم ۱۷باشه شرایط قبولی دانشکاه فرهنگیان هست ؟یا باید اون ۱۳.۹۰ بشه۱۴

   کتبی چطور؟

   بیشتر کل مد نظرم هست چون هنوز دیپلم نگرفتم

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم مهم است

 6. سلام، معدل کل دیپلم از ۱۴ به بالا باشه، یعنی اینکه معدل هر۳سال رو میانگین میگیرن؟ یا فقط معدل نهایی رو ملاک قرار میدن؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم شامل معدل سه سال دهم ، یازدهم و دوازدهم است

 7. سلام وقتتون بخیر
  نمرات تک تک دروس هم تاثیری دارند یا فقط معدل مهمه ؟
  مثلا اگه نمره یه درسی پایین تر از ۱۴ باشه مشکلی در پذیرش وجود نمیاد ؟

 8. سلام.در شرط معدل نمره امتحان مستمر هم در نظر گرفته میشود یا فقط نمره امتحان نهایی منظور میگردد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم است.

 9. سلام مطلب مفیدی بود درباره شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

 10. سلام من معدل کتبیم شد 13 و معدل سه سالم هم شد 17…ایا میتونم در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم؟

 11. سلام من معدل نهاییم رو خراب کردم اما 10 و 11 وضعیتم مطلوب هست. آیا قابلیت شرکت در دانشگاه فرهنگیان دارم؟
  معدل نهاییم یعنی سال دوازدهم 13 اومده ولی 10 بالای 19 و یازدهم 18 شد

 12. سلام اگر معدلمون پایین باشه با تریم معدل ببریمش بالا میتونیم اینطوری وارد دانشگاه فرهنگیان بشیم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر با ترمیم معدل بتوانید معدل بالای 14 به دست آورید ، می توانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.

 13. یا مثلا ۳ سال معدلو جمع میکنن تقسیم ۳ بالای ۱۴ باشه میتونی فرهنگیان بری ؟

 14. سلام معدل نهایی من ۱۱.۳۰دوازدهم همان اما معدل دیپلم کل ۱۵.۹۸ ایا برای قبولی فرهنگیان این معدل کافیه یا باید معدل دوازدهم هم بالای ۱۴ باشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم شما بالای 14 است و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید

 15. سعید هوتی

  با سلام وقت بخیر بنده رشته انسانی هستم ک معدل کلم ‌‍18/1و معدل کتبی نهایی من 11/88ایا من میتونم فرهنگیان مجاز شم یان معدل کلم تو کنکورم لحاظ میشه یان

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم شما بالای 14 است و شرط معدل فرهنگیان را دارید

  • سلام برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان معدل کل۱۵/۲۲ هست اما در امتحانات نهایی نمرات زیر ۵ داشتم و تک ماده شدم آیا دانشگاه فرهنگیان تک تک نمرات امتحان نهایی رو بررسی میکنه و باید دوباره ترمیم نمره بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید.

  • احمد احمدی

   سلام من معدلم شده ۱۷معدله کتبی نهایی شده ۹/۲۸ شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان را دارم

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر معدل کل دیپلم بالای 14 باشد می توانید ثبت نام کنید.

 16. سلام خسته نباشید
  من معدل کل دیپلم شده ۱۶/۵۹
  معدل کتبی نهایی شده ۱۰/۴۳
  شرایط معدل دانشگاه فرهنگيان دارم؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله معدل کل دیپلم شما بالای 14 است

  • سلام معدل کل دیپلم من ۱۵/۴۵هست
   معدل کتبی نهایی نوشته نشده ایا شرایط دانشگاه فرهنگیان دارم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله معدل دیپلم شما بالای 14 است و شرط معدل را دارید.

  • سلام من با معدل کل ۱۹/۶۰ و تراز ۷۱۶۰ احتمال بالایی داره دعوت به مصاحبه دبیری شم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شانس دعوت به مصاحبه دارید.

  • سلام معدل من ۱۸ بوده وبه اشتباه چهارده ثبت کردم آیا در نتیجه قبولی من ثاثیر دارد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله حتما باید معدل واقعی را درج کنید.

 17. سعید هوتی

  آیا معدل کل هم ط دانشگاه فرهنگیان لحاظ میشه یان؟

 18. سلام علیکم خسته نباشید آگه معدل کل ۱۷باشه و تراز کنکور خوبی بدست نیاری میشه فقط با شرط معدل دانشگاه فرهنگیان قبول بشی؟؟ ممنون

 19. سلام من معدل کتبی نهایی ام ۱۳.۳۷است برای دانشگاه فرهنگیان چطوره

 20. سلام روز بخیر ببخشید معدل کتبی نهایی من 11:84است و معدل کل سه سال آخر بالای 17 است آیا من شرط معدل را در فرهنگیان دارم:؟

 21. سلام خسته نباشید من معدل یا دهمم ۱۴بوده یازدهم ۱۷بوده نهایی،هنوز معدل کل را نزده ولی معدل سالم ۶۸، ۱۲بوده به نظرتون من امیدی برای قبولی من هستش یا خیر ؟!

 22. سلام خسته نباشید.ببخشید برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان رشته زبان انگلیسی با سهمیه ۲۵ درصد تراز باید چند باشه ؟

 23. سلام خسته نباشید من معدل کلم ۱۳و ۹۲ صدم است میدونم زیر ۱۴ هست آیا راه چاره ای داره یا اعتراضی چیزی که ۸ صدم نمره بگیرم به ۱۴ برسونم یا هیچ راهی نداره

 24. سلام معدل من 14.35میشه فرهنگیان

 25. سلام من معدلم 17هستش ایا میتونم دانشگاه فرهنگیان برم

 26. سلام‌من‌معدل‌کل‌۱۷/۵۲و‌معدل‌کتبی‌نهایم۱۱/۷۵میتونم‌فرهنگیان‌قبول‌بشم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید.

 27. سلام من معدل کلم 18.34هستش اما ترازم زیر 6500 هستش،، شانسی دارم برای اینکه فرهنگیان بیارم؟

 28. سلام معدل کل دیپلم من ۱۶ هست
  معدل کتبیم ۷
  و معدل نهایم ۱۳ نیم ایا با کسب رتبه در کنکور میتونم شرکت کنم دانشگاه فرهنگیان

 29. سلام من معدل کلم 18.34هستش اما ترازم زیر 6500 ایا شانسی دارم برای فرهنگیان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شانس قبولی کمی دارید

  • سلام وقت بخیر
   معدل کل من۱۵/۴۳هستش
   ولی معدل کتبی۱۰هستش
   اگه رتبم درکنکورخوب باشد
   امکانش هست فرهنگیان قبول شم؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید و اگر رتبه خوب به دست بیاورید ، شانس قبولی دارید.

 30. سلام
  معدل دوازهم من ۵۶ / ۱۶ با این معدل میشه سال بعد کنکور ۱۴۰۲ فرهنگیان رفت
  با توجه به تغییرات

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله شما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید.

  • سلام من معدل من ۱۸ ونیم بود به اشتباه معدل کتبی رو وارد کردم که چهارده و نیم بود آیا تاثیر درقبولی دانشگاه فرهنگیان بوده …دانشگاه فرهنگیان مجاز شده بودم اما در انتخاب رشته دعوت به مصاحبه نشدم

 31. سلام وقتتون به خیر من با معدل کل ۱۹/۷۰و تراز ۷۱۶۰ احتمال بالایی داره دعوت به مصاحبه دبیری بشم؟

 32. سلام وقتتون بخیر من هنوز برای شرط معدل اقدام نکرده ام آیا هنوز فرصت دارم یا خیر

 33. سلام خسته نباشید.
  ببخشید من معدل کتبی نهاییم 12.88 هست ولی معدل کل دوازدهمم 17.73 هست امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم؟!…

 34. سلام خسته نباشید.
  ببخشید من معدل کتبی نهاییم 12.88 هست ولی معدل کُل دوازدهمم 17,73 هست الان با این اوصاف امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم??…

  • پاسخ با ما

   با سلام بله شرط معدل را دارید

  • سلام معدل کل من شده ۱۵.۲۴ ونهایی هم شده ۱۲.۲۵ اگه امسال دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم برم دانشگاه فرهنگیان

 35. یه کنکوری

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل سال 1400هستم
  و اگر برای بار دوم و سوم بخام کنکور بدم ایا تأثیر معدل شامل من میشه یا نه?

 36. سلام معدل دیپلم همان معدل کل دیپلم هست یا معدل کتبی نهایی دیپلم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل دیپلم شامل یک معدل کتبی و یک معدل کل است.

 37. با سلام من معدل کلم۱۴/۲۲ و معدل کتبی نهاییم ۱۱/۰۱ آیا امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم؟ و ترمیم معدل میتواند کمکی به من برای شانس قبولی بیشتر در دانشگاه فرهنگیان را بکند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل شما بالای 14 است و شرط معدل را دارید اما می توانید با شرکت در طرح ترمیم معدل ، معدل خود را بهتر کنید.

 38. با سلام
  من یک بار ترمیم معدل زدم ،امکان دارد که یک بار دیگر ترمیم بزنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای هر درس فقط یکبار فرصت ترمیم نمره وجود دارد.

 39. سلام.من معدل کتبی نهاییم در برگه ی ریزنمراتم شده11/51.اما معدل کل در همون برگه نوشته17/5.
  آیا من میتونم فرهنگیان قبول شم؟
  لطفا جواب بدید ممنون.

 40. سلام من معدل کلم ۱۵/۱۴
  و معدل کتبی نهایم ۹/۷۱آیا میتونم رشته فرهنگیان برم؟

 41. باسلام من با معدل ۱۸.۲۸ قبول شدم و رتبه کشوریم شد ۲۳۹ می تونم برم دانشگاه چمران یا نه

 42. سلام وقت بخیر من معدل کتبیم 9/23 هست و معدل کل 15/44 میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

 43. ببخشید من معدل کتبی ۱۲.۱۱ هستش و معدل کل من ۱۷.۹۸ آیا شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

 44. سلام ببخشید من معدل کل نهاییم 16/85
  و کتبیم 11/25واجد شرایط هستم آیا ؟

 45. سلام وقتتون بخیر من معدل کتبی نهاییم 9/23 هست و معدل کل 15/44 ایا میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم

 46. سلام من معدلم 13.94 و معدل کتبی نهایی من 9.47 است آیا راه چاره ای برای اصلاح معدل و ورود به دانشگاه فرهنگیان هست؟

 47. زهرا کورشی

  سلام من معدلم کمتر از۱۴ چه کاری میتونم بکنم که فرهنگیان قبول بشم؟

 48. با سلام آیا معدل من 13.64 هست شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم

 49. با سلام آیا من با معدل زیر 14 میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم

 50. باسلام وخسته نباشید.
  بنده معدل دهم ۱۶، یازدهم ۱۷ و دوازدهم ۱۷شده است
  به دلیل اینکه در مدرسه نمونه دولتی بودیم سختگیری میشد.
  و معدل کتبی نهایی ۱۶.۵۰ شد. آیا شانسی برای کنکور دی ماه دارم برای قبولی فرهنگیان.

  • پاسخ با ما

   با سلام. با کسب معدل کل دیپلم بالای 14 ، شرط معدل را به دست می آورید.

 51. سلام ببخشید من معدلم پایین 14 هست 13.77هیچ راهی نداره ک بشه 14 من تو مقالتون ک خوندم گفتید میشه ولی آموزش پرورش میکه اصلا ترمیم معدل مال معدل کل نیست

  • پاسخ با ما

   با سلام. با شرکت در امتحانات ترمیم معدل ، معدل جدید شما از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال می شود اما کارنامه جدیدی صادر نخواهد شد.

 52. سلام وقت بخیر
  من معدل کتبی ام شد ۱۰.۷۵ و معدل کل ام شده ۱۷
  ترمیم معدل شرکت کردم ایا نمره کتبی ام تغییر میکنه؟؟
  یا میتونم فرهنگیان یا دانشگاه دولتی قبول بشم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم مهم است که باید بالای 14 باشد.

 53. سلام ایا میشه بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان قبول شد؟ یعنی از روی معدل؟

 54. آیا میشه بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان قبول شد؟

 55. سلام من دیپلم فنی دارم .. ولی میخام کنکور انسانی بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم .. آیا نیاز ب دیپلم مجدد هست
  میشه در این زمینه راهنماییم کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در کنکور رشته های نظری شرکت کنید می توانید با مشاوران تماس بگیرید تا کامل تر راهنمایی شوید.

 56. درود وقت بخیر. من دانش آموز سال آخر تجربی هستم.به علوم تربیتی علاقه دارم و معدل هرسالم ۱۷،۱۸ به بالاست.
  از طریق تجربی میشه دانشگاه فرهنگیان برم؟
  و اینکه به تدریس ریاضی علاقه دارم و در دانشگاه میتونم ریاضی رو برای تدریس بر دارم یا فقط زیست و شیمی؟!
  و برای کنکور تیر و دی ۱۴۰۲، حداکثر رتبه قبولی برای یه داشگاه خوب چنده؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به رشته آموزش ریاضی باید در کنکور ریاضی شرکت نمایید.

 57. میلاد طرفی

  سلام من معدل دیپلم98. 15هست ومعدل کتبی8,88هست می تونم دردانشگاه فرهنگیان پذیرش بشم لطفاجواب بدین ممنون

 58. سلام. با معدل کل ۱۳/۶۹ و سهمیه ۲۵ درصد دانشگاه فرهنگیان میتونم برم؟!

  • پاسخ با ما

   با سلام. متاسفانه شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را ندارید.

 59. سلام معدل دیپلم من ۱۲ است . رشته تحصیلم تجربی بوده .. اما برای کنکور انسانی ثبت نام کردم و قراره برای ایجاد سوابق امتحان ۱۲ انسانی رو بدم ایا معد این امتحان ها توی قبولی من برای فرهنگیان تاثیر داره یا نه؟؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله اگر معدل دیپلم جدید بالای 14 باشد مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 60. سلام من نظام ترمی هستم و معدل کلم 16.86 و معدل کتبی دیپلمم 13.89 هستش ایا شرط معدل در دانشگاه فرهنگیان را دارم

 61. سلام وقت بخیر
  من معدل کل14.83
  ایا برای دانشگاه فرهنگیان قبول میشم
  رشته ام علوم انسانی

 62. فاطی بلوچی

  سلام من معدل کتبی دوازدهمم شده 9و معدل کل دوازدهمم شده15/96و معدل کل ینی سه سالم شده 18/95آیا میتونم شرکت کنم؟! فرهنگیانو؟! ینی دعوت به مصاحبه میشم

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل را دارید و باید در آزمون هم رتبه مناسب کسب کنید تا به مصاحبه دعوت شوید.

 63. سلام من معدل نماییم 10,46هستش و معدل کل هم15,50هستش آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان برم

 64. محمدامین

  سلام خوبین من معدل کلم14/50 هست می تونم برا کنکور 1402برای فرهنگیان شرکت کنم؟

 65. سلام ببخشید معدل پیش دانشگاهی که تأثیری تو معدل کل ندارن..؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم مهم است که باید بالای 14 باشد.

 66. سلام وقت بخیر معدل من ۱۴.۵۰ می باشد ، در صورتی که امسال گفتن باید ۱۵ باشه برای قبولی در فرهنگیان آیا راهی هست رفتم ترمیم معدل میگن تاثیری روی معدل نداره ؟ خیلی نا امیدم رشتم انسانی هستش 😭
  و ۲۲ سالم و فارغ التحصیل هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • پاسخ با ما

   با سلام. معدل کل دیپلم شما اگر بالای 14 است ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را دارید.

 67. ابوالفضل محمدی

  با سلام

  گفته شده برای سال ۱۴۰۲ شرایط تعغیر خواهد کرد
  به هر حال بنده با معدل کتبی ۱۴/۸۱ و معدل کل ۱۸/۲۳
  میتوانم مشمول شرط معدل فرهنگیان شوم؟

 68. سلام وقت بخیر
  کسی که فارغ التحصیل نظام قدیم هست و تو سوم دبیرستان دیپلم گرفته ، اگر معدل کل دوم دبیرستان: ۱۷/۵۹ و سوم دبیرستان(دیپلم):۱۷/۱۶ و معدل کل پیشدانشگاهی: ۱۳/۶۱ باشه مجاز به قبولی دانشگاه فرهنگیان هست؟

 69. سلام من نظتم قدیمم و تو کارنامم معدل کل دوم دبیرستانم ۱۶/۵۲ و سوم دبیرستانم ۱۷/۱۶ و پیشدانشگاهیم ۱۳/۶۱ هست ایا مجاز به شرکت تو دانشگاه فرهنگیان میشم؟

 70. با سلام معدل کل ۱۳/۲۲ و رتبه ۳۰۰ باشد می توان دانشگاه فرهنگیان قبول شد

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، معدل کل دیپلم 14 است.

 71. با سلام معدل کل ۱۳/۲۲ و معدل کتبی ۷/۲۹ رتبه ۳۰۰ باشد دانشگاه فرهنگیان قبول خواهیم شد

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، معدل کل دیپلم 14 است.

 72. سلام…من معدل کلم ۱۳ و۹۹ هستش امکانش هست با ترمیم معدل تغییر کنه لطفا ی راهکار بهم بگید

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر