از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401 – اطلاعات کامل پذیرش و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان - اطلاعات کامل پذیرش و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

 

داوطلبان متقاضی رشته های دانشگاه فرهنگیان برای کسب پذیرش در این دانشگاه می بایست واجد شرایط لازم باشند که یکی از این شرایط ، شرط معدل است. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای تمام گروه های آزمایشی در نظر گرفته شده است و فرقی نمی کند که شما در کدام آزمون شرکت می کنید ، زیرا قوانین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای همه داوطلبان ثابت است.

البته در سال های گذشته صحبت هایی در خصوص حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در دیوان عدالت شده است تا داوطلبانی که تراز خوبی در کنکور کسب می کنند ، اما حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان را ندارند ، شانس پذیرش در این دانشگاه را از دست ندهند. با توجه به ابهاماتی که در خصوص شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401 برای داوطلبان وجود دارد ، این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی در این خصوص ارائه کنیم.

مشاوره انتخاب رشته ، مصاحبه ، رتبه مورد نیاز و کلیه امور لازم برای دانشگاه فرهنگیان ، مشاوره از طریق تماس با مشاوران ارشد مجموعه پاسخ با ما

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط دانشگاه فرهنگیان 1401 - آخرین شرایط شرکت و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401

قبل از سال 98 و در کنکور های 97 به قبل ، شرط معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ، حداقل معدل کتبی نهایی 15 بوده است و دانش آموزانی که کمتر از معدل 15 را داشتند ، اجازه شرکت در رشته های دانشگاه فرهنگیان به آن ها داده نمی شد.

در کنکور 98 شرط معدل دانشگاه فرهنگیان به معدل 14 تغییر پیدا کرد و اطلاعیه ای که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده بود ، به شرح زیر است :

بـا توجـه بــه رای هیـات عمــومی دیـوان عــدالت اداری بـه شــماره 1821 ، داشـتن حــداقل معـدل کــل 14 در دوره متوسـطه دوم (معــدل سـه پایــه اول ، دوم و سـوم) برای پــذیرش دانشجو ، ملاک عمل خواهـد بـود و حـداقل معـدل کـل ، تحـت هیچ شـرایطی تغییـر نخواهـد داشـت.

بنابراین منظور از حذف شرط معدل ، حذف کامل شرط معدل نیست بلکه معدل 15 به 14 تغییر پیدا کرده است. در کنکور سال 1401 نیز برای پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت دبیر ، حداقل معدل 14 در نظر گرفته شده است و برای آزمون سراسری سال های اینده باید منتظر اطلاعیه های جدید دیوان عدالت عالی و سازمان سنجش باشیم زیرا ممکن است دوباره و بر اساس درخواست داوطلبان ، تغییراتی را اعمال کنند.

در صورت وجود تغییرات در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، حتما با بروزرسانی این مطلب آخرین اخبار را به اطلاع شما می رسانیم.

تغییر حداقل معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان

شرایط دانشگاه فرهنگیان هر ساله دستخوش تغییراتی است مثلا در کنکور 98 ، حداقل معدل لازم با یک نمره کاهش به معدل 14 تغییر یافت یا در کنکور 99 ، شرط سنی این دانشگاه از 22 سال به 24 سال افزایش پیدا کرد. با توجه به این تغییرات ، ممکن است برای داوطلبان ابهام ایجاد شود که آیا ممکن است شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1401 تغییر کند ؟

در این خصوص باید منتظر اطلاعیه های جدید دیوان عدالت عالی و سازمان سنجش باشیم زیرا ممکن است دوباره و بر اساس درخواست داوطلبان ، تغییراتی را اعمال کنند اما در صورت وجود تغییرات ، حتما از چند ماه قبل به اطلاع داوطلبان رسانده می شود و ما نیز در این مطلب ، تغییرات جدید را به شما عزیزان اطلاع می دهیم.

ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان 1401

حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان

 

طرح ترمیم معدل دیپلم شرایطی را مهیا کرده است تا داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان که معدل پایینی دارند ، بتوانند با شرکت در این طرح و با افزایش نمرات برخی دروس خود ، معدلشان را ارتقا دهند و مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان شوند.

شما برای شرکت در طرح ترمیم معدل می توانید در هر تعداد درسی که نمره پایینی دارید ، ثبت نام کنید و پس از ازمون اگر نمره مناسبی را به دست نیاورید ، نمره قبلی شما که بالاتر است به عنوان نمره اصلی منظور می شود. البته نمراتی که داوطلبان در طرح ترمیم معدل کسب می کنند ، در معدل دیپلم کارنامه های کتبی تاثیری ندارند و صرفا در اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری برای پذیرش در دانشگاه های خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان موثر می باشند.

شرایط جدید برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 1401

با دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از مشاوران با تجربه ما و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، قبولی خود را تضمین کنید. برای ارتباط با مشاوران کافیست تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

علاوه بر معدل ، شرایط دانشگاه فرهنگیان موارد دیگری نیز هستند که عبارتند از :

 • کسب حداقل نمره علمـی کـل 6500 و بـالاتر جهـت مجـاز شـدن بـرای انتخـاب رشـته در گـروه آزمایشـی مربـوط
 • نداشتن هیچگونه رابطـه اسـتخدامی یـا تعهـد خـدمت (دائم یـا موقـت) بـه نهاد هـا و سـازمان هـای دولتـی و غیردولتـی ، (از آغـاز تـا پایـان دوره تحصـیل در دانشـگاه)
 • داشـتن حـداکثر سـن 24 سـال تمـام در بـدو ورود بـه دانشـگاه
 • بومی بودن داوطلب در هر یک از کد رشته محل های اعلام شده از طر سازمان آموزش و پرورش
 • دارا بودن سلامت کامل جسمانی و روانی برای انجام وظیفه معلمی
 • توانایی و مهارت گفتاری (توانایی رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات، بهطور کامل و صحیح و نداشتن لکنت زبان به هر میزان)
 • قدرت شنوایی کافی ( توانایی شنیدن صداها و اصوات معمولی ، نداشتن نقص شنوایی ، کم شنوایی داوطلب نباید بیش از 30 دسیبل باشد)

برای کسب اطلاعات کامل تر از سایر شرایط میتوانید این مقاله را مطالعه بفرمائید : شرایط دانشگاه فرهنگیان

شرایط فوق از مهم ترین شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قید شده است. توصیه می شود برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص نحوه ورود به دانشگاه فرهنگیان ، از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” راهنمایی بخواهید.

آیا سهمیه ایثارگران تاثیری در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان دارد

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند و دارا بودن سهمیه ایثارگران 25 درصد ، سهمیه ایثارگران 5 درصد ، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا ، تاثیری در شرط معدل این دانشگاه ندارد. استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور فقط موجب امتیاز بیشتر این دسته از داوطلبان در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می شود و شرایط تغییری نمی کند.

با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه هایی که با شرط معدل دانشجو پذیرش می کنند ، شرط معدل را برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و خانواده شهدا ، افزایش می دهند ، ممکن است این ابهام ایجاد شود که دانشگاه فرهنگیان نیز به این صورت عمل می کند در حالی که داشتن سهمیه مذکور هیچ تاثیری در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ندارد و این دسته از داوطلبان نیز باید حداقل معدل 14 کل دیپلم را داشته باشند.

سوالات متداول

 • شرط معدل فرهنگیان در سال 1401 چقدر است ؟

در کنکور سراسری 1401 برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ، حــداقل معـدل کــل 14 در دوره متوسـطه دوم (معــدل سـه پایــه اول ، دوم و سـوم) برای پــذیرش دانشجو ، ملاک عمل خواهـد بـود.

 • آیا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان هر سال تغییر می کند ؟

آخرین تغییرات شرایط دانشگاه فرهنگیان مربوط به کنکور سال 98 است و در کنکور سال های 99 و 1400 تغییراتی در شرایط معدل ، سنی و … اعمال نشد.

 • آیا امکان حذف شرط معدل فرهنگیان وجود دارد ؟

شرط معدل یکی از اصلی ترین شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان می باشد که احتمال حذف شدن آن کم است. اما در صورت وجود تغییرات در این شرایط ، حتما با بروزرسانی این مطلب آخرین اخبار را به اطلاع شما می رسانیم.

 • حداقل معدل برای دانشگاه فرهنگیان چقدر است ؟

دارا بودن حداقل معدل 14 در سه سال دوره دوم متوسطه ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان است.

گذراندن خدمت سربازی تاثیری در افزایش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ندارد.

 • منظور از معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان ، معدل کتبی دیپلم است یا معدل کل دیپلم ؟

معدل کل دیپلم یعنی معدل سه سال آخر دوره دوم متوسطه برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ملاک سنجش قرار می گیرد.

 • آیا برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری نیز شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته می شود ؟

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان دارای سهمیه های ایثارگری و رزمندگان همانند داوطلبان دارای سهمیه عادی است بنابراین شرط معدل این دسته از داوطلبان نیز معدل 14 است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ورود به دانشگاه فرهنگیان با دیپلم کاردانش

ورود به دانشگاه فرهنگیان با دیپلم کاردانش – شرایط کامل پذیرش

  دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه روزانه ای است که به تربیت معلم و دبیر …

20 نظر

 1. سلام وقتتون بخیر ببخشید برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل مهم است یا معدل کتبی ؟ راجع به شرط معدل هم در مقاله خوندم

 2. ببخشید کتبی نهایی من زیر ۱۴
  معدل ۳سال ۱۷ هست الان برای اینکه نهاییم زیر ۱۴ مشکل داره برای قبولی فرهنکیان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر معدل کل دیپلم بالای 14 کسب کنید ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان را کسب خواهید کرد.

   • سلام ببخشید معدل کلی من۱۳/۴۱هست وکتبی هم۸/۱۱هست.اگر امسال به دانشگاه فرهنگیان قبول شوم.میتوانم برم به دانشگاه فرهنگیان؟

 3. سلام. وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل نظام قدیمم
  معدل کل دیپلمم 15.67
  اما معدل پیش دانشگاهیم 13.44هست
  ایا برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به مشکل میخورم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. شرط معدل دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم بالای 14 است که شما از این شرط برخوردار هستید.

 4. سلام خسته نباشید تاثیر معدل در مصاحبه و پذیرش دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ آیا به ازای هریک نمره معدل بالاتر تاثیر بیشتر دارد؟ مثلا معدل 18 با19 در پذیرش دانشگاه فرهنگیان تفاوت و تاثیر دارد؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. داوطلبان دارای معدل بالاتر در شرایط و امتیاز برابر ، شانس قبولی بیشتری دارند.

 5. سلام ببخشید سوالی که داشتم اینه که ایا محاسبه حداقل نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان
  بر اساس میانگین معدل نمرات کتبی سال 10،11،12 هست یا بر اساس میانگین معدل کل 10،11،12

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک است که باید بالای 14 باشد.

 6. سلام، معدل کل دیپلم از ۱۴ به بالا باشه، یعنی اینکه معدل هر۳سال رو میانگین میگیرن؟ یا فقط معدل نهایی رو ملاک قرار میدن؟

 7. سلام.در شرط معدل نمره امتحان مستمر هم در نظر گرفته میشود یا فقط نمره امتحان نهایی منظور میگردد؟

 8. سلام مطلب مفیدی بود درباره شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

 9. سلام من معدل کتبیم شد 13 و معدل سه سالم هم شد 17…ایا میتونم در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم؟

 10. سلام من معدل نهاییم رو خراب کردم اما 10 و 11 وضعیتم مطلوب هست. آیا قابلیت شرکت در دانشگاه فرهنگیان دارم؟
  معدل نهاییم یعنی سال دوازدهم 13 اومده ولی 10 بالای 19 و یازدهم 18 شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر