از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403 📞 راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور

 

همانطور که می دانید ، هر ساله بخشی از نمره نهایی آزمون را سوابق تحصیلی تشکیل می دهد و داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید که در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان شرکت می کنند ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند. برای کنکور 1403 میزان تاثیر سوابق تحصیلی مشخص شده‌ است و به میزان 50 درصد قطعی است. این موضوع باعث نگرانی داوطلبانی شده‌ است که نمرات خوبی ندارند و معدل آنها بالا نیست اما خبر خوبی که می توان به این دسته از داوطلبان داد این است که شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی فراهم شده‌ است و می توانند با شرکت در امتحانات دروسی که نمرات پایین دارند ، معدل خود را ارتقاء دهند. شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403 در ادامه این مطلب به طور کامل بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.

برای راهنمایی در زمینه ترمیم نمرات امتحانات نهایی و پرسیدن سوالات خود ، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403

در شیوه جدید برگزاری آزمون سراسری ، سازمان آموزش و پرورش کشور موظف شده‌ است هر ساله تاریخی را برای برگزاری امتحانات ترمیم معدل در نظر بگیرد تا داوطلبانی که می خواهند معدل خود را بهبود دهند ، بتوانند در این امتحانات شرکت نمایند و شانس قبولی بیشتری در رشته‌‎ مورد علاقه شان داشته‌‎ باشد.

تمام داوطلبان کنکوری اعم از داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق تحصیلی آنها پایین است ، می توانند طبق مصوبه جدید در امتحانات ترمیم نمره دروس نهایی شرکت نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  ایام باقی مانده تا کنکور 1400 را چطور برنامه ریزی کنیم

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403 به شرح زیر می باشند :

 • به داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند و می خواهند با شرکت در امتحانات نهایی برای خود سوابق تحصیلی ایجاد کنند ، اجازه داده‌ می شود که صرفا یک بار در امتحان دروس مد نظر خود شرکت نمایند.
 • شرکت در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی دارای هزینه می باشد
 • امکان ثبت نام برای فارغ التحصیلان شاخه های فنی حرفه ای ، کاردانش و دانش آموزان و فارغ التحصیلان شاخه نظری که قصد شرکت در گروه آزمایشی غیرمتناظر را دارند ، فراهم است.
 • داوطلبانی که قبل از مصوبه ، یکبار از فرصت ترمیم معدل بهره مند شده‌ اند ، مجاز هستند یک بار دیگر در امتحانات نهایی دروس مد نظر شرکت نمایند.
 • نمراتی که در امتحانات ترمیم نمره به دست می آیند فقط به عنوان سابقه تحصیلی اعتبار دارند و در کارنامه تحصیلی داوطلبان منظور نمی شود.
 • نمرات اکتسابی داوطلبان در امتحانات ترمیم نمره ، از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.
 • برای هیچ یک از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری محدودیتی در ثبت نام امتحانات ترمیم معدل وجود ندارد و حتی با نمرات بالا نیز می توان از این فرصت استفاده کرد.

هزینه ثبت نام ترمیم معدل 

ثبت نام امتحانات ترمیم معدل با پرداخت هزینه همراه است و متقاضیان باید برای هر درسی که قصد شرکت در امتحان آن را دارند ، هزینه بپردازند. محل ثبت نام برای ترمیم معدل ، مدارس دولتی بزرگسال می باشد و هزینه نیز بابت چاپ و تصحیح اوراق امتحانی دریافت می گردد که حدود 20 هزار تومان برای هر درس است.. همچنین به طور میانگین هر داوطلب برای شرکت در آزمون ترمیم معدل باید 50 هزار تومان بپردازد.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان 

آیا شرکت مجدد در امتحانات نهایی امکان پذیر است

بسیاری از دانش آموزان کلاس دوازدهمی که در امتحانات نهایی یک یا چند درس نمره مناسبی به دست نیاورده‌ اند ، این سوال را می پرسند که ایا امکان شرکت مجدد در امتحانات نهایی وجود دارد و در صورت کم بودن نمره امتحان ، چگونه می شود آن را جبران کرد تا تاثیر منفی در کنکور نداشته‌‎ باشد ؟

احتمالا این را هم بپسندید  دانلود دفترچه انتخاب رشته پیام نور با کنکور 1401 - لینک دانلود مستقیم

همانطور که بالاتر نیز گفته‌‎ شد ، دانش آموزان دوازدهمی و داوطلبان کنکوری اگر در یک یا چند درس نمره پایین به دست آورده‌ اند ، می توانند مجدد در امتحان ترمیم نمره شرکت کنند اما این نکته را هم مد نظر داشته‌‎ باشید که بیشتر از یکبار ، اجازه شرکت در امتحانات ترمیم معدل داده‌ نمی شود.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل برای خارج از کشور

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم نمرات امتحانات نهایی

شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور

برای ثبت نام در طرح ترمیم نمرات امتحانات نهایی باید مدارک خود را ارائه کنید. این مدارک در زمان ثبت نام در مدرسه دریافت می شوند و به شرح زیر می باشند :

 • درخواست کتبی
 • کارنامه فارغ التحصیلی
 • گواهی موقت یا گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه
 • تصویر صفحه اول شناسنامه عکسدار
 • تصویر صفحه توضیحات در صورت وجود تغییرات و اصلاحات شناسنامه
 • کارت ملی مطابق با اصل

مرتبط بخوانید : مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

سوالات شما

 • شرایط ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای داوطلبان کنکور 1403 چگونه است ؟

درباره شرایط شرکت در امتحانات نهایی جهت ترمیم نمرات برای کنکور 1403 ، در این مطلب توضیحات کاملی ارائه شده‌ است.

 • آیا دانش آموزان سال دوازدهم می توانند مجدد در امتحانات نهایی شرکت کنند ؟

بله ، دانش آموزانی که در امتحانات نهایی یک یا چند درس نمره مورد انتظار خود را به دست نیاورده‌ اند ، مجازند که یکبار دیگر در امتحان شرکت نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

برنامه امتحانات نهایی خرداد

برنامه امتحانات نهایی خرداد 1402 📞 زمانبندی امتحانات نهایی خردادماه

  امتحانات خردادماه پایه های نهم و دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شوند بدین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر