از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سهمیه فرهنگیان در کنکور – تاثیر سهمیه فرزندان فرهنگیان در کنکور 1402

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سهمیه فرهنگیان در کنکور

 

در کنکور سراسری سهمیه های مختلفی اعمال می شوند و هر کدام از داوطلبان طبق شرایطی که دارند می توانند از این سهمیه ها استفاده کنند. از جمله سهمیه های کنکور سراسری می توان به سهمیه مناطق ، سهمیه 25 درصد ایثارگران ، سهمیه 5 درصد ایثارگران ، سهمیه خانواده شهدا و … اشاره کرد اما بسیاری از داوطلبانی که دارای سهمیه فرهنگیان هستند این سوال را دارند که آیا سهمیه آنها نیز در کنکور تاثیری دارد و در صورت تاثیر گذار بودن سهمیه فرهنگیان در کنکور ، میزان تاثیر مثبت آن برای قبولی در دانشگاه چقدر است ؟

برای پاسخ به این سوال ، مطلبی را در ادامه تهیه کرده ایم. پس از مطالعه مطلب در صورت داشتن سوالات بیشتر ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل تر راهنمایی شوید.

برای راهنمایی در زمینه سهمیه فرهنگیان آزمون سراسری و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تاثیر سهمیه فرهنگیان در کنکور 1402

داوطلبان کنکوری که دارای سهمیه فرهنگیان هستند ، در زمینه های مختلفی از جمله ثبت نام مدرسه ، تحصیل در دانشگاه ، ورود به شغل و … از مزایای سهمیه خود بهره مند می شوند اما سوالی که این دسته از داوطلبان دارند این است که آیا در آزمون سراسری نیز می توانند از سهمیه خود استفاده کنند ؟

طبق توضیحات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ، سهمیه های اعمال شده در کنکور شامل سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه خانواده شهدا ، سهمیه کارمندی ، سهمیه بهیاری و …. می باشد و سهمیه فرهنگیان هیچ تاثیری در کنکور ندارد.

مرتبط بخوانید : سهمیه های کنکور

در نتیجه داوطلبانی که از فرزندان فرهنگیان هستند ، سهمیه ای به عنوان سهمیه فرهنگیان در کنکور ندارند و در هیچ یک از بخش های دفترچه ثبت نام کنکور اشاره ای به این موضوع نشده است. البته برای پذیرش در بعضی از دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه هایی که مصاحبه دارند ، دارا بودن سهمیه فرهنگیان امتیاز آور است که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کنکور دی - زمان و راهنمای ثبت نام کنکور دی 1402

تاثیر سهمیه فرهنگیان برای پذیرش در دانشگاه ها

بعضی از دانشگاه هایی که از طریق آزمون سراسری دانشجو پذیرش می کنند مخصوصا دانشگاه های دارای مصاحبه که شامل دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه شاهد ، دانشگاه بقیه الله و … هستند ، برای داوطلبان دارای سهمیه های خاص امتیاز در نظر می گیرند که یکی از این سهمیه ها ، سهمیه فرهنگیان است.

داوطلبانی که دارای سهمیه فرهنگیان هستند برای قبولی در دانشگاه های دارای مصاحبه مخصوصا دانشگاه فرهنگیان ، امتیاز بیشتری نسبت به سایر داوطلبان دارند که البته این به معنای قبولی قطعی آنها نیست چرا که ممکن است سایر داوطلبان نیز از امتیازات ویژه مختص به خود بهره مند باشند و آنچه که باعث قبولی  می شود ، مجموع نمرات داوطلب در مراحل مختلف مصاحبه است.

مرتبط بخوانید : تاثیر سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان

تاثیر سهمیه فرهنگیان در آزمون سراسری ارشد

آیا سهمیه فرهنگیان در آزمون کارشناسی ارشد تاثیر گذار است ؟ آزمون کارشناسی ارشد سهمیه های مختلفی همچون آزاد و ایثارگران دارد اما این آزمون هم مشابه با کنکور سراسری ، سهمیه ویژه ای به فرزندان فرهنگیان شاغل در سازمان آموزش و پرورش اختصاص نداده است.

سوالات متداول

  • آیا سهمیه فرهنگیان در آزمون سراسری 1402 تاثیر گذار است ؟

خیر ، در کنکور سراسری سهمیه ای به نام سهمیه فرهنگیان نداریم و از این سهمیه فقط می توان برای ثبت نام مدارس استفاده کرد.

  • تاثیر سهمیه فرهنگیان در آزمون سراسری چقدر است ؟

سهمیه فرهنگیان فقط برای قبولی در بعضی از دانشگاه ها امتیاز آور است و در کنکور سراسری تاثیری ندارد.

  • مشمولین سهمیه فرهنگیان چه کسانی هستند ؟
احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه بقیه الله 1402 📞 زمان ، شرایط و دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه بقیه الله

فرزندان فرهنگیان شاغل در سازمان آموزش و پرورش ، مشمول سهمیه فرهنگیان هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

روش کنکور دادن

روش کنکور دادن 📞 10 روش مهم و مفید برای کنکور دادن

کنکور سراسری امسال نیز همانند سال های قبل برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی …

یک نظر

  1. سلام خسته نباشید
    من مادر و پدرم فرهنگی هستن
    چطور میتونم از سهمیه فرهنگیان در دانشگاه فرهنگیان استفاده کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر