از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سامانه همانندجو – لینک ورود به سامانه همانندجو و راهنمای استفاده

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

لینک ورود به سامانه همانندجو و راهنمای استفاده

 

سامانه همانندجو ، پس از نگارش پایان نامه یا رساله برای بررسی همانندی آنها با پروپوزال ها و پایان نامه های دیگر به کار می رود. این سامانه پس از دریافت یک نوشته ، با جستجوی خودکاری در تمام متن های سایت ایران داک ، بخش های همانند آن نوشته را در پایان نامه ها و رساله های دیگر نمایش می دهد و با کلیک کردن بر روی هر بخش ، دانشجو یا محقق را به نشانی منابع مشابه هدایت می کند.

دانشجویان باید برای بررسی همانندی پایان نامه خود با سایر پایان نامه ها ، وارد سایت همانندجو شوند و پس از عضویت در سامانه ، با واریز هزینه که به مبلغ 18 هزار تومان می باشد ، اقدامات لازم را انجام دهند.

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد سامانه همانندجو از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تفاون سامانه همانندجو  یا سامانه پیشینه پژوهش

در سامانه پیشینه پزوهش ایران داک ، میتوان تکراری بودن موضوع پایان نامه را بررسی کرد. دانشجو از طریق سامانه ایران داک ، عنوان پایان نامه خود را استعلام می کند تا در صورت تکراری بودن عنوان ، از دوباره کاری جلوگیری شود.

اما سامانه همانندجو پپس از نگارش پروپوزال و برای بررسی همانندی آن با سایر پروپوزال ها مورد استفاده قرار می گیرد. بخش های همانند یک نوشته ، با رنگ های جداگانه نمایش داده می شود و منابع همانند نیز با همان رنگ در سمت راست صفحه قرار دارد. رنگ های مختلف نشان دهنده منابع گوناگون می باشند و اندازه همانندی را نمایش نمی دهند.

گزارش همانند جویی برای دانشجویی که نوشته را در سایت بارگذاری کرده است و همچنین دانشگاه محل تحصیل (استاد راهنما و …) ارسال می شود. لازم به ذکر است که ، دانشجو موظف است قبل  از دفاع از پایان نامه ، اصالت محتوای آن را در سامانه همانندجو بررسی نماید و درصد همانندی پایان نامه از هر منبع باید کمتر از 5 درصد باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  واحد درسی بجای پایان نامه ارشد 📞 حذف پایان نامه کارشناسی ارشد

درصد همانندی کل پایان نامه که در سامانه همانندجو بررسی می شود ، باید حداکثر 30 درصد باشد که با دلایل توجیهی و همچنین تایید استاد راهنما ، مدیر گروه و تایید گروه آموزشی دانشگاه تا 40 درصد نیز قابل قبول است.

مرتبط بخوانید : پایان نامه کارشناسی ارشد ، راهنمای انتخاب و نگارش + دانلود نمونه pdf

راهنمای عضویت در سامانه همانندجو

برای عضویت در سامانه همانندجو وارد سایت به نشانی tik.irandoc.ac.ir شوید و سپس در صفحه اول ، بر روی گزینه نام نویسی کلیک نمایید.

سامانه همانندجو

 

وارد بخش نام نویسی شخص حقیقی شوید.

سامانه همانندجو

 

اطلاعات لازم را که شامل شماره ملی ، نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و تلفن همراه می باشند را درج نمایید و سپس بر روی گزینه گام بعد ، کلیک نمایید. اگر دانشجوی غیر ایرانی هستید  ” تیک گزینه شهروند غیر ایرانی هستم “ را فعال نمایید.

سامانه همانندجو

 

در بخش بعدی باید اطلاعات دانشگاه یا موسسه محل تحصیل خود را درج نمایید.

  • نقش شما : پديدآور (دانشجو)  پيشنهاده /  پايان نامه/ رساله
  • وابستگی سازمانی : انتخاب نوع سازمان از میان گزینه های وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه علمی کاربردی و …
  • نام موسسه : اسم دانشگاه

سامانه همانندجو

 

در بخش بعدی اطلاعات حساب خود را وارد نمایید. مقررات را با دقت مطالعه کنید و درنهایت تایید نمایید. در صورت تمایل به دریافت آگاهی های علمی ایران داک در رایانامه و همچنین دریافت نتیجه همانندجویی ، گزینه های مربوطه را فعال کنید.

مرتبط بخوانید : حداقل نمره پایان نامه – درجه بندی نمره پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

سامانه همانندجو

 

با انجام مراحل فوق ، حساب کاربری شما ایجاد می شود و لازم است برای تایید حسابتان ، به رایانامه خود مراجعه کنید و از طریق پیوند ارسال شده ، نسبت به فعال سازی حساب اقدام نمایید.

سامانه همانندجو

 

پس از فعال سازی حساب ، مجدد وارد سایت شوید و رایانامه و گذرواژه خود را درج نمایید.

سامانه همانندجو

 

پنل کاربری شما نمایش داده می شود و می توانید با زدن دکمه درخواست تازه ، مراحل همانندجویی پایان نامه را طی کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک - راهنمای استعلام در ایران داک

سامانه همانندجو

راهنمای همانند جویی پایان نامه

پس از انتخاب نوع درخواست ، به صفحه زیر هدایت خواهید شد که لازم است در بخش نوع متن ارسالی ، متن کامل پایان نامه را بارگذاری کنید و سپس بر روی گزینه گام بعد ، کلیک نمایید.

 

عنوان پایان نامه و متن برای همانندجویی را در بخش های تعیین شده درج کنید.

 

سپس رایانامه و همچنین شناسه استاد راهنما را درج کنید.

 

در مرحله بعدی می بایست هزینه لازم را پرداخت نمایید. نوع پرداخت را پرداخت مستقیم انتخاب کنید و بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید.

 

در مرحله بعدی پیام سامانه را دریافت خواهید کرد که مبلغ واریز شده قابل برگشت نیست پس حتما در بارگذاری موضوع پایان نامه دقت داشته باشید تا اطلاعات نادرست وارد سایت نشود. هزینه همانندجویی پایان نامه کارشناسی ارشد ، 18 هزار تومان می باشد.

 

پس از تکمیل فرایند پرداخت ، برای مشاهده نتیجه درخواست همانند جویی متن بارگذاری شده در سایت ،  وارد پروفایل کاربری خود شوید و بر روی عبارت “درخواست های گذشته”  کلیک نمایید.

 

با کلیک بر روی آیکون ذره بین ، نتیجه همانندجویی نمایش داده خواهد شد.

 

در انتهای صفحه “نتيجه همانندجويی” فهرست منابع و درصد همانندی با هر منبع و پيوند به آن منبع نمایش داده می شود. در ستون درصد برداشت ، می توانید درصد همپوشانی از هر منبع را مشاهده فرمایید.

 

نتیجه همانندجویی پایان نامه در سامانه همانندجو ، از طریق ایمیل هم برای دانشجو و هم برای استاد راهنما که ایمیل او در سایت ثبت شده است ، ارسال می گردد.

مرتبط بخوانید : ایران داک – لینک ورود به سامانه ایران داک و راهنمای استفاده

سوالات متداول

  • آدرس سامانه همانندجو چیست ؟

برای عضویت در سامانه همانندجو وارد سایت به نشانی tik.irandoc.ac.ir شوید

  • سامانه همانندجو چه کاربردی دارد ؟

سامانه همانندجو ، پس از نگارش پایان نامه یا رساله برای بررسی همانندی آنها با پروپوزال ها و پایان نامه های دیگر به کار می رود

 

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

زمینه پژوهشی در پژوهشیار

زمینه پژوهشی در پژوهشیار 📞 راهنمای انتخاب زمینه پژوهشی در پژوهشیار

دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری که واحد پایان نامه را اخذ کرده‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر