از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید 1400 – زمان و راهنمای انتخاب واحد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف تابستانه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید

 

دانشگاه آزاد اسلامی در 4 مقطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو پذیرش می کند و پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاه باید برای ثبت نام قطعی در رشته محل پذیرفته شده ، انتخاب واحد کنند. زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید 1400 در مقاطع ذکر شده ، طبق زمانبندی اعلام شده در سامانه آموزشیار انجام می گیرد و دانشجویان می بایست از طریق مراجعه به این سامانه و مشاهده لیست دروس ارائه شده ، برنامه هفتگی خود را تنظیم کرده و در سایت به ثبت برسانند.

اگر دانشجوی ترم اول هستید و یا از نحوه انتخاب واحد اطلاعی ندارید ، توصیه ما این است که با مشاوران مجرب پاسخ با ما تماس بگیرید تا ضمن تنظیم برنامه هفتگی دانشگاه شما ، انتخاب واحدتان را نیز انجام دهند.

در نظر داشته باشید که ظرفیت کلاس ها و اساتید محدود است و باید سرعت عمل زیادی داشته باشید تا سریع دروس مد نظرتان را پیش از تکمیل نشدن ظرفیت ها انتخاب کنید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید 1400

نتایج ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اواخر شهریورماه اعلام می شود ، همچنین نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز حداکثر هفته آخر شهریورماه اعلام خواهد شد و طبق این دو اعلام نتایج ، پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه آزاد معرفی می شوند. دانشجویان ورودی جدید مفاطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته و دکتری حرفه ای ، می بایست برای ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده ، انتخاب واحد خود را نیز انجام دهند که زمان انتخاب واحد احتمالا در دهه اول مهرماه خواهد بود.

همچنین نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد نیز در مهرماه اعلام می گردد و دانشجویان پذیرفته شده این مقطع نیز حداکثر تا دهه اول آبان ماه فرصت انتخاب واحد خواهند داشت.

لازم به ذکر است که زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد برای ورودی های مختلف در 31 استان کشور ، متفاوت است و تقویم زمانبندی انتخاب واحد هر استان در سایت آموزشیار قرار داده می شود.

راهنمای انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید

انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد ممکن است توسط خود دانشگاه انجام گیرد و در این صورت دانشجویان می بایست برای مشاهده دروس و برنامه هفتگی خود ، به پروتال دانشجویی شان در سایت آموزشیار مراجعه کرده و از بخش برنامه هفتگی ، دروس ترم یک را ببیند.

اما اگر انتخاب واحد به عهده خود دانشجو باشد ، باید با استفاده از شماره دانشجویی خود که دانشگاه در اختیار او قرار می دهد و همچنین کد ملی به عنوان رمز عبور ، وارد سایت آموزشیار شده و از بخش انتخاب واحد ، دروس مد نظر را انتخاب کند. برای انتخاب واحد دانشگاه آزاد چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید :

  • شهریه دانشگاه آزاد باید قبل از انتخاب واحد پرداخت شود و برای دانشجویانی که بدهی دارند سامانه انتخاب واحد فعال نمی شود.
  • کد ارائه انتخاب واحد هر یک از دروس را باید از قبل تهیه و یادداشت کنید.
  • انتخاب واحد را با توجه به چارت درسی انجام دهید و فقط دروس ترم یک را که هیچ پیش نیازی ندارند ، اخذ کنید.
  • دانشجویان کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد در انتخاب واحد مجاز به انتخاب 20 واحد درسی هستند و تعداد واحد های اخذ شده نیز نباید کمتر از 12 واحد باشد.
  • دانشجویان ترم یک کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در انتخاب واحد مجازند که 12 واحد درسی اخذ کنند.
  • به ساعت تشکیل کلاس ها و تاریخ برگزاری امتحانات هر درس توجه کنید کهتداخل زمانی نداشته باشند.
  • انتخاب واحد را بر اساس روزهایی که می توانید در دانشگاه حضور داشته باشید ، انجام دهید.

سوالات متداول

  • زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد ورودی جدید 1400 در چه تاریخی است ؟

زمان انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد در مهرماه است.

  • سایت انتخاب واحد دانشگاه آزاد کدام سامانه است ؟

کلیه امور الکترونیکی دانشگاه آزاد جمله انتخاب واحد ، پرداخت شهریه ، دیدن نمرات و … از طریق سایت آموزشیار انجام می گیرد.

برای انتخاب واحد دانشگاه آزاد در سایت آموزشیار ابتدا باید کد دروس را طبق ساعت و روزهایی که می توانید در دانشگاه حضور داشته باشید ، استخراج کنید و در سایت به ثبت برسانید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر