از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان انتخاب رشته ارشد 1403 📞 تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان انتخاب رشته ارشد

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 1403 شرکت کرده اند ، هم اکنون منتظر انتشار نتایج هستند تا با استفاده از کارنامه اولیه خود برای انتخاب رشته اقدام نمایند. زمان انتخاب رشته ارشد 1403 را سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد کرد و داوطلبان به مدت حداکثر یک هفته ای فرصت خواهند داشت به سامانه مراجعه کرده و انتخاب رشته را انجام دهند. در این مطلب می خواهیم به بررسی زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 در دانشگاه های سراسری و آزاد بپردازیم لطفا همراه ما باشید.

مشاوره قبولی در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد – مشاوره از طریق تماس با مشاوران ارشد مرکز پاسخ با ما

حتما همین حالا با ما تماس بگیرید و در زمینه های نحوه تکمیل و اولویت بندی فرم انتخاب رشته ، آشنایی با گرایش های مختلف رشته مدنظرتان ، تخمین رتبه و رتبه قبولی رشته های مختلف و … از مشاوران با تجربه ما مشاوره تخصصی دریافت کنید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته ارشد 1403

کنکور کارشناسی ارشد 1403 همچون سال های قبل برگزار شد و داوطلبان می توانستند در آزمون گروه های علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی و … شرکت کنند. هم اکنون فرصت شرکت در کنکور ارشد 1403 به پایان رسیده است و داوطلبان نوبت مرحله بعدی این آزمون یعنی انتخاب رشته هستند. زمان انتخاب رشته ارشد 1403 به فاصله چند روز بعد از اعلام نتایج اولیه می باشد.

با اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1403 ، یک کارنامه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت تا با بررسی مندرجات این کارنامه بتوانند برای انتخاب رشته‌ اقدام کنند. با توجه به اینکه کارنامه کنکور ارشد حداکثر تا اواسط خردادماه منتشر خواهد شد ، زمان انتخاب رشته‌ ارشد نیز در دهه دوم خردادماه خواهد بود.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته ارشد تربیت معلم 1403 📞 زمان و راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه فرهنگیان

هم اکنون ، راجع به زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 هیچ اطلاع رسانی انجام نشده است اما شما می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، اخبار کنکور ارشد را پیگیری کنید و از شرکت در انتخاب رشته جا نمانید.

مرتبط بخوانید : شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور

زمان ویرایش انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد 1403

برخی از داوطلبانی که انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را انجام می دهند ، تمایل به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند. ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 امکان پذیر است. داوطلب تا آخرین مهلت در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته ارشد ، می تواند وارد سایت سازمان سنجش شده و فرم خود را ویرایش کند.

ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد می تواند با حذف ، جابجایی یا اضافه کردن رشته محل های جدید انجام گیرد. برای ورود به سامانه نیز هیچ هزینه ای از داوطلب دریافت نمی شود. تنها با ارائه اطلاعات به شرح شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کدپیگیری ثبت نام ، امکان دسترسی به فرم انتخاب رشته و ویرایش آن وجود دارد.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور ارشد 

برخی از داوطلبان از انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد جا می مانند و منتظر تمدید مهلت انتخاب رشته هستند. هر ساله برای جاماندگان از انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ، فرصت مجددی در نظر گرفته می شود تا بتوانند انتخاب رشته را انجام دهند. مهلت مجدد انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد 1403 احتمالا تا اواسط خردادماه باشد. در مهلت مجدد حدود دو تا سه روز دیگر به داوطلبان فرصت داده می شود که به سایت سنجش مراجعه کرده و انتخاب رشته را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد

تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته ارشد

داوطلبانی که می خواهند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را انجام دهند باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود و بررسی کنند. دفترچه راهنما ، فایلی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در سایت منتشر می شود و راهنمای کاملی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. تمام شرکت کنندگان انتخاب رشته ارشد ، ملزم به مطالعه دفترچه هستند تا علاوه بر اطلاع از شرایط و ضوابط مربوط به انتخاب رشته ، از رشته محل های ارائه شده و ظرفیت پذیرش آنها نیز مطلع گردند.

احتمالا این را هم بپسندید  آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 📞 مهلت مجدد

دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد 1403 بلافاصله با شروع فرایند انتخاب رشته‌ و در دهه دوم خردادماه منتشر خواهد شد. این دفترچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد مجزاست. بنابراین اگر می خواهید انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم انجام دهید باید وارد سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شوید.

مرتبط بخوانید : آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سوالات شما

  • زمان انتخاب رشته ارشد 1403 در چه تاریخی است؟

در حال حاضر ، تاریخ انتخاب رشته ارشد 1403 به طور دقیق مشخص نشده است اما احتمالا در دهه دوم خردادماه باشد.

  • آیا مهلت انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد 1403 تمدید خواهد شد؟

بله ، هر ساله فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد برای جاماندگان تمدید می شود.

  • تاریخ ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد چه تاریخی است؟

داوطلبان می توانند تا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد ، فرم انتخاب رشته خود را چند بار ویرایش کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره انتخاب رشته ارشد حقوق

مشاوره انتخاب رشته ارشد حقوق 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد حقوق

رشته حقوق از پرمتقاضی ترین رشته های گروه علوم انسانی در آزمون کارشناسی ارشد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر