از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 – تاریخ دقیق اعلام نتایج نظام مهندسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

 

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی پس از یک بازه زمانی چند ماهه از برگزاری این آزمون می باشد. تمامی داوطلبانی که برای  ورود به حرفه مهندسان ، کاردان های فنی و معماران تجربی در یکی از نوبت های آزمون نظام مهندسی 1401 ثبت نام کرده و در جلسه حضور داشته اند ، می توانند پس از گذشت یک بازه زمانی یک تا چند ماهه از طریق سامانه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نتایج را دریافت کنند تا از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند. در ادامه این مقاله به زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در دو نوبت مرداد ماه و اسفند ماه 1401 اشاره کرده ایم.

شما داوطلبان عزیز می توانید اخبار زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی را از مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما پیگیری کنید

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

هر ساله آزمون نظام مهندسی دو بار برگزار می شود تا علاقه مندان و متقاضیان پروانه فعالیت حرفه ای نظام مهندسی ، بتواند با دریافت این پروانه در حرفه مهندسی فعالیت کنند.

تمامی مراحل آزمون نظام مهندسی توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی انجام می شود. بنابراین داوطلبان این آزمون باید نتایج خود را نیز از طریق سایت مربوط به این سازمان پیگیری کنند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام آزمون نظام مهندسیدریافت کارت ورود به جلسه نظام مهندسی

لازم به ذکر است که پروانه فعالیت در حرفه مهندسی به دسته ای از داوطلبان اعطا خواهد شد که بتوانند حدنصاب تعیین شده در این آزمون را کسب کنند و به عبارتی موفق به کسب 50 درصد از نمره کل آزمون شوند و از آنجایی که آزمون نظام مهندسی دو بار در سال برگزار می شود ، نتایج نیز دو بار اعلام می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  منابع آزمون نظام مهندسی - بهترین منابع آزمون نظام مهندسی 1400

مجری آزمون نظام مهندسی ، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است. بنابراین وظیفه اعلام نتایج این آزمون را نیز بر عهده دارد. داوطلبان باید پس از شرکت در آزمون نظام مهندسی نوبت اول (مرداد ماه 1401 ) و یا نوبت دوم (اسفند ماه 1401 ) برای اطلاع از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود وارد سامانه اعلام نتایج شوند و از نتیجه عملکرد خود مطلع گردند.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد 1401

مدتی پس از برگزاری آزمون نظام مهندسی برای ورود به حرفه مهندسان ، معماران تجربی و کاردان های فنی ساختمان ، نتایج منتشر می گردد. با توجه به آخرین اخبار منتشر شده و به نقل از سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان ، نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد ماه 1401 در بخش تستی در اواخر آبان ماه 1401 و در بخش تشریحی تا اواسط دی ماه 1401 منتشر خواهد شد.

البته در صورتی که تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در دی ماه 1401 مشخص شود ، می توانید آن را در این مقاله از سایت پاسخ با ما پیگیری کنید.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی اسفند 1401

دومین تاریخی که برای برگزاری آزمون نظام مهندسی در سال 1401 تعیین شده است ، اسفند ماه می باشد. داوطلبانی که قصد دارند در نوبت دوم آزمون نظام مهندسی در اسفند ماه شرکت کنند ، می توانند پس از گذشت مدتی از برگزاری آزمون نتایج خود را دریافت کنند تا بتوانند وارد مراحل بعدی دریافت پروانه خود شوند.

تاکنون که آزمون نظام مهندسی اسفند ماه 1401 برگزار نشده است ، تاریخ دقیق اعلام نتایج آن نیز مشخص نمی باشد. احتمالا نتایج این دوره از آزمون نظام مهندسی نیز همانند سال های گذشته در سه ماهه اول سال 1401 اعلام گردد.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

داوطلبانی که پس از برگزاری آزمون نظام مهندسی ، نتایج آزمون خود را دریافت می کنند ، در دو گروه قرار می گیرند. گروه اول موفق به کسب حداقل 50 درصد از نمره کل آزمون می شوند و جزو پذیرفته شدگان هستند اما گروه دوم به دلایل مختلفی نمره لازم را کسب نکرده و به عبارتی مردود شده اند.

احتمالا این را هم بپسندید  فرم اعتراض به آزمون نظام مهندسی 1401 - دانلود فرم و راهنمای اعتراض به نتایج

شرکت کتتدگان در آزمون نظام مهندسی که موفق به کسب نمره لازم نشده اند ، می توانند در صورت مشاهده هر گونه مغایرت و اشتباه در نتایج اعلام شده ، برای اعتراض به نتایج آزمون خود اقدام کنند.

در این رابطه بخوانید : فرم اعتراض به آزمون نظام مهندسی 

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی باید به صورت کتبی  به همراه شماره داوطلبی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، رشته امتحانی ، آدرس دقیق و شماره تماس داوطلب به آدرس  تهران ، صندوق پستی به شماره 355-17775 (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش) ارسال شود و حتما باید بر روی پاکت نوع آزمون ورودی به حرفه مهندسان درج شود.

همینطور لازم است اشاره کنیم که امکان ثبت نام مجدد برای متقاضیانی که موفق به کسب پروانه فعالیت حرفه ای مهندسی نشده اند ، در دوره های بعدی آزمون نظام مهندسی وجود دارد. به عبارتی دقیق تر برای مردود شدگان در آزمون نظام مهندسی هیچ گونه محدودیت و محرومیتی جهت شرکت در دوره های بعدی وجود ندارد.

سوالات متداول

  • زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 چه تاریخی می باشد ؟

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی معمولا مدتی پس از برگزاری آزمون انجام می شود.

  • نحوه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی چگونه است ؟

نتایج آزمون نظام مهندسی به صورت اینترنتی از طریق سامانه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام می گردد.

  • آیا پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی، شرکت کنندگان در این آزمون مجاز به ثبت درخواست اعتراض می باشند ؟

بله، اگر متقاضیان پس از دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی متوجه مغایرتی در نتیجه خود شوند، مجاز به ثبت درخواست اعتراض می باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد

پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد – راهنمای کامل پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی

  پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی چه باید کرد ؟ فارغ التحصیلان رشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر