از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان آزمون قضاوت 1403 📞 زمانبندی آزمون تصدی منصب قضا

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان آزمون قضاوت

آزمون قضاوت هر ساله توسط قوه قضاییه برای داوطلبان دارای مدرک دانشگاهی و همچنین طلاب برگزار می شود. این آزمون تشکیل شده‌ از سه مرحله تستی ، تشریحی و مصاحبه حضوری است که مراحل برگزاری آن برای داوطلبان عادی و طلاب متفاوت می باشد. زمان ثبت نام آزمون قضاوت معمولا چند ماه قبل از شروع فرایند ثبت نام ، اعلام می شود تا داوطلبان فرصت کافی برای ثبت نام داشته باشند و بتوانند در تاریخ مقرر در جلسه آزمون حضور یابند. در این مطلب به بررسی زمان آزمون قضاوت 1403 خواهیم پرداخت. لطفا همراه ما باشید.

برای پیگیری اخبار ثبت نام و برگزاری آزمون تصدی منصب قضا لطفا با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در ارتباط باشید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان برگزاری آزمون قضاوت

آزمون قضاوت یکی از آزمون های برگزار شده‌ توسط قوه قضاییه است و داوطلبانی که واجد شرایط لازم هستند و برای تصدی منصب قضا ، می توانند در این آزمون شرکت نمایند. همانطور که در ابتدای مطلب نیز بیان کردیم ، این آزمون شامل مراحل تستی ، تشریحی و مصاحبه است که داوطلبان دارای مدرک دانشگاهی و همچنین طلاب ، می بایست در این مراحل از آزمون حضور یابند.

تاریخ برگزاری مرحله اول آزمون قضاوت 

داوطلبانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام آزمون قضاوت کرده‌ اند ، می توانند در مرحله اول آزمون حضور یابند. مرحله اول این آزمون به صورت تستی برگزار می شود و شرکت کنندگان آن شامل دو گروه فارغ التحصیلان دانشگاهی و حوزه علمیه می باشند. زمان برگزاری مرحله اول آزمون قضاوت سال 1402 در تاریخ 5 خردادماه بود. تاریخ برگزاری این آزمون برای سال 1403 مشخص نیست اما شما می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما پیگیر اخبار برگزاری آزمون باشید.

تاریخ برگزاری مرحله دوم آزمون قضاوت 

داوطلبان دانشگاهی و حوزوی که موفق به کسب نمره لازم در آزمون تستی قضاوت شده‌ اند ، می توانند در آزمون مرحله دوم شرکت نمایند. این مرحله از آزمون به صورت تشریحی برگزار خواهد شد و زمان آن در سال گذشته در تاریخ 27 مردادماه بود. داوطلبان باید با مطالعه منابع قضاوت خود را برای حضور در آزمون آماده کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  منابع آزمون قضاوت قوه قضاییه 📞 منابع آزمون تستی ، تشریحی و مصاحبه قضاوت

مواد امتحانی این مرحله از آزمون برای داوطلبان دانشگاهی به شرح حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی ، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری ، حقوق جزای عمومی و حقوق جزای اختصاصی می باشند. همچنین دانشجویان حوزوی نیز باید منابع به شرح فقه ، اصول فقه برای اهل تشیع و تسنن را برای شرکت در آزمون مطالعه نمایند.

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام جذب عمومی قضاوت

تاریخ مصاحبه آزمون قضات 

زمان مصاحبه آزمون تصدی منصب قضا به صورت تلفنی به داوطلبان اطلاع رسانی می شود و برای سال 1403 مشخص نیست که مصاحبه این آزمون در چه تاریخی خواهد بود. البته لازم است بدانید که فرایند برگزاری مصاحبه از آبان ماه آغاز می شود.

زمان ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا 1403

زمان ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا هر ساله تحت تاثیر عواملی همچون اعلام نیاز قوه قضاییه ، تصمیم گیری مراجع ذیربط ، به پایان رسیدن فرایند گزینش داوطلبان سال قبل و … تعیین می شود. زمان ثبت نام هر ساله با اعلام نیاز قوه قضاییه مشخص می شود و در سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

برای ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا 1403 فعلا تاریخ دقیقی مشخص نشده‌ است اما زمان ثبت نام آزمون جذب عمومی سال قبل از تاریخ 29 فروردین ماه الی 15 اردیبهشت ماه بود. می توانید با مشاوران ما در تماس باشید و اخبار زمان ثبت نام را پیگیری کنید.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج آزمون قضاوت

زمان اعلام نتایج آزمون قضاوت 

زمان آزمون قضاوت

داوطلبان پس از شرکت در آزمون تصدی منصب قضا باید منتظر اعلام نتایج باشند و از طریق سامانه ، نتایج آزمون خود را دریافت نمایند. فارغ التحصیلان دانشگاهی ابتدا باید در آزمون تستی و سپس در آزمون تشریحی شرکت کنند و اگر موفق به کسب حد نصاب لازم شوند ، برای مصاحبه دعوت می شوند. این دسته از داوطلبان در صورت پاسخگویی به 60 درصد تست های آزمون ، راهی مرحله بعدی یعنی آزمون تشریحی می شوند. اما فارغ التحصیلان حوزه علمیه ، ابتدا در آزمون تشریحی شرکت می کنند و اگر بتوانند نمره لازم را به دست آورند ، می توانند در مرحله مصاحبه حضور یابند.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون تشریحی قضاوت چگونه است 📞 بررسی سوالات و نمره قبولی آزمون تشریحی قضاوت

تاریخ اعلام نتایج آزمون تصدی منصب قضا در هر یک از مراحل تستی و تشریحی متفاوت است و داوطلبان در سایت مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی به آدرس اینترنتی hrtc.ir می توانند کارنامه شان را مشاهده کنند.

لازم به ذکر است که سال گذشته ، نتایج آزمون تستی قضاوت در تاریخ 20 آبان ماه و از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام شد و زمان اعلام نتایج نهایی آزمون نیز مشخص نشده است. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون قضاوت 1403 ، در این مطلب به اطلاع شما خواهیم رساند.

مرتبط بخوانید : اعتراض به نتایج آزمون قضاوت

تعویض زمان برگزاری آزمون قضاوت

احتمال تعویق در برگزاری ازمون قضاوت وجود دارد و در این صورت ، اطلاع رسانی های لازم از طریق سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاه به نشانی www.hrc.ir انجام خواهد شد. در سال جاری ، آزمون تشریحی منصب قضا به درخواست مکرر داوطلب ، به تعویق افتاد و در تاریخ 27 مردادماه برگزار گردید.

سوالات شما

  • زمان برگزاری آزمون قضاوت 1403 در چه تاریخی است؟

تاریخ برگزاری آزمون قضاوت 1403 در مراحل تستی و تشریحی به ترتیب در خردادماه و مردادماه خواهد بود.

  • آزمون قضاوت در چند مرحله برگزار می شود؟

آزمون تصدی منصب قضا شامل مراحل تستی ، تشریحی و مصاحبه می باشد.

  • ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا 1403 در چه تاریخی انجام خواهد شد؟

زمانبندی ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا 1403 فعلا مشخص نشده‌ است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

منابع ازمون قضاوت بانوان

منابع ازمون قضاوت بانوان 📞 معرفی کامل منابع تشریحی ، تستی و مصاحبه

هر ساله بخشی از ظرفیت پذیرش آزمون قضاوت برای داوطلبان خانم در نظر گرفته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر