از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

روش کنکور دادن 📞 10 روش مهم و مفید برای کنکور دادن

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

روش کنکور دادن

کنکور سراسری امسال نیز همانند سال های قبل برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار خواهد شد. داوطلبان با شرکت در کنکور سراسری یک یا دو گروه آزمایشی ، می توانند وارد رشته و دانشگاه مدنظرشان شده‌ و به تحصیلات بپردازند. آگاهی از روش کنکور دادن ، تاثیر بسیاری در افزایش شانس قبولی دارد و داوطلبانی که با روش های صحیح کنکور دادن‌ و تست زنی آشنا هستند ، این آزمون را با موفقیت بیشتری پشت سر می گذرانند. با توجه به اهمیت روش کنکور دادن ، در این مطلب می خواهیم به بررسی مهم ترین نکات تست زنی کنکور و روش صحیح کنکور دادن بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره انتخاب رشته و رتبه قبولی کنکور سراسری ،  با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

روش کنکور دادن

کنکور سراسری هر سال برای 5 گروه آزمایشی برگزار می شود که این گروه ها شامل ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان هستند. داوطلبان می توانند یکی از گروه های آزمایشی اصلی را انتخاب کرده و یکی از گروه های آزمایشی هنر و زبان را نیز انتخاب نمایند سپس با شرکت در کنکور و انتخاب رشته‌ ، امکان ورود به رشته‌ و دانشگاه مدنظرشان را خواهند داشت. همانطور که اطلاع دارید ، سوالات کنکور سراسری به صورت تستی طراحی می شوند و هر سوال دارای 4 گزینه است که شما باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.

اطلاع از روش کنکور دادن ، به شما کمک می کند که سوالات را سریع تر حل و بررسی کنید و مدیریت زمان بهتری داشته باشید. از مهم ترین نکات کنکور دادن و تست زنی ، عبارتند از :

رعایت ترتیب سوالات

در حوزه کنکور با توجه به نوع گروه آزمایشی داوطلب ، چند دفترچه در میان آنها توزیع می شود. هر دفترچه شامل سوالات چند درس می باشد و بعد از اتمام مدت زمان اختصاص داده‌ شده‌ به آن دفترچه ، دفترچه سوال بعدی توزیع خواهد شد. توصیه می شود بعد از دریافت هر دفترچه ، ترتیب سوالات را رعایت کنید و دروس را به همان ترتیبی که داخل دفترچه است ، پاسخ دهید. به هم زدن‌ ترتیب دروس در دفترچه ، باعث آشفتگی ذهن شما می شود و ممکن است چند سوال را جا بیاندازید.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور خارج از کشور چیست 📞 زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری خارج از کشور

شناسایی سوالات آسان از روش های کنکور دادن

برای کنکور دادن‌ ، ابتدا سوالات را به صورت روزنامه وار مطالعه کنید و سوالاتی که آسان هستند را شناسایی کنید. با جواب دادن‌ به سوالات آسان ، درصد زیادی را کسب می کنید و اطمینان خاطر خواهید داشت که هیچ سوال راحتی را از دست نداده‌ اید.

علامت دار کردن سوالات وقت گیر

یکسری از سوالات در کنکور سراسری هستند که شما راه حل آنها را می دانید اما حل کردن‌ این سوالات وقت گیر است. توصیه می شود در هر درس ، این سوالات را با ضربدر بزنید و بعد از جواب دادن‌ سایر تست ها ، اگر در آن درس وقت اضافه داشتید ، دوباره به سوالات وقت گیر برگردید. توصیه می شود که زمان خود را صرف سوالات وقت گیر نکنید و پاسخ دهی به آنها را به وقت اضافه آزمون موکول کنید.

مرتبط بخوانید : کنکور پزشکی در ۴۰ سالگی

مشخص کردن‌ سوالات خیلی سخت

بعضی از سوالات در کنکور سراسری ، سخت هستند و ممکن است شما پاسخ این سوالات را نمی دانید. توصیه می شود این سوالات را با یک علامت دیگر ، مشخص کنید تا در انتهای آزمون اگر وقت اضافه داشتید ، دوباره به آنها برگردید. در کنار این سوالات علامت منها (-) قرار دهید تا با سوالات وقت گیر ، قاطی نشوند.

علامت زدن‌ سوالات شک دار

بعضی از تست های کنکور سراسری ، شک دار هستند یعنی شما بین دو گزینه شک می کنید که کدام یک درس هستند. این تست ها را بهتر است با علامتی مثل + مشخص کنید و سپس به سراغ سایر تست ها بروید. در انتها ، دوباره سوالات شک دار را بررسی کنید و بعد از اطمینان از پاسخ صحیح ، به آنها پاسخ دهید.

بررسی ترتیب سوالات و پاسخ نامه

یکی از موارد اصول و روش کنکور دادن ، بررسی ترتیب سوالات و پاسخ نامه است و مطمئن شوید که گزینه هر تست را در پاسخ نامه به درستی پر می کنید. توصیه می شود هر ده تست یکبار ، بررسی کنید که گزینه ها را به درستی انتخاب کرده‌ اید.

احتمالا این را هم بپسندید  دریافت سوابق تحصیلی 1403 📞 مشاهده سوابق تحصیلی در سایت my.medu.ir

توجه به افعال سوالات و گزینه ها از روش های کنکور دادن

به افعالی که در سوالات و گزینه ها استفاده شده‌ اند ، توجه زیادی داشته باشید مثل افعال درست است و نادرست است ، بود و نبود ، می باشد و نمی باشد و… این افعال نوعی تله هستند که اگر دقت نداشته باشید ، نمره منفی دریافت می کنید.

بررسی دقیق سوالات و گزینه های طولانی

سوالات و گزینه های طولانی را به طور دقیق بخوانید و بررسی کنید. گاهی آسان ترین تست های کنکور ، همین سوالات طولانی هستند و شما با دیدن‌ یک کلمه کلیدی داخل سوال و گزینه ، سریعا می توانید پاسخ صحیح را شناسایی کنید.

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام کنکور با دیپلم غیرمرتبط

جواب تست را همان لحظه پر کنید

بعضی از داوطلبان، جواب تست ها را داخل دفترچه انتخاب می کنند و سپس جواب همه آنها را یک مرتبه وارد پاسخ نامه می کنند. توصیه می شود چنین اشتباهی را مرتکب نشوید زیرا احتمال اشتباه پر کردن‌ پاسخنامه وجود دارد همچنین ممکن است با کمبود زمان مواجه شوید

ذخیره وقت اضافه از روش های کنکور دادن

روش کنکور دادن

تلاش کنید که سوالات هر در درس را زودتر از زمان مشخص شده‌ برای آنها جواب دهید و سرعت عمل بالایی داشته باشید. ذخیره وقت اضافه حتی در حد چند دقیقه ، در پایان آزمون بسیار مفید خواهد بود و می توانید در وقت اضافه ، سوالات شک دار و وقت گیر را هم حل کنید.

مرتبط بخوانید : چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم

سوالات شما

  • بهترین روش های کنکور دادن چیست؟

بهترین روش کنکور دادن‌ ، شامل چندین تکنیک است که در این مطلب بررسی کرده‌ ایم.

  • چگونه سرعت بالایی برای پاسخ دادن‌ به سوالات داشته باشیم؟

شما با حل تست های مختلف و شرکت در آزمون های شبیه سازی شده‌ به کنکور می توانید مهارت تست زنی و مدیریت زمان را تقویت کنید.

  • سوالات سخت و وقت گیر کنکور را چگونه پاسخ دهیم؟

توصیه می شود سوالات سخت و وقت گیر کنکور را علامت بزنید تا در انتهای آزمون به آنها برگردید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور چگونه برگزار می شود

کنکور چگونه برگزار می شود 📞 کنکور 1403 چگونه برگزار می شود

حتما شما هم قصد شرکت در کنکور سراسری را دارید که سوال می پرسد کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر