از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی – راهنمای جامع و بازار کار دکترای پیوسته بیوتکنولوژی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

دکترای پیوسته بیوتکنولوژی - راهنمای جامع و بازار کار رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی

 

رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی یکی از رشته های کاربردی علوم پایه و ترکیبی از مباحث علوم زیستی و فنی مهندسی می باشد که هر ساله در دانشگاه تهران ارائه می شود. پذیرش در این رشته تحت شرایط خاص انجام می گیرد و اسامی داوطلبان واجد شرایط که انتخاب رشته کنکور را انجام داده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه و سایر مراحل گزینش دعوت می شوند و در صورت کسب نمره لازم ، پذیرفته خواهند شد.

دانشجویان رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی به صورت پیوسته و بدون شرکت در آزمون های کارشناسی و کارشناسی ، تا مقطع دکتری تخصصی تحصیلات خود را ادامه می دهند و برای وارد شدن از هر مقطع به مقطع بعد باید میانگین نمرات بالایی داشته باشند و در مقطع ارشد نیز می توانند از بین 6 گرایش ، گرایش تخصصی خود را انتخاب نمایند.

معرفی رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی

رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دارای سه مرحله کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که دانشجویان پس از اتمام هر مرحله در یک آزمون شرکت می کنند و با کسب نمره لازم وارد مرحله بعد می شوند.

در دوره کارشناسی حدود 130 واحد درسی در زمینه های ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، علوم پایه ، پزشکی ، مهندسی و مبانی بیوتکنولوژی و … ارائه می شود و دانشجویان باید علاوه بر کسب حداقل معدل 15 ، بایستی در آزمون زبان انگلیسی حداقل نمره تافل 550 را کسب کرده و در زبان برنامه ریزی کامپیوتر نیز به تسلط برسند تا مجاز به شرکت در مرحله دوم یعنی کارشناسی ارشد شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته بهداشت عمومی | بررسی نقش ها و دروس اصلی و پایه

دانشجویان رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی ، در دوره کارشناسی ارشد گرایش تخصصی خود را انتخاب می کنند و با گذراندن حدود 28 واحد درسی که 6 واحد آن مربوط به پروژه و پایان نامه کارشناسی ارشد است ، در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را به پایان رسانده و وارد مرحله بعد یعنی دکتری تخصصی می شوند.

گرایش های کارشناسی ارشد عبارتند از :

 1. بیوتکنولوژی‌ میکروبی
 2. بیوتکنولوژی‌ پزشکی
 3. بیوتکنولوژی‌ محیطی‌ و دریایی‌
 4. بیوتکنولوژی‌ مولکولی
 5. فرآورش‌ زیستی‌
 6. بیوتکنولوژی‌ کشاورزی‌ (گیاهی‌)

دوره کارشناسی ارشد نیز 2 ساله است و پس از ارائه پایان نامه و کسب حداقل میانگین نمرات 15 ، دانشجویان می توانند وارد مقطع دکتری تخصصی و ارائه رساله دکتری شوند.

زمینه های کاری و بازار کار رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی هم در کنکور ریاضی و هم در کنکور تجربی ارائه می شود و معمولا داوطللبانی که به مباحث زیست شناسی و کار های علمی پژوهشی علاقه دارند ، به سراغ این رشته می روند.

زمینه های کاری این رشته هم در داخل کشور و هم در خارج کشور برای فارغ التحصیلان فراهم است و دانش آموختگان می توانند بر اساس استعداد و توانایی های خود و هم چنین گرایشی که دارند ، وارد یکی از مشاغل زیر شوند :

 1. طراحی و تولید داروها ، واکسن‌ها ، سرم‌ها و آنتی‌ بادی ‌ها با اهداف درمانی
 2. طراحی واحدهای تولید آنزیم و پروتئین ‌هایی که در سطح صنعتی در پزشکی ، محیط زیست ، کشاورزی و صنایع غذایی به کار می روند.
 3. طراحی و بهینه‌سازی فرایندهای تولید داروهای نوترکیب
 4. طراحی و توسعه‌ بافت و اندامک ‌ها برای استفاده بیماران
 5. رفع آلودگی و حذف آلاینده ‌های دریا و پاک ‌سازی محیط دریا از آلاینده‌ها
احتمالا این را هم بپسندید  درامد پزشک عمومی - میزان درآمد و بازار کار پزشکان عمومی

فعالیت در مراکز دولتی و خصوصی مانند شرکت های داروسازی ، آزمایشگاه ها ، پژوهشگاه ها ، شرکت های تولیدی و صنایع غذایی ، واحدهای صنعتی مرتبط با زیست فناوری و فرآیندهای حفظ محیط زیست ، مراکز علمی تحقیقاتی و … از محیط های کاری دانش آموختگان رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بازار کار پرستاری - راهنمای بازار کار و آینده شغلی رشته پرستاری

بازار کار پرستاری – راهنمای بازار کار و آینده شغلی رشته پرستاری

پرستاری یکی از رشته های پیراپزشکی است که با وجود پرطرفدار تر بودن ، ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر