از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

خرید سربازی 📞 قوانین خرید خدمت سربازی 1402

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

خرید سربازی

آقایان بعد از رسیدن‌ به سن مشمولیت باید تصمیم بگیرند که یا ادامه تحصیل دهند و معافیت موقت تحصیلی دریافت کنند و یا اینکه برای اعزام به خدمت سربازی اقدام نمایند. دسته دیگری از آقایان نیز شرایط استفاده از معافیت های دائم مانند معافیت کفالت ، معافیت پزشکی و … را دارند و می توانند معافیت دائم دریافت کنند. در میان مشمولین خدمت سربازی ، آقایانی هستند که تمایل دارند خدمت سربازی خود را بخرند اما آیا خرید سربازی امکان پذیر است؟ در این مطلب می خواهیم جزئیات خرید خدمت سربازی 1402 را شرح دهیم. لطفا همراه ما باشید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و قوانین خرید خدمت سربازی ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا امکان خرید خدمت سربازی وجود دارد

خرید خدمت سربازی ، راه حلی است که پیش روی مشمولین خدمت سربازی قرار دارد تا به جای گذراندن دو سال خدمت سربازی ، با پرداخت پول خدمت خود را بخرند و کارت پایان خدمت دریافت کنند. خرید سربازی ، تا سال 97 امکان پذیر بود اما بنا به دلایلی و به تصمیم دولت ، این طرح حذف شد. هدف از حذف طرح خرید خدمت سربازی ، رعایت عدالت میان اقشار مختلف جامعه بود و تا سال 1400 خرید خدمت امکان پذیر نبود.

در بهمن ماه سال 1400 ، طرح خرید خدمت سربازی مجددا در کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نتیجه این کمیسیون نیز به تصویب رسیدن قانون خدمت سربازی بود. طبق قانون جدید ، مشمولان نظام وظیفه می توانند با پرداخت کردن هزینه مشخص ، خدمت خود را خریداری کنند. همچنین در این طرح ، مشمولین غایب و غیرغایب خدمت سربازی که سن آنها بیشتر از 30 سال است و دارای حداقل دو فرزند هم هستند ، از اعزام به خدمت سربازی معاف می شوند و هزینه ای هم پرداخت نمی کنند. این طرح در سال 1400 به تصویب رسید اما هم اکنون لغو شده است.

مرتبط بخوانید : کارت تلفن برای سربازی – خرید و دریافت کارت تلفن برای سربازی

قیمت خرید خدمت سربازی 

قیمت خرید خدمت سربازی با توجه به مدرک تحصیلی فرد متقاضی تعیین می شود و هر چقدر که مدرک تحصیلی مشمول بالاتر باشد ، هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد. در آخرین دوره خرید سربازی ، قیمت آن به صورت زیر بود :

 • هزینه خرید خدمت با مدرک کاردانی و کمتر : 250 میلیون تومان
 • هزینه خرید خدمت با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد : 400 میلیون تومان
 • هزینه خرید خدمت با مدرک پزشکی عمومی، دکتری تخصصی و بالاتر : 600 میلیون تومان
احتمالا این را هم بپسندید  خرید بیمه سربازی 📞 شرایط پرداخت قسطی و دریافت رایگان بیمه سربازی

متقاضیان خرید سربازی می توانند به صورت قسطی هم هزینه خدمت را پرداخت کرده‌ و کارت پایان خدمت دریافت نمایند. برای واریز قسطی هزینه خرید سربازی ، باید به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نمود و درخواست پرداخت قسطی ارائه شود. بعد از ارائه درخواست ، مبلغی که باید فرد مشمول پرداخت کند تعیین می شود و به یکی از بانک های مجری معرفی می گردد. برای پرداخت اقساطی ، باید یک سوم هزینه به صورت نقد پرداخت شده‌ و مابقی آن قابل قسط بندی در اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد می باشد.

مرتبط بخوانید : 2 راهکار استفاده از ایست خدمت سربازی

قوانین خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی دارای قوانین مختلفی است از جمله آنکه :

 • در سال 94 ، قانون خريد سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت داشتند در برنامه بودجه کشور تعیین شد و طبق این قانون ، غایبان سربازی می توانستند با پرداخت جریمه نقدی ، کارت پایان خدمت دریافت کنند اما قانون آن حذف شد.
 • در سال 1400 و بر اساس اعلام کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 ، تصمیم گرفته شد که مشمولان با بیش از 5 سال غیبت سربازی بتوانند با پرداخت کردن هزینه ، خدمت خود را بخرند که این قانون هم حذف شد.
 • در سال 1400 ، تصمیم گرفته شد که خريد کارت سربازی به صورت رایگان برای مشمولین متاهل بالای 30 سال دارای 2 فرزند امکان پذیر شود که این قانون هم مدتی پس از تصویب شدن ، لغو گردید.

مرتبط بخوانید : دوره کد سربازی چیست

شرایط خرید سربازی

اگر قانون خرید خدمت سربازی اجرا شود ، متقاضیان شرایط آن به شرح زیر خواهد بود :

 • مشمولان متاهلی که دارای فرزند هستند ، به ازای هر یک از فرزندان خود می توانند تخفیف 20 تا 60 درصدی دریافت کنند.
 • مشمولان پس از دریافت کارت خدمت سربازی خود می توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند.
 • مشمولانی که متقاضی خريد خدمت سربازی خود هستند حداقل باید 5 سال غیبت داشته باشند.
 • برای فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی که غیبت سربازی ندارند ، 50 درصد تخفیف خرید خدمت سربازی در نظر گرفته‌ می شود.
 • افراد متاهلی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند برای خريد سربازی خود از 50 درصد تخفیف بهره مند خواهند شد.

مراحل خرید سربازی 1402

خرید سربازی

اگر تصمیم به خريد خدمت سربازی خود را دارید باید به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. این مدارک می توانند شامل مدرک تحصیلی ، مدرک ازدواج ، شناسنامه خود و همسر ، شناسنامه فرزندان و … باشند. پس از ثبت درخواست در دفتر پلیس+10 ، مبلغ جریمه با لحاظ کردن شرایط مشمول مثل سن و تعداد فرزندان او، تعیین شده‌ و از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  کد نظام وظیفه کنکور 1403 📞 لیست جدید کدهای نظام وظیفه کنکور سراسری

مشمولان بعد از دریافت پیامک واریز جریمه ، حداکثر تا 5 روز فرصت دارند که به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده‌ و به بانک مجری معرفی شود. بعد از واریز جریمه خريد خدمت و ارائه تعهد نامه محضری ، باید در بازه زمانی 10 ، فیش واریزی و تعهدنامه به دفتر پلیس +10 تحویل داده‌ شود تا کارت معافیت از خدمت صادر گردد.

آخرین خبرها درباره خدمت سربازی 

طبق آخرین اخبار خرید خدمت سربازی و قوانین معافیت ها ، قرار است که مدت زمان سربازی تا 12 ماه کاهش پیدا کند. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به سربازی ، با مشاوران ما در مرکز پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

سوالات شما

 • آیا خرید سربازی در سال 1402 امکان پذیر است؟

در حال حاضر ، قانون خريد سربازی به تصویب نرسیده‌ است.

 • قیمت خريد خدمت سربازی چقدر است؟

هزینه خريد خدمت سربازی با توجه به مدرک تحصیلی فرد متقاضی و شرایط او مثل متاهل یا مجرد بودن ، داشتن فرزند و تعداد فرزندان و … تعیین می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

سایت نظام وظیفه خرید سربازی

سایت نظام وظیفه خرید سربازی 📞 نحوه خرید خدمت سربازی و شرایط آن

بسیاری از مشمولین خدمت سربازی علاقه ای به گذراندن خدمت سربازی ندارند و از طرفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر