از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اگر انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد را انجام داده‌ اید اما در رشته‌ مورد تقاضای خود قبول نشده‌ اید ، می توانید ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد را انجام دهید تا شانس دوباره ای برای قبولی داشته باشید. تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد با هدف تکمیل کردن ظرفیت پذیرش رشته‌ های دارای ظرفیت خالی برگزار می گردد و تمام شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در آن هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم راجع به ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1402 توضیحات لازم را ارائه دهیم. لطفا همراه ما باشید.

کارشناسان ما مسلط به پاسخگویی تمام موضوعات تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد هستند.

می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و با اطلاع از آخرین قوانین و شرایط، وارد رشته‌‌ های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شوید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 1402

ابتدا لازم است بررسی کنیم که زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 1402 در چه تاریخی است زیرا برای ثبت نام ، فرصت محدود و چند روزه ای در نظر گرفته می شود و داوطلبان در این چند روز ، مهلت دارند که نسبت به نام نویسی اقدام کنند. برای سال 1402 ، فعلا اطلاعیه برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد منتشر نشده‌ است و نمی توانیم پیش بینی کنیم که این مرحله از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد برگزار خواهد شد یا خیر. با توجه به مشخص نبودن برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت ، زمان ثبت نام نیز مشخص نیست.

البته لازم است بدانید که تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ، چند هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد برگزار خواهد شد. دانشگاه ها باید بعد از ثبت نام از پذیرفته‌ شدگان ، ظرفیت رشته‌ های تحصیلی خود را بررسی کنند و اگر ظرفیت خالی وجود داشت ، اقدام به برگزاری تکمیل ظرفیت خواهند کرد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام تکميل ظرفیت ارشد 1402

ثبت نام تکميل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد. داوطلبان برای ثبت نام در این مرحله از پذیرش دانشجو ، ابتدا باید از سایت سازمان سنجش اقدام به دانلود دفترچه کنند و بعد از بررسی دفترچه ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  اعتراض به نتایج ارشد دانشگاه آزاد 1403 📞 نحوه اعتراض به نتایج اولیه و نهایی کنکور ارشد آزاد

برای انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت ارشد ، می توان رشته‌ های تحصیلی را از میان رشته‌ محل های ارائه شده‌ در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی و سایر دانشگاه های سراسری انتخاب کرد. تعداد رشته‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفیت ، محدود هستند و ظرفیت پذیرش کمتری هم دارند.

داوطلبان برای ثبت کد رشته‌ محل های مورد تقاضا ، باید فرم انتخاب رشته‌ تکميل ظرفیت را از سایت دریافت کرده‌ و آن را تکميل کنند. برای دریافت فرم از سایت سنجش نیز باید اطلاعات داوطلبی به شرح شماره پرونده ، شماره داوطلبی ، کد پیگیری ثبت نام و … ارائه شوند.

شرایط انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت ارشد

اگر می خواهید ثبت نام تکميل ظرفیت ارشد را انجام دهید ، باید بدانید که شرایط ثبت نام چگونه است و در صورت واجد شرایط بودن ، فرم انتخاب رشته‌ را تکميل کنید. شرایط ثبت نام به شرح زیر می باشد :

  • داوطلبانی که تقاضای ثبت نام تکميل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد را دارند ، باید جزو شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد باشند.
  • داوطلبان برای انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ، فقط می توانند از رشته‌ محل های مربوط به گروه یا کد امتحانی خود انتخاب نمایند.
  • برای داوطلبان محدودیتی در انتخاب و ثبت نام رشته‌ محل های دانشگاه های مختلف وجود ندارد و می توانند رشته‌ های مربوط به گروه امتحانی خود را از دانشگاه های مختلف انتخاب کنند.
  • داوطلبانی که در حال تحصیل هستند ، در صورت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد و قبولی در یک رشته‌ محل ، رشته‌ قبولی قبلی آنها از بین خواهد رفت. در واقع این دسته از داوطلبان باید در رشته‌ جدید ثبت نام کنند.
  • داوطلبانی که می خواهند از طریق شرکت در تکميل ظرفیت در یک رشته‌ محل قبول شوند ، باید دارای رتبه لازم باشند.
  • زمان شروع به تحصیل پذیرفته‌ شدگان تکمیل ظرفیت ارشد از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه می باشد.

مرتبط بخوانید : زمان تکمیل ظرفیت ارشد

دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 1402

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد

داوطلبان باید دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفيت ارشد 1402 را از سایت سازمان سنجش دانلود کرده‌ و بررسی نمایند. داخل دفترچه راهنما ، لیست رشته‌ های تحصیلی دارای ظرفیت خالی درج شده‌ اند و داوطلب با توجه به علاقه مندی و گروه امتحانی خود ، می تواند از این رشته‌ ها انتخاب کند. ابتدا لازم است دفترچه بررسی شود تا اگر رشته‌ محل مورد تقاضا ارائه نشده‌ بود ، هزینه ای در سایت پرداخت نشود.

مرتبط بخوانید : لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سوالات شما

  • آیا ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 1402 انجام خواهد شد؟
احتمالا این را هم بپسندید  نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1403📞 زمان و راهنمای دریافت نتایج

در حال حاضر ، اطلاعیه ای راجع به ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1402 منتشر نشده‌ است.

  • زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد  1402 در چه تاریخی است؟

زمان انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت ارشد  مشخص نیست اما انتظار می رود چند هفته بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته‌ باشد.

  • در تکميل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1402 ، کدام رشته‌ ها ارائه می شوند؟

رشته‌ های تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ، رشته‌ هایی هستند که ظرفیت آنها به طور کامل تکمیل نشده‌ است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

نتایج آزمون ارشد دانشگاه معارف قم

نتایج آزمون ارشد دانشگاه معارف قم 1403 📞 زمان و سایت مشاهده نتایج آزمون اختصاصی

نتایج آزمون ارشد دانشگاه معارف قم در دو مرحله اولیه و نهایی برای خواهران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر