از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات 1402 📞 زمان و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات

تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات در برخی از سال ها برگزار می شود تا در رشته‌ های دارای ظرفیت خالی ، دانشجو پذیرش شود. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در دانشگاه علوم تحقیقات هستید و شرایط ثبت نام این دانشگاه را دارید ، می توانید در رشته‌ های تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایید. برای ثبت نام در رشته‌ های تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات لازم است منتظر اطلاعیه سازمان باشید زیرا ثبت نام این مرحله به صورت همه ساله نیست و فقط در صورت وجود ظرفیت خالی در رشته‌ ها ، امکان برگزاری وجود دارد. برای کسب اطلاعات کامل راجع به زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات و همچنین آشنایی با رشته‌ های این مرحله از پذیرش دانشگاه ، لطفا در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

سوالات خود را در خصوص ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد ، از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما بپرسید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید. 

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات 1402

دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در شهر ته‌ران واقع شده‌ است و به دلیل دارا بودن جایگاه علمی و آموزشی خوب از متقاضیان زیادی برخوردار می باشد. ورود به این دانشگاه به روش های بدون کنکور و با کنکور امکان پذیر می باشد و در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، جذب دانشجو را انجام می دهد. البته‌ عمده رشته‌ های تحصیلی ارائه شده‌ در این دانشگاه ، با کنکور هستند لذا شما برای قبولی در رشته‌ های خوب باید در کنکور شرکت کنید.

ممکن است ظرفیت رشته‌ های دانشگاه علوم تحقیقات بنا به هر دلیلی تکمیل نشود و دانشگاه تصمیم بگیرد که مرحله تکمیل ظرفیت را اجرا نماید. زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات 1402 فعلا مشخص نیست اما انتظار می رود در صورت برگزاری زمان آن در دی ماه باشد زیرا پذیرفته‌ شدگان باید از بهمن ماه وارد دانشگاه شوند.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات باید دارای شرایط باشید که البته‌ شرایط ویژه ای هم نیست. داوطلبانی که می خواهند از طریق کنکور سراسری در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات قبول شوند ، برای انتخاب رشته‌ مرحله تکمیل ظرفیت هم باید از شرکت کنندگان کنکور سراسری باشند. به بیانی دیگر ، داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده‌ اند مجاز به ثبت نام تکمیل ظرفیت نیستند.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن - راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه

از شرایط دیگر ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات ، دارا بودن رتبه مناسب می باشد. ورود به دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در هر یک از رشته‌ های تحصیلی آن ، نیازمند کسب رتبه مناسب می باشد. رتبه قبولی مرحله تکمیل ظرفیت ، تفاوتی با مرحله انتخاب رشته‌ ندارد و این تصور که با رتبه بالا می توان در مرحله تکمیل ظرفیت قبول شد ، تصور کاملا غلطی است.

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات ، باید در موعد مقرر اقدام کنید و فرم انتخاب رشته‌ را تکمیل نمایید. تکمیل ظرفیت این دانشگاه به صورت مشترک و همزمان با تکمیل ظرفیت سایر واحدهای دانشگاه آزاد انجام می گیرد و شما در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته‌ کنکور مجاز هستید از رشته‌ محل های مورد علاقه تان از سایر دانشگاه ها نیز انتخاب کنید.

مرتبط بخوانید : پشتیبانی سایت علوم تحقیقات

رشته‌ های تکمیل ظرفیت دانشگاه علوم تحقیقات

اسامی رشته‌ های تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات با شروع فرایند ثبت نام ، به داوطلبان اطلاع رسانی می شود تا بدانند چه رشته‌ هایی دایر می باشند. این رشته‌ ها ، داخل یک دفترچه قرار می گیرند. داوطلبان باید پیش از واریز هزینه و اقدام به انتخاب رشته‌ ، با رشته‌ ها آشنایی داشته‌ باشند. لازم به ذکر است که رشته‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد علوم تحقیقات ، بسیار محدود هستند. همچنین ظرفیت پذیرش کمی هم دارند بنابراین انتظار نداشته‌ باشید که تمام رشته‌ های ارائه شده‌ در مرحله انتخاب رشته‌ اصلی ، در مرحله تکمیل ظرفیت هم ارائه شوند. لیست رشته‌ های تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات 1402 فعلا منتشر نشده‌ است. اما پس از منتشر شدن ، در این بخش از مطلب قرار خواهیم داد تا با آنها آشنا شوید.

سایت ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات

سایت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی Azmoon.org می باشد. داوطلبان باید در این سامانه وارد شوند و دفترچه راهنما را دانلود نمایند. بعد از مطالعه دفترچه و اطلاع از رشته‌ محل های ارائه شده‌ ، می بایست فرم ثبت نام را دریافت کرده‌ و آن را تکمیل کنند. برای تکمیل فرم ثبت نام ، باید هزینه آن در سایت پرداخت شود و سریال پرداخت دریافت گردد.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان 1402 📞 شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت

تعداد انتخاب های شما برای تکمیل فرم انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، محدود خواهد بود زیرا رشته‌ های زیادی ارائه نشده‌ اند و شاید فقط یک رشته‌ محل را انتخاب کنید. البته‌ شما مجاز هستید با توجه به گروه آزمایشی خود ، از رشته‌ های ارائه شده‌ در سایر واحدهای دانشگاه آزاد نیز انتخاب نمایید.

مرتبط بخوانید : رتبه لازم برای دانشگاه علوم تحقیقات

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد علوم تحقیقات

تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات

دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد هم پذیرنده‌ دانشجو است و رشته‌ های علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه و … را در این مقطع ارائه می دهد. داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده‌ اند ، می توانند انتخاب رشته‌ کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهند. سپس اگر قبول نشدند ، امکان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت را هم خواهند داشت. تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صورتی برگزار می شود که رشته‌ ها دارای ظرفیت خالی باشند و زمان آن احتمالا در دی ماه می باشد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم تحقیقات

سوالات شما

  • زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تحقیقات در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات به طور دقیق مشخص نیست اما احتمالا در دی ماه باشد.

  • رشته‌ های تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات کدام رشته‌ ها هستند؟

رشته‌ های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد علوم تحقیقات ، رشته‌ هایی هستند که ظرفیت آنها تکمیل نشده‌ است بنابراین محدود می باشند.

  • ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات چگونه انجام می شود؟

داوطلبان برای ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات باید به سایت سنحش و پذیرش آزاد اسلامی مراجعه کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 📞 راهنمای ثبت نام 1402

دانشگاه پیام نور هر ساله از میان داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که دارای رتبه مناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر