از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی 1402 📞 ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور تمام دانشگاه ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی

رشته‌ های با سوابق تحصیلی در نیمسال های مهر و بهمن ارائه می شوند و داوطلبانی که دارای مدارک تحصیلی لازم هستند می توانند در این رشته‌ ها ثبت نام کنند. نحوه پذیرش دانشجو در رشته‌ های بدون کنکور ، با بررسی معدل و سوابق تحصیلی آنهاست و داوطلبانی که دارای معدل بهتری هستند ، از شانس قبولی بیشتری می باشند. بعد از تمام شدن‌ مهلت ثبت نام ، وضعیت داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و ظرفیت رشته‌ ها تکمیل می شود. ممکن است در بعضی از رشته‌ ها ، ظرفیت خالی هم باقی بماند که در این صورت احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد. اگر شما هم منتظر برگزاری تکمیل ظرفیت برای رشته‌ های با سوابق تحصیلی هستید ، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه شرایط ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون کنکور و با کنکور ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

آیا تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی برگزار می شود

ابتدا می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا برای رشته‌ های بدون کنکور تکمیل ظرفیت برگزار می شود یا خیر؟ تکمیل ظرفیت ، عمدتا برای رشته‌ های با کنکور برگزار می شود. اما ممکن است در رشته‌ های بدون کنکور هم به دلیل تکمیل نشدن‌ ظرفیت آنها ، تکمیل ظرفیت اجرا گردد. در واقع باید بگوییم که برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت برای رشته‌ های بدون کنکور ، بستگی به ظرفیت باقی مانده‌ در آنها دارد و اگر ظرفیت رشته‌ ها تکمیل نشود ، تکمیل ظرفیت هم اجرا نخواهد شد.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی دانشگاه آزاد 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی 1402

اگر می خواهید در رشته‌ های تکمیل ظرفیت بدون کنکور قبول شوید ، باید بدانید که زمان ثبت نام در چه تاریخی است و چند روز مهلت برای ثبت نام در نظر گرفته‌ شده‌ است. با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور در نیمسال های مهر و بهمن انجام می شود ، احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای هر دو نیمسال وجود دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های کاردانی پیوسته - معرفی رشته های کاردانی پیوسته تمام دانشگاه ها

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی مهرماه

رشته‌ های بدون کنکور ارائه شده‌ در نیمسال مهر ، ظرفیت پذیرش نسبتا بالایی دارند و اکثر داوطلبانی که ثبت نام می کنند و دارای معدل مناسب هستند ، پذیرفته‌ می شوند. با توجه به اینکه پذیرفته‌ شدگان این نیمسال در مهرماه وارد دانشگاه می شوند ، در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت احتمالا زمان آن در ماه های آبان و آذر خواهد بود. در حال حاضر ، زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور مهرماه 1402 مشخص نشده‌ است.

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی بهمن ماه

در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای رشته‌ های نیمسال مهر ، پذیرفته‌ شدگان آن از بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند به همین خاطر ممکن است برای بهمن ماه ، تکمیل ظرفیتی اجرا نشود. تاکنون ، برای هیچ یک از دانشگاه های سراسری و آزاد ، تکمیل ظرفیت بهمن ماه برگزار نشده‌ است.

مرتبط بخوانید : رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی 1402

برای ثبت نام در رشته‌ های بدون کنکور تکمیل ظرفیت ، باید به صورت اینترنتی اقدام کنید. سامانه ثبت نام دانشگاه های سراسری ، سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که به نشانی sanjeh.org است. شما برای ثبت نام در رشته‌ های تکمیل ظرفیت بدون کنکور در سایت سازمان سنجش ابتدا باید دفترچه را دانلود کنید و با بررسی آن ، اطمینان حاصل کنید که رشته‌ محل های مورد علاقه شما ارائه شده‌ اند.

سپس در صورت ارائه شدن‌ رشته‌ محل های تحصیلی مدنظرتان ، باید در سایت سازمان سنجش هزینه بپردازید و کارت ثبت نام را ته‌یه نمایید. برای خرید کارت ثبت نام از سایت سنجش ، لازم است از کارت بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایید و با دریافت سریال پرداخت ، واریز هزینه با موفقیت انجام می گیرد.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 1402 📞 تکمیل ظرفیت بدون کنکور و با کنکور پیام نور

در مراحل بعدی ، فرم ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید آن را با رشته‌ محل های انتخابی تان تکمیل کنید. در پایان مراحل ثبت نام هم باید کدپیگیری را از سایت سنجش دریافت کرده‌ و تایید نهایی نمایید.

دفترچه تکمیل ظرفیت بدون کنکور 1402

برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی باید دفترچه راهنما را مورد مطالعه قرار دهید.  داخل دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی ، لیست رشته‌ های ارائه شده‌ درج شده‌ اند. شما باید آن را بررسی کنید تا بدانید کدام یک از رشته‌ های تحصیلی مورد علاقه تان ارائه شده‌ اند. این دفترچه فعلا در دسترس نیست و پس از انتشار ، در همین صفحه لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

مرتبط بخوانید : چه کسانی در تکمیل ظرفیت قبول میشوند 

تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی

تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی

دانشگاه آزاد ، دارای رشته‌ های بدون کنکور متعددی است به همین خاطر تقاضای زیادی برای ثبت نام در این دانشگاه وجود دارد. اگر ظرفیت رشته‌ های بدون کنکور مهرماه دانشگاه آزاد تکمیل نشود ، مرحله تکمیل ظرفیت برای این رشته‌ ها اجرا خواهد شد و پذیرفته‌ شدگان از بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند. در سال 1402 ، مشخص نیست که تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی برگزار شود یا خیر و باید منتظر اطلاعیه های دانشگاه باشیم.

سوالات شما

  • رشته‌ های تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی 1402 کدام رشته‌ ها هستند؟

در مرحله تکمیل ظرفیت بدون کنکور ، رشته‌ هایی ارائه می شوند که دارای ظرفیت خالی هستند و تعداد آنها محدود تر از مرحله اصلی می باشد.

  • تکمیل ظرفیت بدون کنکور برای کدام دانشگاه ها اجرا می شود؟

تکمیل ظرفیت بدون کنکور برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود.

  • ثبت نام در رشته‌ های تکمیل ظرفیت بدون کنکور چگونه انجام می شود؟

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری با مراجعه به سایت سازمان سنجش می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت پزشکی

تکمیل ظرفیت پزشکی 1402 📞 راهنمای برگزاری تکمیل ظرفیت پزشکی در تمام دانشگاه ها

تکمیل ظرفیت پزشکی متقاضیان بسیار زیادی دارد و داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر