از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تغییر رشته به انسانی 📞 شرایط ، مدارک و دروس تغییر رشته به انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تغییر رشته به انسانی

تغییر رشته به انسانی مورد تقاضای بسیاری از دانش آموزان از شاخه های فنی حرفه ای و نظری است و متقاضیان باید با داشتن شرایط لازم اقدام به ثبت درخواست کنند. تغییر رشته‌ ، فرایندی است که دانش آموزان با شرکت در امتحانات دروس تخصصی رشته‌ مورد تقاضا ، وارد رشته‌ جدید می شود و زمان ورود به رشته‌ جدید نیز از سال تحصیلی بعدی است. برای تغییر رشته‌ می توان علاوه بر مدرسه در دانشگاه نیز اقدام کرد. اگر می خواهید با شرایط و مراحل تغییر رشته‌ به انسانی آشنا شوید ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه تغییر رشته در مدرسه و در دانشگاه و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید. بهتر است با اطلاع از تمامی قوانین و شرایط ، آگاهانه وارد رشته مورد علاقه تان شوید. 

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط تغییر رشته به انسانی

رشته‌ انسانی یکی از رشته‌ های گروه نظری محسوب می شود و دانش آموزان کلاس نهم در صورت داشتن نمرات و معدل لازم می توانند این رشته‌ را انتخاب کنند. برخی از دانش آموزان طبق فرم هدایت تحصیلی نمی توانند وارد رشته‌ مورد علاقه خود یعنی انسانی شوند و به ناچار در سایر رشته‌ ها ثبت نام می کنند. این دسته از دانش آموزان ممکن است با ورود به پایه دهم ، متوجه عدم علاقه خود به رشته‌ تحصیلی کنونی شان شوند و تصمیم به تغییر رشته‌ داشته‌ باشند.

تغییر رشته به انسانی امکان پذیر می باشد و اگر شما هم در رشته‌ های ریاضی ، تجربی ، فنی حرفه ای یا کاردانش تحصیل می کنید و به رشته‌ انسانی علاقه دارید ، می توانید درخواست دهید. به منظور تغییر رشته‌ ، لازم است در امتحانات دروس تخصصی رشته‌ مورد تقاضایتان شرکت نمایید و با کسب نمره لازم در این دروس ، احتمالا با درخواست شما برای تغییر رشته‌ موافقت شود.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از کاردانش به انسانی 📞 بررسی شرایط تغییر رشته از کاردانش به انسانی

دروس تغییر رشته‌ به انسانی

همانطور که در بخش قبلی هم شرح دادیم ، لازمه موافقت با درخواست شما برای تغییر رشته‌ به انسانی ، شرکت در امتحانات دروس تخصصی انسانی است . شما باید باید حدنصاب لازم و مدنظر مدرسه را در این دروس به دست آورید. لیست دروس تغییر رشته‌ به شرح زیر هستند :

  • علوم و فنون ادبی 1
  • جامعه شناسی 1
  • اقتصاد 1
  • منطق
  • تعلیمات دینی انسانی
  • تاریخ 1
  • عربی انسانی

مرتبط بخوانید : شرایط تغییر رشته از انسانی به پزشکی

زمان و نحوه ثبت نام تغییر رشته‌ در مدرسه

زمان ثبت نام تغییر رشته‌ در مدرسه حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات مدرسه می باشد. اگر تصمیم شما برای تغییر رشته‌ قطعی است ، لازم است دو هفته قبل از شروع امتحانات خردادماه یا شهریورماه اقدام به ثبت درخواست کنید. البته توصیه می شود در طول سال تحصیلی با مشاور مدرسه خود در ارتباط باشید و از مشاوره های لازم برای تغییر رشته‌ بهره مند شوید.

نحوه ثبت نام تغییر رشته‌ نیز از طریق تکمیل فرم می باشد. این فرم را باید پس از تکمیل کردن ، به امضا و اثرانگشت اولیای خود برسانید و سپس به مدرسه تحویل دهید. فرم درخواست تغییر رشته‌ شما ابتدا در مدرسه و سپس در آموزش و پرورش منطقه بررسی خواهد شد و در صورت مورد تایید بودن ، اجازه حضور شما در امتحانات تغییر رشته‌ صادر خواهد شد.

امتحانات تغییر رشته به انسانی بر اساس اینکه رشته‌ تحصیلی فعلی شما چیست ، یا در همان مدرسه محل تحصیل برگزار خواهد شد و یا در صورت عدم ارائه رشته‌ انسانی در مدرسه فعلی شما ، یک مدرسه توسط آموزش و پرورش مشخص می گردد.

تطبیق دروس مشترک برای تغییر رشته‌

شما اگر در پایه های دهم یا یازدهم اقدام به تغییر رشته‌ کنید ، احتمالا تمام دروس خود را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ اید. بعضی از دروس در میان تمام رشته‌ ها مشترک هستند و در صورت اقدام به تغییر رشته‌ ، نیازی به شرکت در امتحانات این دروس نیست. بر اساس اینکه رشته‌ تحصیلی فعلی شما چیست ، دروس مشترک با کد درس یکسان ، مشخص می شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  جواب تغییر رشته دانشگاه پیام نور 📞 زمان اعلام جواب درخواست تغییر رشته

تغییر رشته به انسانی در دانشگاه

تغییر رشته به انسانی

یک راه دیگر برای ورود به رشته‌ های انسانی ، ثبت نام این رشته‌ ها در دانشگاه است. اگر دانش آموز مشغول به تحصیل در مدرسه هستید و با درخواست تغییر رشته‌ شما موافقت نشده‌ است ، شما می توانید در زمان ورود به دانشگاه در رشته‌ تحصیلی مورد علاقه تان ثبت نام کنید. رشته‌ های انسانی به شرح حسابداری ، مدیریت ، حقوق ، روانشناسی و … تماما به شیوه بدون کنکور هم ارائه می شوند و الزامی هم وجود ندارد که حتما در کنکور سراسری انسانی شرکت کنید.

مرتبط بخوانید : شرایط تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی

سوالات شما

  • دانش آموزان کدام رشته‌ ها مجاز به تغییر رشته‌ و ورود به رشته‌ انسانی هستند؟

دانش آموزان کلیه رشته‌ های فنی حرفه ای ، کاردانش ، ریاضی و تجربی ، امکان تغییر رشته به انسانی را دارند.

  • برای ورود به رشته‌ انسانی باید در امتحانات کدام دروس شرکت کنیم؟

دروس امتحانی ورود به رشته‌ انسانی را در این مطلب قرار داده‌ ایم.

  • زمان برگزاری امتحانات تغییر رشته‌ در چه تاریخی است؟

امتحانات تغییر رشته‌ مدارس همزمان با امتحانات خردادماه و شهریورماه برگزار می شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تغییر رشته به تربیت بدنی

تغییر رشته به تربیت بدنی 📞 شرایط ، مدارک و دروس تغییر رشته به تربیت بدنی

رشته‌ تربیت بدنی یکی از رشته‌ های ارائه شده‌ در شاخه فنی حرفه ای است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر