از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تغییرات کنکور 1402 تجربی – از حذفیات تا افزایش تاثیر سوابق تحصیلی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تغییرات کنکور ۱۴۰۱ تجربی

 

کنکور سراسری 1402  تجربی در تیرماه و دی ماه برگزار خواهد شد و داوطلبان با دریافت کارت ورود به جلسه می توانند در آزمون این گروه آزمایشی حضور داشته باشند. هر ساله در شرایط و نحوه برگزاری کنکور سراسری تغییراتی اعمال می شود که از جمله این تغییرات می توان به حذفیات ، افزایش یا کاهش تاثیر سوابق تحصیلی و … اشاره کرد. برای کنکور 1402 نیز چند تغییر مهم را پیش رو خواهیم داشت که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای راهنمایی در خصوص تغییرات کنکور 1402 و پرسیدن سوالات خود در این خصوص با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تغییرات دفترچه سوالات کنکور 1402 تجربی

کنکور سراسری از دو دسته سوال عمومی و اختصاصی تشکیل می شود که ابتدا دفترچه سوالات عمومی در میان داوطلبان توزیع شده و پس از اتمام 75 دقیقه فرصت پاسخگویی برای 100 سوال عمومی ، دفترچه اختصاصی توزیع می شود. در بخش عمومی 4 درس و از هر درس 25 سوال مطرح می شود و داوطلبان باید طی 75 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. برای دریافت دفترچه اختصاصی ، دفترچه های عمومی جمع آوری می شوند.

برای کنکور 1402  تعداد دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی تغییر خواهند کرد بدین صورت که سوالات عمومی به طور کامل حذف شده اند و آزمون فقط از دروس اختصاصی مطرح می شود. با در نظر گرفتن این تغییر مهم ، شما برای شرکت در کنکور سراسری فقط باید دروس اختصاصی را مطالعه کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته تجربی - هر آنچه باید بدانید از انتخاب رشته نهم تا دانشگاه و اشتغال

تغییرات شرط سوابق تحصیلی کنکور 1402 تجربی 

مهم ترین تغییر کنکور 1401 ، افزایش تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در آزمون است. تاثیر معدل در کنکور 1401 به میزان 40 درصد بوده است که نمرات کتبی پایه دوازدهم داوطلبان نظام جدید و نمرات کتبی پایه سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی داوطلبان نظام قدیم ، برای اعمال سوابق تحصیلی ملاک بوده اند.

در کنکور سراسری 1402 نیز تاثیر سوابق تحصیلی به میزان 40 درصد خواهد بود و نحوه تاثیر نیز به صورت قطعی می باشد. بدین صورت که داوطلبان دارای سوابق تحصیلی و معدل بالا ، از تاثیر مثبت معدل خود در کنکور بهره مند خواهند شد ولی اگر داوطلبی معدل پایین داشته باشد ، می تواند برای ایجاد سابقه تحصیلی بهتر اقدام کند تا معدل پایین او تاثیر منفی در آزمون نگذارد.

مرتبظ بخوانید :  تغییرات کنکور – آخرین تغییرات کنکور از زمان تا حذفیات و نحوه برگزاری

تغییرات منابع کنکور 1402 تجربی

منابع کنکور 1402 تجربی نسبت به کنکور 1401 تغییراتی داشته است و داوطلبان باید در برنامه ریزی برای کنکور این تغییرات را مدنظر داشته باشند. مهم ترین تغییر در منابع ، حذف شدن دروس عمومی است و شما باید منابع را فقط برای دروس اختصاصی تهیه کنید.

آیا دروس عمومی در کنکور 1402 حذف می شوند ؟

کنکور سراسری 1401 دارای دو دسته سوال عمومی و اختصاصی بوده است و تمام دروس زبان و ادبیات فارسی ، فرهنگ و معارف اسلامی ، زبان انگلیسی و زبان عربی در آزمون سراسری تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان مطرح شدند. حذف دروس عمومی از کنکور مربوط به کنکور 1402 است که اجرای آن قطعی خواهد بود.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای رشته مدیریت فرهنگی هنری - طبق آخرین رتبه قبولی 1400 و 99

بنابراین اگر بخواهید در کنکور 1402 شرکت کنید ، نیازی به مطالعه دروس عمومی برای این آزمون نیست ولی نمراتی که در امتحانات کتبی نهایی در دروس عمومی کسب کرده اید ، به میزان 60 درصد در نمره ازمون شما لحاظ خواهد شد.

مرتبظ بخوانید : تغییرات کتاب درسی برای کنکور – لیست کامل تغییرات تمامی رشته ها

سوالات متداول

  • تغییرات کنکور 1402 تجربی شامل چه تغییراتی است ؟

تغییر در نحوه تاثیر سوابق تحصیلی ، کمتر شدن تعداد دفترچه سوالات آزمون و تغییر در نحوه طراحی سوالات از مهم ترین تغییرات کنکور 1402 تجربی خواهند بود.

  • آیا دروس عمومی از کنکور 1402 حذف شده اند ؟

بله ، در کنکور سراسری 1402 از دروس عمومی سوال مطرح نخواهد شد.

  • آیا تاثیر معدل در کنکور 1402 افزایش یافته است ؟

خیر تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به میزان 40 درصد است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی دانشگاه چمران اهواز

آخرین رتبه قبولی دانشگاه چمران اهواز 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

دانشگاه چمران اهواز یک دانشگاه دولتی در اهواز است که رشته‌ های مختلف را برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر