از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

بهستان شاهد 📞 ورود به سامانه eduportal.shahed.ac.ir و راهنمای استفاده

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

بهستان شاهد

دانشگاه شاهد دارای سامانه های مختلفی است که هر کدام از این سامانه ها برای اموری همچون برگزاری کلاس های آنلاین ، اطلاع رسانی اخبار مهم ، پیش ثبت نام دانشجویان ورودی جدید و … راه اندازی شده اند. دانشجویان و اساتید دانشگاه با استفاده کردن از سامانه ها ، دسترسی آسان تری به خدمات ارائه شده توسط دانشگاه خواهند داشت و لزومی ندارد که برای کوچک ترین امور دانشگاهی به صورت حضوری مراجعه کنند. یکی از سامانه های کاربردی دانشگاه شاهد ، سایت بهستان است. این سامانه ، امکانات مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که در ادامه مطلب می خواهیم بررسی نماییم. برای آشنایی با سیستم بهستان شاهد و ورود به این سامانه ، لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید مشکل ورود و استفاده از سامانه بهستان شاهد را از طریق ارتباط با کارشناسان مجرب پاسخ با ما برطرف کنید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی سامانه بهستان شاهد

از سامانه های جامع و کاربردی دانشگاه شاهد ، سامانه بهستان می باشد. این سامانه ، اختصاص به دانشجویان دانشگاه شاهد دارد و امکانات مختلفی را هم در نظر گرفته است تا دانشجویان و ورودی های جدید دانشگاه بتوانند از آن استفاده کنند. برای هر یک از دانشجویان این دانشگاه ، یک پنل کاربری در سیستم تعریف شده است که با ارائه نام کاربری و رمز عبور می توان وارد پنل شد.

مرتبط بخوانید : رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه شاهد

راهنمای ورود به سایت بهستان شاهد

برای ورود به سایت بهستان شاهد ، یک نام کاربری و گذرواژه در اختیار شما قرار می گیرد که باید از این اطلاعات جهت ورود به پنل کاربری تان استفاده نمایید. در اولین بار ورود به سایت بهستان ، باید گذواژه خود را تغییر دهید و در صورت تمایل می توانید شناسه کاربری تان را هم عوض کنید. در واقع ، تغییر رمز عبور اجباری است اما می توانید شناسه کاربری را هم عوض کنید. گذرواژه شما در سامانه نگهداری می شود و افراد دیگر نمی توانند با استفاده از این گذرواژه وارد شناسه کاربری تان شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه قبولی مهندسی پزشکی دانشگاه شاهد - طبق قبولی های 1400 و 99

سامانه بهستان شاهد

راهنمای استفاده از امکانات سامانه بهستان شاهد

با ورود به سیستم بهستان ، به خدمات و امکانات مختلفی دسترسی خواهید داشت که در این بخش می خواهیم توضیح دهیم :

 • اطلاعات تحصیلی
 • خوابگاه
 • وام
 • کار
 • پژوهش ها
 • درخواست ها

شما برای ورود به هر یک از بخش های فوق می توانید دسترسی سریع یا دسترسی مستقیم داشته باشید. برای دسترسی مستقیم ، کافیست بر روی لینک بخش مورد نظر خود کلیک کنید و پس از ورود به صفحه مورد نظر ، گزینه های آن بخش را مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر نمی توانید گزینه ای را در سایت پیدا کنید ، کافیست در نوار بالای سامانه با اسم دسترسی سریع ، آن گزینه را جستجو کنید.

میز کار سامانه بهستان شاهد

در بخش میزکار سیستم بهستان شاهد ، چند گزینه وجود دارد که به شرح زیر هستند :

 • روزنامه : در بخش روزنامه می توانید درخواست هایی را مشاهده کنید که هم اکنون امکان ثبت درخواست برای آنها دارید.
 • کارهای آتی : در این قسمت می توانید درخواست هایی که می توانید به دانشگاه در آینده ارائه دهید ، نمایش داده می شوند.
 • تقویم :  در بخش تقویم میزکار می توانید برنامه های خود را همچون جلسه دفاع ، جلسه امتحان و جلسه کلاس را مشاهده کنید.
 • حسابدار : با انتخاب این گزینه می توانید وضعیت نهایی شهریه دانشگاه و شهریه خوابگاه خود را مشاهده کنید.

نحوه ثبت درخواست در سایت بهستان شاهد

شما می توانید در سیستم بهستان شاهد ، درخواست های مختلفی را ثبت نمایید. برای این منظور لازم است وارد بخش درخواست ها شده و از میان گزینه های موجود ، درخواست مدنظرتان را انتخاب نمایید. لیست درخواست ها به شرح دریافت گواهی اشتغال به تحصیل ، درخواست برای دریافت مهمانی ، انتقالی و تغییر رشته ، ثبت نام خوابگاه ، ثبت نام پروژه ، سمینار و کارآموزی و … هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد - طبق قبولی های 1400 و 99

برای ثبت درخواست ، ابتدا باید گزینه مدنظرتان را انتخاب کنید و پس از مطرح کردن ، منتظر باشید تا نتایج آن مشخص شود. بعد از مشخص شدن نتیجه ، به منظور پیگیری درخواست خود باید از کارپوشه استفاده کنید.

مرتبط بخوانید : زمان ثبت نام دانشگاه شاهد

پذیرش غیرحضوری دانشجویان در سامانه بهستان شاهد 

بهستان شاهد

پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد باید برای ثبت نام غیرحضوری خود به سامانه بهستان مراجعه کنند. مراحل ثبت نام در این سامانه بر اساس اینکه شرایط دانشجو به چه صورت است ، متفاوت می باشد. برای مثال دانشجویان شهریه پرداز ، وارد مرحله پرداخت شهریه می شوند یا دانشجویانی که متقاضی خوابگاه هستند ، باید مراحل رزرو خوابگاه را هم بگذرانند. همچنین داوطلبان آقا باید در سیستم بهستان ، وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

ثبت نام غیرحضوری در سامانه بهستان شاهد با تکمیل یک فرم آغاز می شود. در بالای فرم ، مشخصات دانشجو درج شده است که به شرح شماره دانشجویی و نام و نام خانوادگی است. در سمت پایین فرم هم مراحل ثبت نام قرار داده شده است. این مراحل شامل تعیین نظام وظیفه ، تاییدیه تحصیلی ، فرم اول ثبت اطلاعات دانشجو و فرم دوم ثبت اطلاعات دانشجو هستند.

برای پیش ثبت نام در سایت بهستان ، اطلاعاتی همچون موارد زیر خواسته می شود :

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • نام مادر
 • شماره تماس
 • آدرس محل سکونت
 • شغل دانشجو
 • سوابق تحصیلی و پژوهشی
 • تحصیلات
 • شماره شناسنامه
 • کد ملی
 • اصل و کپی دیپلم متوسطه
 • و…

دانشجویان باید بعد از تکمیل فرم پیش ثبت نام اینترنتی ، در نهایت از آن پرینت تهیه کنند و در زمان ثبت نام حضوری ، پرینت ثبت نام را همراه با سایر مدارک به دانشگاه تحویل دهند.

مرتبط بخوانید : رتبه قبولی مهندسی پزشکی دانشگاه شاهد

سوالات شما

 • آدرس سایت بهستان شاهد کدام است؟

سامانه بهستان شاهد  به نشانی eduportal.shahed.ac.ir در دسترس قرار دارد.

 • برای ورود به سایت eduportal.shahed.ac.ir چه اطلاعاتی نیاز است؟

شما برای ورود به سایت بهستان شاهد باید نام کاربری و رمز عبور ارائه دهید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه شاهد

رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه شاهد – طبق قبولی های 1400 و 99

  رشته مهندسی عمران مورد تقاضای بیشتر داوطلبان کنکور ریاضی است و اکثر داوطلبان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر