از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور 1401 – مقایسه آزمون های آزمایشی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور

 

آزمون آزمایشی توسط موسسات مختلفی برگزار می شود که معروف ترین آنها در میان داوطلبان کنکوری موسسات گاج ، قلم چی و گزینه دو هستند. همچنین سازمان سنجش نیز برای پایه های دهم ، یازدهم و دوزادهم آزمون های مرور و جمع بندی اجرا می کند. داوطلبان با شرکت در آزمون های آزمایشی به روند مطالعاتی بهتر و منسجم تری می رسند و با قرار گرفتن در محیط شبیه سازی شده به جلسه کنکور ، با سایر رقبای خود مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند. اما سوالی که اکثر داوطلبان دارند این است که بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور کدام است ؟ گاج ، قلم چی یا گزینه دو ؟

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا مزایا و معایب آزمون های آزمایشی هر یک از موسسات کنکوری را خدمتتان ارائه کنیم و در انتها تصمیم گیری برای انتخاب بهترین موسسه برگزاری ازمون ازمایشی ، با توجه به نیازها و سطح درسی خودتان است.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما به تمام سوالات شما در زمینه آزمون های آزمایشی سنجش پاسخگو هستند. شما می توانید از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور 1401

برای انتخاب بهترین ازمون ازمایشی شبیه سازی شده به کنکور باید عوامل و معیارهای مختلفی را در نظر گرفت. کیفیت سوالات طراحی شده ، سوالات مطرح شده نزدیک به سبک کنکور از نظر دشواری و آسانی ، آمار داوطلبان ، داشتن برنامه ریزی درسی راهبردی ، رعایت بودجه بندی کنکور ، فواصل زمانی برگزاری آزمون و …. از عوامل تعیین بهترین ازمون ازمایشی هستند.

آزمون های آزمایشی شرکت تعاونی سنجش

اولین آزمون آزمایشی که می خواهیم بررسی کنیم ، آزمون های سنجش است که سوالات این ازمون معمولا توسط طراحان کنکور سراسری ، طراحی می شوند. سطح سوالات آزمون های آزمایشی سنجش نرمال و کمی سطح پایین تر از کنکور است. آزمون های سنجش در 11 مرحله برگزار می شوند که 7 مرحله آن در طول سال و 4 مرحله نیز برای جمع بندی هستند.

جامعه آماری 7 مرحله آزمون های سنجش خیلی زیاد نیست اما آزمون های جامع که پس از عید برگزار می شوند ، جامعه آماری بالایی دارند. شرکت در آزمون های جامع سنجش به تمام داوطلبان توصیه می شود و این آزمون‌های جامع به علت شرکت کننده زیاد آن رتبه ای که هر داوطلب به دست می آورد ، به احتمال زیاد نهایت با 1000 نفر اختلاف در کنکور سراسری تکرار می‌ شود.

از نظر برنامه ریزی ، آزمون های سنجش ضعیف عمل کرده اند پس اگر به دنبال آزمونی هستید که برنامه راهبردی منظم داشته باشد ، آزمون سنجش به شما توصیه نمی شود.

در یک جمع بندی کلی ، می توان گفت نکات مثبت ازمون های سنجش ، جامعه آماری بالای آن و هزینه مقرون به صرفه آن در مقایسه با سایر آزمون هاست.

بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور – آزمون آزمایشی کانون (قلم چی)

دو مزیت بزرگ آزمون آزمایشی قلم چی فواصل زمانی منظم آن و همچنین داشتن برنامه راهبردی است. آزمون های قلم چی هر دو هفته یکبار برگزار می شوند و سوالات آزمون نیز بر اساس برنامه راهبردی که در اختیار داوطلبان قرار گرفته است ، طراحی می شوند.

شیوه طراحی و سطح سوالات آزمون های قلم چی هر ساله رو به ایده های نو می رود تا داوطلب را از هر جهت مورد سنجش قرار دهد. بنابراین سطح سوالات ازمون قلم چی بسیار با کیفیت است و گاها شاهد سوالات سخت با درجه دشواری بیشتر از سوالات کنکور نیز در این ازمون ها هستیم.

جامعه آماری ازمون ازمایشی قلم چی بیشتر از گاج و گزینه دو است به همین دلیل کارنامه آن واقعی تر است. البته این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

فواصل زمانی برگزاری آزمون های قلم چی نیز هر دو هفته یکبار در روز های جمعه است و منابع طراحی سوالات طبق برنامه راهبردی مشخص شده است. برنامه راهبردی به گونه ای تنظیم شده است که داوطلب در طول سال می تواند بارها و بارها مباحث را مرور و جمع بندی کند. حتی در برنامه راهبردی ایستگاه های جبرانی نیز در نظر گرفته شده است تا داوطلبانی که از مباحث عقب مانده اند ، بتوانند خود را به برنامه برسانند و همین موضوع باعث شده است که قلم چی در میان داوطلبان بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور باشد.

از نکات منفی آزمون کانون قلم چی می توان به هزینه بالای آن و تحمیل هزینه‌ های اضافی به داوطلبان برای خرید مواردی همچون کتاب و دی وی دی‌ های کنکوری است که کیفیت چندان بالایی ندارند.

آزمون‌ آزمایشی گزینه دو

موسسه کنکوری معروف گزینه دو نیز چند سالی است که آزمون های آزمایشی را برگزار می کند. سوالات آزمون های این موسسه کنکوری بسیار شبیه و نزدیک به سوالات کنکور سراسری است اما جامعه آماری پایین تر از قلم چی دارد. برنامه راهبردی آزمون های گزینه دو نیز مثل برنامه راهبردی قلم چی بسیار منظم تنظیم شده است و در طول یکسال مباحث چند بار جمع بندی و مرور می شوند.

کارنامه های آزمون گزینه دو مجموعه از کارنامه هاست که به داوطلب در ارزیابی بهتر خود کمک می کند.

  1. کارنامه اصلی : درصد های خام اکتسابی در هر یک از دروس
  2. کارنامه زیر درس 
  3. کارنامه تخمین رتبه در آزمون سراسری : در این کارنامه به داوطلب گفته می‌شود که شما با این درصدها در کنکور سال قبل چه رتبه و ترازی کسب می کرد.
  4. کارنامه تعیین سطح تحصیلی
  5. کارنامه تحلیل آزمون
  6. کارنامه روند تحصیلی
  7. کارنامه مشاوره‌ ای آموزشی
  8. کارنامه رشته‌ های قبولی

آزمون های گزینه دو ، هر سه هفته یک بار برگزار می شوند و شامل برخی امکانات جانبی مانند آزمون های آنلاین و خدمات مشاوره ای نیز هستند. استفاده از این خدمات تنها با ثبت نام در آزمون های ازمایشی امکان پذیر است. همچنین اگر می خواهید در ازمون های گزینه دو شرکت کنید ، باید ثبت نام تمام آزمون ها را باهم انجام دهید و امکان ثبت نام تک مرحله ای وجود ندارد.

بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور – آزمون آزمایشی گاج

موسسه کنکوری گاج نیز برگزار کننده آزمون های آزمایشی با سطح سوالات بسیار استاندارد و نزدیک به سطح سوالات کنکور است. کیفیت سوالات گاج حتی بهتر از سوالات قلم چی و گزینه دو هستند و بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌ کند.

هیچ برنامه ای به اندازه یک برنامه ریزی شخصی که توسط مشاورین با تجربه کنکور تهیه شده باشد شما را در این سال سرنوشت ساز یاری نخواهد کرد ، همین امروز برای دریافت برنامه ریزی برای کنکور 1401 با ما تماس بگیرید ، کارشناسان ما در تمام طول سال کنکور همراه شما خواهند بود.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

موسسه گاج به دلیل نوپا بودن جامعه آماری چندان بالایی ندارد اما هر ساله تعداد داوطلبان آزمون های ازمایشی این موسسه در حال بیشتر شدن هستند. فواصل زمانی آزمون های گاج نیز مثل قلم چی دو هفته یکبار هستند اما برنامه ریزی چندان جالبی ندارد و قابل مقایسه با برنامه راهبردی قلم چی نیست.

سوالات متداول

  • بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور 1401 کدام است ؟

نقاط مثبت و منفی تمام آزمون های آزمایشی در این مطلب بررسی شده است.

  • کدام آزمون آزمایشی بالاترین جامعه آماری را دارد ؟

آزمون آزمایشی قلم چی ، بیشترین جامعه آماری را دارد.

نتایج 4 آزمون جامع سنجش به دلیل داشتن جامعه آماری بسیار بالا ، نزدیک به نتیجه کنکور است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر