از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور 1402 – راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور

 

دانشجویان دانشگاه پیام نور که تاکنون انتخاب واحد نکرده اند و یا انتخاب واحد آنها نیاز به اصلاح دارد ، در زمان حذف و اضافه به آنها فرصت داده می شود که برای ترمیم انتخاب واحد اقدام کنند. زمان انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور حدود یک هفته الی 10 روز پس از پایان مهلت انتخاب واحد اولیه است و همه دانشجویان در صورت نداشتن بدهی می توانند وارد سایت گلستان پیام نور شده و دروس جدیدی را انتخاب یا دروس قبلی را حذف کنند.

برای راهنمایی در زمینه حذف و اضافه دانشگاه پیام نور  و پرسیدن سوالات خود ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور  1402

در هر نیمسال تحصیلی پس از پایان مهلت انتخاب واحد دانشگاه پيام نور و همچنین تمدید زمان انتخاب واحد ، دانشگاه پيام نور به منظور مساعدت با دانشجویانی که از انتخاب واحد جا مانده اند و یا برنامه هفتگی آنها نیاز به اعمال تغییراتی دارد ، فرصت حذف و اضافه را در نظر می گیرد.

زمان انتخاب واحد در حذف و اضافه دانشگاه پیام نور حدود یک هفته الی 10 روز پس از اتمام انتخاب واحد آغاز می شود و زمانبندی دقیق از طریق سایت گلستان به دانشجویان اطلاع رسانی می گردد.

با توجه به اینکه انتخاب واحد نیمسال اول تحصیلی دانشگاه پیام نور تا اواخر شهریورماه ادامه دار است ، پیش بینی می کنیم که زمان انتخاب واحد حذف و اضافه اوایل مهرماه باشد.

نحوه انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور 

دانشجویان برای شرکت در حذف و اضافه پیام نور باید به سایت گلستان مراجعه نمایند و از طریق شماره دانشجویی و رمز عبور ، وارد پروتال خود شده و پس از پرداخت شهریه انتخاب دروس را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  دروس پایه چیست 📞 دروس پایه چیست و به چه دردی میخورند

برای شرکت در حذف و اضافه باید تمام بدهی خود را تسویه کرده باشید و در صورت عدم پرداخت شهریه و عدم هماهنگی با امور مالی دانشگاه ، سامانه انتخاب واحد برای شما فعال نخواهد شد.

در حذف و اضافه ظرفیت کلاس ها افزایش داده می شود ولی اگر درس یا درس های مدنظر شما ظرفیت نداشت ، از مدیر گروه آموزشی دانشکده خود درخواست کنید که ظرفیت را زیاد کند. اگر در حذف و اضافه قصد حذف یک درس را داشتید ،  گزینه درخواست از ستون کناری آن درس را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه حذف کلیک نمایید. در نهایت باید گزینه اعمال تغییرات را انتخاب کنید تا آن درس حذف شود.

در انتها لازم است این نکته را نیز یاد آور شویم که برای دانشجویانی که در حذف و اضافه یک درس جدید را انتخاب می کنند ، غیبت در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه زمان ترمیم انتخاب واحد مصادف با کلاس های هفته اول و دوم دانشگاه است ، برای این دسته از دانشجویان غیبت لحاظ نخواهد شد.

مرتبط بخوانید : ترمیم انتخاب واحد چیست – چگونه ترمیم انتخاب واحد را انجام دهیم

تعداد واحد مجاز در حذف و اضافه پیام نور

انتخاب واحد در حذف و اضافه پیام نور

در حذف و اضافه دانشگاه پیام نور محدودیتی در حذف یا اضافه کردن واحد های درسی وجود ندارد. یعنی دانشجویان می توانند با رعایت قوانین انتخاب واحد و توجه به دروس پیش نیاز ، هم نیاز ، سقف مجاز انتخاب واحد طبق معدل ترم قبل و …. چند واحد درسی را حذف یا اضافه کنند.

برای راهنمایی در زمینه حذف و اضافه دانشگاه پیام نور  و پرسیدن سوالات خود ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

سوالات متداول

  • زمان حذف و اضافه پیام نور 1402 چه تاریخی است ؟
احتمالا این را هم بپسندید  اگر انتخاب واحد نکنیم چه میشود 📞 راهنمای جا ماندن از انتخاب واحد

حذف و اضافه دانشگاه پیام نور هفته اول و دوم برگزاری کلاس های دانشگاه ، آغاز می شود.

  • آیا امکان انتخاب درس در زمان حذف و اضافه پیام نور وجود دارد ؟

بله دانشجویانی که از انتخاب درس جا مانده اند و یا برنامه درسی آنها نیاز به اعمال تغییرات دارد ، می توانند در حذف و اضافه شرکت کنند.

  • تعداد واحد مجاز در حذف و اضافه پیام نور چقدر است ؟

در حذف و اضافه دانشگاه پیام نور محدودیتی در حذف یا اضافه کردن واحد های درسی وجود ندارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کد ارائه در انتخاب واحد چیست - کد ارائه چیست و چه به منظور استفاده میشود

کد ارائه در انتخاب واحد چیست – کد ارائه چیست و چه به منظور استفاده میشود

  کد ارائه در انتخاب واحد چیست ؟ انتخاب واحد هر یک از دانشگاه ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر