از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب رشته دکتری پیام نور 1403 📞 راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری پیام نور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور

انتخاب رشته دکتری پیام نور به طور همزمان و مشترک با انتخاب رشته‌ دکتری سایر دانشگاه ها انجام می گیرد. داوطلبانی که علاقه مند هستند در رشته‌ های دکتری دانشگاه پیام نور پذیرفته‌ شوند ، باید در زمان مقرر برای انتخاب رشته‌ خود اقدام نمایند. رشته‌ های دکتری این دانشگاه در گروه های فنی مهندسی ، علوم انسانی ، علوم پایه ، کشاورزی و … دایر هستند. داوطلبان با توجه به رشته‌ امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته‌ از این گروه های امتحانی هستند. در ادامه این مطلب همراه شما هستیم تا راهنمای جامع انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور 1403 را ارائه کنیم.

مشاوره انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه – مشاوره از طریق تماس با مشاوران مرکز تحصیلی پاسخ با ما

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته دکتری پیام نور 1403

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم ، شما برای قبولی در رشته‌ های دکتری دانشگاه پیام نور باید در موعد مقرر اقدام به انتخاب رشته‌ کنید. داوطلبانی که واجد شرایط انتخاب رشته‌ دکتری هستند می توانند در بازه زمانی اعلام شده‌ از سوی سایت سازمان سنجش ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند. در حال حاضر ، زمان انتخاب رشته‌ دکتری سراسری 1403 مشخص نشده‌ است. اما پیش بینی می کنیم بر اساس روال سال قبل ، در نیمه اول اردیبهشت ماه سامانه انتخاب رشته‌ فعال گردد. می توانید برای پیگیری کردن‌ آخرین اخبار مربوط به زمان انتخاب رشته‌ دکتری دانشگاه پیام نور ، با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مرتبط بخوانید شهریه دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته‌ آزمون دکتری پیام نور

شما برای اطلاع از رشته‌ محل های ارائه شده‌ و همچنین ظرفیت پذیرش هر یک از رشته‌ محل ها ، باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ را دانلود کرده‌ و مورد مطالعه قرار دهید. دفترچه انتخاب رشته‌ آزمون دکتری برای تمام دانشگاه های سراسری مشترک است و لیست رشته‌ محل های دانشگاه پیام نور نیز داخل این دفترچه قرار داده‌ می شود. دفترچه انتخاب رشته‌ آزمون دکتری پیام نور را سایت سازمان سنجش منتشر می کند و زمان انتشار آن در اولین روز شروع فرایند انتخاب رشته‌ است.

هم اکنون ، انتخاب رشته دکتری پیام نور 1403 منتشر نشده‌ است و پس از انتشار ، لینک دانلود آن را در این بخش از مطلب قرار خواهیم داد. لازم به ذکر است که شما برای انتخاب رشته‌ حتما باید دفترچه مربوط به سال 1403 را دانلود و بررسی کنید زیرا شرایط انتخاب رشته‌ هر سال تغییر می کند و لیست رشته‌ محل ها نیز متغیر هستند.

نحوه انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور در سایت سازمان سنجش

انتخاب رشته‌ دکترا دانشگاه پیام نور مشابه با انتخاب رشته‌ سایر دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. شما باید پس از بررسی دفترچه و تهیه کد رشته‌ محل های مورد تقاضا ، این رشته‌ محل ها را در فرم انتخاب رشته‌ درج کنید که فرم انتخاب رشته‌ داخل سایت سنجش قرار دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1402 ✨ زمان انتشار و لینک دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته دکتری

مراحل انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور به شرح زیر است :

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
 • از منوی سامانه بر روی گزینه “دکترای تخصصی” کلیک کنید.
 • سپس باید وارد صفحه “انتخاب رشته‌ های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1403” شوید.
 • مجددا بر روی گزینه “انتخاب رشته‌ های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1403” کلیک نمایید.
 • در قدم بعد گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.
 • در ادامه ، اطلاعات خواسته شده‌ به شرح شماره پرونده ، شماره داوطلبی ، کد ملی و شماره پیگیری ثبت نام را درج نمایید.
 • پس از وارد شدن‌ به سیستم انتخاب رشته‌ و مشاهده فرم ، می توانید 50 کد رشته‌ انتخابی را اولویت بندی کرده‌ و در فرم درج نمایید.
 • در نهایت با تکمیل فرم و ثبت آن در سایت سنجش ، می توانید شماره پرونده 6 رقمی و رسید انتخاب رشته‌ 15 رقمی را از سایت دریافت کرده‌ و نزد خود حفظ کنید.

مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور

مرحله بعد از انتخاب رشته دکتری پیام نور ، برگزاری مصاحبه است. داوطلبان باید در مصاحبه رشته‌ محل هایی که دعوت شده‌ اند ، حضور یابند. چند هفته پس از اتمام فرایند انتخاب رشته‌ دکتری در سایت سازمان سنجش ، نتایج اولیه آن اعلام می گرد.  طبق این اعلام نتایج ، داوطلبان به مصاحبه دعوت می شوند. دعوت شدگان به مصاحبه دکتری باید مدارک لازم را ارائه کنند و شایستگی خود را برای پذیرش در مقطع دکتری و تحصیل در این مقطع به اثبات برسانند.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون دکتری 1403 📞 هر آنچه باید از کنکور دکتری تخصصی بدانید

شما ممکن است به مصاحبه دکتری هیچ یک از رشته‌ محل های انتخابی خود دعوت نشوید. یا اینکه به مصاحبه تمام رشته‌ محل های انتخابی خود دعوت شوید. اما در صورت دعوت شدن‌ به مصاحبه چند رشته‌ محل ، حداکثر می توانید در مصاحبه دو رشته‌ محل حضور یابید.

مرتبط بخوانید : دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری

سوالات شما

 • زمان انتخاب رشته‌ دکتری پیام نور 1403 در چه تاریخی است؟

انتخاب رشته‌ دکترا دانشگاه پیام نور به طور همزمان با انتخاب رشته‌ دکتری سایر دانشگاه های سراسری و در نیمه اول اردیبهشت ماه انجام می گیرد.

 • انتخاب رشته دکتری پیام نور در کدام سامانه انجام می گیرد؟

داوطلبان برای انتخاب رشته‌ آزمون دکتری سراسری باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

 • آیا برای قبولی در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور باید در مصاحبه شرکت کنیم؟

بله ، مصاحبه دکتری برای تمام دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1403 📞 تاریخ دقیق انتخاب رشته دکتری آزاد

آزمون دکتری هر ساله برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود. داوطلبانی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر