از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 📞 نحوه برگزاری آزمون مشترک تیزهوشان و نمونه دولتی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در مقطع متوسطه دوم از طریق برگزاری آزمون ، دانش آموزان مستعد و دارای معدل بالا را جذب می کنند. دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم در صورت تمایل به تحصیل در یکی از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، می توانند در آزمون هر دو مدرسه نیز شرکت کنند. سپس در صورت قبولی در هر دو مدرسه ، در نهایت امکان ورود به یک مدرسه را خواهند داشت. احتمالا شما هم خبر ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی را شنیده‌ اید اما آیا این خبر صحت دارد؟ در ادامه مطلب ، به بررسی جزئیات ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی می پردازیم.

شما دانش آموزان عزیز میتوانید با تماس با کارشناسان مجرب ما همین امروز از مشاوره آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بهره مند شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم ، دانش آموزان پایه نهم می توانند برای قبولی در یکی از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. آزمون تیزهوشان را هر ساله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می کند و نحوه اجرای آن نیز به صورت هماهنگ کشوری است. اما آزمون نمونه دولتی در بعضی از سال ها به شیوه استان به استان و توسط آموزش و پرورش هر استان ، برگزار می شود و در بعضی از سال ها نیز نحوه برگزاری آن به شکل هماهنگ کشوری است.

با توجه به اینکه اکثر شرکت کنندگان آزمون نمونه دولتی در آزمون تیزهوشان نیز شرکت می کنند ، تصمیم بر این شده‌ است که این دو آزمون ادغام شوند. با ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، از استرس و اضطراب دانش آموزان کاسته می شود. آنها می توانند با مطالعه منابع مشترک ، فقط در یک آزمون شرکت کنند اما امکان انتخاب هر دو مدرسه را خواهند داشت.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون تیزهوشان چند ساعت است 📞 زمانبندی آزمون تیزهوشان هفتم و دهم

البته دو آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم ، تا سال 96 نیز به صورت مشترک برگزار می شدند. اما از سال 96 تا سال 1402 ، این آزمون ها از یکدیگر مجزا شدند تا اینکه در سال 1403 ، دوباره ادغام شدند. برای سال های آینده ، فعلا نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی مشخص نیست اما احتمالا به صورت مشترک ، برگزار گردند.

مرتبط بخوانید : آزمون تیزهوشان مبتکران

شیوه برگزاری مشترک آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

میانگین شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، حدود 250 هزار نفر برای هر آزمون است. از میان این تعداد داوطلب ، حدود 50 هزار نفر در مدرسه نمونه دولتی و حدود 15 هزار نفر هم در مدرسه تیزهوشان قبول می شوند. مدارس نمونه دولتی به دلیل داشتن تعداد شعبه های بیشتر و ظرفیت پذیرش بالاتر ، تعداد زیادتری از دانش آموزان را پذیرش می کنند. نحوه برگزاری مشترک این آزمون ها ، به صورت هماهنگ کشوری و حضوری است. داوطلبان در آزمون به دو دسته سوال استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی پاسخ می دهند. سوالات از کتاب های متوسطه اول مخصوصا کتب پایه نهم طراحی می شوند و داوطلبان با مطالعه منابع مشترک ، می توانند برای حضور در آزمون آماده شوند.

دفترچه استعداد تحلیلی آزمون تیزهوشان شامل 50 سوال است و در بخش تحصیلی نیز 75 سوال طراحی می شود. دانش آموزان برای تسلط به پاسخگویی سوالات استعداد تحلیلی می توانند دفترچه سوالات سال های قبل را مطالعه کنند و برای پاسخگویی به سوالات استعداد تحصیلی هم باید کتاب های درسی و کتب کمک آموزشی مطالعه شوند. لازم به ذکر است که سوالات به صورت 4 گزینه ای طراحی می شوند و دارای نمره منفی نیز می باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1403 📞 مهلت مجدد ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم

مرتبط بخوانید : آزمون تیزهوشان چند ساعت است

راهنمای ثبت نام آزمون مشترک تیزهوشان و نمونه دولتی

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

با توجه به ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، نحوه ثبت نام نیز به صورت مشترک است یعنی داوطلبان با تکمیل یک فرم ثبت نام مشترک ، در یک آزمون هماهنگ و جامع شرکت می کنند. نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان با مراجعه به سامانه مای مدیو می باشد که به نشانی my.medu.ir است. داوطلبان با ورود به این سامانه ، ابتدا باید دفترچه راهنما را دانلود و مطالعه کنند و سپس فرم ثبت نام را از سایت دریافت کرده‌و تکمیل نمایند.

داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، باید مدارس انتخابی خود را اولویت بندی نمایند و به این نکته هم توجه داشته باشند که پس از اعلام نتایج و قبولی در هر دو مدرسه تیزهوشان و نمونه دولتی ، می توانند وارد مدرسه ای شوند که اولویت اول انتخاب کرده‌ اند.

مرتبط بخوانید : تعداد سوالات هوش و تحصیلی آزمون تیزهوشان

سوالات شما

  • منظور از ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 1403 چیست؟

با ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، این دو آزمون به صورت یکپارچه ، مشترک و هماهنگ کشوری برگزار می شوند.

  • آیا ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم همزمان و مشترک است؟

بله ، داوطلبان می توانند ثبت نام آزمون مشترک تیزهوشان و نمونه دولتی را در سایت مای مدیو انجام دهند.

  • آزمون مشترک تیزهوشان و نمونه دولتی نهم ، کی برگزار می شود؟

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 1403 در 1 تیرماه می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین کتاب برای آزمون تیزهوشان نهم

بهترین کتاب برای آزمون تیزهوشان نهم 📞 معرفی 4 کتاب برتر

حتما شما هم تصمیم به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم را دارید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر