از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 📞 آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، آزمونی پر متقاضی در میان دانش آموزان کلاس نهم است. این آزمون همه ساله برگزار می شود و داوطلبانی که شربایط لازم را دارند ، می توانند ثبت نام نمایند. برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، شرط معدل هم در نظر گرفته شده‌ است اما نمره اکتسابی در آزمون کتبی ، بیشترین تاثیر را در شانس قبولی دارد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات ثبت نام و برگزاری آزمون نمونه دولتی پایه نهم 1403 لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای بهره مندی از مشاوره شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و پرسیدن سوالات خود در زمینه های منابع ، شرایط ثبت نام آزمون و .. ، یک تماس مفید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما داشته باشید ،

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم چگونه است

آزمون نمونه دولتی به چه صورت برگزار می شود و آیا با آزمون تیزهوشان ادغام شده‌ است؟ امتحان نمونه دولتی برای پایه تحصیلی نهم به دهم برگزار می شود و دانش آموزانی که مشغول به تحصیل در کلاس نهم هستند ، می توانند ثبت نام این آزمون را انجام دهند. آزمون نمونه دولتی کاملا مجزا از آزمون تیزهوشان و شرایط ثبت نام و برگزاری متفاوتی دارد.

دانش آموزان کلاس نهم که از شرایط لازم برخوردار هستند ، می توانند در هر دو امتحان نمونه دولتی و تیزهوشان شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی در هر دو ، در نهایت باید یک مدرسه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

مرتبط بخوانید : نحوه تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی

ثبت نام امتحان نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم تا سال های قبل بدین صورت بود که دانش آموزان باید به سامانه آموزش و پرورش استان خود مراجعه می کردند. پس از ورود به سامانه آموزش و پرورش استان ، با مطالعه دفترچه راهنما و سپس پرداخت هزینه ، امکان ثبت نام امتحان وجود داشت. اما در سال 1402 با راه اندازی شدن سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir ، ثبت نام نمونه دولتی کلیه استان ها به صورت یکپارچه شده‌ است.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام هنرستان نمونه دولتی 📞 راهنمای شرکت در آزمون نمونه دولتی هنرستان

بنابراین شما در هر استانی که تحصیل می کنید ، برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم باید از طریق سایت مای مدیو اقدام نمایید. مهلت ثبت نام این آزمون در سال 1402 ، از تاریخ  15 تا 28 فروردین 1402 بود و برای سال 1403 نیز احتمال داده‌ می شود در همین بازه زمانی ، ثبت نام انجام گیرد.

داوطلبان به منظور ثبت نام امتحان نمونه دولتی پایه دهم در سایت مای مدیو ، ابتدا لازم است دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند. دفترچه ثبت نام نمونه دولتی 1403 در سایت مای مدیو قرار خواهد گرفت. این دفترچه تشکیل شده‌ از اطلاعات مهمی است که دانستن این اطلاعات برای تمام داوطلبان ضروری می باشد.

بعد از اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام ، لازم است شماره ملی و سری سریال شناسنامه دانش آموز به سایت ارائه گردد و مراحل ثبت نام انجام شود. در پایان هم باید کد رهگیری را از سامانه دریافت نمود.

مرتبط بخوانید : تحصیل در مدارس نمونه دولتی چه مشکلاتی دارد

برگزاری آزمون نمونه دولتی پایه نهم ۱۴۰۳

داوطلبانی که در زمانبندی مشخص شده‌ اقدام به ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه دهم کرده‌ اند ، مجاز به حضور در جلسه آزمون خواهند بود. زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم 1402 در تاریخ 9 تیرماه می باشد تا دانش آموزان بعد از تمام کردن امتحانات خرداد ماه خود بتوانند در این آزمون شرکت نمایند. در سال 1403 نیز پیش بینی می شود در تیرماه ، آزمون برگزار شود.

داوطلبان برای حضور در حوزه برگزاری امتحان نمونه دولتی پایه نهم ، باید کارت ورود به جلسه خود را از سایت مای مدیو دریافت نمایند. داخل کارت ورود به جلسه ، آدرس حوزه امتحانی نیز قرار داده‌ شده‌ است.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳

مدتی پس از برگزاری امتحان نمونه دولتی نهم به دهم ، نتایج آن اعلام می گردد. داوطلبان باید نتایج را دریافت کنند و در صورتی که قبول شده‌ باشند ، لازم است برای ثبت نام در مدرسه اقدام نمایند. البته ممکن هم هست که قبول شده‌ امتحان نمونه دولتی تمایلی به ثبت نام نداشته باشد و در این صورت ظرفیت باقی مانده‌ ، به ذخیره های نمونه دولتی اختصاص داده‌ می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  جواب ازمون نمونه دولتی کی میاد ؟ 📞 زمان اعلام و راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی 1402

مهلت ثبت نام قبول شدگان آزمون نمونه دولتی حداکثر تا اواخر مردادماه می باشد و در صورت عدم مراجعه به مدرسه ، برای دانش آموزان انصراف در نظر گرفته می شود. در مراجعه حضوری به مدرسه لازم است مدارک هم ارائه شوند.

مرتبط بخوانید : مدارس نمونه دولتی بهتر است یا غیرانتفاعی

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

داوطلبان سوال می پرسند که برای امتحان نمونه دولتی چی بخونم و منابع این امتحان از کدام پایه تحصیلی و از چه دروسی هستند؟ در امتحان نمونه دولتی نهم به دهم ، 100 سوال طراحی می شود و تعداد سوالات برای تمام رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، ادبیات و علوم انسانی برابر هستند. البته ضریب هر درس در هر رشته فرق می کند.

منابع طراحی سوالات ، به شرح زیر هستند :

  • زبان انگلیسی
  • مطالعات اجتماعی (جغرافیا ، تاریخ و مدنی)
  • زبان عربی
  • آموزش قرآن و پیام های آسمانی
  • فارسی
  • علوم تجربی
  • ریاضی

در این امتحان ، تمام دروس شامل 15 سوال هستند و فقط از درس زبان انگلیسی 10 سوال طراحی می شود. همچنین داوطلبان فقط باید کتاب های درسی کلاس نهم خود را مطالعه کنند و از کتاب های هشتم و هفتم ، سوال مستقیم طراحی نمی شود.

سوالات شما

  • آیا ثبت نام امتحان نمونه دولتی پایه نهم 1403 به صورت استانی انجام می شود؟

تا سال قبل نحوه ثبت نام امتحان نمونه دهم به صورت استان به استان بود اما از سال 1402 ، نحوه ثبت نام به صورت هماهنگ و از طریق سایت مای مدیو است.

  • برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم 1403 در چه تاریخی است؟

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی دهم 1403 فعلا اعلام نشده‌ است اما احتمالا در اواسط تیرماه باشد.

  • منابع امتحان نمونه دولتی نهم به دهم کدام دروس هستند؟

برای شرکت در امتحان نمونه دولتی نهم ، باید دروس کلاس نهم را مطالعه کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم 1403 📞 راهنمای شرکت در آزمون ها و نحوه ثبت نام

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم از آزمون های پرمتقاضی در سطح مدارس است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر