از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون تیزهوشان 📞 همه چیز درباره آزمون تیزهوشان ششم و نهم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون تیزهوشان

آزمون تیزهوشان ، آزمونی پر رقابت در سطح مدارس است که دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های ششم و نهم ، امکان شرکت در این آزمون را دارند. با ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان ، امکان ورود به مدارس برتر سمپاد وجود دارد و شرکت کنندگان باید بتوانند نمره مناسبی را در امتحان کسب کنند. این آزمون شامل دو آزمون سنجش هوش ششم به هفتم و آزمون سمپاد نهم به دهم می باشد که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می گردد. اگر شما هم تمایل دارید در آزمون تیزهوشان 1403 شرکت کنید ، لطفا در ادامه همراه ما باشید تا راهنمایی کاملی را ارائه دهیم.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای راهنمایی شدن در خصوص منابع آزمون تیزهوشان ، شرایط شرکت در آزمون و نمره قبولی در مدارس سمپاد ، با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آزمون تیزهوشان در کدام پایه ها برگزار می شود 

در سطح مدارس ، آزمون های مختلفی برگزار می شوند که دانش آموزان در صورت انتخاب مدارس خاص ، لازم است در این آزمون ها شرکت کرده‌ و نمره مناسبی را کسب کنند. آزمون تیزهوشان همچون آزمون نمونه دولتی ، بسیار پر رقابت است زیرا دانش آموزان بسیاری تمایل دارند در مدارس برتر استعداد درخشان تحصیل کنند و تنها راه ورود به این مدارس هم شرکت در آزمون تیزهوشان می باشد.

مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم دایر هستند و پایه های هفتم ، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم را ارائه می کنند اما آزمون این مدارس فقط برای جذب دانش آموز در پایه هفتم و دهم برگزار می گردد. بدین ترتیب ، دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه ششم ابتدایی می توانند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کنند و ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز ویژه دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم می باشد.

لازم به ذکر است که روال برگزاری دو آزمون سمپاد ششم به هفتم و نهم به دهم ، به صورت هر ساله است و دانش آموزان فقط یکبار شانس شرکت در آزمون هر مقطع را دارند. متقاضیان این آزمون ها باید ضمن برخورداری از شرایط لازم ، از زمان ثبت نام اطلاع داشته باشند تا ثبت نام را به موقع انجام دهند.

مرتبط بخوانید : ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم

زمان ثبت نام امتحان تیزهوشان

برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ، زمانبندی مشخصی تعیین می شود و متقاضیان فقط در بازه زمانی تعیین شده‌ از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ، مجاز به ثبت نام خواهند بود. زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم معمولا در اواسط فروردین ماه می باشد و حدود ده روز هم به داوطلبان فرصت داده‌ می شود نسبت به ثبت نام اقدام کنند. (زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1403 از تاریخ 18 تا 28 فروردین ماه 1403 می باشد)

احتمالا این را هم بپسندید  منابع آزمون تیزهوشان نهم 1403 📞 معرفی کامل منابع آزمون تیزهوشان هوش نهم

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان باید به شیوه اینترنتی اقدام کرده‌ و به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. سامانه ای که برای ثبت نام آزمون تیزهوشان در نظر گرفته شده‌ است ، سامانه مای مدیو می باشد. این سامانه به نشانی my.medu.ir در دسترس می باشد و داوطلبان با ارائه مشخصات شناسنامه ای ، امکان ورود به پروتال خود در سایت را خواهند داشت.

مراحل ثبت نام امتحان تیزهوشان در سایت my.medu.ir به شرح زیر می باشد :

 • پس از ورود به سامانه مای مدیو ، باید مشخصات خواسته شده‌ به شرح کد ملی ، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی را ارائه کنید.
 • سپس وارد پروتال خود در سایت مای مدیو خواهید شد که باید گزینه “آزمون سمپاد” را انتخاب نمایید. این گزینه با شروع فرایند ثبت نام سمپاد ، در سامانه فعال خواهد شد.
 • با ورود به صفحه اختصاصی آزمون سمپاد ، باید گزینه “سمپاد” را انتخاب نمایید.
 • در قدم بعدی ، فرم ثبت نام را مشاهده خواهید کرد که باید اطلاعات خواسته شده‌ را ارائه نمایید.
 • پس از تکمیل فرم نام نویسی ، دکمه دریافت رسید را انتخاب کنید تا کد پیگیری به شما ارائه شود. این کد را باید تا پایان مراحل پذیرش در مدرسه سمپاد ، نزد خود حفظ کنید.

مراحل کلی ثبت نام امتحان تیزهوشان در سایت مای مدیو ، به شرح فوق می باشد. اگر شما موفق به ورود به سایت مای مدیو نمی شوید و در مراحل ثبت نام با مشکلی مواجه هستید ، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

مرتبط بخوانید : پشتیبانی سایت سمپاد

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان

داوطلبان برای شرکت در آزمون تیزهوشان باید از شرایطی برخوردار باشند که در ادامه به بررسی این شرایط پرداخته ایم :

شرایط ثبت نام سمپاد ششم به هفتم

 • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی
 • کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی
 • دانش آموزانی که تمام نمرات آنها در دو سال پنجم و ششم خیلی خوب است و فقط یک نمره خوب دارند ، می توانند در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام سمپاد نهم به دهم

 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
 • کسب حداقل معدل 18 در امتحانات خردادماه پایه هشتم

منابع آزمون تیزهوشان

برای امتحان تیزهوشان ششم به هفتم و امتحان تیزهوشان نهم به دهم ، منابع از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد. منابع شامل بخش های تحلیلی و تحصیلی است که دانش آموزان با پاسخگویی به این دو بخش ، امکان کسب نمره بالا را خواهند داشت.

لیست منابع آزمون ورودی هفتم سمپاد

آزمون سمپاد ششم به هفتم تحت عنوان آزمون سنجش هوش برگزار می گردد و سوالات طراحی شده‌ در این آزمون به صورت هوش و استعداد تحلیلی هستند. بنابراین ، هیچ سوال تحصیلی در آزمون سمپاد ششم طراحی نمی شود و دانش آموزان برای موفقیت در این آزمون باید مهارت بالایی در پاسخگویی به سوالات هوش داشته باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت سمپاد اهواز 📞 ورود به سایت سمپاد اهواز و راهنمای استفاده

آزمون تیزهوشان ششم شامل دو دفترچه سوال می باشد که دفترچه اول از 60 سوال تشکیل شده‌ است و مدت زمان پاسخگویی نیز 75 دقیقه می باشد. ضریب سمپاد مهارتی این دفترچه ، ضریب 3 است اما در دفترچه دوم که 60 سوال با مدت زمان پاسخگویی 25 دقیقه طراحی می شود ، ضریب سمپاد مهارتی برابر با 1 است

لیست منابع آزمون ورودی دهم سمپاد

امتحان تیزهوشان نهم به دهم از دو بخش سوال تحصیلی و تحلیلی تشکیل شده‌ است. منابع مربوط به سوالات تحصیلی این امتحان به شرح زیر هستند :

 • ریاضیات : با 15 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 3
 • مطالعات اجتماعی : با 10 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 2
 • علوم تجربی : با 15 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 3
 • زبان و ادبیات فارسی : با 15 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 2
 • قران و پیام های آسمانی : با 10 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 2
 • عربی : با 10 سوال و ضریب سمپاد مهارتی 1

داوطلبان به مدت 75 دقیقه فرصت دارند که به دفترچه اول با سوالات فوق ، پاسخ دهند. دفترچه سوالات استعداد تحلیلی هم شامل 50 سوال بوده‌ و مدت زمان پاسخگویی هم 50 دقیقه می باشد.

مرتبط بخوانید : مدارس سمپاد – معرفی و لیست مدارس سمپاد و راهنمای ثبت نام

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان

آزمون تیزهوشان

شما پس از ثبت نام آزمون تیزهوشان در سایت مای مدیو و پرداخت هزینه ، باید منتظر برگزاری آزمون باشید. طبق اعلام سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ، آزمون تیزهوشان ششم در تاریخ 31 خردادماه 1403 و آزمون تیزهوشان نهم در تاریخ 1 تیرماه 1403 برگزار می گردد. داوطلبان باید حدود سه روز قبل از برگزاری آزمون ، کارت ورود به جلسه خود را از سایت دریافت نمایند و با اطلاع از آدرس حوزه امتحانی ، به موقع در محل برگزاری آزمون حضور یابند.

مرتبط بخوانید : رشته های مدارس تیزهوشان

هزینه شرکت در آزمون تیزهوشان

داوطلبان در زمان ثبت نام اینترنتی امتحان تیزهوشان ، باید هزینه را هم پرداخت نمایند. هزینه ثبت نام امتحان تیزهوشان ششم و نهم برای سال 1403 برابر با 100 هزار تومان می باشد که می بایست با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب ، از طریق سایت مای مدیو پرداخت گردد.

سوالات شما

 • آزمون سمپاد ششم کی برگزار می شود؟

زمان برگزاری آزمون سنجش هوش ششم در تاریخ 31 خردادماه می باشد.

 • ثبت نام امتحان تیزهوشان در کدام سامانه انجام می شود؟

برای ثبت نام امتحانات ورودی مدارس تیزهوشان باید از طریق سایت مای مدیو اقدام کنید.

 • آیا امتحان تیزهوشان برای هفتم به هشتم برگزار می شود؟

آزمون میان پایه تیزهوشان فقط در بعضی از سال ها که ظرفیت مدارس تکمیل نشده‌ است ، برگزار می گردد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 1403 📞 راهنمای شرکت در آزمون ها و نحوه ثبت نام

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هستند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر