از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری 📞 شرایط و راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری

برخی از فارغ التحصیلان مقطع لیسانس رشته پرستاری به دلایلی همچون علاقه نداشتن به رشته‌ خود ، مناسب نبودن وضعیت بازار کار در رشته‌ و یا علاقه مندی به رشته پرستاری ، تمایل به شرکت مجدد در کنکور بعد از لیسانس دارند. شرکت مجدد در کنکور سراسری برای دارندگان مدرک لیسانس پرستاری امکان پذیر است اما شرایط این دسته از داوطلبان به نسبت داوطلبان عادی که با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در آزمون شرکت می کنند ، متفاوت می باشد. این مطلب را آماده کرده‌ ایم تا به بررسی شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

سوالات خود را درباره شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری از مشاوران ما بپرسید تا با اطلاعات دقیق و درست ، راهنمایی شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

امکان شرکت در کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری

کنکور سراسری به صورت هر ساله برای گروه های ازمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود. عمده شرکت کنندگان این آزمون ، داوطلبان دارای مدرک دیپلم نظام جدید یا داوطلبان نظام قدیم دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند. اما هر ساله شاهد شرکت کنندگانی با مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد نیز هستیم. سازمان سنجش آموزش کشور ، محدودیتی برای فارغ التحصیلان مقطع لیسانس جهت شرکت در کنکور سراسری اعمال نکرده‌ است. البته این دسته از داوطلبان باید از شرایطی به شرح زیر برخوردار باشند :

  • فارغ التحصیلان از رشته‌ علوم پزشکی و پیراپزشکی ، جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری باید وضعیت تعهد خدمت خود را مشخص کنند.
  • داوطلبان آقا برای تحصیل در هر مقطع فقط یکبار مجاز به دریافت معافیت تحصیلی هستند لذا برای شرکت مجدد در کنکور سراسری باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.
  • فارغ التحصیلان دانشگاه روزانه در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه باید شهریه دوره شبانه رشته‌ تحصیلی خود را بپردازند زیرا هر دانشجو در هر مقطع فقط یکبار می تواند از امکانات تحصیل رایگان روزانه بهره مند شود.
احتمالا این را هم بپسندید  بودجه بندی کنکور ریاضی دی ماه ۱۴۰۱ - لیست کامل بودجه بندی

قبولی در رشته پزشکی با مدرک لیسانس پرستاری

اکثر داوطلبانی که تمایل به کنکور مجدد بعد از لیسانس دارند ، متقاضی قبولی در رشته‌ های پزشکی و علوم پزشکی همچون داروسازی و دندانپزشکی هستند. تحصیل در این رشته‌ ها برای داوطلبان مذکور ، فراهم است و می توانند با شرکت در کنکور تجربی و کسب رتبه های خوب ، پذیرش بگیرند. رشته‌ های علوم پزشکی و پیراپزشکی را دانشگاه های روزانه ، پردیس خودگردان و آزاد ارائه می کنند که قبولی در تمام این دانشگاه ها فقط به شیوه با کنکور و با کسب رتبه خوب ، ممکن می باشد.

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور تجربی با لیسانس فنی

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری برای داوطلبان آقا

داوطلبان آقا برای شرکت در کنکور سراسری به نسبت سایر داوطلبان ، با محدودیت مواجه هستند زیرا این دسته از داوطلبان طبق قوانین نظام وظیفه سربازی ، در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند. بنابراین اگر به عنوان داوطلب آقا می خواهید در کنکور شرکت کنید ، باید مدرک پایان خدمت یا مدرک معافیت از خدمت ارائه نمایید. در غیر این صورت ، مجاز به شرکت در کنکور و تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نخواهید بود.

شرکت در کنکور فرهنگیان با مدرک لیسانس پرستاری

کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری

کنکور فرهنگیان از سال 1403 به صورت مستقل از کنکور سراسری برگزار می شود و متقاضیان زیادی هم دارد. دلیل پر متقاضی بودن دانشگاه فرهنگیان ، مزایایی است که در اختیار دانشجویان و فارغ التحصیلان خود قرار می دهد. دانشجویان در طول دوران تحصیل خود از حقوق دانشجویی بهره مند می شوند و پس از فارغ التحصیلی نیز در سازمان آموزش و پرورش استخدام خواهند شد. داوطلبان برای شرکت در کنکور فرهنگیان ، باید از شرایطی برخوردار باشند و طبق شرایط دانشگاه فرهنگیان ، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر ، مجاز به ثبت نام کنکور فرهنگیان و ادامه تحصیل در این دانشگاه نیستند.

احتمالا این را هم بپسندید  سازمان سنجش ، راهنمای جامع

بنابراین شما با مدرک لیسانس پرستاری ، نمی توانید در کنکور فرهنگیان شرکت کنید اما اگر علاقه مند به استخدام در آموزش و پرورش هستید ، می توانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایید.

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور اختصاصی فرهنگیان با لیسانس

شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی با مدرک پرستاری

اگر به تحصیل در رشته‌ پزشکی علاقه مند هستید ، دانشگاه علوم پزشکی تهران این امکان را برای شما فراهم کرده است که با مدرک لیسانس خود ، وارد رشته‌ پزشکی شوید. آزمون لیسانس به پزشکی هر ساله برگزار می شود و حدود 20 نفر ظرفیت پذیرش دارد. داوطلبان از جمله دارندگان مدرک لیسانس ، مجاز هستند که در این آزمون شرکت کنند و پس از کسب رتبه مناسب ، وارد رشته‌ پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهند شد. زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی معمولا در دی ماه و بهمن ماه است و از طریق سامانه education.tums.ac.ir ، ثبت نام انجام می گیرد.

سوالات شما

  • آیا کنکور مجدد بعد از لیسانس پرستاری ممکن است؟

بله ، دارندگان مدرک لیسانس پرستاری می توانند با برخورداری از بعضی شرایط که در این مطلب شرح دادیم ، مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

  • داوطلبان آقا برای شرکت مجدد در کنکور سراسری چه شرایطی باید داشته باشند؟

داوطلبان آقا برای شرکت در کنکور سراسری باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

  • آیا با مدرک لیسانس می توان وارد رشته‌ های پزشکی شد؟

بله ، با ارائه مدرک لیسانس می توان ثبت نام کنکور تجربی را انجام داد و وارد رشته‌ های علوم پزشکی شد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور گرافیک چگونه است

کنکور گرافیک چگونه است 📞 راهنمای شرکت در کنکور کاردانی و سراسری گرافیک

بسیاری از فارغ التحصیلان از هنرستان علاقه مند هستند که در دانشگاه وارد رشته‌ گرافیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر