از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ 📞 راهنمای شرکت در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ به طور اختصاصی و کاملا مجزا از آزمون سراسری برگزار خواهد شد و داوطلبان با داشتن معدل و شرایط لازم می توانند در این آزمون شرکت کنند. ثبت نام کنکور اختصاصی فرهنگیان به صورت همزمان با ثبت نام کنکور سراسری 1403 و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد و داوطلبان با ثبت نام در موعد مقرر ، امکان حضور در آزمون را خواهند داشت. این مطلب را آماده کرده ایم تا جزئیات ثبت نام ، برگزاری و منابع کنکور فرهنگیان 1403 را شرح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط پذیرش در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ، یک تماس مفید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما داشته باشید ،

همچنین می توانید ثبت نام آزمون خود را توسط مشاوران ما انجام دهید

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

کنکور اختصاصی فرهنگیان چیست؟

با توجه به مجزا شدن کنکور دانشگاه فرهنگیان از کنکور سراسری ، برای بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان سوال است که کنکور اختصاصی فرهنگیان چیست و چه شرایطی دارد. تا سال 1402 ، شیوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بدین صورت بود که داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت می کردند و با کسب حداقل تراز تعیین شده ، مجاز به انتخاب رشته‌ محل های دانشگاه فرهنگیان بودند. سپس به صورت چند برابر ظرفیت به مرجله مصاحبه دعوت می شدند و در صورت داشتن عملکرد مناسب در مصاحبه ، پذیرش از آنها انجام می گرفت.

اما در سال 1403 تصمیم بر این است که دانشگاه فرهنگیان یک آزمون مستقل و جداگانه داشته باشد و داوطلبان می توانند در کنار کنکور سراسری ، در این آزمون نیز شرکت نمایند. این آزمون از نظر شرایط پذیرش نسبت به شرایط دانشگاه فرهنگیان سال های قبل ، تغییراتی داشته است که در بخش های بعدی مطلب بررسی خواهیم کرد. همچنین داوطلبان برای شرکت در کنکور اختصاصی فرهنگیان باید دو بخش منابع عمومی و اختصاصی را مطالعه نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان 1401 - مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان

زمان و نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

داوطلبانی که می خواهند در کنکور فرهنگیان 1403 شرکت کنند باید در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام کنند. زمان ثبت نام را سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی کرده است و از تاریخ 5 الی 11 آذرماه 1402 می باشد. داوطلبان باید در این مهلت حدود یک هفته ای به سایت سنجش مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز 📞 شرایط و زمان ثبت نام آزمون اختصاصی فرهنگیان اهواز

مراحل کلی ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش به شرح زیر می باشد :

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
  • تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام و ارائه مدارک لازم
  • واریز هزینه ثبت نام کنکور سراسری با ارائه اطلاعات پرداخت
  • دریافت شماره پیگیری ثبت نام

داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، در صورت عدم خرید کارت مربوط به آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ، امکان شرکت در این آزمون را نخواهند داشت و نمی توانند رشته‌ محل های فرهنگیان را انتخاب کنند.

مرتبط بخوانید :  راهنمای قبولی تربیت معلم بدون کنکور

منابع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

از مهم ترین سوالات متقاضیان کنکور اختصاصی تربیت معلم این است که برای شرکت در آزمون باید چه منابعی را مطالعه کنند و آیا منابع آزمون اختصاصی فرهنگیان با منابع کنکور سراسری مشترک است؟ در پاسخ باید گفت که بخشی از منابع کنکور فرهنگیان با منابع کنکور سراسری مشترک می باشد اما دارای یکسری منابع مجزا به شرح زیر است :

  • هوش و استعداد معلمی
  • تعلیم و تربیت اسلامی
  • فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی

سوالات شما

  • آیا کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ به طور مجزا برگزار خواهد شد؟

بله ، به تصمیم سازمان آموزش و پرورش در سال 1403 برای پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان ، یک آزمون مجزا برگزار می گردد.

  • شرایط شرکت در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است؟

داوطلبان برای ثبت نام رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان باید دارای معدل مناسب ، سن لازم و تراز مجاز در آزمون باشند.

  • منابع کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ به چه صورت است؟

منابع کنکور اختصاصی دانشکاه فرهنگیان شامل دروسی به شرح هوش و استعداد معلمی و … هستند که در این مطلب شرح داده ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور 📞 شرایط پذیرش بدون آزمون فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور شرایط ویژه ای را برای متقاضیان پذیرش بدون آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر