از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است 📞 داوطلبان مجاز به شرکت در کنکور فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است؟ این سوال را داوطلبانی می پرسند که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند و می خواهند از شرایط ورود به این دانشگاه اطلاع پیدا کنند. همانطور که می دانید ، دانشگاه فرهنگیان هر ساله در رشته‌ های مختلفی از گروه تربیت معلم ، دانشجو پذیرش می کند. داوطلبان برای قبولی در این دانشگاه باید از شرایط لازم برخوردار باشند مانند سن ، معدل ، تراز آزمون و … همچنین در مرحله مصاحبه هم عملکرد مناسبی نشان دهند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است و داوطلبان با داشتن چه شرایطی می توانند در این دانشگاه پذیرفته شوند. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم و بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی کنکور تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است ؟

دانشگاه فرهنگیان در حوزه ارائه رشته‌ های تربیت معلم فعالیت می کند و داوطلبانی که موفق به قبولی در این دانشگاه می شوند ، پس از 4 سال تحصیل و دریافت مدرک لیسانس خود می توانند در سازمان آموزش و پرورش استخدام شوند. دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو در رشته‌ های تربیت معلم ، شرایطی را تعریف کرده‌ است و متقاضیان فقط در صورت برخورداری از تمام این شرایط ، مجاز به ثبت نام کنکور فرهنگیان خواهند بود.

پس در پاسخ به این سوال که کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است ، باید گفت که فقط داوطلبان دارای شرایط لازم می توانند در آزمون اختصاصی فرهنگیان شرکت کنند. این شرایط عبارتند از :

احتمالا این را هم بپسندید  آموزش ثبت نام کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای تصویری ثبت نام

شرط سنی

شرط سنی جزو مهم ترین شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان محسوب می شود و داوطلبانی که حداقل و حداکثر سن را نداشته باشند ، نمی توانند در آزمون فرهنگیان ثبت نام کنند. بر اساس آخرین اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برابر با حداکثر سن 24 سال تمام است. داوطلبانی که سن بالای 24 سال دارند ، مجاز به ثبت نام در آزمون اختصاصی فرهنگیان نیستند.

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است – کسب حداقل تراز در آزمون

شرط دیگر برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ، کسب حداقل نمره و تراز در آزمون است. در سال 1403 و احتمالا سال های بعد از آن ، آزمون دانشگاه فرهنگیان به صورت مجزا از کنکور سراسری برگزار می شود و داوطلبان کنکور سراسری در صورت تمایل به قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید در آزمون اختصاصی این دانشگاه شرکت کنند. لازمه موفقیت در آزمون فرهنگیان ، کسب حداقل تراز 6000 است. داوطلبان با کسب حداقل تراز 6000 می توانند برای دعوت شدن‌ به مصاحبه امیدوار باشند.

شرط معدل

تا کنکور سال 1402 ، شرط معدل از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان بود و داوطلبان باید دارای حداقل معدل 14 در پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم بودند اما در سال 1403 ، شرط معدل حذف شده‌ است. بنابراین در این رابطه که کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است ، باید بگوییم که داوطلبان با داشتن معدل پایین اما برخورداری از سایر شرایط می توانند ثبت نام کنکور فرهنگیان را انجام دهند.

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است – داوطلبان بومی 

داوطلبانی که تصمیم به شرکت در کنکور فرهنگیان را دارند ، به این نکته توجه کنند که پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت بومی انجام می گیرد یعنی داوطلبان فقط می توانند از رشته‌ های فرهنگیان استان بومی خود انتخاب کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  حذفیات کنکور فرهنگیان 📞 بررسی حذفیات کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403

شرکت در مصاحبه

قبولی در دانشگاه فرهنگیان ، دو مرحله ای است و داوطلبان باید پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب حداقل نمره ، منتظر دعوت به مصاحبه است. دعوت نشدن‌ به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به معنای عدم پذیرش در دانشگاه است اما دعوت شدن‌ به مصاحبه هم باعث پذیرش قطعی نمی شود و داوطلب باید عملکرد مناسبی در مرحله مصاحبه از خود نشان دهد.

مرتبط بخوانید : سهمیه ایثارگران شامل چه کسانی است

راهنمای ثبت نام کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است

در بخش قبلی مطلب با بررسی شرایط مربوطه ، توضیح دادیم که کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است. داوطلبانی که از شرایط لازم برخوردار هستند ، لازم است برای ثبت نام به موقع آزمون اختصاصی فرهنگیان اقدام نمایند. ثبت نام کنکور فرهنگیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و آدرس این سامانه به نشانی sanjesh.org می باشد. داوطلب باید در موعد مقرر ، به این سامانه مراجعه نماید و با پرداخت هزینه ، نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

ثبت نام آزمون فرهنگیان 1403 در آذرماه انجام گرفت و آزمون هم در روزهای 6 و 7 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. برای سال آینده نیز احتمالا زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون به همین صورت باشد. می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به کنکور فرهنگیان ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در ارتباط باشید.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت برای چه کسانی است

سوالات شما

  • کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است؟

کنکور فرهنگیان برای داوطلبانی است که از تمام شرایط ذکر شده‌ در این مطلب برخوردار هستند.

  • آیا شرط معدل کنکور فرهنگیان حذف شده‌ است؟

بله ، در سال 1403 برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ، شرط معدل اعمال نخواهد شد.

  • شرط سنی کنکور فرهنگیان چقدر است؟

داوطلبان برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید دارای حداقل سن 24 سال تمام باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

  کنکور فرهنگیان یا همان کنکور تربیت معلم ، آزمونی است که امسال یعنی سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر