از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان برای چه سنی است 📞 بررسی جزئیات سن ورود به فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان برای چه سنی است

داوطلبانی که علاقه دارند در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند این سوال را می پرسند که کنکور فرهنگیان برای چه سنی است و حداکثر با چه سنی می توانند وارد دانشگاه شوند؟ دانشگاه فرهنگیان یکی از برترین دانشگاه های کشور می باشد. این دانشگاه با ارائه رشته های تربیت معلم ، نیروی انسانی مورد نیاز سازمان آموزش و پرورش را تامین می کند. این دانشگاه با توجه به مزایایی که در اختیار دانشجویان و فارغ التحصیلان خود قرار می دهد ، شرایط سخت گیرانه ای در پذیرش دانشجو دارد و یکی از مهم ترین شرایط دانشگاه ، برخورداری از سن مناسب می باشد. در این مطلب می خواهیم به سوال شما پاسخ دهیم که کنکور فرهنگیان برای چه سنی است و آیا شرط سنی حذف شده‌ است؟ لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم و بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی کنکور تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

کنکور فرهنگیان برای چه سنی است ؟

دانشگاه فرهنگیان تا سال 1402 از میان داوطلبان کنکور سراسری ، پذیرش دانشجو را انجام می داد. داوطلبان کنکور سراسری که از شرایط به شرح شرح سنی ، شرط معدل و … برخوردار بودند ، می توانستند پس از شرکت در کنکور سراسری و کسب حداقل تراز ، انتخاب رشته فرهنگیان را انجام دهند و سپس در مرحله مصاحبه حضور یابند. اما در سال 1403 ، کنکور دانشگاه فرهنگیان به صورت اختصاصی برگزار می شود و احتمالا در سال های آینده نیز به همین صورت باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط دانشگاه فرهنگیان برای متاهلین 📞 شرایط ویژه داوطلبان متاهل

داوطلبان برای شرکت در کنکور اختصاصی فرهنگیان باید از شرایط لازم برخوردار باشند. یکی از مهم ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان ، برخورداری از سن مناسب است. طبق آخرین اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان ، شرط سنی این دانشگاه برابر با 24 سال تمام است و داوطلبان با حداکثر سن 24 سال تمام ، امکان شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان را خواهند داشت.

مرتبط بخوانید : حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش

افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان هر ساله در شرایط پذیرش دانشجو مثل شرط معدل ، شرط سنی ، شرط تراز آزمون و … تغییراتی را اعمال می کند و درباره افزایش شرط سنی هم صحبت هایی شده‌ است. تا سال ها قبل ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برابر با 22 سال تمام بود. در سال 96 هم تصمیم بر این بود شرط سنی از 22 به 20 سال تغییر پیدا کند اما این تغییرات ، اعمال نشد.

در حال حاضر هم طبق مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور فرهنگیان ، شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر 24 سال است و داوطلبان حتی در صورت برخورداری از تمام شرایط اما بالا بودن‌ سن ، امکان ثبت نام و قبولی در آزمون فرهنگیان را نخواهند داشت.

تغییر سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

در بخش قبلی توضیح دادیم که کنکور فرهنگیان برای چه سنی است و داوطلبان با حداکثر سن 24 سال می توانند در آزمون اختصاصی فرهنگیان شرکت کنند. با توجه به این قانون ، بعضی از داوطلبان تمایل به دستکاری سن شناسنامه ای خود دارند تا بدین طریق بتوانند شرط سنی دانشگاه فرهنگیان را به دست آورند. در این راستا لازم است اطلاع رسانی کنیم که هر گونه تغییرات در مدارک هویتی به ویژه تغییر تاریخ تولد ، باعث لغو قبولی در دانشگاه فرهنگیان می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  حذفیات کنکور فرهنگیان 📞 بررسی حذفیات کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403

همچنین داوطلبانی که خدمت سربازی را گذارنده‌ اند ، افزایش شرط سنی شامل حال آنها نمی شود. این دسته از داوطلبان هم برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی باید دارای حداکثر سن 24 سال باشند.

مرتبط بخوانید : شرایط سنی معلم شدن

سهمیه ایثارگران و تاثیر آن در شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

کنکور فرهنگیان برای چه سنی است

داوطلبانی که سهمیه ایثارگران دارند این سوال را می پرسند که آیا سهمیه آنها باعث افزایش شرط سنی می شود ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داشتن سهمیه های خاص مانند سهمیه ایثارگران 5 درصدی و 25 درصدی ، تاثیری در افزایش شرط سنی فرهنگیان ندارد. بنابراین این دسته از داوطلبان هم باید از شرط سنی که 24 سال تمام است ، برخوردار باشند.

مرتبط بخوانید : تغییر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

سوالات شما

  • کنکور فرهنگیان برای چه سنی است؟

در این مطلب به سوال شما که کنکور فرهنگیان برای چه سنی است ، به طور کامل پاسخ داده‌ ایم.

  • آیا شرط سنی دانشگاه فرهنگیان حذف خواهد شد؟

خیر ، شرط سنی یکی از شرایط اصلی ورود به دانشگاه فرهنگیان و استخدام در آموزش و پرورش است.

  • آیا گذراندن‌ خدمت سربازی باعث افزایش شرط سنی فرهنگیان می شود؟

گذراندن‌ خدمت سربازی ، تاثیری در افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ندارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

  کنکور فرهنگیان یا همان کنکور تربیت معلم ، آزمونی است که امسال یعنی سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر