از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان با لیسانس 📞 راهنمای شرکت در کنکور اختصاصی فرهنگیان با کارشناسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان با لیسانس

آیا شرکت در کنکور فرهنگیان با لیسانس امکان پذیر است؟ از آنجایی که دانشگاه فرهنگیان متقاضیان بسیار زیادی دارد ، دسته ای از متقاضیان این دانشگاه ، داوطلبانی هستند که در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه تحصیل کرده‌ اند و هم اکنون تمایل به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان دارند. دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو در رشته های تربیت معلم خود ، شرایط نسبتا سخت گیرانه ای اعمال می کند و داوطلبان باید از شرایطی مثل سن ، معدل ، تراز مناسب آزمون و … برخوردار باشند همچنین برای پذیرش دانشجو ، به مدرک تحصیلی آنها نیز توجه دارد. در این مطلب می خواهیم به بررسی شرایط شرکت در کنکور فرهنگیان با لیسانس بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم و آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط شرکت در کنکور فرهنگیان با لیسانس

دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز است که داوطلبان برای قبولی در این دانشگاه ، باید دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را طی کنند. این دانشگاه تا سال 1402 ، از میان داوطلبان کنکور سراسری پذیرش دانشجو را انجام می داد اما در سال 1403 و احتمالا سال های بعدی ، نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق برگزاری آزمون اختصاصی می باشد. کنکور فرهنگیان را سازمان سنجش برگزار می کند و اطلاعیه های مربوط به برگزاری آزمون این دانشگاه توسط سازمان سنجش به داوطلبان اعلام می شود.

طبق اطلاعیه جدید سازمان سنجش آموزش کشور ، شرایط ثبت نام مشخص شده‌ است. بر اساس شرایط ذکر شده‌ در دفترچه کنکور فرهنگیان ، داوطلبان با مدرک لیسانس امکان شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان را ندارند. همانطور که در بخش اول مطلب نیز توضیح دادیم ، دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو ، شرایط سخت گیرانه ای دارد. به همین دلیل ، فقط داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید و نظام قدیم دارند ، مجاز به شرکت در کنکور فرهنگیان هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان هنر 📞 همه چیز درباره آزمون اختصاصی فرهنگیان هنر

بنابراین شما با داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها ، امکان شرکت در کنکور فرهنگیان را نخواهید داشت. همچنین دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ، امکان ثبت نام ندارند.

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور پزشکی با مدرک لیسانس

شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مدرک لیسانس

با توجه به ممنوع بودن‌ شرکت در  کنکور فرهنگیان با مدرک کارشناسی ، داوطلبان دارای مدرک لیسانس می توانند برای استخدام شدن‌ در آموزش و پرورش ، از طریق شرکت در آزمون استخدامی اقدام کنند. آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت هر ساله برگزار می شود. دارندگان مدرک لیسانس از بسیاری از رشته ها ، مجاز به حضور در این ازمون می باشند. مزیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، عدم اعمال شرط معدل است. در واقع ، داوطلبان در صورت داشتن معدل قبولی کارشناسی ، امکان شرکت در این ازمون را دارند. همچنین شرط سنی آزمون مذکور ، افزایش یافته است و داوطلبان با حداکثر سن 40 سال تمام ، می توانند شرکت کنند.

با شرکت در آزمون استخدامی و موفقیت در این آزمون ، یک دوره مهارت آموزی را که به مدت حدودی یک سال است را می گذرانید و سپس می توانید در سازمان آموزش و پرورش استخدام شوید. قبولی در آزمون استخدامی ، به مراتب آسان تر از قبولی در دانشگاه فرهنگیان است و شما در صورت تهیه منابع مناسب و برنامه ریزی درست ، می توانید پذیرفته‌ شوید.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان برای هنرستان 📞 امکان شرکت در کنکور فرهنگیان برای هنرستانی ها

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور تجربی با لیسانس فنی

تغییر شرایط کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان با لیسانس

دانشگاه فرهنگیان برای جذب حداکثری متقاضیان شغل شریف معلمی ، هر ساله تغییراتی را در شرایط پذیرش دانشجو اعمال می کند تا علاقه مندانی که از شرایط لازم برخوردار هستند ، بتوانند پذیرش بگیرند. تغییرات شرایط دانشگاه فرهنگیان در سال های اخیر مربوط به تغییر شرط سنی ، تغییر شرط معدل ، کاهش حداقل نمره قبولی آزمون و … بودند. شرط سنی که تا سال ها برابر با 22 سال تمام بود ، به 24 سال افزایش یافت. البته صحبت هایی هم درباره افزایش شرط سنی تا 40 سال برای پذیرش در سال 1403 شده‌ است اما این موضوع هنوز به تصویب نرسیده‌ است.

با توجه به تغییرات مداوم شرایط دانشگاه فرهنگیان ، ممکن است در سال های Hینده ، شرکت در کنکور فرهنگیان با لیسانس امکان پذیر شود. بدین ترتیب ، داوطلبان دارای مدرک لیسانس می توانند در آزمون اختصاصی این دانشگاه شرکت نمایند. به شما توصیه می شود از طریق ارتباط با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، پیگیر آخرین اخبار مربوط به دانشگاه فرهنگیان باشید تا اگر واجد شرایط بودید ، بتوانید ثبت نام خود را به موقع انجام دهید.

مرتبط بخوانید : لیسانس به پزشکی دانشگاه ازاد

سوالات شما

  • آیا دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند در کنکور فرهنگیان شرکت کنند؟

بر اساس اطلاعیه های جدید ، دانشجویان شاغل در مقطع کارشناسی ، مجاز به شرکت در کنکور فرهنگیان نیستند.

  • شرایط کنکور فرهنگیان با لیسانس به چه صورت است؟

درباره شرایط کنکور فرهنگیان با کارشناسی ، در این مطلب به طور کامل توضیح دادیم.

  • برای شرکت در کنکور فرهنگیان به چه مدرک تحصیلی نیاز است؟

داوطلبان با ارائه دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم و برخورداری از سایر شرایط ، می توانند در کنکور فرهنگیان شرکت نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

  کنکور فرهنگیان یا همان کنکور تربیت معلم ، آزمونی است که امسال یعنی سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر