از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور حسابداری چگونه است 📞 راه های قبولی با کنکور در رشته حسابداری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور حسابداری چگونه است

رشته‌ حسابداری طرفداران بسیار زیادی دارد و هر ساله شاهد شرکت داوطلبان در کنکور حسابداری هستیم همچنین این رشته‌ به شیوه بدون کنکور در اکثر دانشگاه ها ارائه می شود. داوطلبان می توانند رشته‌ حسابداری را در مقاطع کاردانی یا کارشناسی انتخاب کنند و بعد از دریافت مدرک خود امکان ادامه تحصیل هم خواهند داشت. این رشته‌ را دانشگاه های روزانه ، شبانه ، آزاد ، غیرانتفاعی و … ارائه می دهند که قبولی با کنکور در هر یک از این دانشگاه ها ، نیازمند کسب رتبه های متفاوتی است. این مطلب را آماده کرده‌ ایم تا بررسی کنیم کنکور حسابداری چگونه است و به چه روش هایی می توان وارد رشته‌ حسابداری شد. از شما علاقه مندان به تحصیل در این رشته‌ دعوت می شود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود درباره شرایط و منابع کنکور رشته حسابداری با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

راه های شرکت در کنکور حسابداری چگونه است

داوطلبانی که به رشته‌ حسابداری علاقه مند هستند ، می توانند به شیوه با کنکور یا بدون کنکور وارد این رشته‌ شوند. رشته‌ حسابداری با کنکور و بدون کنکور را اکثر دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه می کنند و داوطلبان با هر رتبه و معدلی ، شانس قبولی در یکی از این دانشگاه ها را دارند. در پاسخ به این سوال که کنکور حسابداری چگونه است ، باید گفت که پذیرش با کنکور در این رشته‌ ، از طریق شرکت در دو آزمون سراسری ممکن است :

شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای

شما برای قبولی در رشته‌ حسابداری می توانید در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت نمایید. کنکور کاردانی فنی را هر سال سازمان سنجش برگزار می کند و داوطلبان دارای مدرک دیپلم مرتبط فنی حرفه ای یا کاردانش ، امکان شرکت در این آزمون را دارند. داوطلبان پس از شرکت در آزمون کاردانی فنی حرفه ای حسابداری و قبولی در این رشته‌ ، به مدت 2 سال تحصیل خواهند کرد و مدرک فوق دیپلم دریافت می کنند. سپس می توانند با ارائه مدرک فوق دیپلم ، در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور گرافیک چگونه است 📞 راهنمای شرکت در کنکور کاردانی و سراسری گرافیک

کنکور کاردانی فنی حرفه ای حسابداری از 160 سوال تشکیل شده‌ است که 40 سوال از دروس عمومی ، 35 سوال از دروس شایستگی پایه ، 20 سوال از دروس شایستگی غیر فنی و 65 سوال هم از دروس شایستگی فنی طراحی می شوند. داوطلبان می توانند با مطالعه منابع و مباحث ، برای شرکت در آزمون آماده شوند و با کسب رتبه مناسب ، امکان ورود به رشته‌ حسابداری در دانشگاه های فنی حرفه ای روزانه و شبانه را خواهند داشت.

شرکت در کنکور سراسری

یک راه دیگر برای ورود به رشته‌ حسابداری با کنکور ، شرکت در کنکور سراسری است. اگر دیپلم شما نظام جدید است و یا مدرک کاردانی و پیش دانشگاهی دارید ، می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده‌ و با کسب رتبه مناسب ، رشته‌ حسابداری را انتخاب کنید. رشته‌ حسابداری در هر 3 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی ارائه می شود اما بیشترین ظرفیت پذیرش آن در گروه علوم انسانی است. شما با شرکت در کنکور سراسری ، امکان ورود به مقطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته حسابداری را در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان را خواهید داشت.

مرتبط بخوانید : 2 روش تغییر رشته از حسابداری به پزشکی

کنکور حسابداری کاردانش چگونه است

گروهی از علاقه مندان به تحصیل در رشته‌ حسابداری ، داوطلبان دارای مدرک کاردانش هستند و سوال می پرسند که کنکور حسابداری کاردانش چگونه است؟ این دسته از داوطلبان نیز طبق توضیحات بخش های قبلی مطلب ، می توانند در کنکور سراسری و یا در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت کنند. در صورت تمایل به شرکت در کنکور سراسری ، باید دیپلم نظام جدید ارائه شود اما شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای با دیپلم نظام قدیم حسابداری نیز ممکن است.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های بدون کنکور با بازار کار خوب - رشته های بدون کنکور و پر درامد

مرتبط بخوانید : آخرین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه آزاد

منابع کنکور حسابداری

کنکور حسابداری چگونه است

منابع کنکور حسابداری بستگی به آزمون انتخابی شما دارد زیرا هر یک از آزمون های کاردانی فنی حرفه ای و آزمون سراسری ، منابع متفاوتی دارند همچنین منابع کنکور سراسری در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی ، متفاوت می باشد. شما باید از جدیدترین منابع مربوط به آزمون مطلع باشید و در کنار کتب درسی ، از چند منبع کمک آموزشی هم استفاده کنید.

در صورت تمایل به شرکت در کنکور کاردانی فنی حسابداری ، یکسری از منابع کمک آموزشی را در ادامه به شما معرفی کرده‌ ایم :

  • درسنامه سیر تا پیاز کنکور حسابداری انتشارات اخوان
  • مجموعه سوالات چهارگزینه ای حسابداری انتشارات فارابی
  • کتاب 10 کنکور رشته‌ ی کاردانی حسابداری انتشارات قلم چی
  • و…

مرتبط بخوانید : ثبت نام کاردانی حسابداری بدون کنکور

سوالات شما

  • کنکور حسابداری چگونه است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته‌ حسابداری می توانند با شرکت در آزمون های کاردانی به کارشناسی یا کنکور سراسری ، وارد این رشته‌ شوند.

  • آیا قبولی در رشته‌ حسابداری نیاز به شرکت در کنکور دارد؟

خیر ، رشته‌ حسابداری بدون کنکور را بسیاری از دانشگاه ها ارائه می کنند.

  • رشته‌ حسابداری در کدام مقاطع ارائه می شود؟

رشته‌ حسابداری در مقاطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دایر است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

دکتری حسابداری

دکتری حسابداری 📞 معرفی منابع ، طول دوره تحصیل و دروس تخصصی

دکتری حسابداری یکی از رشته های گروه علوم انسانی آزمون دکتری تخصصی می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر