از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم 📞 برنامه ریزی برای کنکور اختصاصی فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم

داوطلبانی که علاقه دارند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند این سوال را می پرسند که چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم و روش برنامه ریزی برای شرکت در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است؟ همانطور که بسیاری از شما اطلاع دارید ، کنکور دانشگاه فرهنگیان مجزا شده‌ است و داوطلبان باید برای قبولی در این دانشگاه ، به سوالات آزمون اختصاصی پاسخ دهند. مجزا شدن‌ کنکور دانشگاه فرهنگیان باعث ابهاماتی برای داوطلبان شده‌ است و درباره نحوه برنامه ریزی برای شرکت در کنکور فرهنگیان ، سوالاتی دارند. ما این مطلب را آماده کرده‌ ایم تا بررسی کنیم که چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم. لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم و بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی کنکور تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم

دانشگاه فرهنگیان از محبوب ترین دانشگاه ها در میان داوطلبان کنکوری است و هر ساله داوطلبان زیادی از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، انتخاب رشته‌ فرهنگیان را انجام می دهند. این دانشگاه در سال 1403 ، شرایط پذیرش متفاوت تری نسبت به سال های قبل دارد و آزمون مجزایی از کنکور سراسری برگزار  خواهد کرد. به عبارتی ، داوطلبان باید علاوه بر پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری ، به سوالات آزمون اختصاصی فرهنگیان هم پاسخ دهند.

با جدا شدن‌ آزمون دانشگاه فرهنگیان ، این سوال برای داوطلبان مطرح است که چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم و روش برنامه ریزی درسی برای شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان به چه صورت باید باشد؟ در این بخش ، درباره مهم ترین اصول برنامه ریزی کنکور فرهنگیان توضیح خواهیم داد :

اطلاع از منابع آزمون و مباحث امتحانی

پیش از شروع برنامه ریزی برای کنکور فرهنگیان باید بدانید که مباحث امتحانی این آزمون ، کدام کتاب ها هستند و چه منابعی را باید مطالعه کنید. در این رابطه باید به اطلاع شما برسانیم که منابع کنکور فرهنگیان ، شامل دو دسته منابع به شرح زیر هستند :

 • دسته اول ، همان منابع کنکور سراسری هستند و شما با توجه به گروه آزمایشی که قصد شرکت در آزمون آن را دارید ، باید منابع را تهیه کنید.
 • دسته دوم ، منابع آزمون اختصاصی فرهنگیان هستند که در ادامه معرفی خواهیم کرد.
احتمالا این را هم بپسندید  دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا تبریز 📞 راهنمای جامع سایت و ثبت نام

منابع کنکور فرهنگیان در بخش اختصاصی ، عبارتند از :

 • هوش و استعداد معلمی
 • تعليم و تربيت اسلامی

ماده امتحانی تعلیم و تربیت اسلامی در آزمون فرهنگیان دارای ضریب 2 می باشد و منابع آن به شرح زیر است :

 • سه فصل اول کتاب «مهارت معلمی» استاد محسن قرائتی
 • کتاب‌ های دين و زندگی متوسطه دوم

داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات تعلیم و تربیت اسلامی ، باید هر دو بخش منابع فوق را مطالعه کنند. کتاب های دین و زندگی متوسطه دوم برای هر یک از رشته‌ ها عبارتند از :

رشته‌ های رياضی و فيزيک، علوم تجربی و فنی و حرفه ‌ای / کاردانش

داوطلبان رشته‌ های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، فنی حرفه ای و کاردانش ، برای پاسخگویی به سوالات دین و زندگی در آزمون فرهنگیان باید بخش های زیر را مورد مطالعه قرار دهند :

 • دين و زندگی پايه دهم کد 110204

بخش دوم ( از درس هشتم تا درس دوازدهم) صفحه 98 الی صفحه 152

 • دين و زندگی پايه يازدهم کد 111204 

بخش دوم ( از درس يازدهم تا درس دوازدهم) صفحه 134 الی صفحه 158

رشته‌ علوم انسانی

داوطلبان رشته‌ علوم انسانی برای پاسخگویی به سوالات دین و زندگی در آزمون فرهنگیان باید بخش های زیر را مورد مطالعه قرار دهند :

 • دين و زندگی پايه دهم کد 110205

بخش دوم (از درس نهم تا درس چهاردهم) صفحه 96 الی صفحه 158

 • دين و زندگی پايه يازدهم کد 111205

بخش دوم (از درس شانزدهم تا درس هجدهم) صفحه 196 الی صفحه 230

مرتبط بخوانید : چگونه برای کنکور درس بخوانیم

بررسی ضرایب امتحانی

برای شرکت در کنکور فرهنگیان ، ضرایب هر یک از دروس امتحانی را بررسی کنید تا متوجه اهمیت دروس شوید. ضریب هر درس هر چقدر بیشتر باشد ، نشان دهنده‌ اهمیت بالاتر آن درس می باشد و شما باید برای برنامه ریزی کردن‌ ، زمان مطالعه بیشتری به آن درس اختصاص دهید.

برنامه ریزی درسی روزانه

شما برای موفقیت در آزمون دانشگاه فرهنگیان باید برنامه ریزی پیوسته‌ داشته‌ باشید و مطالعه روزانه انجام دهید. با توجه به زمانبندی خود ، چند ساعت در روز را به مطالعه اختصاص دهید. اگر دانش آموز هستید ، زمان مطالعه شما در روز کمتر بوده‌ و می توانید از 6 تا 8 ساعت در روز مطالعه داشته باشید اما اگر فارغ التحصیل شده‌ اید ، وقت بیشتر و حداقل 10 ساعت برای مطالعه خواهید داشت. شما در برنامه ریزی روزانه خود باید دروس مختلفی را بگنجانید و تنوع مطالعاتی را رعایت کنید. همچنین هر روز باید در کنار مطالعه به تست و تمرین هم بپردازید و سرعت تست زنی خود را تقویت کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

چگونه برای کنکور فرهنگیان در تابستان درس بخوانیم

اگر از تابستان برای برنامه ریزی کنکور فرهنگیان شروع کنید ، تا زمان برگزاری آزمون می توانید چند بار دروس را مرور کنید و با تسلط بیشتری در جلسه کنکور حضور یابید. توصیه می شود در سه ماه تابستان که تایم بیشتری در اختیار دارید ، پایه قبلی را یکبار مرور و جمع بندی کنید و نگاهی هم به دروس امتحانی پایه بعدی خود داشته باشید. در واقع ، هدف از مطالعه در تابستان ، مرور دروس سال های گذشته و گذر کردن‌ به دروس جدید است تا بدین طریق مطمئن شوید که یکبار دروس قبلی را خوانده‌ اید و با شروع مهرماه ، وقت بیشتری برای مطالعه دروس جدید خواهید داشت.

مرتبط بخوانید : چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم

قبولی دانشگاه فرهنگیان در یک ماه

چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم

قبولی در دانشگاه فرهنگیان نیازمند تسلط به تمام مباحث امتحانی است و باید علاوه بر تسلط بالا ، از مهارت و سرعت بالایی هم در تست زنی برخوردار باشید. کسب تسلط نیازمند مطالعات مستمر و برنامه ریزی شده‌ است و داوطلبان باید در فرصت یکساله ای که برای شرکت در آزمون دارند ، تمام تلاش خود را به کار بگیرند. اما بعضی از داوطلبان هستند که برنامه ریزی درستی نداشته اند و در یک ماه مانده‌ به برگزاری آزمون ، تصمیم به مطالعه دارند. اگر شما هم جزو این دسته از داوطلبان هستید ، کار سختی در پیش خواهید داشت زیرا حجم مباحث امتحانی زیاد است و فرصت شما نیز محدود می باشد.

با توجه به محدود بودن‌ زمان ، توصیه می شود در یک ماه باقی مانده‌ به برگزاری کنکور فرهنگیان ، دروس امتحانی مهم تر را مطالعه کنید و از مطالعه مباحثی که اهمیت کمتری دارند ، صرف نظر کنید. بودجه بندی کنکور را بررسی کنید و مباحث امتحانی تست خیز را شناسایی نمایید. سپس در یک ماه باقی مانده‌ به کنکور فرهنگیان ، این مباحث را مطالعه کنید و در طول روز ، تایم زیادی را هم به تست زنی اختصاص دهید.

سوالات شما

 • چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم؟

در این مطلب با بررسی نکات و روش برنامه ریزی برای کنکور فرهنگیان ، به سوال شما که چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم ، پاسخ داده‌ ایم.

 • آیا کنکور دانشگاه فرهنگیان جدا شده‌ است؟

دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 و احتمالا در سال های بعد ، آزمون مجزایی از کنکور سراسری برگزار خواهد کرد.

 • آیا مباحث امتحانی کنکور فرهنگیان با کنکور سراسری متفاوت است؟

داوطلبان کنکور فرهنگیان باید علاوه بر مطالعه منابع کنکور سراسری ، منابع کنکور دانشگاه فرهنگیان را هم مطالعه نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

  کنکور فرهنگیان یا همان کنکور تربیت معلم ، آزمونی است که امسال یعنی سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر