از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج مدارس فرهنگ 📞 آموزش دریافت نتایج آزمون ورودی فرهنگ 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نتایج مدارس فرهنگ

مدارس فرهنگ در شهرهای مختلفی مثل تهران ، مشهد ، اصفهان ، کرمان و … از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانش آموز می کنند. دانش آموزانی که به هدف قبولی در این مدرسه در آزمون شرکت کرده اند باید منتظر اعلام نتایج باشند تا در صورت قبول شدن ، نسبت به ثبت نام به موقع در مدرسه اقدام نمایند. زمانبندی و سایت اعلام نتایج مدارس فرهنگ استان های مختلف ، متفاوت از یکدیگر است که در ادامه این مطلب قصد بررسی داریم. برای کسب اطلاعات تکمیلی ، در ادامه همراه ما باشید.

اگر برای دریافت نتیجه آزمون مدارس فرهنگ یا اعتراض به نتایج با مشکلی مواجه هستید و نیازمند راهنمایی می باشید ، با مشاوران ارشد ما تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمان اعلام نتایج مدارس فرهنگ

مدارس فرهنگ یکی از مدارس برتر کشور هستند که در رشته علوم انسانی فعالیت دارند. دانش آموزان در شهرهای مختلف اعم از تهران ، مشهد ، اصفهان و … می توانند برای ورود به رشته انسانی در این مدرسه ، در آزمون شرکت کنند و در صورت کسب حد نصاب لازم ، پذیرفته خواهند شد. این مدرسه به فاصله چند هفته پس از برگزاری آزمون ، کارنامه دانش آموزان را در دسترس آنها قرار می دهد تا از قبولی یا عدم قبولی شان مطلع شوند. زمان اعلام نتایج آزمون دبیرستان فرهنگ 1403 به طور دقیق مشخص نشده‌ است اما پیش بینی می شود بر اساس روال سال های گذشته ، کارنامه دانش آموزان در اواخر مردادماه منتشر شود. سال گذشته نتایج در روز 21 مردادماه اعلام گردید.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط ثبت نام مدارس فرهنگ 📞 شرایط پذیرش مدارس فرهنگ کرمان ، تهران و اصفهان

مرتبط بخوانید : آموزش دیدن نتایج تیزهوشان

نحوه دریافت کارنامه مدارس فرهنگ

ذانش آموزانی که در آزمون ورودی دبیرستان فرهنگ شرکت کرده‌ اند ، برای دریافت کارنامه خود باید به شیوه اینترنتی اقدام کنند و لزومی ندارد که به مدرسه مراجعه نمایند. سامانه دریافت کارنامه مدارس فرهنگ در هر یک از استان ها به شرح زیر است :
  • سامانه دریافت نتایج مدارس فرهنگ تهران : azmoon.tehranedu.ir
  • سامانه دریافت نتایج مدارس فرهنگ اصفهان : service.isfedu.ir
  • سامانه دریافت نتایج مدارس فرهنگ مشهد : nemone.razavi.medu.ir
  • سامانه دریافت نتایج مدارس فرهنگ کرمان : sanjesh.kermanedu.ir

دانش آموزان پس از ورود به سامانه مربوطه باید اطلاعات مورد خواست را ارائه دهند تا بتوانند کارنامه را دریافت نمایند.

اقدامات پس از اعلام نتایج مدارس فرهنگ

دانش آموزان پس از دریافت کارنامه مدارس فرهنگ ، ممکن است قبول نشده‌ باشند که در این صورت باید هر چه سریع تر و قبل از پر شدن ظرفیت مدارس ، نسبت به ثبت نام در یک مدرسه دیگر اقدام کنند. اما دانش آموزانی که قبول شده‌ اند ، نیاز است اقدامات زیر را انجام دهند :

  • ثبت نام در مدرسه

دانش آموزان پذیرفته شده‌ در مدارس فرهنگ باید در سریع ترین زمان و طبق زمانبندی اعلام شده‌ از سوی مدرسه ، ثبت نام خود را انجام دهند. برای ثبت نام لازم است مدارک را ارائه دهند و همراه با یکی از والدین خود به مدرسه مراجعه نمایند.

  • آمادگی برای سال تحصیلی

دانش آموزان مدرسه فرهنگ باید برای ورود به مدرسه آماده شوند. بدین منظور لازم است که کتاب های درسی خود را تهیه کنند و اگر نیاز به تهیه یونیفرم مدرسه است ، پیگیر سفارش و خرید لباس مدرسه شان باشند.

  • حضور در جلسات توجیهی
احتمالا این را هم بپسندید  سایت ثبت نام مدارس فرهنگ تهران ، اصفهان و کرمان 📞 معرفی سامانه ها

مدارس فرهنگ برای تمام پذیرفته شدگان ، جلسات توجیهی را برگزار می کند و دانش آموزان باید به همراه والدین خود در این جلسات شرکت کنند. هدف از برگزاری جلسات توجیهی ، آشنایی دانش آموز و اولیا با مقررات و قوانین مدرسه ، برنامه های آموزشی و انتظارات از دانش آموزان است.

مرتبط بخوانید : آزمون جایگزینی مدارس نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت و لیست ذخیره مدارس فرهنگ

نتایج مدارس فرهنگ

معمولا برای مدارس فرهنگ مرحله تکمیل ظرفیت برگزار نمی شود اما در شرایطی که ظرفیت مدرسه خالی باقی بماند ، امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد همچنین ممکن است به جای برگزاری مجدد آزمون ، از دانش آموزانی که جزو ذخیره ها هستند ، ثبت نام به عمل آید. بعد از اعلام نتایج مدارس فرهنگ ، یکسری از دانش آموزانی که نمره نزدیک به نمره آخرین فرد پذیرفته شده‌ را کسب کرده‌ اند ، جزو ذخیره ها قرار می گیرند. این دسته از دانش آموزان اگر ظرفیت مدرسه خالی باقی بماند ، شانس قبولی دارند و مدرسه با آنها تماس می گیرد تا برای ثبت نام اقدام کنند.

سوالات شما

  • نتایج آزمون ورودی مدارس فرهنگ کی منتشر می شود؟

زمان انتشار نتایج آزمون ورودی مدارس فرهنگ حداکثر تا اواخر شهریورماه می باشد.

  • نتایج مدارس فرهنگ در کدام سامانه قرار می گیرد؟

داوطلبان باید به سایت مدرسه فرهنگ استان خود مراجعه کنند که در این مطلب معرفی کرده‌ ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر