از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی 📞 زمان و سامانه دریافت نتایج 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

آزمون نمونه دولتی هر ساله برای پذیرش دانش آموز در پایه دهم برگزار می شود و دانش آموزانی که مشغول به تحصلی در پایه نهم هستند ، می توانند در این آزمون شرکت نماتیند. نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی مدتی پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و دانش آموزان باید با ورود به سامانه ای که ثبت نام کرده اند ، نتیجه آزمون خود را دریافت نمایند. پس از دریافت نتایج نیز پذیرفته شدگان باید برای ثبت نام در مدرسه اقدام کنند همچنین داوطلبانی هم که پذیرفته نشده اند ، امکان اعتراض به نتایج را دارند. در این مطلب می خواهیم به بررسی زمان و سایت دریافت نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی 1403 بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیز  می توانید سوالات خود را در مورد زمان اعلام نتایج ، نحوه دریافت کارنامه و اعتراض به نتایج نمونه دولتی ، از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان دریافت نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

همانطور که در بخش اول مطلب نیز شرح دادیم ، آزمون نمونه دولتی برای پایه نهم به دهم برگزار می شود و نتایج نیز برای این پایه اعلام می گردد. آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم چند سال است که حذف شده است و ثبت نام در این پایه به صورت حضوری انجام می گیرد. اگر در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کرده اید ، نتایج قبولی یا عدم قبولی شما در این آزمون تا اواسط یا حداکثر اواخر مردادماه اعلام خواهد شد. سال گذشته ، نتایج در تاریخ 19 مردادماه اعلام گردید و بر اساس روال سال قبل ، پیش بینی می کنیم نتایج آزمون سال آینده نیز در همین بازه زمانی اعلام گردد.

مرتبط بخوانید : شرایط ورود به رشته تجربی در مدارس تیزهوشان 

سایت دریافت جواب آزمون مدارس نمونه دولتی

دریافت جواب آزمون مدارس نمونه دولتی به شیوه اینترنتی انجام می پذیرد بنابراین از مراجعه حضوری به مدارس خودداری نمایید. بر خلاف سال های قبل که نتیجه این آزمون به صورت استان به استان و در سامانه آموزش و پرورش هر یک از استان ها اعلام می شد ، امسال نتایج در سامانه یکپارچه آموزش و پرورش یعنی سامانه مای مدیو ، قرار داده می شود. بنابراین داوطلبان باید نتیجه آزمون خود را با مراجعه به سایت مای مدیو به نشانی  my.medu.ir دریافت نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  لیست ذخیره نمونه دولتی البرز 1403 📞 چگونه لیست ذخیره البرز شویم

نحوه دریافت جواب آزمون مدارس نمونه دولتی از سایت مای مدیو ، به شرح مراحل زیر است :

 • وارد سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوید.

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

 • در صفحه اول سامانه ، اطلاعات خود به شرح کد ملی و سریال شناسنامه را درج نمایید.
 • پس از درج درست اطلاعات ، به پنل کاربری خود در سایت مای مدیو وارد شوید. در صفحه ، چند گزینه را مشاهده می کنید که شما باید لینک فعال “نتایج نمونه دولتی” را انتخاب نمایید.
 • در قدم بعد می توانید کارنامه خود را مشاهده کنید.

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

 • در صورت پذیرفته شدن در آزمون نمونه دولتی ، عبارت “پذیرفنه شده‌” را در کارنامه خود مشاهده خواهید کرد و نام مدرسه قبولی تان نیز در کارنامه درج شده‌ است.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج نمونه دولتی تهران

مندرجات کارنامه آزمون نمونه دولتی

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی در قالب یک کارنامه منتشر می شود. دانش آموزان باید با بررسی مندرجات کارنامه ، متوجه قبولی یا عدم قبولی شان شوند. مشخصات درج شده‌ بر روی کارنامه ، به شرح زیر هستند :

قسمت اول کارنامه

در بخش اول کارنامه آزمون نمونه دولتی ، اطلاعات زیر درج شده‌ است :

 • شماره داوطلبی
 • اطلاعات هویتی همچون نام و نام خانوداگی، جنسیت، اقلیت دینی و …
 • نام دبیرستان انتخابی
 • رشته تحصیلی مورد تقاضا
 • نمره آزمون
 • تعداد پاسخ های صحیح و غلط هر درس
 • و…

بخش دوم کارنامه

در بخش دوم کارنامه آزمون نمونه دولتی ، اطلاعات زیر درج شده‌ است :

 • نمره کل با احتساب معدل
 • نمره آخرین فرد قبولی
 • وضعیت سهمیه
 • معدل کتبی ارزشیابی نوبت خردادماه
 • نتیجه آزمون

داخل کارنامه آزمون نمونه دولتی ، تعداد پاسخ های صحیح و غلط ، نمره کسب شده‌ در هر درس و تراز دانش آموزان و تراز آخرین فرد قبول شده‌ در مدرسه مورد تقاضای دانش آموز ، درج شده‌ است. دانش آموزان می توانند با بررسی دو تراز ، متوجه اختلاف نمره شوند همچنین اگر اعتراضی به کارنامه داشته باشند ، این امکان برای آنها فراهم می باشد.

مرتبط بخوانید : شرایط تحصیل در مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 

نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

شما پس از مشاهده نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی ، امکان اعتراض به نتایج را دارید. اعتراض به آزمون نمونه دولتی در صورتی امکان پذیر است که دلایل موجه داشته‌ باشید به طور مثال در محاسبه نمره دروس و آزمون شما اشتباهی رخ داده‌ باشد ، سهمیه مربوط به پذیرش دانش آموزان همزاد اعمال نشده‌ باشد و مواردی از این قبیل.

احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج نمونه دولتی تهران 1403 📞 زمان و نحوه دریافت نتایج نمونه دولتی تهران

زمان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی معمولا چند روز پس از منتشر شدن کارنامه است. و نحوه اعتراض هم با مراجعه به سایت مای مدیو می باشد. در این سامانه ، گزینه ای تحت عنوان “درخواست/ نتیجه بازبینی” فعال می شود که باید با انتخاب این گزینه  می توانید متن اعتراض را ثبت نمایید.

چند روز پس از ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی ، جواب آن اعلام می شود و اگر در توضیحات موجه و منطقی داشته باشید ، با درخواست اعتراض شما موافقت خواهد شد.

راهنمای پذیرفته نشدگان آزمون نمونه دولتی

داوطلبانی که در آزمون نمونه دولتی قبول نشده اند ، باید هر چه سریع نسبت به ثبت نام در یک مدرسه دیگر اقدام کنند. این دسته از دانش آموزان می توانند طبق نتایج هدایت تحصیلی ، یک رشته را انتخاب کرده و در دبیرستان یا هنرستان های دولتی و غیرانتفاعی ثبت نام نمایند. فرصت ثبت نام مدارس محدود است مخصوصا در رشته هایی که پرمتقاضی هستند ، ظرفیت پذیرش سریع تر پر می شود. ثبت نام اینترنتی مدارس نیز با مراجعه به سایت مای مدیو انجام می گیرد.

مشکل دریافت نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی

ممکن است برای دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی از سایت مای مدیو ، با مشکل مواجه شوید که اکثر مشکلات مربوط به شلوغی و بروزرسانی سامانه است. توصیه می شود در ساعات خلوت تر و بدون فیلترشکن ، وارد سایت مای مدیو شوید و اطلاعات را به درستی درج کنید. اگر همچنان دریافت کارنامه با مشکل است ، می توانید با مشاوران ما در مرکز تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات شما

 • نتایج ازمون مدارس نمونه دولتی 1403 چه زمانی اعلام می شود؟

داوطلبان برای دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی باید در مردادماه اقدام کنند.

 •  جواب آزمون مدارس نمونه دولتی را از کدام سامانه می توانیم دریافت کنیم؟

نتایج آزمون نمونه دولتی در سامانه مای مدیو قرار می گیرد.

 • برای دریافت نتیجه نمونه دولتی از سایت به چه اطلاعاتی نیاز است؟

دانش آموزان برای ورود به مای مدیو و دریافت نتیجه آزمون نمونه دولتی باید کد ملی و سری سریال شناسنامه را ارائه نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 1403 📞 راهنمای شرکت در آزمون ها و نحوه ثبت نام

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هستند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر