از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 📞 زمان و سایت مشاهده کارنامه 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبانی که در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده اند ، منتظر اعلام نتایج هستند تا از قبولی یا عدم قبولی خود اطلاع یابند. همانطور که اطلاع دارید ، آزمون لیسانس به پزشکی را دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می کند و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از شرایط لازم برخوردار هستند ، می توانند در این آزمون شرکت کنند. شیوه برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه است و برای هر کدام از این مراحل ، نتایج اعلام خواهد شد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از جزئیات اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403 مطلع شوید.

شما عزیزان می توانید برای پرسیدن سوالات خود راجع به اعلام نتایج و نحوه اعتراض به نتایج لیسانس به پزشکی ، با مشاوران مرکز مشاوره پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

مشاوران در تمامی موارد مرتبط با آزمون لیسانس به پزشکی راهنمای شما عزیزان هستند.

همین حالا تماس بگیرید ، تماس از سراسر کشور :  9099071612

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

آزمون لیسانس به پزشکی یک آزمون ویژه فارغ التحصیلان کارشناسی است که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی هستند. این آزمون را دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می کند و تمام مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران قابل پیگیری است. داوطلبان پس از ثبت نام و حضور در مرحله آزمون ، باید منتظر باشند که نتایج لیسانس به پزشکی اعلام کرد.

تاریخ اعلام نتایج اولیه

در مرحله اول از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ، اسامی دعوت شدگان به مصاحبه این آزمون منتشر می شود. داوطلبانی که در آزمون حضور داشته اند و حداقل نمره قبولی را کسب کرده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه دعوت خواهند شد. البته دعوت شدن به مصاحبه لیسانس به پزشکی به معنای پذیرش قطعی نیست و داوطلب باید در این مرحله هم عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. زمان اعلام نتایج اولیه این آزمون معمولا حدود دو ماه پس از برگزاری آزمون می باشد و در اواخر مردادماه یا اوایل شهریورماه ، اعلام می گردد. می توانید آخرین اخبار آزمون را از طریق ارتباط با مشاوران ما پیگیری کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از مهندسی پزشکی به فیزیوتراپی 📞 شرایط و راهنمای از مهندسی پزشکی به فیزیوتراپی

زمان اعلام نتایج مصاحبه

داوطلبانی که نام آنها در لیست دعوت شدگان به مصاحبه لیسانس به پزشکی است باید برای حضور در این مرحله همراه با مدارک ، اقدام کنند. مصاحبه از میان داوطلبان چند برابر ظرفیت انجام می گیرد و در نهایت حدود 20 نفر پذیزفته خواهند شد. زمان اعلام نتایج مصاحبه به طور دقیق مشخص نیست اما سال قبل در تاریخ 8 مهر ماه ، کارنامه ها بر روی سایت قرار گرفت. امسال هم احتمالا در نیمه اول مهرماه ، نتایج نهایی منتشر شود.

مرتبط بخوانید : شرایط ورود به دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای بانوان

سایت و مراحل دریافت کارنامه آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان برای اطلاع از نتایج لیسانس به پزشکی باید به شیوه اینترنتی اقدام کرده و از مراجعه حضوری خودداری نمایند. کارنامه تمام داوطلبان در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار داده می شود و به ترتیب مراحل زیر می توان آن را دریافت کرد :

 • وارد سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir شوید.
 • در صفحه اول سامانه مذکور بر روی گزینه “کارنامه آزمون کتبی کارشناسی به پزشکی 1403” کلیک کنید.
 • سپس باید نام کاربری و رمز عبور را ارائه دهید که به ترتیب شامل شماره داوطلبی و کد ملی هستند.
 • پس از ارائه اطلاعات ، گزینه “ورود به پنل کاربری” را انتخاب نمایید.
 • بعد از وارد شدن به پنل کاربری ، نتایج را مشاهده خواهید کرد.

مرتبط بخوانید : شرایط و راهنمای تغییر رشته از پزشکی به دندانپزشکی

اقدامات پس از اعلام نتایج لیسانس به پزشکی

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

پس از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی با دو دسته از داوطلبان روبرو خواهیم بود ؛ داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند و داوطلبانی که پذیرفته نشده است. هر یک از داوطلبان مذکور می توانند اقدامات زیر را انجام دهند :

آماده شدن برای مصاحبه

اگر به مصاحبه لیسانس به پزشکی دعوت شده اید باید در زمان مقرر در جلسه مصاحبه حضور یابید. برای حضور در مصاحبه نیاز به ارائه مدارکی به شرح زیر می باشد  :

 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • گواهی پایان یا ترخیص از طرح نیروی انسانی
 • عکس 4*3
 • ارائه یکی از مدارک زبان انگلیسی
 • و…
احتمالا این را هم بپسندید  ازمون لیسانس به پزشکی سخته 📞 بررسی سختی سوالات لیسانس به پزشکی

در مرحله مصاحبه لیسانس به پزشکی ، یکسری سوالات عمومی و تخصصی مطرح می شوند که شما باید بتوانید عملکرد مناسبی در پاسخگویی به این سوالات داشته باشید. از جمله سوالات مثل بررسی علایق ، مقالات و کارهای تحقیقاتی و یا حتی ترجمه ها ، سوالات روانشناسی جهت شناخت خصوصیات فردی و … هستند.

اعتراض به نتایج

داوطلبانی که در آزمون لیسانس به پزشکی قبول نشده اند اما احتمال می دهند که در محاسبه نمره آزمون آنها اشتباهی رخ داده است ، می توانند برای اعتراض به نتایج اقدام نمایند. لینک اعتراض به نتایج لیسانس به پزشکی در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران فعال خواهد شد و با ارائه اطلاعات به شرح کد ملی و شماره داوطلبی ، می توان درخواست اعتراض را ثبت نمود. داوطلبان باید با ارائه دلایل موجه و منطقی درخواست شان را ثبت کنند تا به درخواست اعتراض آنها رسیدگی شود.

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور پزشکی با مدرک لیسانس

سوالات شما

 • زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403 در چه تاریخی است؟

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی طی دو مرحله اعلام می شود که زمان آن را در این مطلب بررسی کرده ایم.

 • آیا می توانیم به نتایج آزمون کارشناسی به پزشکی اعتراض کنیم؟

بله ، داوطلبانی که نسبت به نتایج آزمون لیسانس به پزشکی اعتراض دارند می توانند درخواست خود را در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران ثبت کنند.

 • برای مشاهده کارنامه آزمون لیسانس به پزشکی در سایت به چه اطلاعاتی نیاز است؟

داوطلبان با ارائه کد ملی و شماره داوطلبی ، می توانند کارنامه آزمون لیسانس به پزشکی را از سایت دریافت کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ازمون لیسانس به پزشکی سخته

ازمون لیسانس به پزشکی سخته 📞 بررسی سختی سوالات لیسانس به پزشکی

بسیاری از داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند ، این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر