از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

معدل لازم برای رشته علوم سیاسی – شرط معدل علوم سیاسی در تمام دانشگاه ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

معدل لازم برای رشته علوم سیاسی

 

رشته علوم سیاسی برای داوطلبان گروه علوم انسانی ارائه می شود اما داوطلبان سایر رشته ها نیز امکان پذیرش در این رشته را دارند. دانشگاه های مختلفی همچون روزانه ، نوبت دوم ، آزاد ، پیام نور و … در رشته علوم سیاسی دانشجو پذیرش می کنند که داوطلبان می توانند با شرکت در کنکور انسانی و یا ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ، پذیرش شوند. در ادامه این مطلب میخواهیم معدل لازم برای رشته علوم سیاسی را در دانشگاه های مختلف را بررسی کنیم ؛ پس اگر به قبولی در این رشته علاقه مند هستید تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را راجع به شرایط قبولی در رشته های بدون کنکور از مشاوران ما بپرسید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معدل لازم برای رشته علوم سیاسی دانشگاه روزانه

بدون شک اولین انتخاب داوطلبان برای تحصیل در رشته علوم سیاسی ، دانشگاه روزانه است اما لازم است بدانید که برای قبولی در دانشگاه روزانه حتما نیاز به شرکت در کنکور سراسری می باشد و امکان پذیرش بدون کنکور وجود ندارد.

دانشگاه های روزانه رشته علوم سیاسی را با ظرفیت پذیرش نسبتا خوب ارائه می کنند که رتبه قبولی در هر یک از دانشگاه های ارائه دهنده متفاوت می باشد. شما برای قبولی در رشته علوم سیاسی دانشگاه روزانه باید بتوانید رتبه متوسط رو به خوب به دست آورید مخصوصا اگر هدفتان قبولی در دانشگاه های درجه یک روزانه همچون تهران ، علامه طباطبایی ، خوارزمی و … می باشد.

در خصوص معدل لازم برای رشته علوم سیاسی نیز به اطلاعتان می رسانیم که تاثیر معدل برای قبولی در این دانشگاه کم است و بیشترین تاثیر را رتبه شما دارد بنابراین اگر معدل شما پایین است ولی رتبه خوبی را در کنکور به دست آورده اید ، شانس پذیرش دارید.

شرط معدل رشته علوم سیاسی دانشگاه نوبت دوم

دومین دانشگاه پر متقاضی برای قبولی در رشته علوم سیاسی ، دانشگاه شبانه یا همان دانشگاه نوبت دوم است. برای قبولی در این دانشگاه نیز مثل دانشگاه روزانه ، نیاز به شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم می باشد و امکان پذیرش بدون کنکور وجود ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  ادامه تحصیل بعد از کاردانی - شرکت در کنکور و ثبت بر اساس سوابق تحصیلی با کاردانی

دانشگاه نوبت دوم تنها تفاوتی که با دانشگاه روزانه دارد ، در پرداخت شهریه است و از نظر اعتبار مدرک و سطح علمی ، جایگاه نزدیک به هم دارند.

رتبه قبولی رشته علوم سیاسی دانشگاه نوبت دوم به نسبت دانشگاه روزانه مقداری بالاتر است یعنی اگر رتبه شما مناسب قبولی در دانشگاه روزانه نباشد ، در دانشگاه نوبت دوم احتمال قبولی تان بیشتر است. در خصوص معدل لازم نیز این دانشگاه شرط معدل ندارد و مهم ترین شرط قبولی ، کسب رتبه مناسب می باشد.

مرتبط بخوانید : شرایط دانشگاه عقیدتی سیاسی سپاه – مزایای دانشگاه عقیدتی سیاسی سپاه

معدل لازم برای رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد ارائه رشته علوم سیاسی به صورت بدون کنکور هستیم و این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو را انجام می دهد.

بنابراین شما برای تحصیل در رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارید و می توانید با شرط معدل پذیرش بگیرید ضمن اینکه با هر معدلی امکان ثبت نام و قبولی وجود دارد ولی اولویت با دارندگان معدل بهتر است.

تحصیل در رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد با پرداخت شهریه نیز همراه می باشد که میزان شهریه برای هر ترم حدود 2/5 تا 3 میلیون تومان است. پس اگر برای پرداخت شهریه مشکلی ندارید می توانید رشته علوم سیاسی را در دانشگاه آزاد انتخاب کنید.

یک نکته دیگر که در خصوص رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد که لازم است بدانید این است که این رشته محل در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود و 4 سال مدت زمان تحصیل دارد.

شرط معدل رشته علوم سیاسی دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور نیز مثل دانشگاه آزاد رشته علوم سیاسی را به روش بدون کنکور ارائه می نماید تا امکان تحصیل برای داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور سراسری ندارند ، فراهم باشد. مزیت تحصیل در رشته علوم سیاسی دانشگاه پیام نور به نسبت دانشگاه آزاد ، شهریه پایین تر آن است به طوری که این دانشگاه برای هر ترم رشته علوم سیاسی حدود 1/5 میلیون تومان شهریه دریافت می کند که به نسبت دانشگاه آزاد کمتر است.

احتمالا این را هم بپسندید  معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 1403 📞 راهنمای کامل

همانطور که بالاتر اشاره شد ، برای قبولی در رشته علوم سیاسی دانشگاه پیام نور نیازی به شرکت در کنکور سراسری نیست و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد. این دانشگاه با اینکه پذیرش دانشجو را بر اساس سوابق تحصیلی انجام می دهد اما شرط معدل دقیقی ندارد و همه داوطلبان با هر معدلی می توانند ثبت نام کنند ولی شانس پذیرش بیشتر با دارندگان معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتر است.

مرتبط بخوانید : رشته مربیگری عقیدتی سیاسی – معرفی جامع و بازار کار مربیگری عقیدتی سیاسی

معدل لازم برای رشته علوم سیاسی دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های سراسری محسوب می شود که عمده رشته های تحصیلی این دانشگاه را رشته های انسانی تشکیل می دهند. رشته علوم سیاسی یکی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه می باشد که پذیرش در آن هم به صورت با کنکور و هم به صورت بدون کنکور امکان پذیر است. اگر بخواهید به روش بدون کنکور در رشته علوم سیاسی دانشگاه غیرانتفاعی پذیرفته شوید ، باید دارای سوابق تحصیلی خوبی باشید ولی با معدل پایین هم شانس قبولی وجود دارد.

سوالات متداول

  • رشته علوم سیاسی در کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور ارائه می شود ؟

دانشگاه های آزاد ، پیام نور و غیرانتفاعی رشته علوم سیاسی بدون کنکور را ارائه می کنند.

  • معدل لازم برای قبولی در رشته علوم سیاسی چقدر است ؟

هیچ کدام از دانشگاه هایی که رشته علوم سیاسی بدون کنکور را ارائه می کنند ، شرط معدل ندارند.

  • آیا با معدل پایین شانس قبولی در رشته علوم سیاسی بدون کنکور وجود دارد ؟

بله اگر معدل شما پایین است می توانید در رشته علوم سیاسی دانشگاه پیام نور یا آزاد پذیرفته شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 📞 راهنمای ثبت نام و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزاد

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد در بعضی از سال ها برای مقاطع کاردانی پیوسته‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر