از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق

پس از اینکه کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد منتشر شود ، داوطلبان باید با تحلیل و بررسی کارنامه خود و همچنین بررسی توضیحات دفترچه انتخاب رشته ارشد ، برای انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری و آزاد انجام می شود و داوطلبان برای تکمیل فرم انتخاب رشته این دانشگاه ها باید وارد سامانه اختصاصی هر یک از آنها شوند. داوطلبان در زمان انتخاب رشته ارشد باید مواردی همچون ظرفیت پذیرش ، رتبه قبولی ها ، میزان شهریه دانشگاه ها و … را مدنظر قرار دهند تا شانس قبولی بالایی داشته باشند. در این مطلب می خواهیم مشاوره انتخاب رشته ارشد برق را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

می توانید با دریافت مشاوره تلفنی تخصصی از مشاوران مجرب ما در پاسخ با ما ، سوالات خود را درباره گرایش های برق، بازار کار، رتبه قبولی گرایش های مختلف و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته ارشد بپرسید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق

رشته مهندسی برق در آزمون کارشناسی ارشد ارائه می شود و داوطلبان با شرکت در آزمون این رشته می توانند برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد اقدام کنند. برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق ، لازم است به برخی نکات توجه شود. این نکات مهم به شرح زیر هستند :

گرایش های رشته مهندسی برق

اصلی ترین موضوعی که باید برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق به آن توجه داشته باشید ، گرایش های این رشته است. مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد چندین گرایش را شامل می شود که شما باید درباره تمام این گرایش ها از نظر تعداد واحدهای درسی ، بازار کار ، سختی و آسانی دروس و … تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. لیست گرایش های رشته مهندسی برق را در ادامه قرار داده ایم :

 • الکترونیک
 • قدرت
 • مخابرات
 • کنترل
 • مهندسی پزشکی
 • مکاترونیک
 • فناوری ماهواره

ظرفیت پذیرش رشته محل

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق باید ظرفیت رشته محل ها را مدنظر داشته باشید. ظرفیت پذیرش تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه های مختلف ، در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد درج شده اند. شما می توانید با بررسی دفترچه ، متوجه شوید که کدام رشته محل دارای بیشترین ظرفیت و کدام رشته محل هم ظرفیت کمتری دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته مجازی ارشد | راهنمای کامل

توجه به شهریه دانشگاه ها

به جزء دانشگاه روزانه ، تحصیل در سایر دانشگاه ها به شرح پیام نور ، غیرانتفاعی ، شبانه ، پردیس خودگردان ، مجازی و آزاد ، نیاز به پرداخت شهریه دارد. شهریه هر یک از این دانشگاه ها در هر رشته و گرایش متفاوت می باشد و شما برای انتخاب رشته در دانشگاه های شهریه پرداز باید از میزان شهریه هم مطلع شوید. بیشترین میزان شهریه را دانشگاه پردیس خودگردان و سپس دانشگاه آزاد دارد و اگر می خواهید وارد دانشگاهی با شهریه کمتر شوید ، دانشگاه پیام نور مناسب شماست.

رتبه‌ بندی دانشگاه

بررسی کنید که در رشته مهندسی برق ، رتبه بندی دانشگاه ها به چه صورت است. اگر تصمیم دارید بعد از مقطع کارشناسی ارشد خود برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید ، رتبه دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است در فرم انتخاب رشته خود ابتدا دانشگاه های با رتبه بهتر را قرار دهید. در زمان بررسی دانشگاه‌ ها به اساتید هیئت‌ علمی آن دانشگاه و کارنامه‌ کاری و درسی آنها نیز توجه داشته باشید.

مرتبط بخوانید : رشته مهندسی برق بدون کنکور دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته ارشد برق در دانشگاه سراسری

در صورت تمایل به انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق در دانشگاه های سراسری لازم است فرم انتخاب رشته را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل نمایید. برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ، یک دفترچه راهنما در سایت سنجش منتشر خواهد شد که داوطلبان باید این دفترچه را بررسی کنند و سپس اقدامات بعدی را انجام دهند. انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش ، هزینه ای ندارد مگر آنکه بخواهید از رشته محل های پیام نور و غیرانتفاعی انتخاب نمایید. همچنین زمان انتخاب رشته احتمالا در نیمه دوم خردادماه خواهد بود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری انجام می گیرد. داوطلبانی که می خواهند وارد دانشگاه آزاد شوند ، باید از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org برای انتخاب رشته اقدام نمایند. برای انتخاب رشته این دانشگاه ، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می شود و لازم است پس از بررسی دفترچه برای انتخاب رشته اقدام کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج آزمون ارشد 📞 زمان و راهنمای دریافت کارنامه کنکور ارشد 1403

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد احتمالا در اواسط خردادماه باشد. داوطلبان باید در این بازه زمانی به سایت مذکور مراجعه کنند و پس از پرداخت هزینه اعلام شده ، فرم انتخاب رشته را دریافت کرده و تکمیل نمایند.

مرتبط بخوانید : امریه سربازی رشته برق

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد برق

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق

انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق با چالش های زیادی همراه است و شما برای موفقیت در این مرحله باید اطلاعات بالایی داشته باشید. لازم است از رتبه قبولی رشته محل های مختلف مطلع باشید ، بتوانید شانس قبولی خود را تخمین بزنید ، کارنامه کنکور ارشد را به درستی تحلیل کنید ، به توضیحات داخل دفترچه مسلط باشید و …

از آنجایی که فرصت انتخاب رشته محدود است و شما باید هر چه سریع فرم انتخاب رشته را تکمیل کنید ، توصیه می شود حتما از حضور مشاوری مجرب و متخصص در کنار خود بهره مند شوید. مشاور می تواند تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد تا بهترین انتخاب رشته را داشته باشید.

از مزایای مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد برق می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • تحلیل درست و علمی کارنامه اولیه کنکور ارشد
 • بررسی گرایش های مهندسی برق از نظر بازار کار ، فرصت مهاجرت تحصیلی و سختی گرایش
 • توضیح درباره نحوه انتخاب رشته اینترنتی در سامانه
 • اطلاع از تغییرات انتخاب رشته ارشد نسبت به سال قبل
 • اطلاع از رتبه قبولی رشته محل های مختلف و تخمین شانس قبولی
 • و…

می توانید برای بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته ارشد برق ، با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید. مشاوران در تمامی ساعات روز تا 12 شب ، در خدمت شما عزیزان هستند.

مرتبط بخوانید : رشته مهندسی برق بدون کنکور دانشگاه آزاد 

سوالات شما

 • انتخاب رشته ارشد برق در کدام سایت انجام می شود؟ 

شما برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.

 • آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق دانشگاه های سراسری و آزاد مجزاست؟

بله ، انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا از سایر دانشگاه ها انجام می پذیرد.

 • گرایش های ارشد مهندسی برق چیست؟

لیست گرایش های ارشد مهندسی برق را در این مطلب قرار داده ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره انتخاب رشته ارشد عمران

مشاوره انتخاب رشته ارشد عمران 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد عمران

خدمات مشاوره انتخاب رشته ارشد عمران برای شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر