از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مسابقات پایا 📞 راهنمای ثبت نام و برگزاری پایا مسابقات علمی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مسابقات پایا

مسابقات پایا ، بزرگ ترین مسابقات بین المللی علمی در میان دانش آموزان کشورهای مختلف است و دانش آموزان مقاطع مختلف می توانند برای تقویت مهارت های خود در این مسابقات شرکت نمایند. با توجه به اینکه بسیاری از علاقه مندان به شرکت در مسابقات پایا ، آشنایی زیادی با فرایند ثبت نام و برگزاری این مسابقات ندارند ، در ادامه مطلب می خواهیم توضیحات کاملی را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص ثبت نام مسابقات پایا از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مسابقات پایا چیست 

مسابقات پایا یا لیگ علمی پایا ، رقابتی است که هر ساله به صورت گروهی در میان دانش آموزان کلاس ششم ، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم برگزار می شود. سابقه برگزاری این مسابقات در کشور ما حدود 12 سال است و با هر بار برگزاری مساقه ، گروه های 5 نفره با یکدیگر به رقابت می پردازند.

هدف از اجرا کردن مسابقات پایا ، علاقه مند کردن دانش آموزان به علوم مختلف و توانمندسازی آنها در حل مسائل به صورت گروهی و تعاملی است. از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • ایجاد تفکر خلاقانه و استدلالی در دانش آموزان
 • شکوفا کردن هوش و استعداد نهفته
 • ارزیابی میزان مهارت در حوزه علوم مختلف
 • یادگیری نحوه تعامل گروهی و استفاده از تفکرات یکدیگر
 • و…

مرتبط بخوانید : شرایط ثبت نام و سطوح برگزاری جشنواره جابربن حیان

معرفی سامانه مسابقات پایا

ثبت نام لیگ علمی بین المللی پایا به شیوه اینترنتی و از طریق سامانه پایا به نشانی payaleague.ir انجام می گیرد. دانش آموزان برای ثبت نام باید به این سامانه مراجعه کنند ضمن اینکه می توانند از امکانات موجود در سامانه بهره مند شوند. برخی از امکانات سامانه مذکور به شرح زیر می باشند :

 • ارائه برنامه های نوین آموزشی و هوشمند
 • بهره مندی از کادر آموزشی متخصص و ماهر در کلاس ها و دوره های آموزشی
 • بهره مندی از امکانات آموزش مجازی
 • و…

دانش آموزان برای ثبت نام مسابقات پایا در سامانه payaleague.ir باید برای خود حساب کاربردی ایجاد نمایند و بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور ، امکان ورود به سایت و استفاده از امکانات آن را خواهند داشت.

حوزه های لیگ علمی پایا

لیگ علمی بین المللی پایا برای دانش آموزان مقاطع ششم ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود و بر همین اساس ، حوزه های علمی مسابقه برای مقاطع تحصیلی مختلف ، متفاوت است. برخی از این حوزه ها به شرح زیر می باشند : 

 • لیگ علوم پایه مختص پایه ششم تا پایه نهم
 • لیگ های علوم ریاضی فیزیک ، تجربی و علوم انسانی در پایه های دهم و یازدهم
 • لیگ های پژوهشی و کارآفرینی مختص به پایه های هفتم تا یازدهم
 • لیگ کامپیوتر و برنامه نویسی برای پایه های هفتم ، هشتم و نهم و همچنین دوم متوسطه شامل پایه های دهم و یازدهم

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام جشنواره خوارزمی متوسطه دوم

راهنمای ثبت نام در مسابقات علمی پایا

دانش آموزان برای ثبت نام در مسابقات علمی پایا باید به سامانه sabt.payaleague.ir مراجعه کرده و برای خود حساب کاربری ایجاد نمایند. پس از ایجاد حساب کاربری ، اطلاعاتی در اختیار دانش آموز قرار خواهد گرفت که در دفعات بعدی ورود به سامانه می تواند از این اطلاعات استفاده نماید.

هر تیم که تشکیل شده از 5 نفر هستند ، باید یک فرم ثبت نام را در سامانه پر کنند و در صورتی که بیش از یک تیم داشته باشید ، تیم های بعدی را باید یک بار دیگر ثبت نمایید. برای تکمیل فرم ثبت نام باید مشخصات ستاره دار خواسته شده درج شوند و در صورتی که ثبت نام با موفقیت انجام گیرد ، کدرهگیری نمایش داده خواهد شد. همچنین داوطلبان باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام نیز اقدام کنند که هزینه ثبت نام برای هر گروه حدود 130 هزار تومان می باشد.

زمان برگزاری لیگ علمی پایا

مسابقات پایا

مسابقات پایا شامل مراحل مقدماتی و مرحله نیمه نهایی است که هر دو به صورت کشوری برگزار می شوند. مرحله نیمه نهایی لیگ نیز بعد از اعلام نتایج لیگ پایا در مرحله مقدماتی برگزار خواهد شد.

برای اطلاع از اخبار برگزاری مسابقات پایا ، باید اطلاعیه های منتشر شده‌ در سایت پایا را پیگیری کنید و طبق زمانبندی مشخص شده‌ ، برای حضور در مسابقات اقدام نمایید. در زمان اولیه اعلام شده جهت برگزاری مرحله مقدماتی ، لیگ علمی پایا متناسب با هر رشته در گروه های تعیین شده و به صورت داخل شهرستان برگزار می شود و بعد از این مرحله ، مرحله استانی برگزار می گردد. مراحل بعدی برگزاری مسابقات نیز به صورت نهایی و متمرکز بین المللی خواهد بود.

مرتبط بخوانید : لیست رشته های متوسطه اول و دوم جشنواره خوارزمی

سوالات شما

 • پایا مسابقات علمی چیست؟

مسابقات پایا ، رقابتی است که هر ساله به صورت گروهی در میان دانش آموزان کلاس ششم ، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم برگزار می شود.

 • کدام دسته از دانش آموزان می توانند در لیگ علمی بین المللی پایا شرکت کنند؟

دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی ، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم می توانند در مسابقات شرکت نمایند.

 • ثبت نام پایا مسابقات علمی در کدام سامانه انجام می گیرد؟

سایت ثبت نام لیگ علمی پایا به نشانی payaleague.ir می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر