از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی – تفاوت دانشگاه غیرانتفاعی با علمی کاربردی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی

 

اگر قصد ورود به دانشگاه را داشته باشید حتما برای انتخاب دانشگاه سوالات زیادی دارید و نمی دانید کدام دانشگاه را انتخاب کنید که متناسب شرایط شما باشد. دانشگاه های مختلف سراسری و آزاد در مواردی همچون شرایط پذیرش ، رشته های تحصیلی ارائه شده ، مقاطع تحصیلی ، ارزش و اعتبار مدرک و … دارای تفاوت هایی هستند که شما پیش از ثبت نام دانشگاه باید از جزئیات این موارد اطلاع پیدا کنید و با آگاهی کامل ثبت نام نمایید. در این مطلب دو دانشگاه غیرانتفاعی و علمی کاربردی را بررسی می کنیم و می خواهیم بدانیم که دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی و این دو دانشگاه چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اگر علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه ها هستید ، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی

دانشگاه های غیرانتفاعی و علمی کاربردی در میان علاقه متدان به ادامه تحصیل ، متفاضیان زیادی دارند و مزایا و معایب هر یک از دانشگاه ها باعث شده است دانشجویان خاص خود را جذب کنند. دانشگاه های علمی کاربردی و غیرانتفاعی در شرایط پذیرش و رشته های تحصیلی و همچنین شهریه دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که شما باید پس از بررسی این تفاوت ها ، دانشگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی

احتمالا بسیاری از شما می دانید که رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی تماما بدون کنکور هستند و برای ورود به این دانشگاه نیاز به شرکت در هیچ آزمون ورودی نیست. اما در دانشگاه غیرانتفاعی هم می توانید با شرکت در کنکور سراسری و هم می توانید به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش بگیرید.

مرتبط ببینید : دانشگاه علمی کاربردی بهتره یا آزاد

رشته های محبوب تر در هر گروه ازمایشی مثل رشته حقوق در گروه انسانی یا رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی برق در گروه ریاضی ، ظرفیت پذیرش بدون کنکور کمتری در دانشگاه غیرانتفاعی دارند اما سایر رشته ها دارای ظرفیت پذیرش مناسب در این دانشگاه هستند. پس اگر می خواهید در رشته ای تاپ و در دانشگاهی شناخته شده مثل دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ قبول شوید ، شرکت در کنکور سراسری به شما توصیه می شود ولی اگر می خواهید در سایر واحد های دانشگاه غیرانتفاعی و در رشته های دیگر پذیرش بگیرید ، این امکان برای شما فراهم است که بر اساس سوابق تحصیلی قبول شوید و دو بار در سال نیز فرصت ثبت نام مهیا می باشد. (یکبار در مهرماه و یکبار در بهمن ماه)

احتمالا این را هم بپسندید  معرفی به استاد 📞 شرایط و ضوابط در دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی نیز بدین صورت است که برای ثبت نام مقطع کاردانی از شما مدرک دیپلم خواسته می شود و فرقی نمی کند که دیپلم شما نظام قدیم یا نظام جدید باشد و یا اینکه در چه رشته ای تحصیل کرده باشید. برای ورود به دوره کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه نیز ملزم به ارائه مدرک فوق دیپلم یا همان کاردانی هستید.

مرتبط بخوانید : دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا پیام نور

رشته های تحصیلی

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های علمی کاربردی و غیرانتفاعی متفاوت هستند. هدف از ارائه رشته ها در دانشگاه علمی کاربردی ، تقویت مهارت ها و توانمندی های عملی دانشجویان برای ورود به بازار کار و تامین نیروی انسانی لازم کشور در زمینه های مختلف است و به همین دلیل رشته های این دانشگاه عمدتا مهارتی و فنی هستند.

اما در دانشگاه غیرانتفاعی آموزش ها بیشتر تئوری محور است و کلاس های عملی کمتری برگزار می شوند و اکثر رشته های این دانشگاه نیز بیشتر انسانی و علوم پایه هستند.

مقاطع تحصیلی و امکان ادامه تحصیل

در دانشگاه علمی کاربردی فقط دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود که هر کدام 2 سال مدت زمان تحصیل دارند بنابراین تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی فقط تا مقطع لیسانس امکان پذیر است.

اما در دانشگاه غیرانتفاعی مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی ارائه می شوند و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در این دانشگاه وجود دارد. البته لازم به ذکر است که اکثر دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی را دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی تشکیل می دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی - بهترین مشاوره انتخاب رشته

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی

دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه علمی کاربردی هر دو از دانشگاه های شهریه پرداز هستند و از دانشجویان این دانشگاه ها در هر ترم شهریه دریافت می شود. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی کمتر از دانشگاه غیرانتفاعی و کمتر از سایر دانشگاه های شهریه پرداز است و اگر می خواهید در دانشگاهی با شهریه پایین تر تحصیل کنید ، دانشگاه علمی کاربردی مناسب شماست.

مرتبط بخوانید : دانشگاه سما بهتره یا علمی کاربردی – تفاوت های دانشگاه سما با علمی کاربردی

اعتبار مدرک دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی

دانشگاه های دانشگاه علمی کاربردی و غیرانتفاعی هر دو از دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند. بنابراین مدرک این دانشگاه ها ارزش و اعتبار استخدامی دارد ضمن اینکه شما با دریافت مدرک فارغ التحصیلی هر یک از این دانشگاه ها می توانید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل کشور و یا برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

سوالات متداول

  • شهریه دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی ؟

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی از شهریه دانشگاه علمی کاربردی بیشتر است.

  • اعتبار مدرک دانشگاه غیرانتفاعی بهتره یا علمی کاربردی ؟

مدرک هر دو دانشگاه غیرانتفاعی علمی کاربردی کاملا معتبر و زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت دانشگاه خیام مشهد

تکمیل ظرفیت دانشگاه خیام مشهد 📞 ثبت نام بدون و با کنکور تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی خیام

دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد ، پذیرنده دانشجو به شیوه های بدون کنکور و با کنکور …

یک نظر

  1. معلومه غیرانتفاعی بهتراز علمی کاربردی است غیر انتفاعی همون دولتی است چون با آزمون پذیرفته میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر