از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی 📞 تعداد شرکت کنندگان و ظرفیت پذیرش

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی

آزمون لیسانس به پزشکی ، آزمونی برای پذیرش دانشجو در رشته‌ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. داوطلبانی که مدرک لیسانس از رشته‌ های مختلف دارند و می خواهند در رشته‌ پزشکی تحصیل کنند ، می توانند به جای شرکت در کنکور تجربی که قبولی رشته‌ پزشکی در آن سخت است ، در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند. البته قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی به راحتی نیست مخصوصا اینکه ظرفیت پذیرش محدودی هم دارد و داوطلبان فقط در صورت کسب درصدهای بالا ، شانس قبولی خواهند داشت. در این مطلب می خواهیم به بررسی ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی 1403 بپردازیم و راهنمایی های لازم را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

می توانید برای بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

مشاوران در تمامی موارد  مربوط به آزمون لیسانس به پزشکی مثل نحوه ثبت نام ، منابع آزمون ، ظرفیت پذیرش ، شرکت در مصاحبه و … راهنمای شما عزیزان هستند.

همین حالا تماس بگیرید ، تماس از سراسر کشور : 9099071612

بررسی ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 1403

توصیه می شود اگر قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارید پیش از ثبت نام در این آزمون ، به بررسی ظرفیت پذیرش و تعداد شرکت کنندگان آن بپردازید تا بدانید با توجه به ظرفیتی که دارد ، باید چه عملکردی داشته‌ باشید و شانس قبولی تان چقدر است. آزمون لیسانس به پزشکی سالی یکبار برگزار می شود و مسئولیت برگزاری آن نیز با دانشگاه علوم پزشکی تهران است. داوطلبانی که مدرک لیسانس معتبر دارند ، می توانند در این آزمون شرکت کنند و اگر پذیرفته‌ شوند ، وارد رشته‌ پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهند شد.

احتمالا این را هم بپسندید  کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی 1403 📞 زمان و سایت دریافت کارت

ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی را دانشگاه علوم پزشکی تهران تعیین می کند و در هر سال ، حداکثر 20 نفر ظرفیت در نظر می گیرد. با توجه به ظرفیت پذیرش بسیار محدود ، رقابت سختی میان داوطلبان وجود دارد و تنها شرکت کنندگان دارای درصدهای بالا ، از شانس قبولی برخوردار هستند.

مرتبط بخوانید : راهنمای کنکور فرهنگیان با لیسانس

تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی

دلیل محدود بودن‌ ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی ، تعداد شرکت کنندگان کم این آزمون است و هر سال حدود 800 تا 1000 داوطلب در آزمون شرکت می کنند. تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی قابل مقایسه با تعداد شرکت کنندگان کنکور تجربی نیست به همین دلیل برای این آزمون ، ظرفیت پذیرش کمتر در نظر گرفته‌ شده‌ است.

امکان افزایش ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی

طبق طرح جدید آزمون لیسانس به پزشکی ، امکان دارد که ظرفیت پذیرش این آزمون افزایش داده‌ شود. تا سال جاری ، تنها دانشگاهی که این آزمون را برگزار می کند دانشگاه علوم پزشکی تهران است اما قرار است که مسئولیت برگزاری آزمون با وزارت بهداشت باشد و دانشگاه های علوم پزشکی دیگری مثل ایران ، شهید بهشتی ، مشهد ، کرمان و اصفهان ، به لیست دانشگاه های پذیرنده‌ دانشجو اضافه شوند. در این شرایط ، تعداد شرکت کنندگان آزمون هم افزایش خواهد یافت و داوطلبان بر حسب درصد دروسی که در آزمون کسب می کنند ، می توانند در یکی از دانشگاه های مذکور از شانس قبولی برخوردار باشند.

شانس قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی

با توجه به محدود بودن‌ ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی ، شما برای قبولی در این آزمون باید بتوانید درصد دروس مناسبی کسب کنید. اگر کارنامه قبولی های سال های قبل را بررسی کنید ، متوجه می شوید که داوطلبان با میانگین درصد 50 تا 60 در دروس مختلف ، به مصاحبه دعوت شده‌ اند و در صورت کسب میانگین درصد 70 تا 75 درصد در دروس ، شانس قبولی بیشتر هم می شود. لازم به ذکر است که نمره اکتسابی در آزمون ، نیمی از شانس قبولی را تعیین می کند و نیمی از شانس قبولی به عملکرد شما در مصاحبه لیسانس به پزشکی بستگی دارد.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته در کارشناسی ارشد به پزشکی 📞 راهنمای تغییر رشته در کارشناسی ارشد به پزشکی

مرتبط بخوانید : شرکت در کنکور پزشکی با مدرک لیسانس

ظرفیت مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی

از میان شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی حدود 40 نفر از آنها یعنی به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت پذیرش ، به مرحله مصاحبه دعوت می شوند. مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی حدود دو ماه بعد از برگزاری آزمون اجرا می شود و داوطلبان در صورت کسب نمره مناسب در این مرحله ، پذیرفته‌ خواهند شد. مرحله مصاحبه شامل بخش های مختلف عمومی و تخصصی است و سوالاتی در زمینه های علاقه مندی های داوطلب و … پرسیده‌ می شود.

سوالات شما

  • ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی چند نفر است؟

ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی بسیار محدود و کمتر از 20 نفر است زیرا فقط توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

  • آزمون لیسانس به پزشکی چه تعداد شرکت کننده‌ دارد؟

تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی در هر سال حدود هزار نفر است.

  • آیا امکان دارد ظرفیت آزمون لیسانس به پزشکی افزایش داده‌ شود؟

بله ، ممکن است در سال های آینده تعداد بیشتری از دانشگاه های علوم پزشکی تهران اقدام به جذب دانشجوی لیسانس به پزشکی کنند. در این صورت ، ظرفیت پذیرش افزایش می یابد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی 1403 📞 زمان و سایت دریافت کارت

کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی چند روز قبل از برگزاری آزمون ، قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر