از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم 1401 – شهریه ثابت و متغیر

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم

 

دانشگاه پیام نور از دانشگاه های شهریه پرداز است که در تمام رشته های تحصیلی هر سه مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری از دانشجویان شهریه دریافت می نماید که میزان شهریه در رشته ها و مقاطع مختلف ، متفاوت است. تعداد محدودی از رشته های تربیت معلم در دانشگاه پیام نور ارائه می شوند که شهریه این رشته ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم

دانشگاه پیام نور همانند سایر دانشگاه های غیردولتی دارای شهریه است و دانشجویان این دانشگاه به ازای هر ترم تحصیل می بایست شهریه بپردازند. میزان شهریه دانشگاه پیام نور در رشته ها مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است که دانشجویان باید پیش از ثبت نام در رشته و مقطع تحصیلی مورد تقاضا ، ابتدا از میزان شهریه اطلاع یابند و در صورتی که توانمندی مالی کافی داشتند ، برای ثبت نام اقدام کنند.

مرتبط بخوانید : تربیت معلم دانشگاه پیام نور – شرایط رشته های تربیت معلم بدون کنکور پیام نور

رشته های تربیت معلم در دانشگاه پیام نور به صورت محدود ارائه می شوند که مقطع تحصیلی آنها کارشناسی پیوسته است. دانشجویان برای تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته باید 4 سال زمان بگذراند و 8 ترم یا به عبارتی 8 نیمسال تحصیلی ، درس بخوانند. شهریه به صورت ترمی دریافت می شود که از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است در نتیجه دانشجویان باید 8 بار تا زمان فارغ التحصیلی شهریه پرداخت کنند و در صورتی که ترم تابستان بردارند یا مدت زمان تحصیل آنها بیشتر از 8 ترم شود ، می بایست شهریه مربوطه را بپردازند.

احتمالا این را هم بپسندید  تربیت معلم دانشگاه پیام نور - شرایط رشته های تربیت معلم بدون کنکور پیام نور

شهریه ثابت بر اساس سال ورود به دانشگاه تعیین می شود همچنین رشته و مقطع تحصیلی مورد تقاضا در تعیین میزان شهریه تاثیرگذار است زیرا سالانه حدود 15 درصد مبلغ شهریه افزایش می یابد ضمن اینکه مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری از مقطع کارشناسی شهریه بیشتری دارند.

اما شهریه متغیر با توجه به تعداد و نوع واحد های درسی که دانشجو در هر ترم اخذ می کند ، تعیین می شود زیرا دروس عملی پر هزینه تر از دروس نظری هستند همچنین دروس 3 و 4 واحدی از دروس 2 واحدی و تک واحدی ، شهریه بیشتری دارند. شما در هر ترم می توانید 14 الی 24 واحد درسی اخذ کنید که اخذ تعداد واحد های درسی بیشتر از 20 واحد مشروط به کسب معدل بالای 17 در ترم قبل است همچنین اگر معدل شما کمتر از 12 شود ، ترم بعد حداکثر می توانید 14 واحد درسی بردارید.

شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم حدود 1/5 الی 2/5 میلیون تومان در هر ترم است که تمام مواردی که بالاتر توضیح داده شد ، موجب بیشتر یا کمتر شدن شهریه پرداختی شما می شود.

مرتبط بخوانید : تربیت معلم بدون کنکور – راهنمای قبولی تربیت معلم بدون کنکور

راهنمای پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور

به روش های مختلفی امکان پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور وجود دارد و شما می توانید با هر روشی که مورد اطمینان تر و راحت تر است ، شهریه ترم خود را بپردازید. در صورت تمایل به پرداخت اینترنتی شهریه ، می بایست به سایت گلستان مراجعه نمایید و با درج شناسه کاربری و گذرواژه خود که دانشگاه در اختیار شما قرار می دهد ، وارد پروتال دانشجویی تان شوید. سپس از بخش “پرداخت های الکترونیکی دانشجو”  مبلغ بدهی خود را مشاهده کرده و با درج اطلاعات کارت بانکی خود ، وجه شهریه را بپردازید.

احتمالا این را هم بپسندید  هزینه هر ترم کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 - شهریه ثابت و متغیر ارشد پیام نور

همچنین برای پرداخت حضوری شهریه دانشگاه پیام نور ، ابتدا باید وارد سایت گلستان شوید و فرم واریز وجوه دانشگاه را دریافت کنید. پس از تکمیل فرم ، به دانشگاه مراجعه کنید و شهریه را بپردازید. این روش مطمئن تر است اما به دلیل آنکه ممکن است تا سه روز پس از پرداخت بدهی ، سامانه بدهی شما را صاف نکند ممکن است برای مواقعی که انتخاب واحد دارید و دسترسی به بخش انتخاب واحد برای شما بسته است ، استفاده از این روش مفید نباشد و باید اینترنتی بپردازید.

علاوه بر دو روش فوق ، امکان پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور از طریق خودپردازهای بانک صادرات و یا از طریق تلفن بانک صادرات وجود دارد و پس از واریز شهریه به این روش ها ، یک الی سه روز بعد منوهای سامانه گلستان در دسترس قرار می گیرند.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه پیام نور رشته تربیت – شهریه ثابت و شهریه متغیر

سوالات متداول

  • شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم 1400 چقدر است ؟

میزان شهریه دانشگاه پیام نور تربیت معلم را کامل در این مطلب بررسی کردیم.

  • چگونه شهریه دانشگاه پیام نور را پرداخت کنیم ؟

به روش های اینترنتی و حضوری می توانید شهریه دانشگاه پیام نور را پرداخت کنید.

  • شهریه متغیر دانشگاه پیام نور تربیت معلم چقدر است ؟

شهریه متغیر دانشگاه پیام نور بر اساس تعداد و نوع واحد های درسی اخذ شده در هر ترم تعیین می شود و ثابت نیست.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

شهریه دانشگاه شبانه بیشتره یا پیام نور

شهریه دانشگاه شبانه بیشتره یا پیام نور – مقایسه شهریه دانشگاه پیام نور و شبانه

  بسیاری از داوطلبان کنکوری یا داوطلبانی که می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی وارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر