از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری 1401 – شرایط شرکت و راهنمای ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری

 

داوطلبانی که از رشته های فنی حرفه ای و کاردانش فارغ التحصیل می شوند معمولا در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت می نمایند و پس از قبولی در آزمون و دو سال تحصیل ، با دریافت مدرک کاردانی برای شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و دریافت مدرک لیسانس اقدام می کنند. اما با تغییر سیستم آموزشی نظام قدیم و نظام جدید و اضافه تر شدن تعداد سال های تحصیل هنرستانی ها ، تقاضای آنها برای شرکت در کنکور سراسری افزایش یافته است زیرا با دیپلم نظام جدید هنرستان امکان ثبت نام کنکور سراسری وجود دارد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با شرایط شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری آشنا شوید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه شرایط شرکت هنرستانی ها در کنکور ، یک تماس مفید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما داشته باشید ،

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری

کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان هر ساله در تیرماه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند با مدرک دیپلم هر رشته ای در آزمون رشته مورد علاقه خود شرکت کنند. ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه انجام می گیرد و همزمان با شروع ثبت نام ، دفترچه راهنما منتشر می گردد که در این دفترچه شرایط و ضوابط پذیرش قید شده است.

در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ذکر شده که دارندگان مدرک دیپلم از هنرستان و از رشته های فنی حرفه ای و کاردانش ، امکان ثبت نام کنکور سراسری را دارند ولی باید واجد شرایط زیر باشند :

  • ارائه مدرک دیپلم نظام جدید دوازدهم
  • ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم + مدرک پیش دانشگاهی
  • ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم + مدرک کاردانی

در صورت داشتن یکی از شرایط فوق ، مجاز به ثبت نام کنکور سراسری خواهید بود و اگر دارای مدرک دیپلم نظام قدیم فنی حرفه ای و کاردانش می باشید اما فاقد پیش دانشگاهی و کاردانی هستید ، به شما اجازه شرکت در کنکور سراسری داده نخواهد شد.

مرتبط بخوانید : ورود به دانشگاه پیام نور با دیپلم کاردانش و ورود به دانشگاه ازاد با دیپلم کاردانش

قوانین سوابق تحصیلی در کنکور سراسری برای هنرستانی ها

هر ساله بخشی از نمره نهایی آزمون سراسری را سوابق تحصیلی تشکیل می دهد و برای کنکور 1401 نیز تصمیم بر این است میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 40 درصد باشد. همچنین در کنکور 1402 و سالهای بعد از آن ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی 60 درصد خواهد بود بنابراین مهم است که نمرات شما در دوران دبیرستان بالا باشد.

اما نکته ای که وجود دارد دارندگان مدرک دیپلم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش مشمول اعمال سوابق تحصیلی در کنکور نیستند و رتبه ای که در کنکور کسب می کنند ، نمره نهایی آنها را تشکیل می دهد.

مرتبط بخوانید : تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور – تاثیر مثبت یا قطعی سوابق تحصیلی در کنکور

شرایط ثبت نام کنکور 1401

ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه انجام می گیرد و سایت ثبت نام نیز سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org است. داوطلبان باید در تاریخی که توسط سازمان تعیین شده است ، به این سامانه مراجعه کرده و پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش ، با پرداخت هزینه مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایند.

شما مجازید با استفاده از مدرک دیپلم نظام جدید هنرستانی خود یا مدرک دیپلم نظام قدیم و پیش دانشگاهی یا کاردانی خود ، در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کنید ولی فقط می توانید یکی از گروه های ازمایشی اصلی ریاضی ، تجربی و انسانی را انتخاب کنید و دو گروه آزمایشی زبان و هنر را نیز می توانید در کنار گروه ازمایشی اصلی انتخاب نمایید.

مرتبط ببینید: کنکور زبان برای هنرستانی ها

حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون و حضور در جلسه کنکور ، نتایج اولیه اعلام می شود که طبق این نتایج و با توجه به رتبه ای که در کارنامه کنکور کسب کرده اید ، می توانید در انتخاب رشته شرکت داشته باشید. در صورت شرکت در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشید و اگر بخواهید انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز انجام دهید ، تعداد انتخاب های شما 100 کد رشته محل خواهد بود.

شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری | سوالات متداول

  • آیا شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری امکان پذیر است ؟

بله ، شرکت در کنکور سراسری با مدرک دیپلم هنرستان امکان پذیر است.

  • شرایط شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری به چه صورت است ؟

شرایط کامل شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری را در این مطلب ذکر کردیم.

  • هنرستانی ها برای ثبت نام کنکور سراسری چه مدارکی باید داشته باشند ؟

ارائه مدرک دیپلم نظام جدید دوازدهم، مدرک دیپلم نظام قدیم + مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی برای شرکت هنرستانی ها در کنکور سراسری الزامی است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

یک نظر

  1. اونطوری که من فهمیدم برای هنرستانی ها فقط رتبه کنکور در پذیرش دانشگاه تاثیر داره؟ پس با تغییرات کنکوراز رشته های نظری میشه کنکور هنر شرکت کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر